Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

A Mortis-szal kapcsolatban. Nem értem mi megy benne szembe a filmekkel? Semmi ilyet nem találtam benne.

A Fate of the Jedi-os dolog is jól beleillik a dolgokba.

 

Én se tudom mi menne szembe. Sehol nincs bent a 6 filmben hogy Mortis ne létezett volna. Ráadásul Lucas ötlete.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se tudom mi menne szembe. Sehol nincs bent a 6 filmben hogy Mortis ne létezett volna. Ráadásul Lucas ötlete.

Bár Lucas TCW-s ötletei közül nem mindegyik tetszik, de ez a Mortis-os dolog tényleg telitalálat volt, nagyon illik az Erő misztikusságához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

* Drew Karpyshyn: The Old Republic - Revan

* Karen Traviss: Republic Commando - Hard Contact

* Karen Traviss: Republic Commando - Triple Zero

* Karen Traviss: Republic Commando - True Colors

* Karen Traviss: Republic Commando - Order 66

* Karen Traviss: Imperial Commando - 501st

* Paul S. Kemp: Crosscurrent

* Paul S. Kemp: Riptide

* James Luceno: Darth Plagueis

* James Luceno: Cloak of Deception

* John Jackson Miller: Knight Errant

* Michael Reaves & Maya Kaathryn Bohnhoff: Shadow Games

* Timothy Zahn: Choices of One

* Sean Williams: The Force Unleashed II

 

Most, hogy újra megnéztem a címeket, melyek kiadása 2013-tól indul eszembe jutott valami. Nekem ugyebár azt mondták, hogy nem megjelenési sorrend, mégis úgy vélem, hogy talán pont ebben a sorrendben fognak jönni a könyvek. Persze ez csak az én elméletem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Egyensúlyhoz annyit, hogy a TCW is ködösít vele, mivel az Atya eleve abszolút másként értelmezi azt, mint a Jedik, így ez nem a könyv hibája. Ahogy az Ep6 utáni Sith-ek léte sem, de erről már írtam korábban, jórészt feleslegesen.

 

Ha majd véget ér az EU fikázása valaki írjon egy PM-et. ;)

Szerintem ez még nem fikázás, legfeljebb nekik nem tetszik. Erre nem tudok mást írni: egészségükre! Attól én még nem fogom magam kényelmetlenül érezni, ha esetleg majd tetszeni fog a regény.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Fate of the Jedi-os dolog is jól beleillik a dolgokba.

Olvastad az Apokalipszist? Ha nem, akkor olvasd el, és meg fogod látni, hogy mi a bajom. Abból az összefoglalóból, ami Wookie-n van, vagy amit én írtam nem jön át, hogy mennyire tökön rúgták vele az Ep6-ot ÉS a Mortis-trilógiát.

Ha meg olvastad, hát...akkor tényleg ízlések és pofonok, és csak nekem nem tetszik a dolog.

 

Az Egyensúlyhoz annyit, hogy a TCW is ködösít vele, mivel az Atya eleve abszolút másként értelmezi azt, mint a Jedik, így ez nem a könyv hibája. Ahogy az Ep6 utáni Sith-ek léte sem, de erről már írtam korábban, jórészt feleslegesen.

Sky a baj az, hogy akármi is az Egyensúly, Lucas azt mondta, hogy Anakin helyreállította, amikor feláldozta magát. Tudom, hogy éppen én szoktam azon lovagolni, hogy bármikor meggondolhatja magát, de ez a regény egyetlen célt szolgál: hogy egyeztessék a Kiválasztott próféciáját, az annak behozatala előtt íródott SW regényekkel, amikben aztán nyoma sincs Egyensúlynak. Csakhogy éppen az ellenkezőjét érték el, és a próféciát mindenestül kihajították a kukába.

 

Maga a könyv nekem tetszett volna, ha nem SW köntösbe lenne bújtatva, mert tényleg az egyetlen zavaró dolog benne az a kánon ilyen szintű tökönrúgása.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvastad az Apokalipszist? Ha nem, akkor olvasd el, és meg fogod látni, hogy mi a bajom. Abból az összefoglalóból, ami Wookie-n van, vagy amit én írtam nem jön át, hogy mennyire tökön rúgták vele az Ep6-ot ÉS a Mortis-trilógiát.

Ha meg olvastad, hát...akkor tényleg ízlések és pofonok, és csak nekem nem tetszik a dolog.

 

 

Sky a baj az, hogy akármi is az Egyensúly, Lucas azt mondta, hogy Anakin helyreállította, amikor feláldozta magát. Tudom, hogy éppen én szoktam azon lovagolni, hogy bármikor meggondolhatja magát, de ez a regény egyetlen célt szolgál: hogy egyeztessék a Kiválasztott próféciáját, az annak behozatala előtt íródott SW regényekkel, amikben aztán nyoma sincs Egyensúlynak. Csakhogy éppen az ellenkezőjét érték el, és a próféciát mindenestül kihajították a kukába.

 

Maga a könyv nekem tetszett volna, ha nem SW köntösbe lenne bújtatva, mert tényleg az egyetlen zavaró dolog benne az a kánon ilyen szintű tökönrúgása.

Olvastam egy elég részletes összefoglalót az Apokalipszisről. Sehol sem találtam benne olyat, ami tökön rúgná akármelyik filmet vagy a TCW-s Mortis szálat.

A Próféciát meg szerintem mindenki úgy értelmezi, ahogy akarja. A filmekben és a TCW-ben nincs benne sehol sem, hogy hogyan kell értelmezni. Sőt, a TCW Mortis szála bizonyítja a legjobban, hogy többféle értelmezés is lehetséges. Ez a nézőkre, olvasókra van bízva.

Maga Yoda is kijelenti az EP3-ban, hogy nem biztos, hogy helyesen értelmezik a Kiválasztott Próféciáját. Én inkább ezt a kijelentést tekintem mérvadónak. Számomra az a jelentése, hogy mindenki értelmezze úgy az egészet, ahogy akarja.

Meg aztán a filmekben nincs benne az sem, hogy Anakin feláldozásával megteremtődött-e az Egyensúly, avagy sem. Szerintem akkor megteremtődött, de nem véglegesen. Anakin életútja mutatja, hogy nincs rossz jó nélkül és nincs jó rossz nélkül. Az Egyensúlyt mások is sokféleképpen értelmezik. Van aki szerint már az EP3-ban Egyensúlyt teremtett, azzal, hogy a túl sok Jedit megölte, van aki szerint csak az EP6-ban teremtette meg, azzal, hogy megölte Sidioust.

Azzal, hogy megölte az Uralkodót, az nem biztosítja a jövőre nézve, hogy soha senki nem áll át a sötét oldalra. De, ha elvonatkoztatunk az Erőhasználóktól, az Uralkodó megölése nem biztosítja azt sem, hogy egy hatalomvágyó, hadúr, aki nem tudja használni az Erőt, ne borítsa újra sötétségbe a Galaxist.

Sőt, nem vagyok róla meggyőződve, hogy Anakin volt az egyetlen Kiválasztott. Lehet, hogy időről időre sötétségbe borul a Galaxis és akkor egy Kiválasztottnak kell helyreállítania az Egyensúlyt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én sem írhattam volna szebben, Revan. :)

 

Sosem értettem, hogy Anakin hőstette, amely révén kipusztulnak a Sith-ek, miért garancia arra nézve, hogy a jövőben soha senki nem válik Sith-é, vagy egyéb más módon a Sötét Oldal szolgájává, ezáltal a Jedik ellenségévé? Lucas tudtommal nem állította azt, hogy Vader és Palpatine halálával végérvényesen elpusztultak a Sith-ek. Anakin egyensúlyt teremtett, de hogy véglegeset... lehet, hogy ez csak én értelmezésem szerint nonszensz, nem tudom. De valóban, mindenki úgy értelmezi, ahogy akarja. Ez ettől szép, hogy nincs kőbe vésett szabály.

Nekem épp az tetszett az egész Apocalypse-ben (legalábbis a KisKósa által leírt tartalmában), hogy igyekezett összébb kovácsolni az EU-t a TCW-vel, és valamennyire a filmekkel is. Hogy ez mennyire sikerült azt egyelőre nem tudom, mivel még nem olvastam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vagytok egyedül :)

:)

Ha majd véget ér az EU fikázása valaki írjon egy PM-et. ;)

Engem lehetne azzal utoljára gyanúsítani, hogy ezt teszem, de azért nem kell mindent elfogadni, ami EU :P Vagyis lehet kritizálni is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvastam egy elég részletes összefoglalót az Apokalipszisről. Sehol sem találtam benne olyat, ami tökön rúgná akármelyik filmet vagy a TCW-s Mortis szálat.

Az nem ugyanaz. Én is olvastam összefoglalókat róla, és pontosan azért töltöttem le, mert azok alapján érdekesnek tűnt. Csak az egészben jön át, amiről beszélek.

 

A Próféciát meg szerintem mindenki úgy értelmezi, ahogy akarja. A filmekben és a TCW-ben nincs benne sehol sem, hogy hogyan kell értelmezni. Sőt, a TCW Mortis szála bizonyítja a legjobban, hogy többféle értelmezés is lehetséges. Ez a nézőkre, olvasókra van bízva.

Maga Yoda is kijelenti az EP3-ban, hogy nem biztos, hogy helyesen értelmezik a Kiválasztott Próféciáját. Én inkább ezt a kijelentést tekintem mérvadónak. Számomra az a jelentése, hogy mindenki értelmezze úgy az egészet, ahogy akarja.

Meg aztán a filmekben nincs benne az sem, hogy Anakin feláldozásával megteremtődött-e az Egyensúly, avagy sem. Szerintem akkor megteremtődött, de nem véglegesen. Anakin életútja mutatja, hogy nincs rossz jó nélkül és nincs jó rossz nélkül. Az Egyensúlyt mások is sokféleképpen értelmezik. Van aki szerint már az EP3-ban Egyensúlyt teremtett, azzal, hogy a túl sok Jedit megölte, van aki szerint csak az EP6-ban teremtette meg, azzal, hogy megölte Sidioust.

 

Csakhogy az nem számít, hogy pontosan mit is jelent az Egyensúly. Hogy a Jedik értelmezésének megfelelően azt jelenti-e, hogy kiirtja a Sith-eket, vagy hogy azt, hogy a Jediket ÉS a Sith-eket is kiirtja, vagy hogy valami teljesen mást jelent, az mellékes. Az egyetlen fontos dolog, hogy Anakin helyreállította, amikor feláldozta magát, hogy megmentse Luke-t és megölje Palpatine-t. A többi az sallang, jelentéktelen, másodlagos információ. A lényeg, hogy akármit is takar az Egyensúly, helyreállt Anakin halálával.

 

Azzal, hogy megölte az Uralkodót, az nem biztosítja a jövőre nézve, hogy soha senki nem áll át a sötét oldalra. De, ha elvonatkoztatunk az Erőhasználóktól, az Uralkodó megölése nem biztosítja azt sem, hogy egy hatalomvágyó, hadúr, aki nem tudja használni az Erőt, ne borítsa újra sötétségbe a Galaxist. Sőt, nem vagyok róla meggyőződve, hogy Anakin volt az egyetlen Kiválasztott. Lehet, hogy időről időre sötétségbe borul a Galaxis és akkor egy Kiválasztottnak kell helyreállítania az Egyensúlyt.

Nem is azzal van bajom, hogy a Lázadásnak még meg kell küzdenie a Birodalom maradékával, ahhoz, hogy a Köztársaságot is visszaállíthassák, vagy hogy száz-kétszáz évvel Anakin halála után ne térhetnének vissza a Sith-ek! (Bár figyelembe véve, hogy a Jedik és az Atya is több ezer évig vártak a Kiválasztottra, abból nyilvánvalónak kéne lennie, hogy annak az Egyensúlynak, amit ő hoz, nagyon, nagyon hosszú ideig tartónak kéne lennie, de mivel nem tudjuk, hogy pontosan mit jelent az Egyensúly, ettől el tudok tekinteni.) A probléma az, hogy az Apocalypse Lucas azon állítását hajítja a kukába, hogy Anakin az EP6 végén helyreállította az Egyensúlyt, és ehhez azt használja fel, hogy nem maradt Mortis-on, amikor az Atya megkérte rá. Azt állítja, hogy azért nincs Egyensúly, mert az Erő-hordozók meghaltak Anakin ezen döntése miatt. És ez az, ami dühít. Miközben a Kiválasztott próféciájának behozatalával és megvalósulásával nyilvánvalóan kanonitását vesztette minden post-ROTJ EU, ahelyett, hogy ezt elismernék, és ahogy arra már a prequel filmek megjelenésével megérett, újraindítanák, azzal próbálják menteni a dolgot, hogy a visszájára fordítják a próféciát, azaz Anakin nemhogy nem hozott Egyensúlyt, de ő az oka a Galaxisban dúló káosznak. Lefordítva: az alacsonyabb rendű kanon írja felül a magasabbat! És mi az oka ennek a döntésnek?

 

 

 

 

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra sem ír át semmilyen magasabb vagy alacsonyabb rendű canont az Apocalypse a mi egyéni elképzeléseinken kívül. Lucas szavára pedig nem adok a kérdésben, mert az ő szemszögéből az EU ugye nem létezik. Meg hát a Lucas-féle Egyensúly is alapjáraton hibádzik. Mi az, hogy akkor áll helyre az Egyensúly, hogy ha elpusztulnak a Sithek? Ez így logikailag hibádzik, de ez most mindegy. A filmekben az Egyensúlyról semmi nem derül ki, pusztán annyi, hogy Anakin feladata volt helyreállítani, de mi van akkor, hogy ha a filmek alatt ezt nem tette meg? Semmi. A dolgok, amiket láthattunk ugyanúgy megtörténtek és továbbra sem írt semmi felül semmit, maximum azokat a következtetéseket, amelyeket akkor levontunk, ami ugye nem canon. És azt pedig kikérem magamnak, hogy pénzhajhásznak állítsd be az Apocalypse-t, mert neked nem tetszett. Hogyha így állunk hozzá, az összes kiadott EU pénzhajhász, mert a Star Wars logóval el lehet adni.

 

NEKED nem tetszett, ennyi történt. A könyv továbbra sem ír felül semmit, kár bármi ilyesmit belemagyarázni, pusztán más megvilágításba helyezte, ahogy anno Timothy Zahn is megtette A Túlélők Keresésében. Úgyhogy innentől kezdve teljesen felesleges azzal magyarázni azt, hogy neked nem tetszett, hogy "tökön rúgja" a canont, amit nem tesz meg.

 

A továbbiakban pedig kérem fejezzük be az Apocalypse ócsárlását, hogy ha ezt tudom, akkor nem állok neki olyan nagy lelkesedéssel összefoglalókat írni ebbe és más topikokba, meg Abelothot rajzolni... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra sem ír át semmilyen magasabb vagy alacsonyabb rendű canont az Apocalypse a mi egyéni elképzeléseinken kívül. Lucas szavára pedig nem adok a kérdésben, mert az ő szemszögéből az EU ugye nem létezik. Meg hát a Lucas-féle Egyensúly is alapjáraton hibádzik. Mi az, hogy akkor áll helyre az Egyensúly, hogy ha elpusztulnak a Sithek? Ez így logikailag hibádzik, de ez most mindegy. A filmekben az Egyensúlyról semmi nem derül ki, pusztán annyi, hogy Anakin feladata volt helyreállítani, de mi van akkor, hogy ha a filmek alatt ezt nem tette meg? Semmi. A dolgok, amiket láthattunk ugyanúgy megtörténtek és továbbra sem írt semmi felül semmit, maximum azokat a következtetéseket, amelyeket akkor levontunk, ami ugye nem canon. És azt pedig kikérem magamnak, hogy pénzhajhásznak állítsd be az Apocalypse-t, mert neked nem tetszett. Hogyha így állunk hozzá, az összes kiadott EU pénzhajhász, mert a Star Wars logóval el lehet adni.

 

NEKED nem tetszett, ennyi történt. A könyv továbbra sem ír felül semmit, kár bármi ilyesmit belemagyarázni, pusztán más megvilágításba helyezte, ahogy anno Timothy Zahn is megtette A Túlélők Keresésében. Úgyhogy innentől kezdve teljesen felesleges azzal magyarázni azt, hogy neked nem tetszett, hogy "tökön rúgja" a canont, amit nem tesz meg.

 

A továbbiakban pedig kérem fejezzük be az Apocalypse ócsárlását, hogy ha ezt tudom, akkor nem állok neki olyan nagy lelkesedéssel összefoglalókat írni ebbe és más topikokba, meg Abelothot rajzolni... :roll:

Egyetértek. Ha valami nem tetszik, amit a Fate of the Jedi-ben álítottak, akkor nem kell elfogadni és és kész. Én se fogadok el teljesen mindent az EU-ból, ami nem tetszik.

De ha már valaki a pénzhajhász jelzőt akarja használni az EU-ra, akkor lehetne George-ra is mutogatni, hiszen ő az egyetlen, aki megtehette volna régen, vagy akár most is megtehetné, hogy leállítja az EU-t. Ha George annyira a saját játszóterének tekinti a SW-t, akkor miért adott és ad engedélyt a mai napig regények, képregények és videó játékok megjelenésére? A válasz egyértelmű: bevételi forrás. Ezt nem azért mondom, mert bántani akarom George-ot, hisz erre minden ember rájöhet.

Csak Lucas állította azt, hogy az EP6 végén Anakin Palpatine megölésével helyreállította az Egyensúlyt ez a 6 filmben sehol sincs benne. A lucasi elképzelések folyamatosan változnak. Pl. még a Baljós előtt kidolgozta vázlatosan a Sith-ek keletkezésének történetét, ennek a végpontja volt Darth Bane és Szabályának megteremtése. Na már most, ha ezta lucasi koncepciót fogadnánk el, akkor a Darth Bane könyveknél korábban játszódó EU-kat mind ki lehetne dobni a kukába a Jedi Tales-től kezdve a KOTOR és TOR játékokig. De mivel az ősi időkkel kapcsolatos lucasi koncepció sehol sem jelent meg a filmekben így el lehet fogadni. Sőt, mivel az EP3-ban beletett Palpatine irodájába egy domborművet, melyen látható a Régi Köztársaság történelmének egyes részei, többek között a Nagy Hipertér Háború is, szentesítette az ősi időkkel kapcsolatos EU-t. Lehet, hogy ez a helyzet a Mortis dologgal is. George kitalált valami frankót, ami átértelmezi a régebbi Kiválasztottal kapcsolatos elméletét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósa, a helyzet az, hogy Lucas-nak az SW történetére vonatkozó nyilatkozatai ugyanúgy részei a kanon-nak, mint a filmek, amíg vissza nem vonja, vagy felül nem bírálja őket. Tehát, ha Ő azt mondja, hogy Anakin helyreállította az Egyensúlyt, akkor az úgy is van, akármit is jelentsen ez, amiből következik, hogy a post-ROTJ EU egyes részeinek semmi helye a kánonban, ez pedig egyből megmagyarázza azt is, hogy Lucas miért tekinti semmisnek az egészet.

.

A probléma az, hogy ebben a könyvben megpróbálták egyeztetni a próféciát és a káoszt, amit a prequelek megjelenése előtti post-ROTJ EU hozott be, és folytat a mai napig (próbálták más megvilágításba helyezni, ahogy te mondtad), de ez annyira nem sikerült, hogy a végeredmény a szöges ellentéte lett az eredeti célnak.

 

Nem tudom, hogy ezt Te miért ócsárlásnak fogod fel. Nem sz*roztam le a könyvet, és nem is hülyéztem le senkit, akinek tetszik, egyszerűen csak annyit mondtam, hogy rettenetesen ellenkezik a kánonnal. Azt viszont elismerem, hogy egy kicsit túl erősen fogalmaztam a "tökön rúgással", emiatt elnézést kérek.

 

Hidd el, nem arról van szó, hogy nem tetszett a könyv, mert tényleg minden bugyutaságával együtt is élvezetes és érdekes olvasmány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósa, a helyzet az, hogy Lucas-nak az SW történetére vonatkozó nyilatkozatai ugyanúgy részei a kanon-nak, mint a filmek, amíg vissza nem vonja, vagy felül nem bírálja őket. Tehát, ha Ő azt mondja, hogy Anakin helyreállította az Egyensúlyt, akkor az úgy is van, akármit is jelentsen ez, amiből következik, hogy a post-ROTJ EU egyes részeinek semmi helye a kánonban, ez pedig egyből megmagyarázza azt is, hogy Lucas miért tekinti semmisnek az egészet.

Akkor vedd úgy, hogy ezt a könyvet nem is olvastad, mert Lucas szerint ez gyakorlatilag nem létezik és számára nem csak egyes részeinek nincs helye a történetben, hanem úgy kvázi az egésznek, amit utána írtak.

 

A probléma az, hogy ebben a könyvben megpróbálták egyeztetni a próféciát és a káoszt, amit a prequelek megjelenése előtti post-ROTJ EU hozott be, és folytat a mai napig (próbálták más megvilágításba helyezni, ahogy te mondtad), de ez annyira nem sikerült, hogy a végeredmény a szöges ellentéte lett az eredeti célnak.

 

Nem tudom, hogy ezt Te miért ócsárlásnak fogod fel. Nem sz*roztam le a könyvet, és nem is hülyéztem le senkit, akinek tetszik, egyszerűen csak annyit mondtam, hogy rettenetesen ellenkezik a kánonnal. Azt viszont elismerem, hogy egy kicsit túl erősen fogalmaztam a "tökön rúgással", emiatt elnézést kérek.

 

Hidd el, nem arról van szó, hogy nem tetszett a könyv, mert tényleg minden bugyutaságával együtt is élvezetes és érdekes olvasmány.

Semmi baj, csak egy kicsit indulatosan léptél fel szemben ellene, én meg fel voltam lelkesülve az Apocalypse-ban kiderültekért és talán egy kicsit rossz hangulatomban voltam és elment a kedvem az ide írogatástól. (Ráadásul még Bomarr is írt ide, akit abszolút nem érdekel az EU, de azért ír ide, hogy egyet értsen a tömeggel, akinek nem tetszik valami.) Lucast pedig kár belekeverni az EU-val kapcsolatos dolgokba, hiszen önmagával van ellentmondásban. Lucas azt állítja számára az EU nem létezik, mégis szüntelenül merített belőle. Tudom, hogy neked nem tetszik, de ha engem kérdezel, egész jó kis conceptet hoztak ki belőle. Hiszen az EPVI. utáni 40 éves időintervallumban több háború tört ki, mint bárhol máshol az idővonalban. De hát, nem vagyunk egyformák.

 

De ha már itt tartunk, egy kérdés... Abeloth volt az Anya, de... Konkrétan egy pár voltak az Atyával?

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósa, a helyzet az, hogy Lucas-nak az SW történetére vonatkozó nyilatkozatai ugyanúgy részei a kanon-nak, mint a filmek, amíg vissza nem vonja, vagy felül nem bírálja őket. Tehát, ha Ő azt mondja, hogy Anakin helyreállította az Egyensúlyt, akkor az úgy is van, akármit is jelentsen ez, amiből következik, hogy a post-ROTJ EU egyes részeinek semmi helye a kánonban, ez pedig egyből megmagyarázza azt is, hogy Lucas miért tekinti semmisnek az egészet.

.

A probléma az, hogy ebben a könyvben megpróbálták egyeztetni a próféciát és a káoszt, amit a prequelek megjelenése előtti post-ROTJ EU hozott be, és folytat a mai napig (próbálták más megvilágításba helyezni, ahogy te mondtad), de ez annyira nem sikerült, hogy a végeredmény a szöges ellentéte lett az eredeti célnak.

 

Nem tudom, hogy ezt Te miért ócsárlásnak fogod fel. Nem sz*roztam le a könyvet, és nem is hülyéztem le senkit, akinek tetszik, egyszerűen csak annyit mondtam, hogy rettenetesen ellenkezik a kánonnal. Azt viszont elismerem, hogy egy kicsit túl erősen fogalmaztam a "tökön rúgással", emiatt elnézést kérek.

 

Hidd el, nem arról van szó, hogy nem tetszett a könyv, mert tényleg minden bugyutaságával együtt is élvezetes és érdekes olvasmány.

És mi van, ha Lucas pont mpst a Mortis-szal bírálja felül a régebbi Kiválasztottal kapcsolatos álláspontját? Még lesz szó a Mortis-ról. Lehet, hogy pont az jön ki belőle, mint a Fate of the Jediben.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi van, ha Lucas pont mpst a Mortis-szal bírálja felül a régebbi Kiválasztottal kapcsolatos álláspontját? Még lesz szó a Mortis-ról. Lehet, hogy pint az jön ki belőle, mint a Fate of the Jediben.

Akkor én is át fogom gondolni a véleményem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg hát a Lucas-féle Egyensúly is alapjáraton hibádzik. Mi az, hogy akkor áll helyre az Egyensúly, hogy ha elpusztulnak a Sithek? Ez így logikailag hibádzik, de ez most mindegy. A filmekben az Egyensúlyról semmi nem derül ki, pusztán annyi, hogy Anakin feladata volt helyreállítani, de mi van akkor, hogy ha a filmek alatt ezt nem tette meg? Semmi.

Az a baj, hogy sokan nem vonatkoztattok el a valós, földi egyensúly fogalmától, és azt szeretnétek ráhúzni a SW-ra, ami alapjáraton egy mese, egy másik világ, éppen ezért lehetnek teljesen mások a szabályai, pl. a világűrben van égés (ami a valóságban nem lehetséges). Ezért sokan mondogatjátok, hogy egyensúly akkor van, ha vannak Jedik és Sith-ek is (most mondtam egy valós példát), de ez teljesen földi elgondolás alapján él, ami nem érvényes a SW világán belül. Ha a filmeket végignézzük, akkor van egyensúly, ha nincsenek Sith-ek. Ez egyéni véleményem (bár nem vagyok egyedül vele), de azért érdemes elvonatkoztatni a földhözragadt fogalmaktól, és belegondolni, hogy SW kereteken belül egyes fogalmak mit is jelenthetnek.

Ha elfogadjuk a filmeket egységesnek és úgy kerek történetnek, ahogy vannak, akkor helyreállt az egyensúly. Már pedig miért ne tekintenénk a filmeket egy egységes egész történetnek? Elvégre úgy készültek el a prequel idején 6 részesre, hogy nem lesz ep7-8-9 és ki tudja, hány rész, vagyis a saga Anakin sztorija (ezt Lucas mondta, és most vonatkoztassunk el attól, hogy Lucas szava nem mindig állja meg a helyét, szerintem ez esetben nem mondott valótlant). Jelen állás szerint legalább is ennyi, 6 film, szóval azzal kell kalkulálnunk, ami van. Vagyis nem semmi nem történik akkor, hanem minden. Az egész saga mehetne a kukába, mert a lényege vész el.

Nagyon nehezen tudom elképzelni azt, hogy Lucas a filmeken kívül teljesen felrúgná az egyensúly és a kiválasztott témakörét, hiszen az egész saga erről szól. Ezzel az erővel akár mehetne törlésre az összes film, ha nem került volna ki a közönség elé. Vagy pedig már azt is meg kell kérdőjelezni, hogy a filmek nincsenek helyén? Hiszen onnan indult el minden, a rajongásunk, az EU és még sorolhatnánk :) Nem mondom azt, hogy hibátlan, távolról sem, de azért mégiscsak ez az alap.

Tudom, hogy az EU próbálja összehozni a különböző történeteket, hogy minden egységes legyen, és ne legyenek ellentmondások, de a sok próbálkozás ellenére ez nem megy. Nem is fog menni sose, és ezt egyáltalán nem rónám fel az EU hibájának. Inkább abban látom a problémát, hogy túlzottan erőszakosan szeretnék összehozni az összes EU-t, ami tekintetében pedig nem lehetséges egységes történetről beszélni, hiszen a könyvek jó része még a prequel előtt íródott. Egyszerűen el lehet fogadni, hogy vannak ellentmondások, és mindig is lesznek. Vagy pedig hagyni a fenébe az egész EU-t. Számomra sokkal könnyebben megy az előbbi, mivel a nem egyezésnek megvan a maga racionális magyarázata, inkább mint a retconolás és más hasonlók. Régebben foglalkozom az SW EU világával, mint itt pár ember, szóval egy kicsit az "öregek belátásával" mondhatom azt, hogy ezek az apróságok annyira nem lényegesek :) Kár, hogy ezt az írók, stb. nem így gondolják.

Az pedig jó, hogy hozod az EU híreket (nekem nincs elég időm, de türelmem se túl sokszor követni), attól függetlenül, hogy nem fogadok el mindent 100%-osan belőle. Elvégre egy kis egészséges kritikus szemlélet nem árt meg. Ehhez a vitához érdemben túl sokat nem tudok hozzátenni, ez a véleményem. Továbbra is próbálok nyitott lenni minden felé, ahogy eddig, de a fentiekből nem igazán tudok engedni, nálam ez hozzátartozik az alaphoz, amit úgy általában a SW-ról gondolok. Azon belül és persze kívül is érdemes beszélgetni az eddigi témákról, csak ne ilyen vehemenciával tegyük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy sokan nem vonatkoztattok el a valós, földi egyensúly fogalmától, és azt szeretnétek ráhúzni a SW-ra, ami alapjáraton egy mese, egy másik világ, éppen ezért lehetnek teljesen mások a szabályai, pl. a világűrben van égés (ami a valóságban nem lehetséges). Ezért sokan mondogatjátok, hogy egyensúly akkor van, ha vannak Jedik és Sith-ek is (most mondtam egy valós példát), de ez teljesen földi elgondolás alapján él, ami nem érvényes a SW világán belül. Ha a filmeket végignézzük, akkor van egyensúly, ha nincsenek Sith-ek. Ez egyéni véleményem (bár nem vagyok egyedül vele), de azért érdemes elvonatkoztatni a földhözragadt fogalmaktól, és belegondolni, hogy SW kereteken belül egyes fogalmak mit is jelenthetnek.

Ha elfogadjuk a filmeket egységesnek és úgy kerek történetnek, ahogy vannak, akkor helyreállt az egyensúly. Már pedig miért ne tekintenénk a filmeket egy egységes egész történetnek? Elvégre úgy készültek el a prequel idején 6 részesre, hogy nem lesz ep7-8-9 és ki tudja, hány rész, vagyis a saga Anakin sztorija (ezt Lucas mondta, és most vonatkoztassunk el attól, hogy Lucas szava nem mindig állja meg a helyét, szerintem ez esetben nem mondott valótlant). Jelen állás szerint legalább is ennyi, 6 film, szóval azzal kell kalkulálnunk, ami van. Vagyis nem semmi nem történik akkor, hanem minden. Az egész saga mehetne a kukába, mert a lényege vész el.

Nagyon nehezen tudom elképzelni azt, hogy Lucas a filmeken kívül teljesen felrúgná az egyensúly és a kiválasztott témakörét, hiszen az egész saga erről szól. Ezzel az erővel akár mehetne törlésre az összes film, ha nem került volna ki a közönség elé. Vagy pedig már azt is meg kell kérdőjelezni, hogy a filmek nincsenek helyén? Hiszen onnan indult el minden, a rajongásunk, az EU és még sorolhatnánk :) Nem mondom azt, hogy hibátlan, távolról sem, de azért mégiscsak ez az alap.

Tudom, hogy az EU próbálja összehozni a különböző történeteket, hogy minden egységes legyen, és ne legyenek ellentmondások, de a sok próbálkozás ellenére ez nem megy. Nem is fog menni sose, és ezt egyáltalán nem rónám fel az EU hibájának. Inkább abban látom a problémát, hogy túlzottan erőszakosan szeretnék összehozni az összes EU-t, ami tekintetében pedig nem lehetséges egységes történetről beszélni, hiszen a könyvek jó része még a prequel előtt íródott. Egyszerűen el lehet fogadni, hogy vannak ellentmondások, és mindig is lesznek. Vagy pedig hagyni a fenébe az egész EU-t. Számomra sokkal könnyebben megy az előbbi, mivel a nem egyezésnek megvan a maga racionális magyarázata, inkább mint a retconolás és más hasonlók. Régebben foglalkozom az SW EU világával, mint itt pár ember, szóval egy kicsit az "öregek belátásával" mondhatom azt, hogy ezek az apróságok annyira nem lényegesek :) Kár, hogy ezt az írók, stb. nem így gondolják.

Az pedig jó, hogy hozod az EU híreket (nekem nincs elég időm, de türelmem se túl sokszor követni), attól függetlenül, hogy nem fogadok el mindent 100%-osan belőle. Elvégre egy kis egészséges kritikus szemlélet nem árt meg. Ehhez a vitához érdemben túl sokat nem tudok hozzátenni, ez a véleményem. Továbbra is próbálok nyitott lenni minden felé, ahogy eddig, de a fentiekből nem igazán tudok engedni, nálam ez hozzátartozik az alaphoz, amit úgy általában a SW-ról gondolok. Azon belül és persze kívül is érdemes beszélgetni az eddigi témákról, csak ne ilyen vehemenciával tegyük.

Értem én a dolgot, MissKarrde, de ezzel, hogy ez egy kitalált, fantázia világ, kvázi bármit meg lehet magyarázni hogy ha valami egy kicsit ellentmondásos a józan ész számára, de nem kívánok komolyabban belemenni a dologba. :) És ne haragudj a tegnapi nyers viselkedésemért, nem konkrétan neked szólt. >.<

 

Ha már készült Star Wars-os horror történet, akkor milyen lenne egy Star Wars-os western? :D Egy távoli, szinte már alig lakott Tatooine-i kisvárosban játszódna, amely szinte már egy kísértetváros. Valami hangzatos, Tatooine-i neve lenne, mondjuk Mos-al kezdődne, mint a legtöbb ilyen település. Lennének hosszasan a messzeségbe csúnyán néző kalandorok, pisztolypárbajok sugárvetővel, az indiánok szerepét betöltenék a buckalakók. Lehetnének a Huttoknak dolgozó lepukkant banditák, valahol a sivatagban elrejtett, tekintélyes összegű vagyon... Szerintetek milyen lenne? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem én a dolgot, MissKarrde, de ezzel, hogy ez egy kitalált, fantázia világ, kvázi bármit meg lehet magyarázni hogy ha valami egy kicsit ellentmondásos a józan ész számára, de nem kívánok komolyabban belemenni a dologba. :) És ne haragudj a tegnapi nyers viselkedésemért, nem konkrétan neked szólt. >.<

 

Ha már készült Star Wars-os horror történet, akkor milyen lenne egy Star Wars-os western? :D Egy távoli, szinte már alig lakott Tatooine-i kisvárosban játszódna, amely szinte már egy kísértetváros. Valami hangzatos, Tatooine-i neve lenne, mondjuk Mos-al kezdődne, mint a legtöbb ilyen település. Lennének hosszasan a messzeségbe csúnyán néző kalandorok, pisztolypárbajok sugárvetővel, az indiánok szerepét betöltenék a buckalakók. Lehetnének a Huttoknak dolgozó lepukkant banditák, valahol a sivatagban elrejtett, tekintélyes összegű vagyon... Szerintetek milyen lenne? :D

Támogatom. Legyen benne Cad Bane is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

EU nélkül (könyvek, játékok, szerepjátékok stb.) már rég kifulladt volna az SW-körüli láz, legalábbis 2005 után biztosan. Az EPVI utáni könyvek meg szerintem nem olyan gázosak, és nagyvonalakban összhangban van a prequel filmekkel. Kronológiai zavarok természetesen előfordulnak, de ezt be tudom a Birodalom alatti mérhetetlen cenzúrának, amely elbutította a galaxis lakóit, és sokakban már nem sok maradt meg a Köztársaság előtti időkről. Az események misztikus homályba estek, legalábbis én mindig ezt érzem, ha post-ROTJ utáni könyvet olvasok. És szerintem jó ez így.

 

A sorrend szerintem is jó, bár a Plagueis regényt előre hozhatnák :) De várom a Republic Commando-sorozatot is. Minden egyes darabja az új szerződéscsomagnak szuper.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

EU nélkül (könyvek, játékok, szerepjátékok stb.) már rég kifulladt volna az SW-körüli láz, legalábbis 2005 után biztosan. Az EPVI utáni könyvek meg szerintem nem olyan gázosak, és nagyvonalakban összhangban van a prequel filmekkel. Kronológiai zavarok természetesen előfordulnak, de ezt be tudom a Birodalom alatti mérhetetlen cenzúrának, amely elbutította a galaxis lakóit, és sokakban már nem sok maradt meg a Köztársaság előtti időkről. Az események misztikus homályba estek, legalábbis én mindig ezt érzem, ha post-ROTJ utáni könyvet olvasok. És szerintem jó ez így.

 

A sorrend szerintem is jó, bár a Plagueis regényt előre hozhatnák :) De várom a Republic Commando-sorozatot is. Minden egyes darabja az új szerződéscsomagnak szuper.

Szerintem ez csak akkor lenne teljesen igaz, ha nem lenne egyáltalán TCW. De azért van benne igazság.

Jobban kedvelem azokat az EP6 utáni könyveket, amik összekötik a két trilógiát, vagy olyan karakterekről szólnak, akikről eddig nem igazán volt szó. Pl. Jaden Korr.

 

Koránt sem biztos, hogy az lesz a sorrend, ahogy én megkaptam a listát, ezt maga a kiadó vezetése is megerősítette. Csak az én spekulációm az, hogy talán ilyen sorrendben jönnek. A lista élén pont a szavazás első három helyezettje áll.

Én jövőre nem is ezt a sorrendet követném. 7 könyvben gondolkodnak 1 évben. Ezt alapul véve a 2013-as sorrend szerintem így nézne ki a legjobban:

Revan,

Hard Contact,

Crosscurrent,

Darth Plagueis,

Triple Zero,

The Force Unleashed 2

Choices of One (vagy helyette a Shadow Games)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ha rajtam múlna, a Darth Plagueis lenne az első a listán. SW-regényt talán még nem is vártam ennyire. Csak aztán nemhogy épp emiatt csalódjak. A többi sorrend egyébként mindegy, nálam mindegyik be van tervezve. Nem akarok lemaradni még egy Halálosztag-féle pozitív csalódásról. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az 100 %, hogy a Revan lesz az első. A TOR-könyvek nagyon jól fogytak, ezt mutatja az eladási toplista is a Szukits honlapján.

Igen én is úgy tudom, hogy extrém nagy az érdeklődés a TOR könyvek iránt és a szavazáson is az első helyezett lett, úgyhogy fix, hogy a Revannal indítanak. A következő pedig szerintem a Hard Contact lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.