Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Befejeztem a Halálcsillag olvasását. Ahhoz képest, mennyi szálon indul el, és milyen gyakran váltakozik a helyszín, baromi jó kis csapatkaland regény, és nem is teljes happy end, szóval meg vagyok elégedve. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is szórakoztató regény volt a rengeteg szál ellenére. Érdekesen mutatta be az állomáson zajló "hétköznapi" életet, de a robbanás is más hatást keltett, miután jobban belegondoltam, hogy rengeteg ártatlan civil is életét vesztette a csodafegyver pusztulásakor, ami a fejezeteken át bontogatott szereplők miatt sokkal átérezhetőbb volt, mint a film esetében, ahol ilyenekre nyilván nem volt idő.

 

Egyébként a Rep.Com. regényre várakozva újra nekiestem Zahn Thrawn-trilógiájának. Sokkal jobban tetszik, mint első olvasatra. Kár, hogy az Ep7 után valószínűleg kuka az egész. :para: Amolyan Ep6 utáni utózönge az egész, a sztori mégis érdekesen felépített, a karakterek jók (főleg Thrawn, Mara és Karrde), a Star Wars hangulat érezhető (aminek hiányával sokan vádolják az írót). Furcsa volt olvasni, hogy a klónháborúkat Zahn több évtizeddel a yavini csata elé tette, de ha figyelembe vesszük, hogy a prequel-trilógia ekkor még nem létezett, bocsánatos baki. Az pedig elismerést érdemel, hogy csupán a 4-5-6 ismeretében olyan sztorikat írt, amik a kisebb bakik ellenére az újabb filmek után is megállják a helyüket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eléggé megosztóak a vélemények a Dawn of the Jedi: Into the Void-ról, ami egyébként ugyanúgy egyes szám első személyben íródott, mint korábban az Én, a Jedi.

 

Nem vészes. Ezen a portálon a legtöbb könyvet ennyire értékelik csak. Ráadásul olvastam máshol olyan véleményeket, melyek szerint a könyv azért sz*r, mert nincs benne Birodalom, meg csillagromboló. :D Azok az illetők, akik a klasszikus trilógia elemeit fetisizálják persze, hogy lehúzzák az ilyeneket.

Nézz meg más könyveket is, amiket szeretsz. Pl. Darth Maul: A vadászó árnyék.

http://www.goodreads.com/book/show/413043.Shadow_Hunter

Ezt is látszólag sokan lehúzták, máshol mégis milyen jó könyvnek tartják.

 

Szerintem is szórakoztató regény volt a rengeteg szál ellenére. Érdekesen mutatta be az állomáson zajló "hétköznapi" életet, de a robbanás is más hatást keltett, miután jobban belegondoltam, hogy rengeteg ártatlan civil is életét vesztette a csodafegyver pusztulásakor, ami a fejezeteken át bontogatott szereplők miatt sokkal átérezhetőbb volt, mint a film esetében, ahol ilyenekre nyilván nem volt idő.

 

Egyébként a Rep.Com. regényre várakozva újra nekiestem Zahn Thrawn-trilógiájának. Sokkal jobban tetszik, mint első olvasatra. Kár, hogy az Ep7 után valószínűleg kuka az egész. :para: Amolyan Ep6 utáni utózönge az egész, a sztori mégis érdekesen felépített, a karakterek jók (főleg Thrawn, Mara és Karrde), a Star Wars hangulat érezhető (aminek hiányával sokan vádolják az írót). Furcsa volt olvasni, hogy a klónháborúkat Zahn több évtizeddel a yavini csata elé tette, de ha figyelembe vesszük, hogy a prequel-trilógia ekkor még nem létezett, bocsánatos baki. Az pedig elismerést érdemel, hogy csupán a 4-5-6 ismeretében olyan sztorikat írt, amik a kisebb bakik ellenére az újabb filmek után is megállják a helyüket.

 

Lucas állítólag egyszer azt mondta Zahn-nak, hogy ha lesz EP7-8-9, akkor a Thrawn-trilógia beleillik a résbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is szórakoztató regény volt a rengeteg szál ellenére. Érdekesen mutatta be az állomáson zajló "hétköznapi" életet, de a robbanás is más hatást keltett, miután jobban belegondoltam, hogy rengeteg ártatlan civil is életét vesztette a csodafegyver pusztulásakor, ami a fejezeteken át bontogatott szereplők miatt sokkal átérezhetőbb volt, mint a film esetében, ahol ilyenekre nyilván nem volt idő.

 

Egyébként a Rep.Com. regényre várakozva újra nekiestem Zahn Thrawn-trilógiájának. Sokkal jobban tetszik, mint első olvasatra. Kár, hogy az Ep7 után valószínűleg kuka az egész. :para: Amolyan Ep6 utáni utózönge az egész, a sztori mégis érdekesen felépített, a karakterek jók (főleg Thrawn, Mara és Karrde), a Star Wars hangulat érezhető (aminek hiányával sokan vádolják az írót). Furcsa volt olvasni, hogy a klónháborúkat Zahn több évtizeddel a yavini csata elé tette, de ha figyelembe vesszük, hogy a prequel-trilógia ekkor még nem létezett, bocsánatos baki. Az pedig elismerést érdemel, hogy csupán a 4-5-6 ismeretében olyan sztorikat írt, amik a kisebb bakik ellenére az újabb filmek után is megállják a helyüket.

 

Ha szerepeltetni akarjak a triot akkor siman befer oda a Thrawn mivel ott luke kb 32éves ,Mark Hamill most meg 62.

Ha meg nem szerepelnek akkor meg targytalan a tema.

Szerkesztve: - Attila
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vészes. Ezen a portálon a legtöbb könyvet ennyire értékelik csak. Ráadásul olvastam máshol olyan véleményeket, melyek szerint a könyv azért sz*r, mert nincs benne Birodalom, meg csillagromboló. :D Azok az illetők, akik a klasszikus trilógia elemeit fetisizálják persze, hogy lehúzzák az ilyeneket.

Nézz meg más könyveket is, amiket szeretsz. Pl. Darth Maul: A vadászó árnyék.

http://www.goodreads.com/book/show/413043.Shadow_Hunter

Ezt is látszólag sokan lehúzták, máshol mégis milyen jó könyvnek tartják.

Na akkor megnyugodtam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De említhetném a TFU regényt is, mely ezen portál értékelése alapján Avadászó árnyékkal egyszintű.

http://www.goodreads.com/book/show/359855.The_Force_Unleashed

 

Van, amikor szerintem túlértékelnek bizonyos könyvet:

http://www.goodreads.com/book/show/3108764-wild-space

Erre én pl. nem adnék 3.74-et, inkább 2.74-et. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a regényt is várom. A Hűség egész jó volt, kíváncsi vagyok a Császár- és az Igazság Keze sztorijának folytatására. A féláras kedvezmény külön öröm. :yeah: Mondjuk a borító lehetett volna sokkal jobb is... egyáltalán nem tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

A látszat ellenére nem vagyok új, mert már évek óta olvasom a fórumot. :)

 

Lehet tudni, mi alapján dől el, melyik borítóval jelenik meg itthon? A szerződésben van benne, vagy a kiadó saját hatáskörben dönthet? Mert ha nincs a szerződésben, akkor szavazhatnánk a Red Harvest-borítóról, ha majd aktuális lesz: nekem a rothadó kezes sokkal jobban tetszik, mint a véresszájú... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

James Luceno: Darth Plagueis

 

Az év egyik legjobban várt regénye.

Azt kell, hogy mondjam egy mesterművel van dolgunk, ám vannak hibái. Például a rengeteg politika, szerintem ennek a mennyiségét igen csak csökkenteni kéne. A Sith-es részeket nagyon élveztem, az elmélkedések és akciók rendkívüliek voltak.

Kezdőknek egyáltalán nem ajánlom, nehéz olvasmány.

A magyra kiadásban sajnos elég sok hiba volt, és legtöbbször a neveket rontották el, ami néha elég idegesítő. Az utolsó szöveges oldal csak nekem csúszott félre?

 

Egy kiváló regény, ám lehetett volna jobb is.

5/4,5 (Nagyyon erős!)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik borító egy picivel jobban tetszett, de ez is megfelel. Közben megrendeltem mindkét júliusban megjelenő könyvet. Ja, és végre elkezdtem olvasni, amit már tavaly megvettem :D Ideje volt. A rendeléssel együtt van 7 SW-könyvem, amit idén végre elolvasok!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Maul: Lockdown fülszövege:

 

"Set before the events of Star Wars: Episode I The Phantom Menace, this new novel is a thrilling follow-up to Star Wars: Darth Plagueis

 

It’s kill or be killed in the space penitentiary that houses the galaxy’s worst criminals, where convicts face off in gladiatorial combat while an underworld gambling empire reaps the profits of the illicit blood sport. But the newest contender in this savage arena, as demonic to behold as he is deadly to challenge, is fighting for more than just survival. His do-or-die mission, for the dark masters he serves, is to capture the ultimate weapon: an object capable of obliterating the Jedi and conquering the galaxy.

 

Sith lords Darth Plagueis and Darth Sidious are determined to possess the prize. And one of the power-hungry duo has his own treacherous plans for it. But first, their fearsome apprentice must take on a bloodthirsty prison warden, a cannibal gang, cutthroat crime lord Jabba the Hutt, and an unspeakable alien horror. No one else could brave such a gauntlet of death and live. But no one else is the dreaded dark-side disciple known as Darth Maul. "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsian várom, ígéretes regénynek tűnik. Schreiber stílusa már a Halálosztagnál elnyerte a tetszésem, remélhetőleg ezúttal se lesz vele probléma. De előbb a Red Harvest-et lenne ideje kézbe kapni. :cool:

 

Én nagyon várom ezt a könyvet, azért remélem, terjedelmesebb lesz, mint a Halálosztag. :)

256 oldallal ez nehezen fog megvalósulni. :)

 

Ígéretes darabnak látszik, talán meg is rendelem.

Tedd, vagy ne tedd! Bár én az előbbit javaslom. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.