Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Én nagyon várom ezt a könyvet, azért remélem, terjedelmesebb lesz, mint a Halálosztag. :)

Nem valószínű, kb olyan vastag lesz, mint az eddigi Schreiber regények.

De az elmúlt években kevés olyan SW könyv jelent meg Amerikában, melyek vastagabbak lennének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tedd, vagy ne tedd! Bár én az előbbit javaslom. ;)

A talán az csak a keretem kiszámíthatatlansága miatt szerepelt a mondatomban (hálaégnek) , de ha már Maul a The Lawless-ig így elmenetelt, akkor egy ilyen regény kihagyhatatlan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon örülök a borítócserének! Remélem a tartalom is jó lesz.

 

A Lockdown nagyon várós, most ezt a könyvet várom a legjobban. Talán én is elolvasom angolul, de ahhoz még fejlődnöm kell egy kicsit. Remélem hamar megjelenteti a Szukits.

 

A Revan eddig elképesztően jó. Kb 120-nál járok és ha így folytatja, nálam ez lesz az év elsője. Kár, hogy már leadtam a listámat, remélem még majd tudok rajta változtatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon örülök a borítócserének! Remélem a tartalom is jó lesz.

 

A Lockdown nagyon várós, most ezt a könyvet várom a legjobban. Talán én is elolvasom angolul, de ahhoz még fejlődnöm kell egy kicsit. Remélem hamar megjelenteti a Szukits.

 

A Revan eddig elképesztően jó. Kb 120-nál járok és ha így folytatja, nálam ez lesz az év elsője. Kár, hogy már leadtam a listámat, remélem még majd tudok rajta változtatni.

Lockdown: Szerintem nem lesz belőle túl hamar megjelenés. 2016 előtt nem számolnék vele. Ha nem januárban, hanem már tavaly novemberben beharangozták volna Amerikában, akkor már tudtam volna ajánlani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Drew Karpyshyn: Revan

 

Az év utolsó, legjobban várt regénye. Annak ellenére, hogy a KOTOR nem tetszett (bár ez a játéknak tudható be, mivel nem kedvelem a szerepjátékokat), ez a könyv egyszerűen lenyűgöző volt.

 

 

 

Vitiate császárról sokat megtudhattunk, a története szerintem nagyon jó lett. Már csak a vesztére lennék kíváncsi. Nagyon tetszett a Dromund Kaas, a Sötét Tanács, a mandaloriak leírása, a szereplők (főleg Scourge és Revan). Az emlékek rendkívül jól el lettek találva, le a kalappal, Karpyshyn. Még arra lennék kíváncsi, hogy mi történt Revannal a regény után. Valaki el tudná mondani?

 

 

 

A várakozásaimat mem hogy kielégítette, hanem felül is szárnyalta a mű.

 

5/5

 

Pár kérdés:

Valaki össze tudná foglaln a KOTOR 1 és 2 sztoriját, lehetőleg minél részletesebben?

Satele Shan milyen rokona Bastilának?

Canderousról lehet tudni valamit a cselekmény után?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Vitiate császárról sokat megtudhattunk, a története szerintem nagyon jó lett. Már csak a vesztére lennék kíváncsi. Nagyon tetszett a Dromund Kaas, a Sötét Tanács, a mandaloriak leírása, a szereplők (főleg Scourge és Revan). Az emlékek rendkívül jól el lettek találva, le a kalappal, Karpyshyn. Még arra lennék kíváncsi, hogy mi történt Revannal a regény után. Valaki el tudná mondani?

 

 

 

 

Úgy szól a Fáma Revan további sorsáról, hogy Meetra szelleme segítségével ellenállt a Császár "agyostromának" több mint 300 éven keresztül. Mivel stasisba volt helyezve, nem tudott meghalni. A Coruscanti Egyezmény után pár évvel Meetra szellemének sikerül kapcsolatba lépnie egy Oteg nevű mesterrel, aki összegyűjt egy csapatot, és kihozzák Revant. Utána nem sokkal viszont ő maga dönt úgy, hogy meg kell halnia, bár a körülményeire nem emlékszem, azt tudom, hogy harcol egy csapat Jedivel, és ő valahogy eltűnik, és nem látják soha többé.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Úgy szól a Fáma Revan további sorsáról, hogy Meetra szelleme segítségével ellenállt a Császár "agyostromának" több mint 300 éven keresztül. Mivel stasisba volt helyezve, nem tudott meghalni. A Coruscanti Egyezmény után pár évvel Meetra szellemének sikerül kapcsolatba lépnie egy Oteg nevű mesterrel, aki összegyűjt egy csapatot, és kihozzák Revant. Utána nem sokkal viszont ő maga dönt úgy, hogy meg kell halnia, bár a körülményeire nem emlékszem, azt tudom, hogy harcol egy csapat Jedivel, és ő valahogy eltűnik, és nem látják soha többé.

 

 

Köszi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg akarnám rendelni Karen Traviss: Tűzharc(Republic Commandós) könyvét. 2 napig lehet még 50 %-al olcsóbban megrendelni a Szukitstól. A problémám az hogy a Pick Pack Point-al 700 ft plussz futárral meg 900 ft. Létezik hogy a Szukitsnak nincs Bp-en boltja ahova be lehetne menni átvenni ingyen és bérmentve? Vagy csak én nem veszem észre ezen az oldalon? Nézze már át valaki legyen szíves mert én ezt a 700 ft-ot baromi lehúzásnak érzem.

 

https://www.szukits.hu/order.php?content

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Budapesten van Relay és Inmedio üzlet (márpedig csak akad ilyen hírlapüzlet, és a szukits tudomásom szerint ezt a kettőt használja), akkor a leírás szerint azoknál átveheted. De hogy hogyan működik - ők választják az átvevő helyet, vagy te - a pik pak pont, azt nem t'om. Itt van boltkereső:

http://www.pickpackpont.hu/atveteli-pont

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Budapesten van Relay és Inmedio üzlet (márpedig csak akad ilyen hírlapüzlet, és a szukits tudomásom szerint ezt a kettőt használja), akkor a leírás szerint azoknál átveheted. De hogy hogyan működik - ők választják az átvevő helyet, vagy te - a pik pak pont, azt nem t'om. Itt van boltkereső:

http://www.pickpackpont.hu/atveteli-pont

 

 

Köszi ez ok. Én tudom kiválasztani melyik Pick Pack Point-nál veszem át és még az újságoscégeket is jól tudod. meg ahogy láttam az ÖMW-benzinkutakkal vannak kapcsolatban. Pont az újpesti metrónál tudom átvenni. Ez nem lenne baj csak ha az Alexandrában rendelek könyvet bármely könyvesboltjukban átvehetem ingyen. Engem a 700 ft zavar amiért elviszik a Relayhez. Ezt akarnám kikerülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg akarnám rendelni Karen Traviss: Tűzharc(Republic Commandós) könyvét. 2 napig lehet még 50 %-al olcsóbban megrendelni a Szukitstól. A problémám az hogy a Pick Pack Point-al 700 ft plussz futárral meg 900 ft. Létezik hogy a Szukitsnak nincs Bp-en boltja ahova be lehetne menni átvenni ingyen és bérmentve? Vagy csak én nem veszem észre ezen az oldalon? Nézze már át valaki legyen szíves mert én ezt a 700 ft-ot baromi lehúzásnak érzem.

 

https://www.szukits.hu/order.php?content

Sajnos tényleg nincs ingyenes személyes átvétel. A legolcsóbb megoldás, ha PPP rendszerben rendeled be. De még így is kiszállítási díjjal együtt is 2400 Ft-ba kerül a rendelési tétel, tehát 1000 Ft-tal olcsóbb, mint a webbolti ár!

Ha bekerülne a könyv nagy kereskedelmi terjesztésbe, akkor az Alexandra felületén 2720 Ft-ért tudnád megrendelni (ők 20% kedvezményt adnak rá 1 hónapig), egy hónap után 15% a kedvezmény rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

James Luceno: Darth Maul: Szabotőr

Nagyszerű novella volt. Az elejétől a végéig nagyon élveztem. Vérbeli Sith összeesküvős sztori, ahol a Sötét Nagyurak jól megszívatják az egymás ellen áskálódó két nagyvállalatot, természetesen azért, hogy aztán ők profitáljanak az eseményekből.

5/5

 

Nute: nagyszerű lett a fordítás, végig nagyon élvezetes volt olvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi ez ok. Én tudom kiválasztani melyik Pick Pack Point-nál veszem át és még az újságoscégeket is jól tudod. meg ahogy láttam az ÖMW-benzinkutakkal vannak kapcsolatban. Pont az újpesti metrónál tudom átvenni. Ez nem lenne baj csak ha az Alexandrában rendelek könyvet bármely könyvesboltjukban átvehetem ingyen. Engem a 700 ft zavar amiért elviszik a Relayhez. Ezt akarnám kikerülni.

Ha az Alexandrától rendelsz, a saját üzletében ingyenes az átvétel, mert a sajátjuk. Viszont a Szukitsnak nincs saját üzlete (kis kiadó lévén), csak Szegeden (ha van), így neki a célhoz juttatásért fizetnie kell, amit átterhel. A 700 Ft nem is annyira barátságtalan ár, mert a futárok többnyire még többe kerülnek, és sokszor még a posta is (már ahol van postai feladás, gondolom nem véletlenül nem használja a postát sok terjesztő). Sajnos ezt a költséget állni kell, ezért nem is szoktam egyesével könyvet rendelni náluk, inkább összevárok pár olyan darabot, amit mindenképpen megvennék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az Alexandrától rendelsz, a saját üzletében ingyenes az átvétel, mert a sajátjuk. Viszont a Szukitsnak nincs saját üzlete (kis kiadó lévén), csak Szegeden (ha van), így neki a célhoz juttatásért fizetnie kell, amit átterhel. A 700 Ft nem is annyira barátságtalan ár, mert a futárok többnyire még többe kerülnek, és sokszor még a posta is (már ahol van postai feladás, gondolom nem véletlenül nem használja a postát sok terjesztő). Sajnos ezt a költséget állni kell, ezért nem is szoktam egyesével könyvet rendelni náluk, inkább összevárok pár olyan darabot, amit mindenképpen megvennék.

 

Köszi a választ. Sajnos erre mindenképp le kellett csapni mert 2 napig volt féláron a könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg akarnám rendelni Karen Traviss: Tűzharc(Republic Commandós) könyvét. 2 napig lehet még 50 %-al olcsóbban megrendelni a Szukitstól. A problémám az hogy a Pick Pack Point-al 700 ft plussz futárral meg 900 ft. Létezik hogy a Szukitsnak nincs Bp-en boltja ahova be lehetne menni átvenni ingyen és bérmentve? Vagy csak én nem veszem észre ezen az oldalon? Nézze már át valaki legyen szíves mert én ezt a 700 ft-ot baromi lehúzásnak érzem.

 

https://www.szukits.hu/order.php?content

 

En a Plagueisnel ereztem lehuzasnak, 3600+700 , hat inkabb kivartam amig talaltam egy hasznalt peldanyt, amit szemelyesen atvettem.

Szerkesztve: - Attila
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kempet kérdezték az új duológiájáról.

A szerző nem sokat árul el, csak annyit, hogy a Disney miatt a mű és ő maga is készenlétben/tartalékban van. Fura, főleg úgy, hogy Kemp már 2011-ben kijelentette, hogy ne számítsanak tőle az olvasók filmes hősökre, főleg nem Luke, Han, Leia regényre.

A clubjade.net már elkezdett spekulálni, hogy talán a Disney miatt nem hallunk semmit a Sword of the Jedi trilógiáról és a Crucible után nincs EP6 utáni könyvre konkrét dátum....

http://clubjade.net/?p=51690

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a választ. Sajnos erre mindenképp le kellett csapni mert 2 napig volt féláron a könyv.

Megjelenésig volt féláras a Válaszutakkal párhuzamban (ami pár hét múlva jön ki), de egy ideje már fent volt az oldalon féláron. Érdemes feliratkozni hírlevélre, mert akkor jó időben értesülsz minden hasonlóról. Vagy ezt a topikot gyakran olvasni, mert többnyire bekerülnek az ilyen akciók.

 

Ez a 40% is elég barátságos kedvezmény még mindig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2012 Értékelés

 

Jó kis év volt, a Star Wars regények megjelenésének szempontjából is. Végre az idei különleges, változatos felhozatal végére értem. 7 regény, 2 képregény és 1 gyermekkönyv jelent meg, szerintem ez szép teljesítmény :clap:

És jöjjön a sorrend:

7. Luke Skywalker És A Mindor Árnyai 2,5/5

Nem jó SW könyv, szerintem erőltetett és SW idegen.

6. Halálcsillag 4/5

Nem rossz könyv, én egy picit unalmasnak találtam, a cselekmény túl lassú.

5. Sötét Találkozó 4/5

Jó regény, jó ötletekkel, szereplőkkel.

4. Végzetes Szövetség 4,5/5

Kiváló TOR regény, kis csiszolással még jobb lehetett volna.

Dobogó:

3. Halálosztag 5/5

Rendkívül izgalmas, letehetetlen regény.

És a győztes:

 

 

2. Árulás 5/5

Az egyik legjobb SW regény, amit valaha olvastam, egy hajszállal lett második és nem első.

1. Revan 5/5

Szavakat sem találok, Karpsyhyn újra bebizonyította, hogy miért ő a TOR atyja.

 

 

Darth Vader És Fia

Elég béna, szerintem nem vicces (na jó, talán 5-10 éveseknek még igen), nem idevaló.

Tor képregények: szórakoztatóak, de semmi különös.

Remélem jövőre is hasonló élményekben lesz részünk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjelenésig volt féláras a Válaszutakkal párhuzamban (ami pár hét múlva jön ki), de egy ideje már fent volt az oldalon féláron. Érdemes feliratkozni hírlevélre, mert akkor jó időben értesülsz minden hasonlóról. Vagy ezt a topikot gyakran olvasni, mert többnyire bekerülnek az ilyen akciók.

 

Nem fogod elhinni hírlevélből értesültem róla. :D A Szukits hirlevele régóta érkezik már hozzám. Csak van hogy nem futom át mert sokszor engem nem érdeklő könyveket ajánlanak. Valószinü eddig ezért nem vettem észre, de hálistennek 2 nappal a határidő lejárta elött igen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.