Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Végre-valahára, a vizsgák stb. ellenére elkészültem a Darth Maul: Saboteur novella (inkább kisregény :D) lefordításával. Már Elküldtem Eszternek a jedirend-com-ra, de azért itt is közzéteszem. Csak annyit kérnék, hogy ha valaki elolvasta, venné a fáradtságot, és mondana egy-két sort a fordításom minőségéről? :)

Ma olvastam el, szerintem fantasztikus volt a történet. Bár voltak kisebb fordítási és helyesírási hibák, ezek egyáltalán nem rontották az élményt, és egy 31 oldalas novellánál szerintem ennyi még elmegy. Külön tetszett, hogy ennek is volt kép az elején ( bár tudom, hogy alapból sincs mindegyik novellához borítókép). Ha pontoznom kellene 5/5. Köszönöm a fordítást és csak így tovább.

 

És végre borítót kapott a Kenobi is.

http://io9.com/just-when-obi-wan-kenobi-thought-he-was-out-they-pull-499364542

 

Most már remélem, hogy a szerződéskötés is gördülékenyebb lesz.

Bár az előző kép kicsit jobban tetszett - vagy csak már nagyon hozzászoktam - azért erre se merném azt mondani, hogy rossz, a szerződést pedig már nagyon várom, hogy végre tudhassam a pontos címeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis borító, bár az előző tényleg jobb.

Attila: Szerintem olvasd végig, nagyon jók, és a Plagueis is sokat utal rájuk :)

 

Tegnap fejeztem be az elso reszt, zsenialis volt, azt kell mondjam :D mindenkepp veg olvasom a trilogiat a kerdes csak az,hogy beferkozik-e ele a Plagueis , es lehet sikerul is neki mert mar iszonyu kivancsi vagyok ra :)

Szerkesztve: - Attila
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, de az én tippem az, hogy csak a kupon akció miatt vették le a két júniusi könyvet. Valószínűleg nem akarják már ennyire olcsón adni.

Érdekes megfigyelni, hogy szinte majdnem minden akciós könyv eltűnt a honlapról, még olyanok is, melyek korábban megjelentek. Szóval nagy valószínűséggel a tippem tény lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De legalább most látjuk, hogy a Tűzharc és az Eisenstein útja nélkül mi az állás az eladásoknál. Tahát a Veszélyes bébe nem is áll olyan rosszul, a Top10ben benne van, és a Darth Plagueis sem csúszott nagyon vissza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira nem vagyok jó angolból, de a videó előtti hozzászólásban említett linken található egy leírás még korábbról. Az alapján a lényeg valami ilyesmi, bocs ha valamit rosszul értelmeztem:

 

 

 

Yodát a Templom orvosi részlegében ápolják, ahol az orvos szigorú pihenést írt neki elő. Jő Anakin, s Yoda kéri őt, hogy szöktesse meg, mert el kell intéznie valamit egyedül. Anakin azt mondja, hogy a Jedi Tanács ezt nem nézné jó szemmel. Yoda erre Anakinnak: "a Tanáccsal való ellenkezés a te szakterületed". Elindulnának, de az őrök nem akarják kiengedni Yodát, mire Anakin mondja nekik, hogy ő majd figyel rá, így kiengedik. Elérnek a hangárba, ahol Anakin R2-t kéri, hogy segítsen Yodának egy küldetésben (talán egy 'elveszett' valamit megtalálni /ezt nem értettem jól/). Aztán jő a doki meg Mace, aki persze pipa lesz Anakinra, hogy "mit tettél megint".

 

Yoda hajójának jó kis TIE Fighteres beütése volt :D

 

 

Eléggé emlékeztet a Yoda : Sötét találkozó című könyvre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Tomboló Erőt nem sajnálom, a Kenobi szerintem nem feltétlenül lehet veszélyben, mert jellegéből adódóan az a könyv valószínűleg nem fogja elhagyni a Tatooine-t. legalábbis remélem.

 

A két képregény sanszos, hogy veszélybe kerül. Továbbá Crispin Han Solo-trilógiája is, utóbbit azért sajnálnám, ha felülírnák (ezért is remélem, hogy az ifjú Han nem fog felbukkanni, vagy ha igen, akkor nem mond ellent a Crispin-féle trilógiának).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár elég korai még erről beszélni, de szerintetek az EU melyik része van veszélyben a készülő Rebels sorozat miatt?

Ez attól függ, hogy a készítők milyen történetekkel rukkolnak elő. Ha teljesen új karaktereket, esetleg TCW-s karaktereket szerepeltetnek, akkor meg lehet oldani simán a dolgot. Új szereplők és új események nem zárják ki egyéb karakterek és események meglétét. Az EU kellőképpen rugalmas.

Ha EU-s karaktereket beemelnek, akkor se muszáj túl sokat változtatni. A lényeg, hogy Even Piellhez hasonló incidens ne legyen többé és akkor nem lesz baj.

 

Az EU-s történetek a korszakból: Sötét Nagyúr, Coruscant Nights 4 kötete, Imperial Commando, Kenobi, Dark Times képregények, Darth Vader képregények.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyedül Crispin Han Soloját bánnám. Amúgy meg igen is teremtsen egy egyetemesen elfogadott univerzumot a két rész közé, minél több gyenge minőségű EU-t ír felül, annál jobb. A lényeg, hogy minőségi átvezetést kapjunk az EpIII és EpIV közé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyedül Crispin Han Soloját bánnám. Amúgy meg igen is teremtsen egy egyetemesen elfogadott univerzumot a két rész közé, minél több gyenge minőségű EU-t ír felül, annál jobb. A lényeg, hogy minőségi átvezetést kapjunk az EpIII és EpIV közé.

Az EP3 és és EP4 közötti EU-ban kevesebb a gyenge minőségű írás. Ami egyértelműen gyengébb, az a Brain Daley-féle Han Solo trilógia és az L. Neil Smith féle Lando Calrissian trilógia. Ha ezeket írják felül az nem baj.

Inkább az EP6 utáni EU hemzseg a gyengébb dolgoktól, lásd Dark Empire, Jedi herceg, Hambly könyvek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most utólag jutott eszembe két dolog.

A Lázadókról szóló regénysorozat eredeti főcíme Rebels lett volna és utólag Empire and Rebellion-ra változtatták. Ez volt az első eset, hogy a Lucasfilm adta meg a sorozat fő címét és a regény 1. részének címét.

 

A másik dolog. A The Last Jedi című regény eredetileg legalább 10 évvel játszódott volna az EP3 után. A Lucasfilm viszont nem engedte, hogy ennyire előremenjenek az időben, az EU írók állítólag olyan kitételt kaptak, hogy nem nagyon lehet eltávolodni az EP3-tól, max 1-2 évnyire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a kevés EP3 és EP4 közötti EU, ami létezik, szerintem is jó, nekem még Brian Daley trilógiájával sincsen bajom (és azok annyira elszigetelt történetek, hogy csak akkor lehet felülírni, ha konkrétan az a céljuk). Reméljük a Sötét nagyúr és a Coruscant Nights-sorozat nincsen veszélyben, de azért a Purge és a Dark Times képregényeket is sajnálnám.

 

Ha nem rögtön az EP3 eseményei után kezdődik az új animációs sorozat, akkor nem lesz baj. A TFU meg felőlem mehet a levesbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A játékokat én is bírom, remek kikapcsolódást nyújtottak az SW univerzumában elmerülve. Bár a sztorija egyiknek se túl komplikált, annyira nem mondanám gagyinak, hogy jogosnak érezzem azt az ellenszenvet, amit helyenként tapasztalok. A könyv már más kérdés... lehetett volna sokkal jobb is, ha az író megpróbál többet kihozni belőle, főleg Starkiller karakterének mélyítése révén. Ha a Rebels esetleg felülírja a TFU-kat, nem fogok toporzékolni, de szükségtelennek érzem... 19 évben EU művek tiszteletben tartása mellett is szépen el lehet lavírozni, és profi sztorikat alkotni. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a lázadás kialakulása miatt a TFU valószínűleg érintve lesz. Nekem egyáltalán nem tetszett a sztorija, játéknak elmegy, de könyvben borzalmas volt (azok közül amit a Szukits kiadott, nálam a Tomboló erő a legrosszabb).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a lázadás kialakulása miatt a TFU valószínűleg érintve lesz. Nekem egyáltalán nem tetszett a sztorija, játéknak elmegy, de könyvben borzalmas volt (azok közül amit a Szukits kiadott, nálam a Tomboló erő a legrosszabb).

:o

Nálam elég előkelő helyen áll.

Úgy vagyok vele, ha a lázadás kirobbanását jobban megcsinálják, akkor jó, de ha nem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TFU-t én nagyon szeretem, már várom a második részt, szerintem jó a sztori is és egy elsőrangú akcióregény :) Ez a kor tényleg elég minőségi, remélem nem húznak át sok mindent.

Én meg lennék lepve, ha belenyúlnának rendesen. Főleg akkor, ha lesz TFU3 is, megy úgy is, hogy a sztoriban lucasi elemek is vannak. Esetleg kiegészítik. Végül is a játék történései nem zárják ki egyéb Lázadó szervezetek meglétét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.