Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Nem bánnám ha a Rep. Com. úgy adnák ki ,hogy következő könyv Crosscurent, aztán commando - cloak of d. és újra commando...

Változatosabb és érdekesebb lenne mint a egy huzamba az összes.

Már késő, ki vannak osztva a kötetek, csak az Imperial Commando regény után várható más.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Timothy Zahn: Hűség

 

Kábé másfél hónap volt, mire kivégeztem a könyvet, ez azonban nem jelent értékítéletet a mű felett, egyszerűen kevés volt az időm olvasásra.

 

Szerintem Zahn egyik legjobban sikerült történetéről van szó, valahol második helyen áll nálam, holtversenyben a Kirajzással (az első A jövő látomása). Az író remekül felvázolta a Halálcsillag felrobbanása utáni politikai viszonyokat, az, hogy a Birodalom immár minden eszközt bevetve üldözi a lázadókat fél galaxison át. Előkerültek olyan morális problémák is, amelyekkel egy egyszerű rohamosztagosnak (aki már nem klón, így legtöbbször egyértelműen vannak a hadseregen túli tapasztalatai is) szembesülnie kell. De ugyanúgy betekintést nyerhetünk egy szektor életébe is, ahol a hivatásos szervek és a különböző bűnbandák összefonódnak. Zahn ismét bebizonyította, hogy érti ezt a világot.

 

A szereplők nagyon szimpatikusak: az öt rohamosztagos egyből a kedvenceimmé váltak, ahogyan Mara Jade stílusa is sokkal emészthetőbb az író korábbi műveiben leírtakhoz képest. A párbeszédek és az azokból adódó újabb bonyodalmak frenetikusak; talán csak Vader és Palpatine szerepét nem tudtam mindig hova tenni, valahogy azt éreztem, hogy az ő karakterük eléggé filmidegen lett. Viszont a nagy trió ismét remeket alkotott; Zahn mindig is jól tudta fokozni a Han-Leia párbeszédeket. Megjelent kedvenc birodalmi ármánykodónk, Disra is. Többek között az ő jellemtelen személye a magyarázat arra, hogy miért is recseg-ropog a birodalmi rendszer.

 

A több szálon futó cselekmény a végére összeér, és korrekt befejezést kapunk (ezt nem mindig szokhattuk meg Zahn-tól). Negatívum: Zahn továbbra sem használ SW-fajokat...

 

Értékelés: 4,5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig nagyon tetszik a Válaszutak, szerintem egyelőre (120 oldalnál tartok) jobb, mint a Hűség.

 

A fordítás is remek minőségű, de azért egy esetben húztam a számat: mi az, hogy Whitestone Város? Vagy fordítsuk le mindkét felét, vagy hagyjuk meg az eredetit, de ez a fajta hibrid megoldás nagyon nem jött be. :| Ez olyan, mint ha New York City-t is lefordítanánk Új-York Városra...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most láttam, hogy változtak a szállítási feltételek a szukits.hu-n:

 

4.a. Futárszolgálat

A szállítás díja 2.500 Ft alatti megrendelés esetén 1 300 Ft, 2.500 - 5.000 Ft közötti megrendelés esetén 900 Ft, 5.000 - 10.000 Ft közötti vásárlás esetén 700 Ft, míg a 10.000 Ft-ot meghaladó vásárlás esetén a házhoz szállítás ingyenes.

 

4.b. Pick Pack Pont

A szállítás díja 2.500 Ft alatti megrendelés esetén 1 100 Ft, 2.500 - 5.000 Ft közötti megrendelés esetén 700 Ft, 5.000-10.000 Ft közötti vásárlás esetén 500 Ft, míg a 10.000 Ft-ot meghaladó vásárlás esetén a kiszállítás ingyenes.

 

4.c. Posta Pont

A szállítás díja 2.500 Ft alatti megrendelés esetén 1 100 Ft, 2.500 - 5.000 Ft közötti megrendelés esetén 700 Ft, 5.000-10.000 Ft közötti vásárlás esetén 500 Ft, míg a 10.000 Ft-ot meghaladó vásárlás esetén a kiszállítás ingyenes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most láttam, hogy változtak a szállítási feltételek a szukits.hu-n:

 

4.a. Futárszolgálat

A szállítás díja 2.500 Ft alatti megrendelés esetén 1 300 Ft, 2.500 - 5.000 Ft közötti megrendelés esetén 900 Ft, 5.000 - 10.000 Ft közötti vásárlás esetén 700 Ft, míg a 10.000 Ft-ot meghaladó vásárlás esetén a házhoz szállítás ingyenes.

 

4.b. Pick Pack Pont

A szállítás díja 2.500 Ft alatti megrendelés esetén 1 100 Ft, 2.500 - 5.000 Ft közötti megrendelés esetén 700 Ft, 5.000-10.000 Ft közötti vásárlás esetén 500 Ft, míg a 10.000 Ft-ot meghaladó vásárlás esetén a kiszállítás ingyenes.

 

4.c. Posta Pont

A szállítás díja 2.500 Ft alatti megrendelés esetén 1 100 Ft, 2.500 - 5.000 Ft közötti megrendelés esetén 700 Ft, 5.000-10.000 Ft közötti vásárlás esetén 500 Ft, míg a 10.000 Ft-ot meghaladó vásárlás esetén a kiszállítás ingyenes.

 

Hat a Pick Pack lehetne olcsobb is de ayert inkab az 50%kedvezmeny mint a kiszalitas

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A PPP-s átvétel ára rövid idő alatt nagyon megemelkedett :( Ilyen árak mellett önmagában egy könyv 50%-os kedvezménnyel majdnem ott van, amennyibe a könyv kedvezmény nélkül kerül. Érdemes többet összevárni valamilyen akcióban, mondjuk karácsony előtt, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A PPP-s átvétel ára rövid idő alatt nagyon megemelkedett :( Ilyen árak mellett önmagában egy könyv 50%-os kedvezménnyel majdnem ott van, amennyibe a könyv kedvezmény nélkül kerül. Érdemes többet összevárni valamilyen akcióban, mondjuk karácsony előtt, stb.

 

És persze a -50% mindig a befejező részeknél van. :para:

Szerkesztve: - Master
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én továbbra is maradok a páros rendelésnél, bár így az első regényre kiszabott kedvezmény 50-ről 40%-ra csökken, mire a második megjelenik.

Ez egy elfogadható alternatívának tűnik elsőre, csak "érjenek" össze a megjelenések :) Hasonló járt a fejemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de ha még akkor rendeled meg, amikor 50 %-on van az első könyv, akkor még azon az áron fogod megkapni a második könyvvel együtt, még akkor is, ha már egy hónapja kijött maga a regény. Én együtt rendeltem meg a Tűzharcot és a Válaszutakat, és mind a kettő 50 %-os volt (mert a rendelést még a Tűzharc megjelenése előtt hajtottam végre, de már kint volt a Válaszutak is). A jelenlegi Coruscant szept. 25-re van datálva, addigra szerintem simán felrakják már a következő SW könyvet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De bizony Revan, ezt mondták. Dzséjt jól tudja, de majd megkeresem neked ha több időm lesz.

 

 

Forrás: Wookiepedia

 

Ezek szerint az Episode VII alapja egy eredeti történet lesz, ahelyett, hogy insprirációt merítenének a korábbi EU-s anyagokból, mint pl. a Thrawn trilógiából, ami amúgy kronológiailag a RotJ után jönne a (jelenlegi) SW kánonban

 

Nekem ebből az jön le, hogy Arndt teljesen szabad kezet kapott, hogy valami újat hozzon létre, és esetleg akkor köszönhetnek vissza EU-s dolgok, ha ő vagy JJ kifejezetten akarják

Ez nem jelenti azt, hogy teljesen új idővonalat hoznak létre. Ez annyit jelent, hogy Nem a Thrawn trilógiát, vagy EU műveket, mint pl: Dark Empire, vagy The New Jedi Order) fognak adaptálni. Egy eredeti történetet úgy is lehet alkotni, hogy jóval ezen EU események után játszódna és nem utalnak benne mondjuk Thrawn-ra. Maga Lucas is mondta egyszer Zahn-nak, hogy ha lesz egyszer EPISODE 7, akkor a Thrawn trilógia eseményeit bele lehet illeszteni a résbe.

Persze lehet, hogy eltörölnek sok mindent, vagy akár az egészet is, de most még semmit nem vehetünk biztosra.

"According to a Lucasfilm source, the basis for Star Wars Episode VII will be an original story, rather than taking inspiration from previous Expanded Universe content, such as author Timothy Zahn's Thrawn Trilogy of novels, which chronologically follows the events of Star Wars Episode VI: Return of the Jedi in the Star Wars canon."

Erre a kijelentésre azért volt szükség, hogy lenyugtassák azokat, akik az EU olyan művek megfilmesítését vizionálták, mint a Thrawn-trilógia.

A lényeg, hogy még mindig teljes a bizonytalanság abban, hogy mi marad meg, vagy mi nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy szóval sem írtam, hogy új idővonal lesz (bár szvsz ez lenne a legjobb megoldás, hisz így nem lenének erőltetett magyarázatok, arról nem is beszélve, hogy szerintem a ST-ben is jól sült el a saját univerzum teremtés - bár igaz, hogy ott van in-universe magyarázat -, és ha már máshol működik miért ne működne a SW-szal). Azért érdekes rész az "rather than taking inspiration", mert ezt sokféleképp lehet értelmezni.

 

Az meg hogy Lucas mit ígérgetett Zahnnak, azért nem mérvadó, hisz a SW már nem George-é, és tudtommal a Disney nem állapodott meg Timmel ezzel kapcsolatban

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy szóval sem írtam, hogy új idővonal lesz (bár szvsz ez lenne a legjobb megoldás, hisz így nem lenének erőltetett magyarázatok, arról nem is beszélve, hogy szerintem a ST-ben is jól sült el a saját univerzum teremtés - bár igaz, hogy ott van in-universe magyarázat -, és ha már máshol működik miért ne működne a SW-szal). Azért érdekes rész az "rather than taking inspiration", mert ezt sokféleképp lehet értelmezni.

 

Az meg hogy Lucas mit ígérgetett Zahnnak, azért nem mérvadó, hisz a SW már nem George-é, és tudtommal a Disney nem állapodott meg Timmel ezzel kapcsolatban

Így van, sokféleképpen lehet a dolgokat értelmezni és talán csak 2 év múlva derül ki mi az igazság. Én magam sem zárom ki a teljes Post Return of the Jedi korszak EU-s rebootját.ahogy azt sem, hogy talán valami megmarad belőle.

 

Az új trilógia szerintem sokkal inkább a The New Jedi Order, Dark Nest, Legacy of the Force, Fate of the Jedi vonalakat veszélyezteti, mert ezekben sorban jöttek a nagy galaxist és a Skywalker-Solo családot megrázó események. A Thrawn-trilógia ezekhez képest egy kis semmiség volt. Így úgy gondolom, hogy valószínűleg be fogják illeszteni majd valahogy.

 

Az érdekes az, hogy nálunk valószínűleg a távolabbi jövőben nem igazán lesznek Post Return of the Jedi érában játszódó könyvek (a Crosscurrent és Riptide-re még 2012 októbere előtt leszerződtek). Pedig vannak olyanok, akik inkább ezeket olvasnák a sequel trilogy ellenére. De egyelőre nem lehet megjósolni, hogy a vásárlók nálunk hogyan reagálnának az EP6 utáni könyvekre az új filmek tükrében. Megvennék így is? Vagy mégsem? Sok a kérdés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jelenlegi Coruscant szept. 25-re van datálva, addigra szerintem simán felrakják már a következő SW könyvet.

Remélhetőleg így lesz, erre értettem azt, hogy érjenek össze a könyvek, vagyis mire lejárna az egyik kedvezmény, jöjjön ki a másik előrendelésben, és akkor kettőt együtt lehetne megrendelni :) Mindenesetre most kivárom.

Más kiadó oldalán láttam a napokban,hogy a PPP-s átvétel egységesen 600 Ft. Ha ez így van a mai napig náluk, akkor ez a cégek közti megállapodás kérdése.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam a Válaszutakat is (kb. egy nap alatt). Nagyon jó volt, a végét már szinte vigyorogva olvastam :D A történet néha kicsit kusza volt, ennek ellenére jó volt a régi Zahn-szereplőkről olvasni újat, és persze az új karakterek is remekül megállták a helyüket.

 

A dezertőreink jobb helyre nem is kerülhettek volna végül :D Szívesen olvasnék még róluk. Simán el tudnék képzelni egy olyan regényt (vagy sorozatot), ami az Ismeretlen Régióban játszódik, és Parck-Thrawn-dezertőrök a szereplői, plusz Car'das, biztosan nem volt kalandok nélküli a Katholba jutása végül.

Ennél a regénynél jöttem rá, hogy kimondottam sajnálom, amiért Thrawn végül olyan csúnyán meghalt. A céljai helyén voltak, a tudása pláne, csak éppen kár, hogy ennyire lenézte a sokfajú demokratikus kormányzást. Nem mintha nem lett volna alapja, de mint láttuk, a Birodalom sem tudott működni emberi önkényuralmi vezetés mellett.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam a Válaszutakat is (kb. egy nap alatt). Nagyon jó volt, a végét már szinte vigyorogva olvastam :D

Örülök hogy tetszett, én már túl vagyok a felén és hasonlóan érzek. A történet is tele van csavarral, ahogy már Zahn-tól megszokhattuk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ebben a regényben hozta Zahn azt a régifajta csavaros sztorivezetést, amit jóval korábban, és az utóbbi könyveinél nem igazán éreztem ennyire.

Plusz, de majd csak ha a könyv végére értél:

 

Vader és Thrawn egy irodában, igaza volt Car'dasnak, egy ilyet "látni" kell :D Ugye, meglátszik, melyiküknek volt több esze, jól kivágta magát a főadmirális :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.