Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Karen Traviss: Tűzharc

Remek könyv. Minden várakozásomat felülmúlta. Amerikában is a legjobb SW könyvek közé sorolják. A regényben megfelelő arányban oszlanak meg a csata jelenetek és a karakterekkel foglalkozó részek. Traviss nagy hangsúlyt fektetett a szereplők kidolgozására, jól kidolgozta az akció jeleneteket, de nem vitte őket túlzásba. Az osztag tagjait nagyon hamar meg lehet kedvelni, mindegyikük külön egyéniség. Etain-t és Jinart szintúgy. Ghez Hokan pedig nagyszerű gonosz. E mellett nem egyszer érdekes gondolatokat villant fel a háború keményebb oldalával kapcsolatban. Az eredmény pedig: minden idők egyik legjobb klónháborús regénye, amit A gonosz útvesztőjével lehet egy lapon emlegetni.

5/5

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karen Traviss: Tűzharc

Remek könyv. Minden várakozásomat felülmúlta. Amerikában is a legjobb SW könyvek közé sorolják. A regényben megfelelő arányban oszlanak meg a csata jelenetek és a karakterekkel foglalkozó részek. Traviss nagy hangsúlyt fektetett a szereplők kidolgozására, jól kidolgozta az akció jeleneteket, de nem vitte őket túlzásba. Az osztag tagjait nagyon hamar meg lehet kedvelni, mindegyikük külön egyéniség. Etain-t és Jinart szintúgy. Ghez Hokan pedig nagyszerű gonosz. E mellett nem egyszer érdekes gondolatokat villant fel a háború keményebb oldalával kapcsolatban. Az eredmény pedig: minden idők egyik legjobb klónháborús regénye, amit A gonosz útvesztőjével lehet egy lapon emlegetni.

5/5

 

Akkor ez jó próbálkozása volt az írónak. Bár a klónos regényekhez általában keserű szájjízel nyúlok, de eloszlattad a kételyeimet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre sikerült egy könyvet elolvasnom :D A Hűséget vettem elő, jó kis könyv volt. Nem ep6 utáni, hanem előtti, na jó, nem sokkal, mégis a régi karakterek köszöntek vissza a lapokról. Kicsit keverék fíling jött le belőle, de egy cseppet sem bántam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre sikerült egy könyvet elolvasnom :D A Hűséget vettem elő, jó kis könyv volt. Nem ep6 utáni, hanem előtti, na jó, nem sokkal, mégis a régi karakterek köszöntek vissza a lapokról. Kicsit keverék fíling jött le belőle, de egy cseppet sem bántam.

szerintemis jo konyv igaz a 12o oldalnal tartok de ha a RC klonjai fele enzire szorakoztatoak lesznek akkor mar megerte

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelenleg én is a Hűséget olvasom (már elég régóta), és nekem is nagyon tetszik. :) Bár több helyen jellegzetesen SW-idegen, de ennek ellenére én szeretem Zahn stílusát. Mara is szokatlanul szimpatikus karakter.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

szerintemis jo konyv igaz a 12o oldalnal tartok de ha a RC klonjai fele enzire szorakoztatoak lesznek akkor mar megerte

Valóban szórakoztató ez a klónosztag, és ennél a sztorinál fontos, mivel sokat szerepelnek.

 

Jelenleg én is a Hűséget olvasom (már elég régóta), és nekem is nagyon tetszik. :) Bár több helyen jellegzetesen SW-idegen, de ennek ellenére én szeretem Zahn stílusát. Mara is szokatlanul szimpatikus karakter.

Zahn elég SW-idegen író, de nála nem zavar különösebben, mert ennek ellenére az SW-nak azt az oldalát jól meg tudja fogni, amit én nagyon szeretek benne.

Mara egész egyszerűen azért nem unszimpatikus karakter, pedig a hovatartozása miatt lehetne, mivel ő mindig "csak" szolgálta a Birodalmat önös érdekek nélkül. Ha jól meggondoljuk, ebben a történetben is egy állami tisztviselő sikkasztása, stb. miatt nyomoz, ami nem éppen megvetendő feladat. Sőt. Kérdés az, hogy egy karakter tetteit mennyire minősíti, hogy rossz rendszert szolgált attól függetlenül, hogy ő nem látja rossznak. Ezzel még futok egy kört magamban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végeztem a Tűzharc c. regénnyel, mely szerencsére kizárólag pozitív csalódással szolgált. Eleinte tartottam tőle, hogy a meglehetősen egyszerű alapfelállás ellenére kellőképp érdekes tud-e maradni a regény, illetve van-e annyi potenciál a Republic Commando szériában, amennyi több regényen át kitart. Karen mindkét kételyemet gyorsan eloszlatta ezzel a könyvével. A sztori egyszerű, de ez mégsem megy az érdekesség és izgalom kárára. Inkább a karakterekre helyeződik a fő hangsúly, és a háború ilyen-olyan erkölcsi dilemmáira, melyeket remekül boncolgatott Traviss. Természetesen akciókból sincs hiány, ezek számomra szintén kifogástalanra sikeredtek. A karakterek egyáltalán nem sablonosak, külön, kedvelhető személyiség mindegyik (ami ugye a regény egyik fő mondandója a klónok esetében). Etain Tur-Mukan szintén remekül (ha nem a legjobban) eltalált karakter lett, a jellemfejlődése a regény egyik legjobban sikerült része lett. A RepCom széria iránti korábban elképzelhetetlen érdeklődéssel várom a folytatást (bár kíváncsiságomnak hála a Wookieepedia már elpufogtatott néhány spoilert), sokkal több lehetőség rejlik benne, mint elsőre tűnhet. Számomra nagyon kellemes meglepetés volt... szórakoztató, gyorsan fogyasztható és SW-feelingben bővelkedő regény, mindenkinek csak ajánlani tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag a Rep Com későbbi részeiben fokozódni fog a dráma. Főleg a 4. és az 5. kötetre vagyok kíváncsi.

 

Olyat is hallottam a Tűzharccal kapcsolatban, hogy Amerikában még EU-ellenes SW rajongók is kezükbe vették és mikor befejezték nagy elégedettséggel tették le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért is elég fájó, hogy Karen Traviss otthagyta a Star Wars irodalmat. Egyelőre még csak a Luke közepén tartok, de nagyjából értem már, hogy egyeseknek miért nem tetszett a könyv. Nekem tetszik, nem arról van szó, sokkal jobban, mint a Yoda, a karakterábrázolás remek és... Na mindegy, ezeket majd akkor írom le, ha végeztem vele, aztán elolvasom a ti értékeléseiteket is. :) A lényeg, hogy megértem hogy ha egy-két fordulat egy kicsit soknak hatott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karen Traviss: Tűzharc

 

Eddig egy könyvet olvastam tőle, A Klónok Háborúja című filmadaptációt. Az igen csak tetszett, bár szerintem még lehetett volna csiszolni rajta egy kicsit. Ez a regény, a Köztársasági Kommandó első része kedvenc íróim rövid sorába emelte Travisst (most már négy tagú a lista: Karpyshyn, Kemp, Williams és Traviss). Egyszerűen kifogástalan. 

 

A történetvezetés kiváló, viszonylag egyszerű a sztori, de ez cseppet sem zavart, az elejétől a végéig élveztem. 

A helyszín volt szerintem a könyv egyetlen gyengepontja, egy sima, Földhöz hasonló bolygó, körülbelül nulla képzelőerő kellett a kitalálásához. Szerencsére az érdekes flóra és fauna részben kárpótolt. Nagyon tetszettek példálul a kis, húsevő állatkák. 

A karakterábrázolás szerintem a regény fénypontja. Ghez Hokan nagyon jó főgonosz, a tudósnővel egyetemben. Jinart és férje is érdekes mellékszereplők voltak, bár az alakváltásaik már a tűréshatáromat feszegették. Etain nagyszerű szereplő, kicsit Scoutra emlékeztet. A klónok hibátlanok, mindegyikük egyedi és érdekes. Kedvencem Fi, de a többieket is nagyon megszerettem. 

Rendkívülien élveztem, amikor Traviss a klónok múltját boncolgatta, vagy éppen mikor a háború nagy és nehéz kérdéseit próbálja megválaszolni. Fantasztikus.

 

A magyar kiadás tetszett, bár jobban örültem volna, ha a Republic Commando-t lefordítják Köztársasági Kommandóra. A regényben is azt figyeltem meg, hogy néha RC-nek, néha pedig KK-nak fordították, de én CC-t is láttam. Ezt jobb lett volna egységesíteni. Vagy például furcsa volt olvasni  Tipocaváros-ként Tipoca City-t, de ez tetszett, csak akkor már a Hűségben is fordíthatták volna a városokat hasonló módon. 

 

Epekedve várom már a sorozat többi részét, főleg a 66-os Parancs és az 501-esek regényeket. Nem csodálom hogy a legjobb regények közé sorolják a sorozat részeit. Most bánom igazán Traviss távozását, sok nagyszerű könyvet írhatott volna. Egyszóval az idei év (eddigi) legjobbja, mindenkinek ajánlom. Ha a sorozat így folytatja, nem kizárt, hogy valamelyik rész meghódítja a trónt, melyet eddignálam  a Revan birtokol.  

 

5/5

 

Már régebben kiolvastam és a nyaralás alatt sorban jöttek hozzá a gondolatok, így megírtam eddigi leghosszabb értékelésemet :)

 

A Razor's Edge borítója után azt hittem, már nem lehet rosszabb. Tévedtem, a Honor Among Thieves mindent visz... Remélem a harmadik részre összekapják magukat. 

 

A Hűség így a háromnegyedénél közepes szagú, de majd meglátjuk. Zahnnak szerintem kár minden könyvébe beleeröltetni a triót, csak elrontják a regényeit. 

 

Várom a ComicConos bejelentéseket is. Jó lenne újabb Dawn Of The Jedinak és újabb The Old Repulicnak is nagyon örülnék. 

 

Tetszetős az új TOR képregény. Az ára horror, még kedvezménnyel is elég borsos, de hát ez van. Túlságosan is érdekel ahhoz, hogy kihayjam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Timothy Zahn: Hűség

 

Mikor kezembe vettem Zahn regényét, eléggé tartottam tőle. A Birodalom Örökösei és a Sötét Erők Ébredése szerintem rossz volt, és a Hűség sem szerettette meg velem Zahnt. Volt, ami tetszett benne, például a Mara szál, de sajnos túlnyomó többségben vannak az unalmas, feleslegesen elnyújtott párbeszédek. Összességében egy közepes regény, jó ötletekkel, szereplőkkel, sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle, például, ha csak Marára és a rohamosztagosokra koncentrált volna a könyv. 

 

5/3

Szerkesztve: - zilllosarkany
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Timothy Zahn: Hűség

 

Mikor kezembe vettem Zahn regényét, eléggé tartottam tőle. A Birodalom Örökösei és a Sötét Erők Ébredése szerintem rossz volt, és a Hűség sem szerettette meg velem Zahnt. Volt, ami tetszett benne, például a Mara szál, de sajnos túlnyomó többségben vannak az unalmas, feleslegesen elnyújtott párbeszédek. Összességében egy közepes regény, jó ötletekkel, szereplőkkel, sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle, például, ha csak Marára és a rohamosztagosokra koncentrált volna a könyv. 

 

5/3

 

Azt nem mondom ,hogy rosszak voltak de nekem se lettek a kedvenceim, ezért se olvastam el még a 3.részt. Szerintem a Hűség elolvasása is elég soká lesz mert valahogy nem nagyon foglalkoztat most ez a Luke-Han-Leia vonal.

 

Más.: Nem tudjátok mikor jön a Cloak of Deception?

Meg valaki pár sorba leírhatná,hogy miről szól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem mondom ,hogy rosszak voltak de nekem se lettek a kedvenceim, ezért se olvastam el még a 3.részt. Szerintem a Hűség elolvasása is elég soká lesz mert valahogy nem nagyon foglalkoztat most ez a Luke-Han-Leia vonal.

 

Más.: Nem tudjátok mikor jön a Cloak of Deception?

Meg valaki pár sorba leírhatná,hogy miről szól.

Az utolsó parancs a 3 közül a legjobb rész, ajánlom elolvasásra. :) Egyébként a "rossz" szerintem is túlzó jelző, egyszerűen érződik rajtuk, hogy régiek, de ennek ellenére még most is megállja a helyét, és méltó módon képezi az EU-irodalom törzsanyagát. A Hűségben elsősorban Mara és az öt rohamosztagos a főszereplő.

 

A Cloak of Deceptiont egyszóval az EP1 előzményének lehet tekinteni, Luceno írta. Személy szerint ezt a regényt várom a legjobban ebből a szerződéscsomagból. Nagyjából hasonló felépítést kell elképzelni, mint a Darth Plagueis esetében (sok-sok politika).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utolsó parancs a 3 közül a legjobb rész, ajánlom elolvasásra. :) Egyébként a "rossz" szerintem is túlzó jelző, egyszerűen érződik rajtuk, hogy régiek, de ennek ellenére még most is megállja a helyét, és méltó módon képezi az EU-irodalom törzsanyagát. A Hűségben elsősorban Mara és az öt rohamosztagos a főszereplő.

 

A Cloak of Deceptiont egyszóval az EP1 előzményének lehet tekinteni, Luceno írta. Személy szerint ezt a regényt várom a legjobban ebből a szerződéscsomagból. Nagyjából hasonló felépítést kell elképzelni, mint a Darth Plagueis esetében (sok-sok politika).

 

Pont a Plagueis miatt vagyok rá kiváncsi ,hogy miképp kapcsolódik össze vele. Remélem amúgy kitalálnak hozzá egy új borítót, mert az eredetin ez a sok öreg egy kupacba nem túl nyerő :D (ha legalább festmény lenne, de ráadásul fénykép...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg marad az eredeti, hiszen a Szukits a borítóra is szerződik. :) Régen divat volt a filmes jelenetekből kialakított montázsok alkalmazása, mint borítók (bár most mintha ez kezdene visszatérni...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karen Traviss: Tűzharc

 

Eddig egy könyvet olvastam tőle, A Klónok Háborúja című filmadaptációt. Az igen csak tetszett, bár szerintem még lehetett volna csiszolni rajta egy kicsit. Ez a regény, a Köztársasági Kommandó első része kedvenc íróim rövid sorába emelte Travisst (most már négy tagú a lista: Karpyshyn, Kemp, Williams és Traviss). Egyszerűen kifogástalan. 

 

A történetvezetés kiváló, viszonylag egyszerű a sztori, de ez cseppet sem zavart, az elejétől a végéig élveztem. 

A helyszín volt szerintem a könyv egyetlen gyengepontja, egy sima, Földhöz hasonló bolygó, körülbelül nulla képzelőerő kellett a kitalálásához. Szerencsére az érdekes flóra és fauna részben kárpótolt. Nagyon tetszettek példálul a kis, húsevő állatkák. 

A karakterábrázolás szerintem a regény fénypontja. Ghez Hokan nagyon jó főgonosz, a tudósnővel egyetemben. Jinart és férje is érdekes mellékszereplők voltak, bár az alakváltásaik már a tűréshatáromat feszegették. Etain nagyszerű szereplő, kicsit Scoutra emlékeztet. A klónok hibátlanok, mindegyikük egyedi és érdekes. Kedvencem Fi, de a többieket is nagyon megszerettem. 

Rendkívülien élveztem, amikor Traviss a klónok múltját boncolgatta, vagy éppen mikor a háború nagy és nehéz kérdéseit próbálja megválaszolni. Fantasztikus.

 

A magyar kiadás tetszett, bár jobban örültem volna, ha a Republic Commando-t lefordítják Köztársasági Kommandóra. A regényben is azt figyeltem meg, hogy néha RC-nek, néha pedig KK-nak fordították, de én CC-t is láttam. Ezt jobb lett volna egységesíteni. Vagy például furcsa volt olvasni  Tipocaváros-ként Tipoca City-t, de ez tetszett, csak akkor már a Hűségben is fordíthatták volna a városokat hasonló módon. 

 

Epekedve várom már a sorozat többi részét, főleg a 66-os Parancs és az 501-esek regényeket. Nem csodálom hogy a legjobb regények közé sorolják a sorozat részeit. Most bánom igazán Traviss távozását, sok nagyszerű könyvet írhatott volna. Egyszóval az idei év (eddigi) legjobbja, mindenkinek ajánlom. Ha a sorozat így folytatja, nem kizárt, hogy valamelyik rész meghódítja a trónt, melyet eddignálam  a Revan birtokol.  

 

5/5

 

Már régebben kiolvastam és a nyaralás alatt sorban jöttek hozzá a gondolatok, így megírtam eddigi leghosszabb értékelésemet :)

 

A Razor's Edge borítója után azt hittem, már nem lehet rosszabb. Tévedtem, a Honor Among Thieves mindent visz... Remélem a harmadik részre összekapják magukat. 

 

A Hűség így a háromnegyedénél közepes szagú, de majd meglátjuk. Zahnnak szerintem kár minden könyvébe beleeröltetni a triót, csak elrontják a regényeit. 

 

Várom a ComicConos bejelentéseket is. Jó lenne újabb Dawn Of The Jedinak és újabb The Old Repulicnak is nagyon örülnék. 

 

Tetszetős az új TOR képregény. Az ára horror, még kedvezménnyel is elég borsos, de hát ez van. Túlságosan is érdekel ahhoz, hogy kihayjam. 

 

Szerintem nem kaptak rá engedélyt, hogy a Republic Commando feliratot a borítón lefordítsák.

A fordító is elég elfoglalt volt, mikor dolgozott rajta, a nemrég megjelen Az Eisenstein útját is ő fordította.

 

Azt nem mondom ,hogy rosszak voltak de nekem se lettek a kedvenceim, ezért se olvastam el még a 3.részt. Szerintem a Hűség elolvasása is elég soká lesz mert valahogy nem nagyon foglalkoztat most ez a Luke-Han-Leia vonal.

 

Más.: Nem tudjátok mikor jön a Cloak of Deception?

Meg valaki pár sorba leírhatná,hogy miről szól.

 

A Cloak of Deception-ben emlékeim szerint Qui-gon és Obi-van veszik fel a harcot a Nebula Front nevű terroroista csoporttal. Sok benne az ármány és a cselszövés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EU-s bejelentések is csekélyek. Csak a Han regény kapott borítót, semmi más bejelentés.

Egyesek Amerikában azzal spekulálnak, hogy a Sword of the Jedi trilógiát és a Kemp duológiát törölni fogják.

Az viszont biztató, hogy a TCW-s elvarratlan szálakkal az EU foglalkozni fog. A Rebels pont jövőre indulna, azt mondták, hogy ezekkel az elvarratlan TCW dolgokkal csak az új sorozat indulásakor foglalkoznának, tehát el tudnám képzelni, hogy a Sword of the Jedi trilógia és a Kemp duológia helyett inkább TCW-s és egyéb korokban játszódó EU művek jönnének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hat én megrendeltem őket de meg a Hűség et olvasom .és akárki akármit is mond TZ tud ha az RC levő klónok feleanyira szorakoztatok lesznek s amint hallom azok ám akkor jó sorozatnak leszünk tanúi .tud mar valaki aroll hogy mik a jövő Evi megjelenesek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek szerint, senki nem kapkodja el a dolgot. :)

 

Zahn stílusával nekem sincs bajom. Tehetséges író, aki bár hajlamos SW-idegen módon írni, a karaktereket nagyon jól megragadja, regényeiben pedig többnyire rajtuk van a hangsúly. De a történeteit se mondanám unalmasnak, még ha nem is fürdenek túláradó akcióorgiákban...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hat én megrendeltem őket de meg a Hűség et olvasom .és akárki akármit is mond TZ tud ha az RC levő klónok feleanyira szorakoztatok lesznek s amint hallom azok ám akkor jó sorozatnak leszünk tanúi .tud mar valaki aroll hogy mik a jövő Evi megjelenesek

Ezek biztos jönnek jövőre:

http://starwars.wikia.com/wiki/Crosscurrent

 

http://starwars.wikia.com/wiki/Riptide_%28novel%29

 

http://starwars.wikia.com/wiki/Knight_Errant_%28novel%29

 

http://starwars.wikia.com/wiki/Cloak_of_Deception

 

http://starwars.wikia.com/wiki/Shadow_Games

 

http://starwars.wikia.com/wiki/The_Force_Unleashed_II_%28novel%29

 

Illetve ha a Repcom sorozatot nem sikerül idén befejezni, akkor a maradék részei is 2014-ben jelennek meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nem bánnám ha a Rep. Com. úgy adnák ki ,hogy következő könyv Crosscurent, aztán commando - cloak of d. és újra commando...

Változatosabb és érdekesebb lenne mint a egy huzamba az összes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek mindegyike (talán a TFU 2-t leszámítva) érdekes tűnik, várom a megjelenésüket.

Ha a Tűzharchoz és Válaszutakhoz hasonló tempóban érkezik a fennmaradó 4 RC regény, akkor 5 hónap alatt van esély mindegyik megjelenésére. De valószínűbb, hogy maradnak az éves ciklusnál, és 2 RC átcsúszik 2014-re.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.