Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Remélem, hogy így lesz. :)

 

Ennek a sorrendnek örülnék:

 

Karen Traviss: Republic Commando – Hard Contact

Timothy Zahn: Choices of One

Karen Traviss: Republic Commando – Triple Zero

John Jackson Miller: Knight Errant

Karen Traviss: Republic Commando – True Colors

James Luceno: Cloak of Deception

Karen Traviss: Republic Commando – Order 66

Michael Reaves & Maya Kaathryn Bohnhoff: Shadow Games

Karen Traviss: Imperial Commando – 501st

Paul S. Kemp: Crosscurrent

Sean Williams: The Force Unleashed II

Paul S. Kemp: Riptide

 

Dőlt betűvel kiemeltem azt, amit nagyon-nagyon várok. :)

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

James Luceno: Darth Plagueis

 

Számomra az egyik legnagyobb SW-könyvélmény volt a Darth Plagueis, amelyet az elkövetkező években még biztos le fogok venni a könyvespolcról. Luceno tökéletesen kötötte össze az egyes eseményeket, nagyszerűen kapcsolta össze az EP1-et és az idevonatkozó EU-t. Utóbbiból adódóan szerintem a gördülékeny olvasáshoz kell egy kis háttértudás, gondolok a yinchorri válságot feldolgozó képregényre, Luceno novellájára, a Saboteur-re (amelynek fordításával hamarosan végzek), a Vadászó árnyékra és a Cloak of Deception-re. Egyesek számára talán furcsa lehetett, hogy

 

 

pl. Hath Monchar megölésére és a blokád terveinek visszaszerzésére miért csak utal a szerző, ahogyan a Fekete Nap vezetőségének lemészárlására is. Egész egyszerűen azért nem szerepelnek direkt módon, mert ezek az események már feldolgozásra kerültek, így Luceno csak a háttértörténetet adta meg hozzá. Az ezer éves Nagy Terv egy-egy epizódjának rendelte alá őket, ahol minden összefügg. Hiszen a Sithek keze benne volt Vidar Kim meggyilkolásában, ahogyan minden más eseményben, amely megrogyasztotta a Köztársaságot. Még az alvilágot is összeugrasztották előbb Gardulla, majd Jabba támogatásával.

 

Luceno ismét megmutatta, hogy a Star Wars történelmét illetően ő maga egy kész adatbázis, gyanítom a Wookieepediát és más írók könyveit is gyakran forgatta a regény megírásakor. Olyan szereplők, helyszínek is említésre kerülnek, mint a Zigoola (Külső Űr), a Bando Gora (Star Wars: Bounty Hunter) vagy Sise Fromm (a '80-as évek Star Wars: Droids rajzfilmsorozatának egyik főgonosza). Előbbieket csak azért ragadtam ki, hogy érzékeltessem, Luceno még az EU általánosan nem ismert részével is tisztában van (többek között utalás történik szerepjátékos karakterekre és helyszínekre is).

 

A mű Darth Plagueis mesterré történő emelkedésével kezdődik. Tipikus Sith, aki miután bith mesterétől mindent megtanult, amit megtanulhatott, a lehető legkisebb kockázatot felvállalva végzett Tenebrous-szal. Én is inkább Sky-jal értek egyet, hogy ez a Sithek módszere, és nem a tisztességes párharc. A Bane által meghirdetett Kettő Szabályának természetéből adódóan a regény kevés akcióval operál, de ez így van rendjén, hiszen a könyv egy békés korszakban játszódik, ahol a legnagyobb hadi cselekmények kimerülnek a kalóztámadásokban és paramilitariális erők alkalmazásában. Azért panaszra így sincs ok, hiszen Plagueis "látványosan" (ha lehet erről egy könyv kapcsán beszélni) mészárolta le a Woebegone legénységét, és a későbbi maladi orvtámadáskor is megmutathatta képességét. Talán a Plagueis-Venamis párbajt lehetett volna elnyújtani, hogy egy jól megkoreografált harc kerekedjen ki, de így nem lett volna kihangsúlyozva, hogy a bith mennyire esélytelen jelölt volt a Sith Mesteri pozícióra.

 

A könyv nagy erőssége az intrikák és a cselszövések kifejtése, amelyekkel párosul a galaxisi nagypolitika bemutatása. Mivel ezek érthető módon a filmekben és legtöbbször a TCW-ben mindig háttérbe szorultak, így Luceno gyakorlatilag szabad kezet kapott, hogy a Köztársaság utolsó évtizedeinek politikai légkörét kifejtse, szorosan továbbfejlesztve a Cloak of Deception-ben kialakult irányvonalat. Tehette ezt annál is inkább, mert a Darth Plagueis az első könyv, amely több évtizeddel játszódik az EP1 előtt (ha nem számítunk egyes képregényeket és ifjúségi regényeket). Rugess Nome, Hego Damask és Palpatine... mind-mind köztiszteletben álló politikusok, üzletemberek voltak, akik vagyonukat és hatalmukat felhasználva folyamatosan lökték a galaxist a Sötét Oldal felé. Emlékszem, korábban fanyalogtam, mikor kiderült, hogy Plagueis muun lesz (még a könyv ideiglenes parkolópályára tétele előtt). Természetesen rögtön San Hill ugrott be, nem tudtam elképzelni egy lehetetlenül vézna figurát Sith Lord-nak. Szerencsére az egyre több kép megjelenésével bebizonyosodott, hogy csak az én képzelőerőmmel van baj. :) Damaskon keresztül a muun társadalomra is betekintést nyerhetünk, valamint pozíciójából adódóan az egyes nagyvállalatokat és iparmágnásokat összekötő alkukra. Azt kell mondanunk, a Köztársaság már jóval a Klónháború előtt elbukott, mindaz ami előtte volt, csak hosszú agóniának tudható be. Az a rendszer, ahol egy olyan személy főkancellár lehet, mint Thoris Darus, nem érdemel mást, csak bukást. És ezt a romlást nem lehet csak a Sithek tevékenységével magyarázni...

 

Plagueis teljesen véletlenül bukkan rá Palpatine-ra a külvilág felé épp nyitni készülő Naboo-n. Lucenónak egyébként sikerült árnyalni a bolygóról kialakult képet, hiszen Amidala mindkét elődje, Tapalo és Veruna is meglehetősen korrupt személy volt, akik tetemes vagyonért cserébe eladták a bolygó gazdasági függetlenségét. Ezeket a fejleményeket látva, nem véletlen, hogy a KSZ-nek a Naboo-t kellett blokád alá vonnia (na persze meg azért, mert ez volt Palpatine szülőhelye). A későbbi Császár felbukkanásával az volt az érzésem, Plagueis egy kissé háttérbe szorul, de én ezt cseppet sem bántam. Hihetetlenül furcsa volt olvasni a fiatal Palpatine-ról, akiről egyébként azt gondolná az ember, hogy már velejéig romlottan született. Ez csak részben igaz, ahhoz, hogy azzá a szörnyeteggé váljon, amivé vált, kellettek a merev családi körülmények, valamint Plagueis mesterkedése... aki ugyanúgy taszította tanítványát a Sötét Útra, mint ahogy később Palpi tette ezt Anakinnal.

 

A Plagueis-Palpatine viszony kapcsán feltétlenül meg kell említeni, hogy már a muun is szabadon értelmezte a Kettő Szabályát. Végül ez okozta a vesztét, hiszen túlságosan megbízott Palpatine-ban, másrészt saját magát illetően elbizakodottá vált. A könyvben bebizonyosodott, hogy a halhatatlanság elérése neki sem sikerült, ám hosszú remeteévei alatt magával is elhitette, hogy mégis. Mindeközben fel sem merült benne, hogy Palpatine nem elégedett a másodhegedűs szereppel, mert akármit is mondott Plagueis az egyenlő rangú felekről, bizonyos, hogy ha a muun életben marad, akkor Plagueis lesz az "első az egyenlők között". Plagueis tragédiája az, hogy a győzelem kapujában kellett meghalnia. A siker és a Nagy Terv beteljesítése Sidious-ra maradt.

 

 

Úgy gondolom, a sok-sok szereplő, helyszín, vállalat név, valamint a rengeteg más EU-ra történő utalás miatt a könyv nehezebben olvasható, mint mondjuk egy Karpyshyn-regény, ám ennek ellenére én valósággal faltam a sorokat. :) Aki akcióra vágyik, az csalódni fog, nálam viszont egyértelműen felkerült a képzeletbeli dobogó valamelyik fokára (hogy melyikre, azt még nem tudnám eldönteni), és Luceno ismét biztosította a helyét nálam a legjobb EU-írók között. Úgy érzem, rengeteg gondolat maradt még bennem a könyv kapcsán, lehet majd még írok pár észrevételt. :)

 

5/5, egyértelmű, a valaha készült egyik legjobb SW-könyv. Jöjjön a Cloak of Deception! :)

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, hogy így lesz. :)

 

Ennek a sorrendnek örülnék:

 

Karen Traviss: Republic Commando – Hard Contact

Timothy Zahn: Choices of One

Karen Traviss: Republic Commando – Triple Zero

John Jackson Miller: Knight Errant

Karen Traviss: Republic Commando – True Colors

James Luceno: Cloak of Deception

Karen Traviss: Republic Commando – Order 66

Michael Reaves & Maya Kaathryn Bohnhoff: Shadow Games

Karen Traviss: Imperial Commando – 501st

Paul S. Kemp: Crosscurrent

Sean Williams: The Force Unleashed II

Paul S. Kemp: Riptide

 

Dőlt betűvel kiemeltem azt, amit nagyon-nagyon várok. :)

Nem vagyok benne biztos, de lehetségesnek tartom, hogy a TFU II jön a Triple Zero után. De ez csak egy megérzés.

Ami legjobban érdekel az 5 Traviiss regény, a Luceno könyv, a Kinght Errant, és a két Kemp.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen én is láttam már ilyet. Könyvesboltban láttam régebben A gonosz útvesztője és a Triple Zero eredeti kiadását és tényleg meg sem közelítik a maygar kiadást.

Természetesen azért a magyar kiadásban is a lapok egy idő után megsárgulnak.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A külföldi kiadásokban csak az a jobb, hogy a fontosabbnak ítélt kiadások kijönnek mind keménytáblás formátumban is, de gondolom az itthon az alacsony példányszám miatt lenne vagy 5000 forint, így sajnos érthető, hogy a kiadók megmaradnak a ragasztott verziónál. Van pár angol nyelvű könyvem, a Force Unleashed pl. egy olvasás után valóban rendesen megtört, hiába igyekeztem óvni.

Amit viszont a hazai kiadásokban is szívesen látnék, az az angol nyelvű könyvekben mindig meglévő időrendei táblázat. Oké, én tudom, hogyan jönnek egymás után a könyvek, de szerintem sokaknak jelentene segítséget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit viszont a hazai kiadásokban is szívesen látnék, az az angol nyelvű könyvekben mindig meglévő időrendei táblázat. Oké, én tudom, hogyan jönnek egymás után a könyvek, de szerintem sokaknak jelentene segítséget.

Igen, ezzel egyetértek, igaz a Szukits a könyv elején a már megjelent könyveket többé-kevésbé kronológiai sorrendbe rakja, de azért igényesebb és szebb lenne egy hasonló táblázat, dátummal ellátva. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A külföldi kiadásokban csak az a jobb, hogy a fontosabbnak ítélt kiadások kijönnek mind keménytáblás formátumban is, de gondolom az itthon az alacsony példányszám miatt lenne vagy 5000 forint, így sajnos érthető, hogy a kiadók megmaradnak a ragasztott verziónál. Van pár angol nyelvű könyvem, a Force Unleashed pl. egy olvasás után valóban rendesen megtört, hiába igyekeztem óvni.

Amit viszont a hazai kiadásokban is szívesen látnék, az az angol nyelvű könyvekben mindig meglévő időrendei táblázat. Oké, én tudom, hogyan jönnek egymás után a könyvek, de szerintem sokaknak jelentene segítséget.

 

Igen én a fontosabb kiadásokra gondoltam! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

James Lucerno: Darth Plagueis

 

A nagy többséggel ellentétben nekem pont azért nem tetszett a könyv maradéktalanul, mert annyi mindent akar markolni: az egész mű egy hatalmas SW olvasztótégely, gyakorlatilag egy enciklopédia, ami Naga Shadow-tól Bane-en át Darth Sidiousig átfogja a Sithek gondolkodását, név szerint pedig majdnem az összes EU-s és filmes karaktert megelíti. Talán ha egy kicsit kevesebb lett volna belőlük, talán akkor jobban élveztem volna, így nem tűnt másnak, min egy görcsös igyekeztenek, hogy az író bebizonyítsa: én aztán ismerem ezt a világot, vazze!

 

 

 

Ráadásul ez – címével ellentétben nem Darth Plagueis-ról szól. Pontosabban nem csak róla. Legalább akkora súlya van benne Palpatine-nak, mint a muunnak, a sztori végére pedig sikerült a „leghatalmasabb” sith, Plagueis nimbuszát alaposan degradálni. Azon is meglepődtem, hogy Lucerno ilyen merészen belement az EP I történéseibe, s kételkedve is fogadtam, hogy Sidious mestere a blokád idején még életben van. Valahogy az egész EP I-be ez nekem nem illik bele - ugyanakkor az is tény, hogy semmi olyat nem tudnék mondani, miszerint ne lehetne akár így is.

 

Az is érdekes, hogy ami nem tetszett, az egyben a könyv legnagyobb erénye is. Nevezetesen ez a sok háttérsztori, olyan az egész, mintha egy werkfilmet néznék, az „Így készült a Köztársaság bukása” címmel. Néhol kimondottan ötletes és csavaros háttér, jól kibontva pl. Palpatine figuráját, jól felépítve a Sithek hatalomra kerülésének történetét. Érdekes és tanulságos elméleteket olvashatunk az Erőről, a Kettő Szabályáról, sok-sok cselszövéssel és gyakorlatilag nulla akcióval. EU rajongónak, aki tisztában van pl. Exar Kunnal, Bane-nel meg a ysalamirokkal, annak kiváló olvasmány lehet, jól megírt és érdekes mű. Laikusnak ugyanakkor nagyon nem ajánlom, mert egy kukkot sem fog belől érteni, nem tudja kötni az eseményeket a múlthoz.

 

 

 

Nekem Lucerno eddig sem volt kedvenc íróm, ez után sem lesz, pedig nagyon jól és olvasmányosan alkot. Csak szerintem ez esetben is elveszett a részletekben.

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre-valahára, a vizsgák stb. ellenére elkészültem a Darth Maul: Saboteur novella (inkább kisregény :D) lefordításával. Már Elküldtem Eszternek a jedirend-com-ra, de azért itt is közzéteszem. Csak annyit kérnék, hogy ha valaki elolvasta, venné a fáradtságot, és mondana egy-két sort a fordításom minőségéről? :)

 

Voltak egyes részek, ahol megszenvedtem, főleg a hosszabb leírásoknál, valamint a mű jellegéből adódóan egyes mondatokat úgy kellett fordítanom, hogy több szövegkörnyezetben is értelmesek maradjanak. Továbbá elég rossz minőségű volt az eredeti nyersanyag, amiből dolgoztam (szóközhiányok, elírások stb.), de azért remélem, nem lett rossz. :)

Darth Maul Saboteur.pdf

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nagyon jó történet, remekül kiegészíti a Cloak of Deceptiont, és az egyes eseményekre a Darth Plagueis is utal közvetve. Szerintem ez a novella Lucenótól jobb, mint a Restraint.

 

Most kedvet kaptam az End Game lefordításához, de nem találom sehol... :S nincs meg esetleg valakinek?

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre-valahára, a vizsgák stb. ellenére elkészültem a Darth Maul: Saboteur novella (inkább kisregény :D) lefordításával. Már Elküldtem Eszternek a jedirend-com-ra, de azért itt is közzéteszem. Csak annyit kérnék, hogy ha valaki elolvasta, venné a fáradtságot, és mondana egy-két sort a fordításom minőségéről? :)

Köszi szépen, én is elolvasom, de majd csak valamikor nyáron (még jó, hogy már május van :hehe: ). És a lentiek alapján a Plagueis előtt lesz érdemes (az is ott vár a polcon) neki állni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma sikerült végre valahára beszereznem a Darth Plagueist, sokat írtam korábban milyen gáz ,hogy nincs kemény borítósba, de elkell ismernem így is elég királyul néz ki.A másik dolog amin meglepődtem,hogy a hátulján nincs ár,mondjuk ez nyilvánvalóan azért van mert bolti forgalomba nem kerül.

Viszont most kemény döntéshelyzetbe vagyok, lassan befejezem a Darth Bane első részét (amúgy eddig ez a legjobb SW könyv amit olvastam,igaz csak az 5.:D) és nehéz kérdés ,hogy olvassam a 2őt vagy vágjak bele a Plagueisbe amire iszonyat kiváncsi vagyok már:D (Csak gondoltam ha a Plagueisbe utalások vannak Banere először a trilógiát kéne elolvasni.)

Szerkesztve: - Attila
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És végre borítót kapott a Kenobi is.

http://io9.com/just-when-obi-wan-kenobi-thought-he-was-out-they-pull-499364542

 

Most már remélem, hogy a szerződéskötés is gördülékenyebb lesz.

 

 

Szerintem ez jobb lett volna : http://1.bp.blogspot.com/-4q1b0Aujb_4/UHhEEuJ2X7I/AAAAAAAAB9U/zLezQVF6puo/s400/Kenobi_Final.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.