Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

A Gonosz útvesztőjében a következő idézetet találtam:

 

"Ostobaság - horkant fel Yoda kissé sértetten - mi mindig is harcosok voltunk, és azok is maradunk!"

 

Most ez komoly? Még nem olvastam el a könyvet, de ez igencsak levont az élvezeti értékéből. Hogy lehet egy ilyen mondatot Yoda szájába adni?! Még ha Windu mondaná. Vagy Anakin. Na de Yoda?!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban nem a legjobb Yoda szájába ilyet adni. Kicsit erőltetetten meg lehet magyarázni azzal, hogy ez még az ep3 előtt történt, és Yoda végül is a száműzetésben megváltoztatta a nézőpontját, ami véleményem szerint meg is történt. Az a Yoda, akit az ep5-6-ban látunk, nem egészen az, akit az ep1-3-ban. Ettől függetlenül még az ep3 előtti időkben sem helyénvaló tőle egy ilyen beszólás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Gonosz útvesztőjében a következő idézetet találtam:

 

"Ostobaság - horkant fel Yoda kissé sértetten - mi mindig is harcosok voltunk, és azok is maradunk!"

 

Most ez komoly? Még nem olvastam el a könyvet, de ez igencsak levont az élvezeti értékéből. Hogy lehet egy ilyen mondatot Yoda szájába adni?! Még ha Windu mondaná. Vagy Anakin. Na de Yoda?!

Agyára mehetett a Klónháború. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most eszembe jutott, de lehet, hogy ez a mondat a Jedik Klónháborúban való részvételére vonatkozott. Végül is nem vonták ki magukat a háborúból. És a Bane előtti időkben is szinte mindig belefolytak a konfliktusokba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Timothy Zahn: Válaszutak

 

Sokkal jobb lett, mint a Hűség. Nem éreztem üresjáratokat a könyvben, minden szereplőnek és eseménynek megvolt a maga helye. Zahn egy szokásosnál is összetettebb történettel állt elő, melybe jó pár izgalmas csavart is berakott.

 

 

 

Kifejezetten örültem, hogy Thrawn-t, Vadert és az Uralkodót is belerakta. Mara itt is az igazságot próbálja szolgálni Palpatine Birodalmában, ahogy az Igazság Keze is, csak ők más módszerekkel. Nuso Esva majdnem olyan zseniális, mint Thrawn, így méltó ellenfelek. Kifejezetten tetszett, hogy sokszor nem mindig tiszta, hogy ki, kinek az oldalán áll. A könyv valahogy sokkal inkább bővelkedik akciójelenetekben is.

 

 

 

Annak ellenére, hogy Zahn nem a kedvenc íróm, a könyv bekerült a kedvencek közé. Most már jobban várom Zahn újabb, tervezett köteteit is, az új Thrawn és az új Mara regényt, valamint kíváncsi vagyok, vajon hogyan valósítja meg a jelenleg csak tervezett átmeneti könyvet, mely a Jedi visszatér utáni korszak bizonyos EU eseményeit összekötné a folytatás trilógiával.

 

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztosan lesznek könyvváltozatok, eddig is voltak, de hirtelen megtippelni sem tudom, kik lennének jók a szerzők közül :hmm: Az sem volna baj, ha új szerző kapná meg a lehetőséget.

Az külön érdekes fejlemény, hogy a Lucasfilm könyves részlegénél azon gondolkodnak, hogy Timothy Zahn írna egy átvezető regényt, mely összekötné az EP6 utáni EU bizonyos eseményeit és az új trilógia előtti időbe torkollana belle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha megmaradnak ezen az úton, mit most követnek, tehát egy részes regényeket és rövid sorozatokat hoznak ki, akkor szinte garantálható, hogy előbb-utóbb megjelenik. Bár bejelentették volna ezt a könyvet már 2012 novemberében, akkor ezt is el tudtam volna küldeni ajánlóba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem a Mault megrendelem angolul :) Már nagyon várom :)

 

Aki már olvasta a Coruscantot, tudna segíteni?

 

 

 

A JediRendes nyereményjáték egyik kérdéséhez szeretnék segítséget kérni. Még nem olvastam a Coruscantot, de a Színvallást én is meg szeretném nyerni :)

A kérdés így szól:

Hogy hívják azt a klónt, aki közelebbi kapcsolatba kerül egy Jedivel a Coruscant című regényben?

Tehát aki úgy gondolja, egy riválison már nem múlik semmi, azt megkérném, hogy segítsen :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem a Mault megrendelem angolul :) Már nagyon várom :)

 

Aki már olvasta a Coruscantot, tudna segíteni?

 

 

 

A JediRendes nyereményjáték egyik kérdéséhez szeretnék segítséget kérni. Még nem olvastam a Coruscantot, de a Színvallást én is meg szeretném nyerni :)

A kérdés így szól:

Hogy hívják azt a klónt, aki közelebbi kapcsolatba kerül egy Jedivel a Coruscant című regényben?

Tehát aki úgy gondolja, egy riválison már nem múlik semmi, azt megkérném, hogy segítsen :)

 

 

 

Darman lesz az, másra nem emlékszem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki megrendelte, az kézhez kapta már a Színvallás kötetet? Csak mert én a Coruscant-tal együtt rendeltem, és 18-át ígért a Szukits végső határidőnek, de valahogy nem akar megérkezni a rendelésem. Érdekes gesztus ez a törzsvásárlók irányába...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eltolták a megjelenést. Hivatalosan tegnap jelent meg a könyv.

De most nincs rajta 30% kedvezmény. Vagy valami hiba van, vagy megváltoztatták a kedvezmények rendszerét. Elméletileg ugyebár egy darabig 10%-kal csökkenek a kedvezmények.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ma kaptam a levelet, csak nekem 6 napon belült írtak az átvételre :roll: Ez ro*adt lassú ahhoz képest, milyen drága a szállítás.

Pár napja jött egy mail a Szukitstól, hogy idénre leállították a nagy kedvezményeket, ilyenekre már csak jövőre lehet számítani. Nem ezekkel a szavakkal, de kb. ezt jelentette, szóval ha csak 10% van tegnaptól a könyvre, akkor a levél alapján reálisnak tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ma kaptam a levelet, csak nekem 6 napon belült írtak az átvételre :roll: Ez ro*adt lassú ahhoz képest, milyen drága a szállítás.

Pár napja jött egy mail a Szukitstól, hogy idénre leállították a nagy kedvezményeket, ilyenekre már csak jövőre lehet számítani. Nem ezekkel a szavakkal, de kb. ezt jelentette, szóval ha csak 10% van tegnaptól a könyvre, akkor a levél alapján reálisnak tűnik.

Igen, én is láttam a hírlevelet, de ezek a rendkívüli akciók (40, 60%) egyéb kiadók köteteire vonatkoztak.

 

A Színvallás esetében csak annyit írtak, hogy a megjelenés után magasabb áron lesz rendelhető. Egyébként már volt rá példa korábban is, nem is egyszer, hogy adott Szukits könyvre még járt volna a kedvezmény, de hiba folytán bizonyos időpontban nem volt rajta. Ilyenkor általában rövid időn belül javították is. Az elmúlt pár hónapban legalább 5-6 alkalommal volt ilyenre példa.

 

A PPP-s szállítás sajnos mindig lassú volt, általában egy héttel a megjelenés után kapták csak kézhez a vásárlók a könyvet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó, hogy valaki folyamatában ilyen pontosan követi az oldal eseményeit. Én kicsit félreértettem a kedvezmények részt, azt hittem, mindenre vonatkozik.

A 30% még mindig egy egész jó kedvezmény, csak tudj mellé mást is rendelni, hogy a postaköltség ne legyen az egekben. Főleg ami a fuvar/könyv összeget illeti (egek, ez már szakmai ártalom).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.