Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Kotát miért kellene kinyírni?

Sky leírta a lényeget kb én is így gondolom. Juno maradhat, de Galennek és Kotának el kell tűnnie.

 

Egyébként én is várom már a TFU3-at. Előbb-utóbb úgyis lesz. Ha játék nem lenne, csak könyv, még az is jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként én is várom már a TFU3-at. Előbb-utóbb úgyis lesz.

Most kiabáltad el. :D

 

Egyébként haladok a Végzetes szövetséggel, most kezdem majd a 3. részt. Ax nem semmi egy kiscsaj, kíváncsi vagyok, végül kinyírja-e a mesterét. :evil:

 

Röhej, de csak most látom, hogy az Árulás a Végzetes szövetség előtt játszódik, ráadásul az író is más. Ezek szerint, az Old Republic egy gyűjtőcím, amibe különböző írók különböző történetei tartoznak? Nem tudom, miért nem logikusabb az, ha időrendi sorrendben bővítik a sorozatot. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most kiabáltad el. :D

 

Egyébként haladok a Végzetes szövetséggel, most kezdem majd a 3. részt. Ax nem semmi egy kiscsaj, kíváncsi vagyok, végül kinyírja-e a mesterét. :evil:

 

Röhej, de csak most látom, hogy az Árulás a Végzetes szövetség előtt játszódik, ráadásul az író is más. Ezek szerint, az Old Republic egy gyűjtőcím, amibe különböző írók különböző történetei tartoznak? Nem tudom, miért nem logikusabb az, ha időrendi sorrendben bővítik a sorozatot. :hmm:

Igen, a TOR gyűjtőcím. A harmadik könyv, a Revan egyes eseményei játszódnak legkoeábban. Az Annilihation pedig a Végzetes Szövetség után.

Szerintem jó a koncepció, így legalább minden kötet egy kicsit más, másról szól. Legalább nem esnek bele abba a hibába, mint az EP6 utáni sok regény, egy esemény nem tart 9-19 könyvön át.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ackbar annyi év után végre keresztnevet kapott a The Essential Guide to Warfare-nak köszönhetően: Gial Ackbar :)

Köszi az infót, egyébiránt tetszik a név :) Én sem tudok semmit az említett politikáról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem el, hogy nem tudnak Abelothról egy normális képet készíteni. Van egy kép, a The Essential Guide To Warfare-ból, ahol Luke, Ben, Vestara és a Sithek Abeloth ellen harcolnak, de itt is teljesen máshogy néz ki, mint ahogy az a személyleírásában van. Hol van a fültől-fülig érő száj? Hol van a földig érő, szalmaszál szerű haj? Hol vannak azok a beesett, éj fekete szemek? És mióta 10 centiméteresek ezek a karok? Öcsém, nem igaz, hogy nem tudnak ennél több fantáziát belevinni, ha a The Essential Reader's Companionba is ilyen baromság kerül, akkor nem tudom, hogy mit csinálok...

http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20120407170509/starwars/images/1/18/Abeloth_EGTW.jpg

 

Ellenben van egy nagyon jó kép Valenthyne Farfalláról. :)

http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20120407165623/starwars/images/5/51/Valenthyne_Farfalla.jpg

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik, még a rajongók is jobban maguk elé tudják képzelni a leírás alapján, mint The Essential Guide to Warfare készítői.

Itt csak a feje látszik, de már ennyi alapján is sokkal jobban hasonlít az általam is elképzeltre, mint a lentebbi képen.

ab_www.kepfeltoltes.hu_.png

Mondjuk szerintem KisKósa rajza is jó lett. :D

Abeloth kapcsán a Wookieepedián is látható kép viszi a pálmát. Az még paródiának is nevetségesen gagyi. :|

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik, még a rajongók is jobban maguk elé tudják képzelni a leírás alapján, mint The Essential Guide to Warfare készítői.

Itt csak a feje látszik, de már ennyi alapján is sokkal jobban hasonlít az általam is elképzeltre, mint a lentebbi képen.

Mondjuk szerintem KisKósa rajza is jó lett. :D

Abeloth kapcsán a Wookieepedián is látható kép viszi a pálmát. Az még paródiának is nevetségesen gagyi. :|

Szerintem még mindig jobb, mint ami ott van, bár ez talán egy kicsit még... Túl emberi. :D Na jó, nem akarom én itt a deviantART-os nagykutyákat kritizálni, főleg az én kis szerény munkámmal, csak annyira látszik hogy egy hétköznapi ember volt a modell, viszont a szája nagyon jól meg van csinálva és a szemei is, bár azok talán lehetnének egy kicsit nagyobbak. :) Az enyém csak arra szolgál, hogy pontosan megjelenik rajta a személyleírás. :) A The Essential Reader's Companion nagy részén Chris Trevas dolgozik, aki remélhetőleg végre olyan Abeloth-ot rajzol, amilyet kell. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik, még a rajongók is jobban maguk elé tudják képzelni a leírás alapján, mint The Essential Guide to Warfare készítői.

Itt csak a feje látszik, de már ennyi alapján is sokkal jobban hasonlít az általam is elképzeltre, mint a lentebbi képen.

ab_www.kepfeltoltes.hu_.png

Mondjuk szerintem KisKósa rajza is jó lett. :D

Abeloth kapcsán a Wookieepedián is látható kép viszi a pálmát. Az még paródiának is nevetségesen gagyi. :|

Ez az Abeloth tetszik eddig legjobban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végzetes szövetség

 

Na, ez minden idők egyik legjobb SW regénye volt. A történet elég nagyszabású. A Jedi-Sith szövetség gondolata pedig tényleg logikusan lett felvezetve. Ahogy gondoltam törékeny is lett. A regény kellőképpen hosszú, így a sok új karakter mindegyikét megismerhetjük, van akit jobban, van, akit kevésbé. Volt itt mindenféle szereplő, Jedi, Sith, fejvadász, csempész, kém, köztársasági katona. Elejétől a végéig nagyon élvezetes olvasmány volt. A csaták és a sztorivezetés megfelelő egyensúlyban volt. És a történetben is több érdekes fordulatot is találtam.

Szerintem sokak kedvence lesz ez a könyv.

5/5

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem még mindig jobb, mint ami ott van, bár ez talán egy kicsit még... Túl emberi. :D

Engem picit zavar is, hogy az arca nagyon emberi (forma, orr, szemöldök), így egy nagyon furcsa egyveleget kapunk, bár az eddigi hivatalosaknál mérföldekkel jobb. Lehet, hogy nagyalakosban már nem hatna ennyire furcsán az arca.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem picit zavar is, hogy az arca nagyon emberi (forma, orr, szemöldök), így egy nagyon furcsa egyveleget kapunk, bár az eddigi hivatalosaknál mérföldekkel jobb. Lehet, hogy nagyalakosban már nem hatna ennyire furcsán az arca.

A szája nagyon jó lett, szerintem, a szemei is, de azok talán lehetnének nagyobbak, a szemöldök meg talán nem kéne oda. :) Remélem Chris Trevas rajzol valami értelmeset, mert ha nem, odamegyek a saját rajzommal meg egy baltával és kényszeríteni fogom. :lol: Nem az a lényeg, hogy olyan legyen, amilyennek én csináltam, csak azért látszódjon, hogy nem csak úgy nagy vonalakban rajzolnak anélkül, hogy utánanéznének, mert körülbelül csak egy ilyen "rajzoljunk egy csápos nőt" mentalitással készültek el ezek a képek. Bár, végül is Abeloth akármilyen alakot felvehet, de azért hé. :)

 

Erről a képről csak nekem jutott ő az eszembe? :D

A szájáról nekem is ő jutott eszembe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végzetes szövetség

 

Na, ez minden idők egyik legjobb SW regénye volt. A történet elég nagyszabású. A Jedi-Sith szövetség gondolata pedig tényleg logikusan lett felvezetve. Ahogy gondoltam törékeny is lett. A regény kellőképpen hosszú, így a sok új karakter mindegyikét megismerhetjük, van akit jobban, van, akit kevésbé. Volt itt mindenféle szereplő, Jedi, Sith, fejvadász, csempész, kém, köztársasági katona. Elejétől a végéig nagyon élvezetes olvasmány volt. A csaták és a sztorivezetés megfelelő egyensúlyban volt. És a történetben is több érdekes fordulatot is találtam.

Szerintem sokak kedvence lesz ez a könyv.

5/5

A 220. oldal környékén járok, eddig bejön, bár nekem akadnak jobban tetsző SW könyvek is. Ami leginkább tetszik, az a sokszínű karakterek jelenléte, gyakorlatilag minden fontosabb "ágazat" képviselője jelen van. Leginkább a két kiffart csípem, de Ax jeleneteit is érdekesnek találom.

 

Amit nem értek Stryver kapcsán, hogy ha mandalori páncélt visel, hogy képes a gyakorlatilag "gyík" formájú fejére ráhúzni a sisakot? :hmm: A regényből még nem derült ki, de a Wookiee szerint a gektl fajba tartozik.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 220. oldal környékén járok, eddig bejön, bár nekem akadnak jobban tetsző SW könyvek is. Ami leginkább tetszik, az a sokszínű karakterek jelenléte, gyakorlatilag minden fontosabb "ágazat" képviselője jelen van. Leginkább a két kiffart csípem, de Ax jeleneteit is érdekesnek találom.

 

Amit nem értek Stryver kapcsán, hogy ha mandalori páncélt visel, hogy képes a gyakorlatilag "gyík" formájú fejére ráhúzni a sisakot? :hmm: A regényből még nem derült ki, de a Wookiee szerint a gektl fajba tartozik.

 

 

 

Gondolom a főbb mandalori jellegzetességeket megtartva egy, a fajához illő kialakítású az egész páncélja.

 

 

Amúgy én is végeztem a könyvvel, nekem nagyon tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdtem olvasgatni a Bane-trilógia harmadik részét, durván "elfogyasztottam" 70 oldalt, de aztán letettem. Nagyon hiányzott a második rész története. Viszont sikerült megkaparintanom a Kettő szabályát is, szóval most teljes a történet. Ezen a héten nem, de jövőhéten elolvasom együtt a hármat és írok egy kis véleményt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdtem olvasgatni a Bane-trilógia harmadik részét, durván "elfogyasztottam" 70 oldalt, de aztán letettem. Nagyon hiányzott a második rész története. Viszont sikerült megkaparintanom a Kettő szabályát is, szóval most teljes a történet. Ezen a héten nem, de jövőhéten elolvasom együtt a hármat és írok egy kis véleményt. :)

Nocsak, valamelyik boltban akadt még egy példány? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nocsak, valamelyik boltban akadt még egy példány? :)

Kalandos úton került hozzám. :D

Haverom kapott egy láda sci-fi könyvet ( kb. 100 darab, szinte mindegyik teljesen új), ma áthívott, hogy ha akarom, vigyem a Star Wars könyveket és ott volt benne. :)

A Gonosz dinasztiából két példányt is találtunk. Meg egy régi Csillagok háborúját George-tól. Nagyon nagy volt az öröm. :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kalandos úton került hozzám. :D

Haverom kapott egy láda sci-fi könyvet ( kb. 100 darab, szinte mindegyik teljesen új), ma áthívott, hogy ha akarom, vigyem a Star Wars könyveket és ott volt benne. :)

A Gonosz dinasztiából két példányt is találtunk. Meg egy régi Csillagok háborúját George-tól. Nagyon nagy volt az öröm. :hehe:

Szép fogás.

Az EP4 regényváltozata nem George-tól van, eredetileg Alan Dean Foster szerzeménye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.