Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Nem mintha nem lett volna minderre már példa a TCW-ben. Asajj Ventress teljesen más utat járt be, átírták a múltját is, stb. Az éjnővérek dettó. Hogy a filmes karakterek EU-s ut- vagy előéletének totális átírásáról már ne is szóljak (pl.: Darth Maul, akinek mind az előélete, mind az "utóélete" teljesen meg lett változtatva az EU-hoz képest).

 

Átírták Ventress múltját? Nem, kiegészítették. Lásd a visszaemlékezés jelenetét az Éjnővéres epizódoknál Katie Lucas zseniálisan ügyelt arra, hogy az ő elképzeléseit összemossa az EU-s dolgokkal.

Az éjnővérek esetében pedig csak egy új klánt mutattak be, akik akkor éppen domináltak a bolygón. És ráadásul mivel Grievous letarolta Talzin csoportját, így egyéb klánok megindulhattak a felemelkedés útján.

Darth Maul előéletében nem tudom mit változtattak volna meg Zabrakok éppúgy élhetnek a Dathomir-on, mint mondjuk a Coruscant-on, vagy a Tatuinon.

Az EU-s "utóélete" gyakorlatilag nem is létezett, Obi-vannal való összecsapása nem számított kánonnak, már a történet megírásának pillanatában sem. Vader pedig nem Maul-lal, hanem egy úgynevezett doppelganger-rel csapott össze. Az utóbbi, egy amolyan kivetülés/látomás féle, ahhoz tudnám hasonlítani, mint amit Luke is átélt a Dagobán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mire a Scoundrels magyar kiadása elérkezik, addigra már szerintem Amerikában megjelenés közelbe kerül egy újabb Zahn kötet.

Én nem vagyok ebben biztos. Az EP7 egyre közeledő megjelenése valószínűleg vissza fogja húzni a tempót, már ami az EU-kiadványok megjelenését illeti. Bizonyos tekintetben ez már most érződik, jövőre csak a Lockdown és a Honor Among Thieves van bejelentve, legalábbis egyelőre. A Sword of the Jedi-trilógiát szerintem a film miatt jegelni fogják, ha nem örökre, akkor 2015-ig biztosan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem vagyok ebben biztos. Az EP7 egyre közeledő megjelenése valószínűleg vissza fogja húzni a tempót, már ami az EU-kiadványok megjelenését illeti. Bizonyos tekintetben ez már most érződik, jövőre csak a Lockdown és a Honor Among Thieves van bejelentve, legalábbis egyelőre. A Sword of the Jedi-trilógiát szerintem a film miatt jegelni fogják, ha nem örökre, akkor 2015-ig biztosan.

A Sword of the Jedi-t tényleg törülhetik. Amerikában már egyre többen beszélnek erről.

Kemp legutoljára meg úgy nyilatkozott, hogy az ő duológiáját elrakták talonba a Disney-Lucasfilm dolog miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Válaszutak

 

 

 

Timothy Zahn lassan már külön Univerzumot érdemel a SW EU-n belül. Írásainak színvonaláról lehet vitázni ugyan – mondjuk nekem csont nélkül bejött eddig minden műve -, de az tény, hogy a saját világán belül, a saját maga által létrehozott karakterekkel rendkívül jól bánik. És azt azért azt se felejtsük el, hogy az EU legikonikusabb karaktereit neki köszönhetjük: Mara Jade, Thrawn, Jacen és Jaina Solo, plusz ugyebár magát Coruscantot is.

 

És még ezek után is alaposan meglepődtem és megörültem a könyv indításán: a Chimaerán járunk, ahol Palleon még csak harmadtiszt, ráadásul hamarosan feltűnik Thrawn és Car’das is. Hatalmas fílingje volt, ahogy elképzeltem a Császár mellett álló Thrawnt, akik az épülő II. Halálcsillagot nézték… Zseniális flashback. A történet szerint pár hónappal vagyunk a Hűség eseményei után, Mara továbbra is a saját kis küldetéseit teljesíti az Uralkodó megbízásából, míg az 5 rohamosztagos önbíráskodó módon próbál igazságot tenni a Birodalomban. A közös feladat újból összehozza őket, mikor is egy peremvidéken lévő bolygó szakadár kormányzóját kell felelősségre vonni. A játékban ugyanakkor Zahn rengeteg szálat és karaktert is mozgat: a Lázadók Szövetsége, Thrawn és egy titokzatos hadúr, Nuso Esva is bekapcsolódik a cselekménybe. A szokásos összetett történet, Zahntól megszokott módon érthetően és olvasmányosan írva, remek starwarsos hangulattal.

 

Tetszett, ahogy egyre jobban bontja ki (és teszi szerethetővé) Mara karakterét, tetszett, ahogy majdnem találkoztak Luke-kal. Ügyesen el van varrva egyelőre azonban ez a szál, ami majd a trilógiában kerül elő: Luke még az Ügynök nevét sem tudta itt meg. Tetszett az, hogy Zahn meg mert olyan szitut is lépni, amiben Solo segít a Birodalomnak, egyáltalán tetszett – ismét – ez a „szűz” időszak az EP IV után. A Solo/Leia páros kapcsolata ezúttal jobban kibontásra került, Luke bizonytalansága is jól lett ábrázolva. Thrawn és Vader találkozása zseniális, talán az EU egyik legfontosabb momentuma. Az meg, hogy az író ezzel a könyvvel gyakorlatilag megágyazott a Hothnak, csak hab volt a tortán. De a legfontosabbak persze továbbra is a rohamosztagosok és Mara: nos, talán icipicit csökkent jelentőségük a Hűséghez képest, de továbbra is egy végtelenül szerethető társaság, ráadásul a Császár Keze már-már pozitív figurává vált.

 

Különösebb hibákat én nem keresek benne. Pontosan azt kaptam, mint az eddigi Zahn művektől: olvasmányos, izgalmas kalandregényt. Picit megint bővült az EU, s bár olvasása elsöprő katarzist nem okozott – ez mostanában csak a SWTOR könyveknek sikerült -, egyáltalán nem bántam meg, hogy belevágtam. S ezt még felül sem kell írni a Disneynek…

 

 

 

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A. C. Crispin, a Han Solo trilógia szerzője sajnos rákban haldoklik. Már elbúcsúzott a kollégáitól és a rajongóktól.

http://clubjade.net/?p=53615

 

 

Mit is lehet ilyenkor erre valamit is valaszolni talan legyen utolso evei oly bekesek mit kimondani nem lehet s sohasem fogjuk ot feledni amit alkotott az orokke megmarad reszvet

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A. C. Crispin, a Han Solo trilógia szerzője sajnos rákban haldoklik. Már elbúcsúzott a kollégáitól és a rajongóktól.

http://clubjade.net/?p=53615

 

Sajnálattal olvasom. :( Az élet nagyon kegyetlen tud lenni. Évről-évre egyre színvonalasabb EU-könyveket kapunk, de merem állítani, hogy Crispin trilógiája még mindig a legjobbak között van, pedig már elég korosnak tekinthető (és nyilván vannak kronológiai ellentmondások is). Számomra ez a három könyv maradéktalanul fel tudta idézni azt az igazi SW-életérzést, amelyet egyes szerzők műveiben nem mindig találok meg.

 

Frederik Pohl után most A. C. Crispin is. :( Végtelenül szomorú lettem.

 

Válaszutak

 

És azt azért azt se felejtsük el, hogy az EU legikonikusabb karaktereit neki köszönhetjük: Mara Jade, Thrawn, Jacen és Jaina Solo, plusz ugyebár magát Coruscantot is.

Pontosan, ez Zahn elévülhetetlen érdeme, nélküle az EU sehol sem lenne, illetve megragadt volna a Marvel-képregények szintjén. És még nem is említettél szintén olyan megkerülhetetlen szereplőket, mint Talon Karrde, Borsk Fey'lya vagy Gilad Pellaeon. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A. C. Crispin, a Han Solo trilógia szerzője sajnos rákban haldoklik.

Nagyon sajnálom, a Han Solo-trilógiája még mai is remek olvasmány, mint ahogy azt Nute is szépen megfogalmazta lentebb. Valóban remekül fel tudja idézni azt az SW-élményt, amit én magam szeretek.

 

És azt azért azt se felejtsük el, hogy az EU legikonikusabb karaktereit neki köszönhetjük: Mara Jade, Thrawn, Jacen és Jaina Solo, plusz ugyebár magát Coruscantot is.

Talon Karrde :evil: Bár Nute már megemlítette, ezt az egyet muszáj nekem is felhozni :) Nem is tudom, Zahn hogyan tudott egyáltalán ennyi remek, mások által is felhasznált karaktert teremteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És még nem is említettél szintén olyan megkerülhetetlen szereplőket, mint Talon Karrde, Borsk Fey'lya vagy Gilad Pellaeon. :)

 

 

Igen, azt nem írtam oda, hogy a teljesség igénye nélkül. :)

 

Ugyanakkor talán ezek a nevek voltak, akikről még azok is hallottak, akik ki nem állhatják az EU-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ártott volna a spoiler tag használata véleményírás során, így elkerülendő lett volna bizonyos meglepetések hazavágása a hozzám hasonló, könyvet még nem olvasók számára.

 

Bocsi, mindig elfelejtem az írásaimat spoiler mögé tenni. :)

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsi, mindig elfelejtem az írásaimat spoiler mögé tenni. :)

Megesik. Szerencsére én kevésbé vagyok érzékeny a spoilerekre, de tudom, hogy sokan nem szeretik a poén lelövését, ezért is szóltam. :)

 

A. C. Crispin ma reggel elhunyt.

Nyugodjék békében! Bár nem olvastam egy könyvét sem, a munkásságáról igen. Sajnálatos hír. :( Nem semmi, hogy alig pár nappal korábban búcsúzott el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálatos, hogy meghalt.

A Jabbás kötetben lévő novelláját olvastam, az nagyon jó írás.

 

És, ha már itt vagyunk felmerült bennem egy érdekes kérdés. Állítólag (természetesen nem biztos) az egyik spin-off film Han Solo-ról szólna. Lawrence Kasdan pont az egyik ilyen filmen dolgzna, ő pedig a tiszta lappal való kezdésről beszélt. Ha például pont a Han Solo filmről lenne szó, akkor vajon Crispin halála és emlékének tiszteletben tartása miatt talán pont Az éden poklát dolgznák fel inkább mégis? Vagy egyáltalán nem fogja érdekelni a filmes alkotóit ez a tény? Vajon, ha teljesen más Han eredet történetet kapnánk az vajon az elhunyt író emlkének sárba tirása lenne? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy figyelembe vennék Crispin halálát. Viszont, ha a Disney-nek lesz esze, akkor a tervezett spin-off Han akadémiai éveit, illetve csempész-karrierjének kezdetét fogja boncolni, ez ugyanis a Crispin-féle trilógia első és második kötete között történt, így nincs kifejtve. Mindazonáltal úgy vélem, ezek a könyvek kiváló alapanyagok lennének egy filmhez, hiszen színvonalas művekről van szó. Persze Kasdan álláspontja egyértelmű...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ma vegre meghozta a posta a varva vart konyveket Galaxy of feare hu de reg vartam 12 gyujtoi valtoyat holokronos nagyon ott van alig varom hogy belekzdhessek

Érdekesnek hangzik. Ha elolvastad őket, majd írnál róluk egy gyors értékelést? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még az is szembe jutott, hogy a Spin-off filmeknek lehet, hogy közük se lesz Hanhoz és Bobához. Valószínű lehet az is, hogy sokkal inkább a folytatás trilógia idejében játszódnak és esetleg teljesen új hősök háttértörténetét mutatják be.

Koránt sem biztos a Han Solo film, így nem biztos, hogy aggódni kéne a Crispin művek miatt. Majd meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még az is szembe jutott, hogy a Spin-off filmeknek lehet, hogy közük se lesz Hanhoz és Bobához. Valószínű lehet az is, hogy sokkal inkább a folytatás trilógia idejében játszódnak és esetleg teljesen új hősök háttértörténetét mutatják be.

Koránt sem biztos a Han Solo film, így nem biztos, hogy aggódni kéne a Crispin művek miatt. Majd meglátjuk.

 

Boba Spin-off amúgy szerintem nem olyan jó ötlet mint amilyennek hangzik elsőre, oké egy kultikus karakter lett belőle az idők során, és vannak róla jó képregények is. De szerintem egy filmet nem vinne el egyedül a hátán, egy középszerű akció film lenne belőle, amit igazából csak mi értékelnénk többre annál ami mivel valószínűleg láthatnánk benne olyan karaktereket mint Boba,Bossk,Jabba stb...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem vagyok ebben biztos. Az EP7 egyre közeledő megjelenése valószínűleg vissza fogja húzni a tempót, már ami az EU-kiadványok megjelenését illeti. Bizonyos tekintetben ez már most érződik, jövőre csak a Lockdown és a Honor Among Thieves van bejelentve, legalábbis egyelőre. A Sword of the Jedi-trilógiát szerintem a film miatt jegelni fogják, ha nem örökre, akkor 2015-ig biztosan.

Eszembe jutott ezzel kapcsolatban még pár dolog.

 

Ha most jól megnézzük, akkor az jön le, hogy az új filmek miatt az EP6 utáni korzsak tabu lehet majd a jövőben az EU írók számára. Legalább is addig, míg el nem indul az új trilógia.

Kemp ugyebár azt mondta, hogy az ő két regényét elrakták a fiókba. A Sword of the Jedi trilógiáról semmi hír és lehet, hogy törlik.

 

Az Empire and Rebellion szériát viszont nagyon előrehozták, jóval hamarabb indult, mint azt vártuk.

 

Lesz új Maul regény.

 

Most Zééé-től idézek:"Az EU panel kapcsán Mr. Chee az egyik kérdezőnek azt válaszolta, hogy a TCW törlese miatt az elvarratlan szálakat az EU fogja tisztázni, de mivel a dolgok még mozgásban vannak és amíg a Rebels el nem indul, addig az EU nem fog a TCW-vel külön foglalkozni. A TCW idővonalon nem kívánnak addig változtatni, míg nem tisztázódnak a dolgok."

Nem kell sokat a fentebbire sem várni, a Rebels már 2014-ben elindul, úgyhogy a jövőben jöhetnek majd az elvarratlan szálak akár regények formájában is. A fentebbi kijelentés azt is bizonyítja, hogy az EU-nak lesz jövője.

 

És akkor nem is beszéltünk még az írók terveiről.

Timothy Zahn két további regény ötletét lebenntette fel, az egyik Thrawn-nal és a chiss-ekkel foglalkozik, a másikban Mara Jade egy Darth Vaderre vadászó orgyilkos csapattal nézne szembe. Ilettve lehet, hogy még ír egy regényt az Igazság Keze könyvekhez is. Mivel ezek az EP4 és 5 között játszódnának, miért ne jelenhetnének meg?

 

Michael Reaves szeretne írni egy I-5-re és egyéb droidokra koncentráló regényt. Nyugodtan jöhet, I-5 speciálisan EU karakter, nem valószínű, hogy a Rebels bezavarna.

 

Maya Kaathryn Bohnhoff szeretne írni egy újabb Dash Rendar regényt. Nagyszerű ötlet, sőt egy egész trilógiát is elbírna, olyan jó arc. És mivel szín EU karakter, így a Rebelstől függetlenül is jöhetne. Ráadásul az EU írók amúgy is kapnak kitételt, ha az EP3 és EP4 között akarnak írni: valamelyik film közelébe kell helyezni a sztorit, pár évnél több időre nem távolodhatnak el. Lást a The Last Jedi esetét.

 

James Luceno sezretne írni egy folytatást a Darth Plagueis-hez, Darth Tyrannus címmel, nyilván ebben benne lenne Sifo-dyas is, meg a klónok megrendelése. Itt se kell sokat várni. a TCW Bonus részek miatt, vagy ha mégse vetítik le, az se baj ebből a szempontból, Luceno úgy is mindig utána néz a dolgoknak a Lucasfilm háza táján. Biztos megkapja azon sztoriszál anyagát előbb-utóbb, hogy a regényét megírja. Sőt, azt is el tudnám képzelni, hogy a Plo Koon-os Sifo-Dyas TCW sztorit ő maga írja meg abban az esetben, ha a Bonus résezk mégse kerülnének levetítésre.

 

Már 2012-ben 2-szer is felmerült, hogy lenne még egy Imperial Commando regény, legutóbb Matthew Stover nevét hozták hírbe ezzel kapcsolatban. Véget ért a TCW, az elvarratlan szálak amúgy is az EU-ra maradnak, így már simán jöhet a befejező kötet, hozzáigazítva a legújabb kánonhoz.

 

John Jackson Miller is szívesen írna még Sw regényeket, akár Old Republic-osat, akár a Sötét Időkben játszódót, sőt jelezte, hogy egy az új trilógiához kötődő regényt is szívesen írna a távolabbi jövőben.

 

Troy Denning a legutóbbi interjújában nem zárkózott el attól sem, hogy ha az új trilógia áthúz bizonyos eseményeket az EU-ból, akkor akár egy bizonyos ponttól újra is indíthatnák majd ezt a korszakot.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott ezzel kapcsolatban még pár dolog.

 

És akkor nem is beszéltünk még az írók terveiről.

Timothy Zahn két további regény ötletét lebenntette fel, az egyik Thrawn-nal és a chiss-ekkel foglalkozik, a másikban Mara Jade egy Darth Vaderre vadászó orgyilkos csapattal nézne szembe. Ilettve lehet, hogy még ír egy regényt az Igazság Keze könyvekhez is. Mivel ezek az EP4 és 5 között játszódnának, miért ne jelenhetnének meg?

 

James Luceno sezretne írni egy folytatást a Darth Plagueis-hez, Darth Tyrannus címmel, nyilván ebben benne lenne Sifo-dyas is, meg a klónok megrendelése. Itt se kell sokat várni. a TCW Bonus részek miatt, vagy ha mégse vetítik le, az se baj ebből a szempontból, Luceno úgy is mindig utána néz a dolgoknak a Lucasfilm háza táján.

 

A Thrawnos könyv érdekelne, csak ne legyen beleerőszakolva abba is a leia,luka,han trió...

 

A Tyrannus könyvnek nagyon örülnék, könyvek terén kb. a "number one" vágyam, hogy ez legyen megírva és villámsebesen lefordítva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott ezzel kapcsolatban még pár dolog.

 

 

 

Szép tervek, hajrá! A Maulos regényre kíváncsi vagyok, de csak ha az egybenMaulról szól. A Mara Jade vs. orgyilkosok viszont szerintem eléggé gáz - tekintve, hogy ezzel picit Vader figuráját degradálják.

 

A többi viszont jöhet - már ha jön egyáltalán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is örülök mindegyik tervnek, és remélem, hogy az EU nem fog meghalni a közelgő trilógia miatt. A Darth Tyranus könyvnek különösen örülnék. :) A Thrawn-féle tervezetben akár fel is bukkanhatnának a dezertőr rohamosztagosok. :)

 

R2-D2: igen, az "egyben-Maulról" szól, a Baljós árnyak eseményei előtt játszódik nem sokkal. A szerző Joe Schreiber (Halálosztag). :)

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként sokan, akik utálják az EU-t, az Endor után játszódó regényekkel példálóznak, miszerint a legtöbbjük tűzre való szemét. Én ezzel szemben nem gondolom így, szerintem ezeknek a könyveknek a nagy része is értékelhető. Számba is vettem őket, a teljesség igénye nélkül (Csak a yuuzhan vong háborúig, hiszen az NJO-sorozat egyértelműen egy markáns határvonalat jelöl. Egyébként régen amennyire utáltam ezt a sorozatot, ma már legalább annyira kiváncsi vagyok rá :) ).

 

Az ifjúsági könyvekkel nem foglalkozom (a Jedi Prince-szel meg pláne nem) :)

 

Fejvadász-háborúk sorozat: csak az első részét olvastam, hisz az jelent meg magyarul, de az nekem nagyon tetszett. Kissé SW-idegen, de az alvilág és a fejvadászok közötti hierarchia nagyon jól van ábrázolva. Szerintem egyértelműen színvonalas mű. Maximum egy Boba Fett spin-off írhatja át az egészet, ha erre vetemednének.

 

Különbéke: na ez felejthető. Bugyuta történet, rossz nyelvezet, hatalmas dinók, mint lélekelszívó faj. Hát elég meredek. :) Ráadásul ez pont közvetlenül az Endor után játszódik, így még inkább egyértelmű a nem éppen magas színvonal.

 

Luke Skyalker és a Mindor árnyai: Stover a régi EU-könyvek hangulatát lovagolja meg, ennélfogva bonyolult történetet itt sem kell várni. Ennek ellenére egyértelműen a legjobb Endor-utáni könyvek között foglal helyet, köszönhetően a szerző írói tehetségének. Azért Shadowspawn, Blackhole vagy Cronal és a jó ég tudja még mi elég gagyi ellenfél.

 

X-szárnyúak-sorozat: talán a legerősebb post-Endor EU. Minden egyes darab színvonalas, bár nem olvastam az összeset, de csak jókat hallottam róluk. :)

 

Szökevények: ez a mű kellett, hogy a Zahn által megalapozott színvonal tartós legyen. Nem mellesleg Wolverton ebben a könyvében rengeteg muníciót adott a többi EU-nak (Éjnővérek, Dathomir stb.). A standalone regények közül az egyik legjobb.

 

Tatooine Ghost: A Szukits, úgy látszik, nem fog kiadni egy jó darabig egy Endor után játszódó regényt sem, pedig Denning művével kivételt tehetnének. :) Csak jó kritikákat olvastam felőle, és nem hiszem, hogy az EP7 történéseit túlságosan veszélyeztetné (lévén, hogy semmi galaxist rengető dolog nem történik benne).

 

Thrawn-trilógia: Az EU virágkorának kezdete, talán nem is kell mást írnom. Kicsit eljárt felette az idő, ez érződik, ám még ma is nagy színvonalat képvisel. Na és persze az EU-nak számtalan, filmes szereplőkkel szinte egyenértékű karaktereket adott, és akkor Coruscant nevét már meg sem említem.

 

Jedi Akadémia-trilógia: kicsit gyerekes, de Anderson igazán tudja szolgáltatni azt a Star Wars-életérzést, ami Zahn-ból azért hiányzik. Főleg az első rész a kiemelkedő, ezután romlik a színvonal. Az író már itt is nagyon a szuperfegyverekre ment rá (a 3. kötetben ez különösen érződik).

 

Én a Jedi: a felvonulatott karakterek kötődnek az X-szárnyú sorozathoz, a színvonal garantált. Az E/1. személy csak még inkább izgalmassá teszi az egészet. Nagyszerű könyv. Az Anderson-féle történésekre csak immel-ámmal utal. Ha nem utalnak az Új Köztársaságra és a Jedi-akadémiára az új filmekben (amelyek előreláthatólag évtizedekkel később fognak játszódni), akkor nincs veszélyben.

 

Callista-trilógia: Hambly két és Anderson egy művének nem hivatalos elnevezése. A történetek gagyik, az írónő nyelvezete nagyon nehézkes, míg Anderson nem képes megszabadulni a szuperfegyverektől. Felejtős mind a három regény.

 

A Kristálycsillag: Star Trek Star Wars-köntösben. Röviden. :) Felejtős. Waru... brr.

 

Fekete-flotta fenyegetése: nem tudom mennyire népszerű, de nekem nagyon tetszett. A polgárháborút sokkal érzékletesebben mutatta be, az egyszerű katona szemével, mint korábban bármely más mű. Komorabb a hangvétel. Nekem ez a fajta változatosság nagyon tetszett.

 

Az új lázadás: a könyv nem lenne rossz, de nem tud szabadulni az Endor utáni regények rákfenéjétől: egy még hatalmasabb ellenfelet kell rászabadítani a galaxisra. Pedig a párbeszédek és a történet is a helyén vannak, de mégis. Egy maszkot és köpenyet viselő Lord már nem újdonság. A politikai részek viszont nagyon tetszettek.

 

Korélia-trilógia: sajnos még nem olvastam, így nem tudok nyilatkozni, de hamar sort fogok rá keríteni. A xenofóbia és a fajok közti ellentét megjelenik benne, így még inkább érdekel.

 

Thrawn-keze duológia: a 90-es évek végére az EU kezdett kifáradni, ezért Zahn, gondolom másokkal egyetértésben, gondolt egyet és végre lezárta a galaktikus polgárháború időszakát. :) Szerintem továbbra is a Jövő látomása az egyik legjobb Zahn-kötet. Politika, háttérben történő manipulációk erősen jelen vannak. :)

 

Scourge: alvilág illetve huttok az Új Köztársaság idejében. Remélem egyszer a Szukits is megjelenteti.

 

A túlélők keresése: a vihar előtti csönd, úgy is jellemezhetném ezt a könyvet. A közelgő veszélyről hőseinknek még fogalmuk sincsen, így van idejük megoldani egy elveszett expedícióhajó rejtélyét. :) A chiss kultúra talán itt jelent meg a legmarkánsabban.

 

Szóval a fentiekből is látszik, hogy a post-Endor könyvek nagy része is színvonalas, legalábbis az én meglátásom szerint. :) Persze a képregények már jóval több okot adnak arra, hogy egyes rajongók idegennek érezzék magukhoz az EU-t, de az már más tészta. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.