Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

... jelenleg 308 könyv szerepel ebben a listában...

 

 

Hmmm... több mint háromszor annyi, mint itthon... :(

 

Számomra elég meglepő a lista első három helyezettje. Viszont a Darth Plagueis 6. helye nagyszerű. :)

 

Tuti, hogy a nosztalgiafaktor miatt. Amikor kijöttek, ezek voltak az egyetlen kapaszkodók a trilógiához, akkor olyan érzés volt, mintha a filmet folytatták volna. Én nemrég olvastam újra őket, s messze nem annyira jók, mint amilyennek akkor tűntek - de kétségkívül a legismertebb SW könyvek. Kb olyan, mint mikor a filmes éves szavazásokat általában blockbustrek nyerik: amiket mindenki ismer... :)

 

Szerintem kicsit méltatlanul hátul szerepelnek az X-szárnyúak, de hát ez van, ez egy szubjektív lista :)

 

 

Ebben egyetértek. :)

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, én is úgy gondolom, hogy a Thrawn-trilógia leginkább annak jelentősége miatt szerepel élen az efféle listákban. Bár azt vettem észre, hogy Zahn könyveit az USA-ban jobban csipázzák, mint idehaza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nézem, a Lockdown még nem jelent meg, január 28-án fog (valószínűleg elcsúsztatták az időpontot).

 

Számomra elég meglepő a lista első három helyezettje. Viszont a Darth Plagueis 6. helye nagyszerű. :)

Az érdekes, állítólag már vannak olyanok, akik kézhez kapták. Talán a külföldi előrendelés jobban működik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár én is úgy számítottam, hogy jövő héten már látunk valamit, azért köszi a megerősítést és a másik két hírt. Már csak arra leszek kíváncsi, hogy februárban és márciusban jön-e a két könyv vagy később, és főleg, hogy mikor lesz már jövő hét?!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cloak of Deception, nagyszerű :) Azt a könyvet legalább 10 éve el akarom olvasni (mire eljutottam oda, hogy angolul nekikezdek, kiderült, hogy Magyarországon is meg fog jelenni, az az egy-két év várakozás meg már nem oszt, nem szoroz). :)

 

Biztos, hogy később jön. Luceno könyvének én a májust saccolnám meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cloak of Deception, nagyszerű :) Azt a könyvet legalább 10 éve el akarom olvasni (mire eljutottam oda, hogy angolul nekikezdek, kiderült, hogy Magyarországon is meg fog jelenni, az az egy-két év várakozás meg már nem oszt, nem szoroz). :)

 

Biztos, hogy később jön. Luceno könyvének én a májust saccolnám meg.

Szerintem is később jön, még csak most kezdtek el rajta dolgozni. A májusi megjelenés reális.

Az 501 szerintem márciusban jön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Remek". Így elég valószínűtlen, hogy idén 6 új regénnyel bővülhet a gyűjteményünk, pedig tetszetős tempónak tűnt.

Bár ami engem illet, jelenleg még a Coruscantot olvasom (eddig mérföldekkel jobb a Tűzharcnál, márpedig az is bejött, így nem annak érdemeit akarom lealacsonyítani - egyelőre ennyit írnék). Öröm az ürömben, hogy több időm jut a Színvallás olvasására/emésztésére a Coruscant utáni szünetet követően. Valahogy nem szeretek 1-2 nap alatt kivégezni 1 regényt. Bár ez csak engem érint, így számotokra nyilván nem vigasz. Viszont érdekelne a késlekedés oka, 2 hónap mégis csak 2 hónap...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. ez nekem is eszembe jutott. Az olvasók pénztárcája szerintem se bírna el évi 6-7 könyvnél többet.

 

Vagy mit szólnátok hozzá, ha mondjuk csak pár darabbal jelenne meg több 1 évben? Mondjuk 6-7 könyv helyett lenne 8-9 könyv?

 

És mit szólnátok hozzá, ha pont emiatt nyitnának majd a jövőben a hosszú sorozatok felé? X-szárnyúak, TNJO, stb?

 

Ahhoz képest, hogy nemrég még itt tartottunk - még ha csak ötlet szintjén is-, most elég szépen lelassult a kiadó. Ezt már csak azért sem értem, mert a Warhammer könyvek kiesését, gondolom nekik is pótolni kéne valamivel. Reméltem, hogy ezzel, de már látom, hogy megint túl naiv voltam. Azért még reménykedem, hátha csak nyomdahiba lenne, mert ha azt hamarabb kijavítják, hamarabb jelenhet meg a könyv. Mióta a webáruház beindult, ezt az egyet nem szeretem csak, hogy a kiadó se e-mailben, se a honlapon nem közli, hogy mi a késések oka.

 

Friss híreket kaptam:

Az Imperial Commando 501'st után a Cloak of Deception jön.

Az Imperial Commando elméletileg jövő héten kikerül előrendelhető státuszba.

A 66-os parancsnál marad ez a borító.

 

Ha jól sejtem, ebből már nem lesz semmi, csak azt nem értem, miért közölte a kiadó pár nappal azelőtt, hogy márciusra tolták A 66-os parancsot. Félreértés ne essék, ettől még Darth Revan9-nek köszönöm, hogy közli velünk a híreket, csak a kiadó stratégiáját tartom furcsának.

 

 

most mar ertem miert jott a konyv

naszoval csak nem megy ez a szukits nak nem akarom elkiabalni de ahogy ez kinez hat nem sokaig lesz SW magyarul

 

Lehet, hogy jobb is lenne. Amikor már "rajongóktól" olvasok olyat, hogy ez vagy az a könyv rossz, meg felesleges, és több az ilyen vélemény, mint a jó, olyankor elgondolkozom, hogy: egyrészt mit szólhat egy nem rajongó, másrészt meg, hogy le kellene állni annyi időre, hogy azután egy TOR rajongó is kitörő örömmel fizessen ki óriási pénzeket egy EP6 utáni non-canon-nak nyilvánított SW könyvért és gondolkodás nélkül adjon rá 5-ből 15 csillagot, csak mert újra van SW.

 

Nem tudom ki hogy van vele és bocsi, hogy ide írom, de mikor a Semic leállt a kiadással az nekem elég sz*rul esett, pedig nem voltam előfizető. Főleg úgy, hogy előtte nem sokkal ért véget a Clone Wars magazin. Nem tudom mennyi idő telt el így, de nekem túl soknak tűnt. Erre a Szukits bemondta, hogy újra van képregény. Örültem, mint majom a f*rkának, csak az volt a gond, hogy a kisebbséghez tartoztam. Az a legszebb, hogy az utolsó semic-es képregény 850 Ft volt, vagyis kemény 50 Ft-tal olcsóbb, mintha az 4500 Ft-os Elveszett csillagok részenkénti ára ( a 40% kedvezmény nélkül). Persze az is igaz, hogy 5 részletben 10 hónap alatt tényleg könnyebb kifizetni ezt az árat, mint egyben. Erre most a Szukits a képregényekkel is leáll, mert nem veszik elegen. Nem emlékszem pontosan, de mintha a háromból kettő ott lett volna a top 5 eladási listán még ha nem is az első helyen, a harmadik meg nem sokkal csúszott le a lista 5. helyéről, ez miért nem elég, hogy folytassák? Én még legalább a Darth Vader sorozatot szívesen látnám a polcomon, és nem sajnálnám kifizetni érte amit kérnek.

 

Azt se értem, hogy régebben Habony Gábor fordította az AVP könyveket, Szente Mihály pedig az SW-t. Egyedül. Mégis havonta-kéthavonta jelentek meg SW (és AVP) könyvek jóval kisebb csúsztatásokkal, most meg két fordító is dolgozik rajtuk és egyre lassabb a könyvkiadás és egyre többet csúsznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért lett hirtelen a 66-os parancs január 30-ából március 5? Pedig már nagyon várom.

 

 

"Remek". Így elég valószínűtlen, hogy idén 6 új regénnyel bővülhet a gyűjteményünk, pedig tetszetős tempónak tűnt.

Bár ami engem illet, jelenleg még a Coruscantot olvasom (eddig mérföldekkel jobb a Tűzharcnál, márpedig az is bejött, így nem annak érdemeit akarom lealacsonyítani - egyelőre ennyit írnék). Öröm az ürömben, hogy több időm jut a Színvallás olvasására/emésztésére a Coruscant utáni szünetet követően. Valahogy nem szeretek 1-2 nap alatt kivégezni 1 regényt. Bár ez csak engem érint, így számotokra nyilván nem vigasz. Viszont érdekelne a késlekedés oka, 2 hónap mégis csak 2 hónap...

 

Jó kérdés, majd utánanézek. Az én tippem az, hogy vagy megcsúszott a fordító, vagy a borítócsere miatt próbáltak lépéseket tenni, de nem sikerült és e miatt később kerül a nyomdába a könyv. Még az is eszembe jutott, hogy most visszaállnak a tömbösített megjelenésre, mint régen. Ez azt jelentheti, hogy A 66-os paranccsal együtt jöhetne modjuk a William King-es A halál angyalai és valamelyik tervezett Clive Barker könyv.

 

most mar ertem miert jott a konyv

naszoval csak nem megy ez a szukits nak nem akarom elkiabalni de ahogy ez kinez hat nem sokaig lesz SW magyarul

 

Gyakorlatilag A 66-os paranccsal együtt még 8 könyvre van szerződésük, ezek biztos megjelennek.

 

Ahhoz képest, hogy nemrég még itt tartottunk - még ha csak ötlet szintjén is-, most elég szépen lelassult a kiadó. Ezt már csak azért sem értem, mert a Warhammer könyvek kiesését, gondolom nekik is pótolni kéne valamivel. Reméltem, hogy ezzel, de már látom, hogy megint túl naiv voltam. Azért még reménykedem, hátha csak nyomdahiba lenne, mert ha azt hamarabb kijavítják, hamarabb jelenhet meg a könyv. Mióta a webáruház beindult, ezt az egyet nem szeretem csak, hogy a kiadó se e-mailben, se a honlapon nem közli, hogy mi a késések oka.

 

 

 

Ha jól sejtem, ebből már nem lesz semmi, csak azt nem értem, miért közölte a kiadó pár nappal azelőtt, hogy márciusra tolták A 66-os parancsot. Félreértés ne essék, ettől még Darth Revan9-nek köszönöm, hogy közli velünk a híreket, csak a kiadó stratégiáját tartom furcsának.

 

 

 

 

Lehet, hogy jobb is lenne. Amikor már "rajongóktól" olvasok olyat, hogy ez vagy az a könyv rossz, meg felesleges, és több az ilyen vélemény, mint a jó, olyankor elgondolkozom, hogy: egyrészt mit szólhat egy nem rajongó, másrészt meg, hogy le kellene állni annyi időre, hogy azután egy TOR rajongó is kitörő örömmel fizessen ki óriási pénzeket egy EP6 utáni non-canon-nak nyilvánított SW könyvért és gondolkodás nélkül adjon rá 5-ből 15 csillagot, csak mert újra van SW.

 

Nem tudom ki hogy van vele és bocsi, hogy ide írom, de mikor a Semic leállt a kiadással az nekem elég sz*rul esett, pedig nem voltam előfizető. Főleg úgy, hogy előtte nem sokkal ért véget a Clone Wars magazin. Nem tudom mennyi idő telt el így, de nekem túl soknak tűnt. Erre a Szukits bemondta, hogy újra van képregény. Örültem, mint majom a f*rkának, csak az volt a gond, hogy a kisebbséghez tartoztam. Az a legszebb, hogy az utolsó semic-es képregény 850 Ft volt, vagyis kemény 50 Ft-tal olcsóbb, mintha az 4500 Ft-os Elveszett csillagok részenkénti ára ( a 40% kedvezmény nélkül). Persze az is igaz, hogy 5 részletben 10 hónap alatt tényleg könnyebb kifizetni ezt az árat, mint egyben. Erre most a Szukits a képregényekkel is leáll, mert nem veszik elegen. Nem emlékszem pontosan, de mintha a háromból kettő ott lett volna a top 5 eladási listán még ha nem is az első helyen, a harmadik meg nem sokkal csúszott le a lista 5. helyéről, ez miért nem elég, hogy folytassák? Én még legalább a Darth Vader sorozatot szívesen látnám a polcomon, és nem sajnálnám kifizetni érte amit kérnek.

 

Azt se értem, hogy régebben Habony Gábor fordította az AVP könyveket, Szente Mihály pedig az SW-t. Egyedül. Mégis havonta-kéthavonta jelentek meg SW (és AVP) könyvek jóval kisebb csúsztatásokkal, most meg két fordító is dolgozik rajtuk és egyre lassabb a könyvkiadás és egyre többet csúsznak.

 

Azért, az értékeléseknél az látszik inkább, hogy az olvasók többsége elégedett a SW könyvekkel. A legtöbb esetben átlagban 5-öst vagy 4-est érnek el. És az eladások is azt bizonyítják, hogy bőven van kereslet a TOR-hoz, Republic Commando-hoz, vagy mondjuk a Darth Plagueis-hez hasonló könyvekre.

Az más kérdés, hogy vannak olyanok, akik a SW-t nem tudják elképzelni Luke Skywalkerék nélkül. Számukra bizonyára szenvedés, hogy tavaly csak 2 klasszikus trilógiához kötődő regény jellent meg. Ez az a csoport, akik SW rajongóknak aposztrofálják magukat, de a 6 filmből is jó esetben is csak 2-3 régebbi tetszett nekik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szerződés kötésben lehet valami.

Az biztos, hogy ők akarnak szerződést kötni, csak a Lucasfilm-mel kapcsolatos változások miatt eddig még nem sikerült. De lehet, hogy pont emiatt akarják elhúzni a maradék könyvek megjelenését, annak érdekében, hogy ne legyen nagy szünet a távolbabbi jövőben.

 

Viszont most, hogy kikeültek az első megjelenések, így már egyre valószínűbb, hogy visszaállnak a tömbösített megjelenésre.

Ami nagyon aggasztó, hogy szinte az összes új könyvre, ami most felkerült és önmagában rendelhető, csak 10%-os kedvezményt adnak.

Lehet, hogy ez valami hiba. Ez lenne a jobbik eset.

A rosszabbik, hogy véget ért a 40%-os előrendelések ideje és visszaállnak a 10%-osra, ami azt jelenti, hogy a vásárló ismét többet fizet a könyvért kedvzménnyel együtt, mint a teljes ár. Azt hiszem sokan fognak morogni e miatt. Lehet, hogy a Warhammer könyvek kiadásának elvesztése olyan nagy érvágás volt, hogy ismét kénytelenek kisebb kedvezménnyel árulni? :hmm: Sw esetében ez nagyon nem lesz jó, láthattuk, hogy az Én, a Jedi-t is jóval kevesebben vették meg, mivel csak 10% volt rajta a kedvezmény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aggaszt, hogy nincs kedvezmény az 501-es légióra (a 10 % semmi...), remélem ez csak ideiglenes állapot. El tudom képzelni, hogy a másik aranytojó tyúk (Warhammer) kirepülése miatt ezeknek a nagy kedvezményeknek innentől búcsút mondhatnunk. Kár lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 66-os parancs szerencsére csak a fordítás miatt csúszott meg.

Köszi a hírt, bár már nagyon vártam a könyvet :( Mindegy, várunk tovább. Most viszont azt nem tudom, mi legyen az 501-sel. Ha egymáshoz közel jönnek ki, akkor érdemes volna egyben kérni a két könyvet (plusz, egy másik könyvet, amint a 66-oshoz rendeltem), de ha az is csúszik, nem szeretnék annyit várni :hmm: Mindenesetre még várok, hátha közben változnak az események.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aggaszt, hogy nincs kedvezmény az 501-es légióra (a 10 % semmi...), remélem ez csak ideiglenes állapot. El tudom képzelni, hogy a másik aranytojó tyúk (Warhammer) kirepülése miatt ezeknek a nagy kedvezményeknek innentől búcsút mondhatnunk. Kár lenne.

A Warhammer könyvek kiadásának elvesztése nagy veszteség. A rossz hír, hogy e miatt újra alacsonyabbak lesznek a kedvezmények, bizonytalan ideig. A Cloak of Deception-ra is csak 10% lesz szerintem.

Egy darabig marad ez a helyzet. A kiadó honlapján oldalt már el is tüntették a 40%-os előrendelés reklámozását.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már minden eddigi Szukits-féle SW regényt beszereztem, ezzel sem fogok kivételt tenni. Bár nem tudom, mit lehet kihozni a sztorijából, hogy az kellően olvasmányos legyen (főleg a TFU 1 regény fényében). A közeljövőben nem egy, nem két könyv cselekménye fog non canonná válni, főleg az Ep6 utáni érában... ettől még nem hajigálom kukába az ominózus műveket, így a felülírás ténye nem befolyásol. A cselekmény ugyanúgy lehet érdekes, legfeljebb egy "alternatív univerzumban" értelmezve, nem a hivatalos SW idővonal részeként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.