Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Szép tervek, hajrá! A Maulos regényre kíváncsi vagyok, de csak ha az egybenMaulról szól. A Mara Jade vs. orgyilkosok viszont szerintem eléggé gáz - tekintve, hogy ezzel picit Vader figuráját degradálják.

 

A többi viszont jöhet - már ha jön egyáltalán.

 

Állítólag hangulatilag a Ridley Scott-féle Gladiátor című filmre fog emlékeztetni, egyébkánt tényleg Maul lesz a középpontban.

 

Egyébként sokan, akik utálják az EU-t, az Endor után játszódó regényekkel példálóznak, miszerint a legtöbbjük tűzre való szemét. Én ezzel szemben nem gondolom így, szerintem ezeknek a könyveknek a nagy része is értékelhető. Számba is vettem őket, a teljesség igénye nélkül (Csak a yuuzhan vong háborúig, hiszen az NJO-sorozat egyértelműen egy markáns határvonalat jelöl. Egyébként régen amennyire utáltam ezt a sorozatot, ma már legalább annyira kiváncsi vagyok rá :) ).

 

Az ifjúsági könyvekkel nem foglalkozom (a Jedi Prince-szel meg pláne nem) :)

 

Fejvadász-háborúk sorozat: csak az első részét olvastam, hisz az jelent meg magyarul, de az nekem nagyon tetszett. Kissé SW-idegen, de az alvilág és a fejvadászok közötti hierarchia nagyon jól van ábrázolva. Szerintem egyértelműen színvonalas mű. Maximum egy Boba Fett spin-off írhatja át az egészet, ha erre vetemednének.

 

Különbéke: na ez felejthető. Bugyuta történet, rossz nyelvezet, hatalmas dinók, mint lélekelszívó faj. Hát elég meredek. :) Ráadásul ez pont közvetlenül az Endor után játszódik, így még inkább egyértelmű a nem éppen magas színvonal.

 

Luke Skyalker és a Mindor árnyai: Stover a régi EU-könyvek hangulatát lovagolja meg, ennélfogva bonyolult történetet itt sem kell várni. Ennek ellenére egyértelműen a legjobb Endor-utáni könyvek között foglal helyet, köszönhetően a szerző írói tehetségének. Azért Shadowspawn, Blackhole vagy Cronal és a jó ég tudja még mi elég gagyi ellenfél.

 

X-szárnyúak-sorozat: talán a legerősebb post-Endor EU. Minden egyes darab színvonalas, bár nem olvastam az összeset, de csak jókat hallottam róluk. :)

 

Szökevények: ez a mű kellett, hogy a Zahn által megalapozott színvonal tartós legyen. Nem mellesleg Wolverton ebben a könyvében rengeteg muníciót adott a többi EU-nak (Éjnővérek, Dathomir stb.). A standalone regények közül az egyik legjobb.

 

Tatooine Ghost: A Szukits, úgy látszik, nem fog kiadni egy jó darabig egy Endor után játszódó regényt sem, pedig Denning művével kivételt tehetnének. :) Csak jó kritikákat olvastam felőle, és nem hiszem, hogy az EP7 történéseit túlságosan veszélyeztetné (lévén, hogy semmi galaxist rengető dolog nem történik benne).

 

Thrawn-trilógia: Az EU virágkorának kezdete, talán nem is kell mást írnom. Kicsit eljárt felette az idő, ez érződik, ám még ma is nagy színvonalat képvisel. Na és persze az EU-nak számtalan, filmes szereplőkkel szinte egyenértékű karaktereket adott, és akkor Coruscant nevét már meg sem említem.

 

Jedi Akadémia-trilógia: kicsit gyerekes, de Anderson igazán tudja szolgáltatni azt a Star Wars-életérzést, ami Zahn-ból azért hiányzik. Főleg az első rész a kiemelkedő, ezután romlik a színvonal. Az író már itt is nagyon a szuperfegyverekre ment rá (a 3. kötetben ez különösen érződik).

 

Én a Jedi: a felvonulatott karakterek kötődnek az X-szárnyú sorozathoz, a színvonal garantált. Az E/1. személy csak még inkább izgalmassá teszi az egészet. Nagyszerű könyv. Az Anderson-féle történésekre csak immel-ámmal utal. Ha nem utalnak az Új Köztársaságra és a Jedi-akadémiára az új filmekben (amelyek előreláthatólag évtizedekkel később fognak játszódni), akkor nincs veszélyben.

 

Callista-trilógia: Hambly két és Anderson egy művének nem hivatalos elnevezése. A történetek gagyik, az írónő nyelvezete nagyon nehézkes, míg Anderson nem képes megszabadulni a szuperfegyverektől. Felejtős mind a három regény.

 

A Kristálycsillag: Star Trek Star Wars-köntösben. Röviden. :) Felejtős. Waru... brr.

 

Fekete-flotta fenyegetése: nem tudom mennyire népszerű, de nekem nagyon tetszett. A polgárháborút sokkal érzékletesebben mutatta be, az egyszerű katona szemével, mint korábban bármely más mű. Komorabb a hangvétel. Nekem ez a fajta változatosság nagyon tetszett.

 

Az új lázadás: a könyv nem lenne rossz, de nem tud szabadulni az Endor utáni regények rákfenéjétől: egy még hatalmasabb ellenfelet kell rászabadítani a galaxisra. Pedig a párbeszédek és a történet is a helyén vannak, de mégis. Egy maszkot és köpenyet viselő Lord már nem újdonság. A politikai részek viszont nagyon tetszettek.

 

Korélia-trilógia: sajnos még nem olvastam, így nem tudok nyilatkozni, de hamar sort fogok rá keríteni. A xenofóbia és a fajok közti ellentét megjelenik benne, így még inkább érdekel.

 

Thrawn-keze duológia: a 90-es évek végére az EU kezdett kifáradni, ezért Zahn, gondolom másokkal egyetértésben, gondolt egyet és végre lezárta a galaktikus polgárháború időszakát. :) Szerintem továbbra is a Jövő látomása az egyik legjobb Zahn-kötet. Politika, háttérben történő manipulációk erősen jelen vannak. :)

 

Scourge: alvilág illetve huttok az Új Köztársaság idejében. Remélem egyszer a Szukits is megjelenteti.

 

A túlélők keresése: a vihar előtti csönd, úgy is jellemezhetném ezt a könyvet. A közelgő veszélyről hőseinknek még fogalmuk sincsen, így van idejük megoldani egy elveszett expedícióhajó rejtélyét. :) A chiss kultúra talán itt jelent meg a legmarkánsabban.

 

Szóval a fentiekből is látszik, hogy a post-Endor könyvek nagy része is színvonalas, legalábbis az én meglátásom szerint. :) Persze a képregények már jóval több okot adnak arra, hogy egyes rajongók idegennek érezzék magukhoz az EU-t, de az már más tészta. :)

 

Természetesen az, hogy most a Tatooine Ghost és a Scourge nem került kiválasztásra nem jelenti azt, hogy soha meg sem jelennek.

Ugyanez vonatkozik az X-szárnyúakra is. Ha például kifogynak előbb-utőbb a rövid sorozatokból, egy részes történetekből, akkor valószínű, hogy belevágnak valami hosszabba. És potenciális jelöltként ott van az X-szárnyúak.

Egyébként jó megkátások.

Nekem a kedvencem ebből a korból A túlélők keresése, A Luke Skywalker és a Mindor árnyai, a Sötét Oldal, Az utolsó parancs, A jövő látomása.

A magyarul meg nem jelent könyvek közül a Tatooine Ghost érdekelne a legjobban.

Az Új Köztársaság kora utáni sztorik közül Kemp két könyve (szerencsére ezek jövőre megjelennek), a The New Jedi Order (főleg az 1., 2., 3., 4., 5, 9., 13., 14., 19. kötetek), illetve a Legacy of the Force, Fate of the Jedi is érdekelne, de ezek kiadása jelenleg a legvalószínűtlenebb. Meglepődnék, ha belevágnának.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként sokan, akik utálják az EU-t, az Endor után játszódó regényekkel példálóznak, miszerint a legtöbbjük tűzre való szemét. Én ezzel szemben nem gondolom így, szerintem ezeknek a könyveknek a nagy része is értékelhető. Számba is vettem őket, a teljesség igénye nélkül (Csak a yuuzhan vong háborúig, hiszen az NJO-sorozat egyértelműen egy markáns határvonalat jelöl. Egyébként régen amennyire utáltam ezt a sorozatot, ma már legalább annyira kiváncsi vagyok rá :) ).

 

 

 

Jó olvasni soraidat, majdnem mindenben egyet is értek veled.

 

A Nagy EU újraolvasásomban időrendileg a Kristálycsillag a következő, a többivel végeztem. Ha nem lenne mindig új regény, gyorsabban is tudnék haladni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És akkor nem is beszéltünk még az írók terveiről.

A tervek nagyja igen szimpatikus, szóval kár lenne hanyagolni az eddigi vonalat csak azért, mert... főleg, ha nem is kötődnek időszakban.

 

Egyébként sokan, akik utálják az EU-t, az Endor után játszódó regényekkel példálóznak, miszerint a legtöbbjük tűzre való szemét. Én ezzel szemben nem gondolom így, szerintem ezeknek a könyveknek a nagy része is értékelhető.

Hasonlóak vagyok én is ezzel, jó pár remek példány akadt közöttük, ezért vagy azért jók. Vannak csak szimplán jók is szép számmal, és pár felejtősek.

A felsoroltakat, a magyarul meg nem jelentek kivételével, mindet olvastam, és nagyrészt egyetértek a Nute által írtakkal.

Nem mellékesen szerintem az Endor előtt játszódó könyvek között is vannak olyanok, amelyek nem a remek kategóriába tartoznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mellékesen szerintem az Endor előtt játszódó könyvek között is vannak olyanok, amelyek nem a remek kategóriába tartoznak.

Gondolom itt elsősorban a Brian Daley-féle Han Solo-sorozatra illetve a Lando-trilógiára gondolsz. :) Szerintem ezek sem rosszak, mint sci-fi kalandkönyvek, megállják a helyüket, igaz a Star Wars-hoz a főszereplőkön kívül nem sok köze van, de ez betudható annak, hogy az EU legkorábbi darabjairól van szó, amikor még az EP4 folytatásában sem lehettek biztosak. A D. Foster Erőpróbája szintén emiatt elavult már jócskán, de szerintem igazi klasszikus. :)

 

A Birodalom előtt játszódó könyvek viszont egytől-egyig színvonalasak, még ha egyes darabokat nem is szeretek (TFU vagy Külső Űr). A két trilógia közötti terület eddig nagyrészt érintetlen maradt, az írók csak valamelyik film határán mozoghattak. Ezért szerintem a Rebels nem fogja oly mértékben felforgatni az EU-t, mint ahogy a TCW tette (bár utóbbi szintén nem volt vészes).

 

Szerintem a Coruscant Nights-kvadrológia, a Sötét nagyúr és az Imperial Commando nincs veszélyben. Mindhárom nagyon közel van az EP3-hoz, ráadásul a főszereplők szintiszta EU-karakterek (Piell mester után nem tudom még mibe lehetne belerondítani a Coruscant Nights kapcsán). A Han és Lando-sztorik elszigeteltségük folytán kerülik el a törlést, én leginkább a Crispin-féle trilógiát és a TFU-t féltem, bár utóbbi felőlem mehet is a levesbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azokra is, bár a Solo-könyvek legalább kalandosak voltak, meg a TFU is eszembe jutott, az sem sorolható az Endor után "régi" könyvek közé. Az álmok bolygóját sem rohanok még egyszer elolvasni. Plusz amit még nem olvastam :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom itt elsősorban a Brian Daley-féle Han Solo-sorozatra illetve a Lando-trilógiára gondolsz. :) Szerintem ezek sem rosszak, mint sci-fi kalandkönyvek, megállják a helyüket, igaz a Star Wars-hoz a főszereplőkön kívül nem sok köze van, de ez betudható annak, hogy az EU legkorábbi darabjairól van szó, amikor még az EP4 folytatásában sem lehettek biztosak. A D. Foster Erőpróbája szintén emiatt elavult már jócskán, de szerintem igazi klasszikus. :)

 

A Birodalom előtt játszódó könyvek viszont egytől-egyig színvonalasak, még ha egyes darabokat nem is szeretek (TFU vagy Külső Űr). A két trilógia közötti terület eddig nagyrészt érintetlen maradt, az írók csak valamelyik film határán mozoghattak. Ezért szerintem a Rebels nem fogja oly mértékben felforgatni az EU-t, mint ahogy a TCW tette (bár utóbbi szintén nem volt vészes).

 

Szerintem a Coruscant Nights-kvadrológia, a Sötét nagyúr és az Imperial Commando nincs veszélyben. Mindhárom nagyon közel van az EP3-hoz, ráadásul a főszereplők szintiszta EU-karakterek (Piell mester után nem tudom még mibe lehetne belerondítani a Coruscant Nights kapcsán). A Han és Lando-sztorik elszigeteltségük folytán kerülik el a törlést, én leginkább a Crispin-féle trilógiát és a TFU-t féltem, bár utóbbi felőlem mehet is a levesbe.

A Coruscant Nights esetében nekem eszembe jutott még Aurra Sing. Elméletileg lenne egy TCW bonus content, ebben pedig egy fejvadász szál. Ha Aurra itt pl meghalna, az okozhatna újabb törést, mivel Sing feltűnik a Street of Shadows-ban, Vader uyganis őt küldi majd Jax nyomába.

Jelenleg a CN regények esetében a Lucasfilm hivatalos álláspontja az, hogy a könyvekben egyedül Even Piell neve a nem kánon dolog, természetesen egy bizonyos Jedi-mester meghal az elején, jelenleg ő névtelen. A Lucasfilm úgy tűnik egyelőre nem akar nevet adni neki.

 

Egyébként a Külső űr nekem se tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

csak egy otlet nem akar valaki egy listat kidobni amin esetleg a magyarul megjelent konyvek a/z ig es hozzaszolni kulon kulon vagy esetleg ami angolul megjelent s idorendben hozzaszolni igy fel lene sorolv a gagyitol a canon non canon meg miegyebek

mondjuk bennem meg friss az elmeny mert 2011 majusaban keztem ujra olvasni sorendben igaz mostansag vegyitem az ujakkal meg Robin Cook /al meg kepregenyel

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://halozsak.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=6&Itemid=82

Itt az "Idővonal" felirat fölött letölthető egy hasonló lista

http://www.starwarsklub.hu/10_konyvek/konyvek_001/sw_klub_konyvek_001.htm

ez pedig a magyarul megjelent könyvek listája kiadási sorrendben, bár az utóbbi néhány darab még nincs benne

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

csak egy otlet nem akar valaki egy listat kidobni amin esetleg a magyarul megjelent konyvek a/z ig es hozzaszolni kulon kulon vagy esetleg ami angolul megjelent s idorendben hozzaszolni igy fel lene sorolv a gagyitol a canon non canon meg miegyebek

mondjuk bennem meg friss az elmeny mert 2011 majusaban keztem ujra olvasni sorendben igaz mostansag vegyitem az ujakkal meg Robin Cook /al meg kepregenyel

 

 

Magyarul megjelent képregények időrendi sorrendben: http://starwarsmedia.hu/starwars-kepregenyek

Magyarul megjelent könyvek sorrendje: http://starwarsmedia.hu/starwars-konyvek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magyarul megjelent könyvek sorrendje: http://starwarsmedia.hu/starwars-konyvek

Köszi! Sajnos mostanában eléggé el vagyok havazva (szakdolgozat írása munka mellett :pfff: ), de ha nem sürgős, akkor valamikor a következő hetekben az idő függvényében megpróbálok időt szakítani arra, hogy írok egy-egy gondolatot azokhoz, amelyeket olvastam. Sajnos van még 4 könyvem a polcon, amelyeket nem olvastam el. Ha esetleg kicsit tovább ráér, akkor azokat elolvasnám, és utána véleményeznék. Mert egyébként szívesen kibeszélném ezeket a régebbi sztorikat is bárkivel, csak most kicsit zűrösek a hetek/hónapok...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"And now, there have been novels about the events after Episode VI, which isn't at all what I would have done with it. The Star Wars story is really the tragedy of Darth Vader. That is the story. Once Vader dies, he doesn't come back to life, the Emperor doesn't get cloned and Luke doesn't get married..."

 

Lucas 2008-as nyiltakozata.

És állítólag az EP7 az ő alapsztorija alapján van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintetek mekkora példányszám fogyhat a "csak itt kapható" könyvekből?

Jó kérdés, nem tudom, de ezekből is elég sokat eladnak tudtommal.

Inkább jobb kérdés az miért ilyen drága?

1. A vastagság miatt?

Ez lenne a jobbik eset, mert akkor nem lesz midegyik 4000. Az utóbbi időben megjelent könyvek közül a többség vékonyabb darab.

2. A jogdíj miatt? Valószínűnek tartom, hogy a hosszabb sorozatokra drágább a jogdíj és ez az árban is megmutatkozik. Ha ez így van, akkor bele se merek gondolni mennyibe kerülne egy TNJO sorozat, vagy X-szárnyúak? Talán már 4500 és 5000 között mozogna kötetenként? :hmm:

És még az is lehetséges, hogy a Lucasfilmmel megállapodtak egy újabb csomagban, de mivel a Lucasfilm már a Disney-é, ezért ők jogdíjat emeltek az újabb kötetekre, a kiadó pedig kénytelen árat emelni a régebbi még kiadatlan köteteknél. Így el tudnám képzelni azt is, hogy a jövőben a könyvek ára már nem 3300 és 3600 között fog mozogni, hanem 3600 és 4000 között.

3. De az is lehet, hogy a 40-50%-os akció miatt gondolták úgy, hogy szükséges megemelni az alapárat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

3. De az is lehet, hogy a 40-50%-os akció miatt gondolták úgy, hogy szükséges megemelni az alapárat.

 

Igen ez lényeges pont lehet, pláne a képregénynél ahol az 1-2 3600 volt a 3. már 4500. Ráadásul ezúttal nem is 50% volt hanem 40. Érdekes, hogy a 4000 vagy a feletti könyvekre csak 40% van (lásd ez meg az Elveszett csillagok) a Coruscantra ami olcsóbb kicsivel, arra máris 50%. De amúgy könyvről könyvre nőnek az árak, Tűzharc 3400,Vu.3600,Corusc.3700,most ez 4000, lehet beáll erre a fix árszintre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen ez lényeges pont lehet, pláne a képregénynél ahol az 1-2 3600 volt a 3. már 4500. Ráadásul ezúttal nem is 50% volt hanem 40. Érdekes, hogy a 4000 vagy a feletti könyvekre csak 40% van (lásd ez meg az Elveszett csillagok) a Coruscantra ami olcsóbb kicsivel, arra máris 50%. De amúgy könyvről könyvre nőnek az árak, Tűzharc 3400,Vu.3600,Corusc.3700,most ez 4000, lehet beáll erre a fix árszintre.

Még az is eszembe jutott, hogy mivel a Warhammer multiverzum könyveiből kényszerszünet van (egyelőre a jogtulajdonos nem járul hozzá az újabb könyvekhez), így ideiglenesen az egyik aranytojást tojó tyúk pihen, de a bevételre szükség van, ezért a másik fontos bevétel forrásnál (Sta Wars) árat kellett emelniük.

 

De sokkal valószínűbbnek tartom, hogy a vastagság, a jogdíj és a példáynszámok kombinációja állhat inkább a háttérben.

 

Szétnéztem a jövőben talán megjelenő potenciális jelöltek közt is, így valószínűnek tartom, hogy a 3700-4000 közötti árra lesznek belőve a könyvek alapárai.

Viszont, ha megmarad ez a 40-50%-os előrendelés, akkor szerintem az olvasók többsége nem fog problémázni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukits honlapján fent van a Színvallás (True Colors) november 13-as megjelenéssel!!!

Köszi! Valószínűleg egybecsapom a két részt. Remélem, a Posta Pont működni fog, mert a 2. megjelenése után Pest közelébe sem megyek, és nálunk csak a postán tudom átvenni.

 

De sokkal valószínűbbnek tartom, hogy a vastagság, a jogdíj és a példáynszámok kombinációja állhat inkább a háttérben.

 

Szétnéztem a jövőben talán megjelenő potenciális jelöltek közt is, így valószínűnek tartom, hogy a 3700-4000 közötti árra lesznek belőve a könyvek alapárai.

Viszont, ha megmarad ez a 40-50%-os előrendelés, akkor szerintem az olvasók többsége nem fog problémázni.

Valószínűleg ilyesmi lehet a háttérben, a vastagság miatt a fordítás és az anyagköltség/nyomda is több, stb.

Láttam már 4.000 Ft-ért vékonyabb és rosszabb regényeket is, szóval ha ilyen kedvezmények maradnak a továbbiakban, egy szavam se lesz az ár ellen, "mindössze" időben kell megrendelni. Nekem inkább a szállítás a fájó pont, nem igazán éri meg egyesével rendelgetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kedvezmények miatt az árak még így is elfogadhatóak, így egyelőre nem tiltakozom. Bár azért megjegyezném, hogy a Szukits a legújabb SW-könyvet már "csak" 40 % árengedménnyel árusítja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

persze hogy jojjon ki minden ami belefer ebbe az evbe

a konyvekkel kapcsolatban itt kint nincs szalitasi koltseg ha postaval kuldod. hamar dhl akor 3/4 euro a futarszolgalat

nincs akcio ha a honlapjukon akarod megvenni ugyananyi mint a boltban pl az X Wing Mercy kill 10.99de van 14.00 euroert is

namarmmost a 300/400 oldalas Robin Cook konyvek 3000 ft kerulnek evente 1 jelenik meg

en nem tartom draganak a SW konyveket

ami faj az pl a tudomany szotar termeszet alat es novenyvilagrol szolo konyvek mivel ezek evente 1 alkalommal tudom oket megvenni na ott mar nemegyszer vagyunk 100 ezer kozeleben

ket 50 ezer szavas nemet magyar .magyar nemet 60.000ft volt tavaly na ez ami durva

Szerkesztve: - Hunner
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.