Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Még nem olvastam végig, de ez alapján:

 

- egysíkú, felszínes karakterek

- gyengén felépített történetszálak

- a fizika és az orvoslás itteni dogmái a messzi-messzi galaxisban (autoimmun betegség és 'g' ?! Na ne már!)

- A Halálcsillag, ami 20 év alatt félig kész állapotba jutott el, majd fél év alatt elkészült a másik fele...

- "Háború van!" a galaxisban, ami vicces, tekintve hogy a lázadók első komoly ütközete a HCS terveinek a megszerzéséért zajlott az EpIV elején

- a 300 oldalas könyvből kb. legalább 100 oldalt vesznek el az öles címek és a fölöslegesen beszúrt, vastaggal szedett hely jelölő mondatok.

 

Sok SW regényt olvastam, sok közülük nagyon tetszett, ez kb. a Darth Vader kesztyűje szintet üti meg. Vagy véletlenül az Asylumos verziót olvasom?!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szukitstól jött az imént:

 

Amennyiben ezzel a +20% kedvezményt biztosító kupon kóddal

vásárol áruházunkban:

- csak itt kapható Szukits könyvekre 20%,

- minden más Szukits kiadványra összesen 40%,

- más kiadók könyveire szintén összesen 40% kedvezményt kap.

 

Persze,hogy arra a könyvre ami igazán kéne csak 20% kedvezmény van, ami még a posta áránál is kevesebb...

Viszont kiváncsi lennék, mondjuk egy gyűrűk trilógiából a kedvezmény ,hogy jön le? alapból 20% van rá, és azon felül a 40 vagy amellé 20...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nem olvastam végig, de ez alapján:

 

- egysíkú, felszínes karakterek

- gyengén felépített történetszálak

- a fizika és az orvoslás itteni dogmái a messzi-messzi galaxisban (autoimmun betegség és 'g' ?! Na ne már!)

- A Halálcsillag, ami 20 év alatt félig kész állapotba jutott el, majd fél év alatt elkészült a másik fele...

- "Háború van!" a galaxisban, ami vicces, tekintve hogy a lázadók első komoly ütközete a HCS terveinek a megszerzéséért zajlott az EpIV elején

- a 300 oldalas könyvből kb. legalább 100 oldalt vesznek el az öles címek és a fölöslegesen beszúrt, vastaggal szedett hely jelölő mondatok.

 

Sok SW regényt olvastam, sok közülük nagyon tetszett, ez kb. a Darth Vader kesztyűje szintet üti meg. Vagy véletlenül az Asylumos verziót olvasom?!

Érdekes vélemény. Szerintem a Darth Vader kesztyűje és a Halálcsillag között ég és föld a különbség. De hát nem vagyunk egyformák.

 

Milyen EU művek nyerték el eddig a tetszésedet? Hátha akkor meg tudom jósolni melyik tetszene a mostaniak közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen kód?

 

Nekem sem lesz a kedvencem a HCS, nagyjából szerintem ugyanott tarthatunk. Bár van pár jó kis karakter, például a kedvencem a tüzér :) Az a baj, hogy túl sok van belőlük. Ha mindenképp ennyi szereplővel akarnak dolgozni, biggyesszék a cím elé, hogy Tales From... Ha meg nem, akkor nyugodtan áthúzhatták volna pár szálat. 100 oldalnál körülbelül még semelyik karakterrel sem történt semmi (mert mindegyik kapott 3 fejezetet és így kijön a száz oldal). Vader nagyon jó a könyvben :)

 

Már nagyon várom a Plagueist. Már csak két nap :) És rávetem magam, mint éhes gundark a szárított banthahúsra (csak, hogy átvegyem egy kicsit a Stover stílust :P).

 

Donát, mely SW regények a kedvenceid?

Szerkesztve: - zilllosarkany
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a HCS egyik legnagyobb erőssége pont a sok szereplő, akiken keresztül így az űrállomás összes részlege (börtön, kantin stb.) terítékre kerül. A Darth Vader kesztyűjéhez hasonlítani ezt a könyvet azért enyhén szólva is túlzás...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen kód?

 

 

Előző emailbe ez volt :

 

Kedves Attila!

 

Szeretném tájékoztatni, hogy az Önnek szóló rendkívüli ajánlatom

részleteivel jövő hét kedden (április 16-án) jelentkezem.

 

Mint korábban írtam, ezzel a különleges ajánlattal Önt

és azokat keresem meg, akik már regisztráltak, de még soha

nem vásároltak a szukits.hu-n.

 

Tehát egy kupon amit azok kaptak akik nem vásároltak még a szukitstól.

Szerkesztve: - Attila
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, egy kicsit túloztam, de sajnos akkor is elég gagyi.

A kedvenc SW regényeim voltak:

 

- Timothy Zahn 5 részes sorozata

- Ifjú Han Solo trilógia

- Történetek Jabba Palotájából

- X-wing sorozat

- Episode III könyv változat

 

Voltak még, de most hirtelen ezek ugrottak be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, egy kicsit túloztam, de sajnos akkor is elég gagyi.

A kedvenc SW regényeim voltak:

 

- Timothy Zahn 5 részes sorozata

- Ifjú Han Solo trilógia

- Történetek Jabba Palotájából

- X-wing sorozat

- Episode III könyv változat

 

Voltak még, de most hirtelen ezek ugrottak be.

A Luke Skywalker és Mindor árnyait szerintem messzire kerüld el. Ha nem tetszett a Halálcsillag akkor azt sem ajánlom.

 

Paul S Kemp-től az Árulást érdemes elolvasni. Egy Sith, egy Jedi és egy csempész áll a történet középpontjában még a Régi Köztársaság korában a Jedik és a Sith-ek háborúi közepette. Mindhárom karakter átlagon felüli, egyáltalán nem hétköznapi. És Kemp nagyon élvezetes stílusban ír.

Zahn új SW művei szerintem jobbak, mint a régiek. Próbát tehetsz a Kirajzással, A túlélők kereséével, vagy a Hűséggel. A Kirajzásban említést tesznek a vongokról, de nem vészes.

Az Én, a Jedi erősen kötődik az X-szárnyúak sorozathoz, bár nekem nem tetszett annyira.

A Bane trilógiát is nagyon szereti a többség.

A gonosz útvesztője és a Sötét Nagyúr párosítás szintén a legnépszerűbbek közé tartozik.

A Darth Plagueis eléggé rámegy a karakterekre és politikai cselszövésekre. Ezek mellett nagyon jól összeköti a Prequel-trilógia eseményeit és a lucasi újító szellemiségnek megfelelően, melyet az előzmény trilógiánát jellemzi, Luceno is hozzátesz a történethez olyat, amit nem is képzeltünk volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy felröppent hír szerint újabb leépítésekre került sor a Lucasfilmnél, mely a könyveket és érintette.

Jennifer Heddle szerkesztő viszont cáfolta, hogy ez a LucasBooks részleget érintette volna.

http://www.theforce.net/latestnews/story/Disney_Lays_Off_More_Lucasfilm_Employees_151117.asp

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekesség. Felmerült annak idején, hogy George Lucas utasította a LucasBooks részleget, hogy öljék meg Anakin Solo-t ( lásd The New Jedi Order: Star by Star) Az indok az volt, hogy nem lehet egyszerre két Anakin az univerzumban. Mint kiderült valójában csak annyi utasítást kaptak a könyvesek, hogy Anakin Solo nem lehet prófétikus hős, ezt a szerepet másnak kell adni. (Lásd Jacen) Tehát valószínűleg a szerkesztők döntöttek Anakin halála felől.

Mindenesetre egy biztos: Troy Denning utasítást kapott, hogy végezzen a karakterrel.

http://tosche-station.net/?p=4644

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig is sajnáltam a srác halálát. Nem hiszem, hogy a megölése lett volna az egyetlen megoldás azért, hogy ne legyen belőle prófétikus hős :( Teljesen másféle is el lehetett volna vinni a karakterét. Én pl. azt tettem volna vele, hogy nem áll át a sötét oldalra, de nem is lesz olyan kiemelkedő szerepű, mint a nagyapja vagy Luke. Hanem inkább egy Qui-Gon-féle nagyon bölcs, az Erőben erős (ami egyébként adott volt már az írók részéről), de nem az események középpontjában tevékenykedő Jedinek tudtam volna elképzelni. Akár tanítónak, akár valami hasonlónak, de nem a köznapi értelemben vett "nagy harcosnak". Aki más utat jár be, mint a családja más tagjai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jacen pedig eléggé olyan utat járt be, mint a nagyapja, Vader. Azzal a különbséggel, hogy ő nem nyert megváltást.

Mert az írók néha elég fantáziátlanok is tudnak lenni :hehe: És pont ezért lehetett volna megmutatni, hogy a család másik tagja más utat jár be. Ebben lehetett volna fantázia, stb.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert az írók néha elég fantáziátlanok is tudnak lenni :hehe: És pont ezért lehetett volna megmutatni, hogy a család másik tagja más utat jár be. Ebben lehetett volna fantázia, stb.

Igaz, de általában nem az írók, hanem a szerkesztők a hibásak. Ők döntik el általában, hogy ilyen soorozatokban mi történjen. Pl: Salvatore is csak auztán tudta meg, hogy meg kell ölnie Csubakkát, hogy aláírta a szerződést a Vector Prime-ra. Micheal Reaves-t is utasították, hogy a Jedi Twilight elején Even Piell legyen a Jedi, akit megölnek a klónok, holott ő egy másik karaktert szeretett volna. Troy Denninget is utasították a szerkesztők, hogy likvidálja Anakin Solo-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Plagueis

 

A témája révén régóta vártam erre a könyvre, így kissé talán túlzott elvárásokkal ültem le elé. Kedvencem semmiképp nem lesz, ami persze nem azt jelenti, hogy rossznak tartanám. Sőt, kimondottan tetszetős regény volt, ami szépen ötvözött számtalan eseményt, karaktert, érdekes adalékokkal bővítette, és egységesebbé szőtte össze az univerzumot. Ráadásul ugyanazt az eseménysorozatot megismerhettük más szemszögből is, ami mindenképp a mérleg pozitív serpenyőjébe kerül. Amit már nem annyira díjaztam, az a néhol feleslegesnek ható fejezetrészletek, vagy az esetenként túlspilázott politikai szálak. Ettől függetlenül tetszett Luceno témához való viszonyulása, számos új és érdekes dologgal egészült ki az SW politikával kapcsolatos ismereteim tárháza. Ennek ellenére a Sith-vonal jobban lekötötte a figyelmem.

 

Tetszett, hogy Luceno kitért az Erő egyensúlyának kérdésére is... kiderült, hiába igyekeznek a Sith-ek bármennyire is akaratuk szerint manipulálni az Erőt, az mindig az egyensúly fenntartására fog törekedni. Plagueis és Sidious megbontották az egyensúlyt azzal, hogy minden korábbinál jobban elhomályosították a Világos Oldal képviselőinek látását, és általuk megkezdődött a Sötét Oldal megerősödése, és térnyerése, egyre közelebb jutva ezzel a Nagy Terv megvalósulásához. Az Erő erre azzal felelt, hogy a midi-chlorianok által megteremtette a Kiválasztottat, aki a már említett egyensúly leendő megteremtőjeként született meg. Sokáig abban a hitben voltam, hogy Plagueis a midi-chlorianok manipulációja felett aratott sikere okán volt képes rávenni őket a semmiből való élet teremtésére és ennek eredményeként született Skywalker... ettől függetlenül, bizonyos szemszögből nézve igaz, hogy Plagueis mesterkedése késztette az Erőt arra, hogy létrehozza a Kiválasztottat, aki a Sith-ek által felborított egyensúly helyreállítója.

Plagueis karaktere kellően érdekes lett, de ahogy haladt előre a cselekmény - és gyarapodott Sidious hatalma, úgy vált egyre súlytalanabbá számomra. Az ő szereplése is csupán Sidious zsenialitását emelte magasabb szinte, amint az végül vérbeli Sith módjára meggyilkolta, miután közölte vele, hogy csupán feláldozható eszköznek tartotta, akit mindvégig megvezetett.

Mint írtam, az elemek ötvözése külön tetszett. Az olyan karakterek behozatala, mint Maul, Qui-Gon, Sifo-Dyas, Dooku, Talzin, Padmé, Valorum, Amedda, Gunray, C'baoth, stb. Illetve az utalások később bekövetkező eseményekre, mint a Klónháborúk, a kaminóiak által felállított klónhadsereg, Dooku pálfordulása és Sidious-hoz való csatlakozása, Palpatine Anakin iránt való érdeklődése mint Sith-tanítvány és a Nagy Terv végső fázisának segédvégrehajtója...

 

Bár mint írtam, fordultak már meg jobban tetsző SW regények is a kezemben, összességében egy szépen megírt, hangulatos, összetett, érdekes kiegészítéseket és infókat tartalmazó, szórakoztató regényre sikerült Luceno legújabb műve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A Kiválasztottal kapcsolatos dolgok nekem is nagyon tetszettek. Talán a regény legizgalmasabb pontjai azok voltak amikor az egyensúly témával foglalkozott. Tökéletesen beleillik a filmek koncepciójába és még pluszt is ad.

Plagueis fokozatos súlytalanná válása különösen jól meg lett írva, ugyanis szerintem természetes, hogy Sidious-nak jobban meg kellett erősödnie.

 

Nekem a Darth Plagueis bekerült a kedvenc könyveim közé.

Érdekesség, hogy Luceno szeretne írni egy folytatást, mely Sidious és Dooku vonalán vinné tovább a szálat, a gróf karakterét pedig jobban kibontaná.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekesség, hogy Luceno szeretne írni egy folytatást, mely Sidious és Dooku vonalán vinné tovább a szálat, a gróf karakterét pedig jobban kibontaná.

Jaj de jó lenne! Én is nagyon várnám. :)

 

Eddig kb. 100 oldalt olvastam el a Darth Plagueis-ből, nagyszerű könyv. Ha ez a színvonal marad, a TOP5-ös listámra tuti felugrik. Ha esetleg meg mégjobb lesz, akkor az első hely sem lehetetlen. :)

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag a "folytatás" címe Darth Tyrannus lenne. Egyelőre viszont azért nem akart belemenni, mert akkoriban még ment a TCW, és fennállt a lehetőség, hogy Dooku, illetve Sidious EP1, EP2 közötti múltjával, tevékenységével foglalkozna a sorozat és nem akart ellentmondásokat generálni a kontinuitásban. Akkoriban azt monsta megvárja, míg véget ér a sorozat és aztán meglátja, mi lesz a projekttel. Most, hogy ez idő előtt sajnálatos körülmények között bekövetkezett, elképzelhető, hogy 1-2 éven belül meg is írja a könyvet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán majd egy trilógia is lehetne:

Darth Plagueis, Darth Sidious, Darth Tyrannus.

 

De szép is lenne :)

Vagy inkább Darth Plagueis, Darth Tyranus és Darth Maul! :D Ugyanis jó lenne tudni, mi történt vele Mandalore után. >.<

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.