Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Gondolatok az Árulásról...

 

Egy átlagos, jó Star Wars könyv. Nem találom annyira kiemelkedőnek, mint zilllosárkány, de nem is rossz. Messze nem olyan letehetetlen, mint a Végzetes Szövetség. Bár most először olvasok Paul S. Kemp által írt regényt, nem fogok elzárkózni tőle a jövőben sem. Remek író, szépen és szemléletesen fogalmaz, ehhez kétség sem férhet.

 

 

A műnek egyetlen hibája van és az a legnagyobb. Ugyan elvárások nélkül ültem le a regény elé, a történet leginkább Darth Malgus körül összpontosul. Legalábbis körülötte kéne. És ezt nem azért, mert a könyv borítója, a marketingje azt sugallta, hogy ő lesz a főszereplő és erre számítottam. Pusztán az volt a baj, hogy Malgus messze a legérdekesebb karakter az egész történetben, a vele kapcsolatban álló karakterek és történések sokkal érdekfeszítőbbek, ennek ellenére mégis háttérbe volt szorítva és ehelyett sokkal többet láthattuk Aryn Leenert és Zeerid Korrt, akik nem rossz karakterek. Leginkább Zeerid karaktere állt közel hozzám, kedves, a lelke mélyén jó ember, szerető családapa, aki mindig éles eszű, higgadt és becsületes. Minden adott egy jó karakterhez és az is, csak Malgus, még a kevesebb szereplésével is, messze elhúz mellette. Aryn már egy kicsit más tészta, ő kicsit kevésbé érdekes, mint Zeerid, ám jól meg van írva, csak sajnos miután kettejük útja egybefonódik, kétszer annyi játékidőt kapnak, mint Malgus. Aztán ott van Vrath Xizor, akinél a név nem volt szerencsés választás, mert mindig az az átkozott falleen jut róla eszembe. Egyébként ő volt messze a legfeleslegesebb főszereplő, abszolút sótlan és érdektelen, szinte csak volt egy név, egy karakter, ám különösebben nem volt kibontva. Volt funkciója, de kb. csak azért volt benne, hogy Kemp néha szabotálja vele a saját szereplőit. Eleena leginkább Malgus karaktere szempontjából volt érdekes. T7 egy hősies kis asztromech droid, ha belegondolok, hogy mekkora utat tett meg. A háború elején Nico Okarr birtokában volt, valahogy mégis Ven Zallow kezeiben kötött ki. (Erre kíváncsi lennék, hogyan.) Viszont a végéről hiányoltam, egyszerűen csak eltűnt és Aryn sem vitte magával. Szerintem Kemp valahogy elfeledkezett róla. Az első nap irreálisan hosszúra van nyújtva, a másik kettő pedig túlontúl rövid.

 

De hogy ne tűnjek ennyire kritikusnak, remek könyv volt, jobban megismerhettük Darth Malgust és a motivációit, így érthetőek a későbbi cselekedetei a Hideg Háborúban és az azt követő eseményekben. Nagyon jó volt viszont látni a Coruscanti Egyezmény nagy alakjait, Satele Shant, Dar'Nala mestert, Paran Am-Ris szenátort, illetve Darth Barast, aki ugyan nem szerepelt sokat, de ez nem az ő története, ahogy Darth Angralé sem. Szerepelt ugyan, de nem volt kibontva és emiatt nem is kaptam fel a fejem, hiszen akárcsak Dar'Nala, Am-Ris, Baras és a többiek, majd a Threat Of Peace képregények rájuk összpontosulnak majd, nagyon szép egésszé kiegészítve mindazt, ami ekkor történt.

 

A Vulta bolygó nagyon szépen megelevenedett a leírás alapján és igazán tetszetős világnak bizonyult. Hát, így elsőre ennyi. Darth Malgus meglepő dolgokat hajtott végre a regény vége felé, de remek írás.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nálam az Árulás annyira jó, hogy első helyen áll a SW könyvek sorában.

 

Kempet ismerve szomorú végkifejletre számítottam, ehhez képest nagyon szép lett a vége. Ez különösen tetszett. Szerintem Zeerid Korr és Aryn Leneer voltak Jaden Korr ősei.

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nálam az Árulás annyira jó, hogy első helyen áll a SW könyvek sorában.

 

Kempet ismerve szomorú végkifejletre számítottam, ehhez képest nagyon szép lett a vége. Ez különösen tetszett. Szerintem Zeerid Korr és Aryn Leneer voltak Jaden Korr ősei.

 

Furcsa, hogy egy név ilyen sokáig fent marad. De Cassus Fett után nem lepődök meg semmin. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belegondolva, lehet, hogy a Yoda ki sem került a TOP5-ből. A mostani rendszerben a nem Szukitsos könyvek eladását is jelzik, régebben csak a Szukitsosokét. Lehet, hogy Malleus után a Yoda helyezkedik el. Ebben az esetben a 4. helyen állhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Furcsa, hogy egy név ilyen sokáig fent marad. De Cassus Fett után nem lepődök meg semmin. :)

A könyv vége felé kezdtem csak kapisgálni, hogy talán nem véletlenül adta Kemp Zeerid-nek a Korr vezetéknevet, hiszen ezt megelőzően Jadenről írt.

 

Az új duológiája még mindig homályban van, remélem a Comic Conon már leleplezik, a 2013-as megjelenésekkel együtt.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag jövő héten jön a Comic Con. Végre megtudjuk, hogy milyen könyvek jönnek a jövőben.

Ez viszont nagyon érdekesnek ígérkezik. :)

 

És annak is örülök, hogy ekkora siker lett a novella fordító pályázat a Jedi Renden, majdnem a kilistázott választék háromnegyedét olvashatjuk majd. :) Egyik-másik kifejezetten hosszú is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez viszont nagyon érdekesnek ígérkezik. :)

 

És annak is örülök, hogy ekkora siker lett a novella fordító pályázat a Jedi Renden, majdnem a kilistázott választék háromnegyedét olvashatjuk majd. :) Egyik-másik kifejezetten hosszú is. :)

Képregényes hírek is lesznek. :)

 

Kár, hogy a Hero of Cartao nem került be, de a többi is jónak tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sean Williams: Végzetes Szövetség

 

Elég nagy elvárással ültem le olvasni az első The Old Republic regényt. Sean Williamstől már olvastam korábban a Tomboló Erőt, mely nagyon izgalmas, akciódús olvasmány volt. A Végzetes Szövetség nagyon jó volt, még a Tomboló Erőnél is jobb. De még a véleményem elején leszögezem, nem tudom eldönteni, melyik könyv a jobb, az Árulás, vagy a Végzetes Szövetség. Mindkettő 10/10.

 

 

Szóval nagyon kidolgozott, részletes a könyv. A kedvenc részeim a Sebaddonos, illetve a Huttás részek. A Star Wars szerved részét képezik a huttok és a mandaloriak is, örülök, hogy mindkettőből kaptunk egy keveset. Csak azt sajnálom, hogy a wookieen derült ki számomra, hogy Dao Stryver nő. Az összes karakter szerethető, na jó, Darth Chratiw nem az. Kedvenc szereplőm Jet Nebula, már ha így hívják egyáltalán XD Minden logikus, és a bevezető után végig pörgős. Végre betekinthettünk a köztársasági, ill. a birodalm flotta életébe. Az epilógus a legjobb, ott sok minden kiderül. Eszméletlen jó könyv, csak ajánlani tudom. 

Az író Són vagy Szín Williemsz? [spoiler/]

Szerkesztve: - zilllosarkany
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sean Williams: Végzetes Szövetség

 

Elég nagy elvárással ültem le olvasni az első The Old Republic regényt. Sean Williamstől már olvastam korábban a Tomboló Erőt, mely nagyon izgalmas, akciódús olvasmány volt. A Végzetes Szövetség nagyon jó volt, még a Tomboló Erőnél is jobb. De még a véleményem elején leszögezem, nem tudom eldönteni, melyik könyv a jobb, az Árulás, vagy a Végzetes Szövetség. Mindkettő 10/10.

 

 

Szóval nagyon kidolgozott, részletes a könyv. A kedvenc részeim a Sebaddonos, illetve a Huttás részek. A Star Wars szerved részét képezik a huttok és a mandaloriak is, örülök, hogy mindkettőből kaptunk egy keveset. Csak azt sajnálom, hogy a wookieen derült ki számomra, hogy Dao Stryver nő. Az összes karakter szerethető, na jó, Darth Chratiw nem az. Kedvenc szereplőm Jet Nebula, már ha így hívják egyáltalán XD Minden logikus, és a bevezető után végig pörgős. Végre betekinthettünk a köztársasági, ill. a birodalm flotta életébe. Az epilógus a legjobb, ott sok minden kiderül. Eszméletlen jó könyv, csak ajánlani tudom.

Az író Són vagy Szín Williemsz? [spoiler/]

Nem tudom, hogy a Színt honnan vetted, de biztosíthatlak, hogy Són. :lol: Amúgy Jeke Kerron az igazi neve. Mármint Nebulának.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy a Színt honnan vetted, de biztosíthatlak, hogy Són. :lol: Amúgy Jeke Kerron az igazi neve. Mármint Nebulának.

Rokonom bizonytalanított el, én mondtam, hogy Són :P Igen, igen Jeke Kerron, zseniális karakter :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rokonom bizonytalanított el, én mondtam, hogy Són :P Igen, igen Jeke Kerron, zseniális karakter :)

Kicsit Gerald Butler által alakított figurákra emlékeztetett, főként a Törvénytisztelő Polgár és a Csúf Igazság filmekben. Ez a tipikus fennhangon dumáló alak. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nagyon mérges vagyok. A Sötét Oldal energiái végtelen patakként folynak át rajtam. Hogy miért?

Balatonon vagyok, erre a futár (a Sötét Találkozóval és a Kirajzással a táskájában), annak ellenére, hogy tudja, ilyenkor nincs otthon senki, közli, hogy nincs itthon senki és csak hétfőn tudja legközelebb hozni, s így megfoszt engem 2 heti SW olvasástól. Ráadásul a megjegyzésben azt is írtam, hogy házhozszállítás előtti nap hívjon fel. Ez nem Szukitshoz méltó. Nem értem, h tegnap miért nem hívott fel, akk talán megtudtam volna oldani az átvételt :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az sem kevésbé kiakasztó, hogy egy csütörtöki e-mail szerint "következő munkanap" (ami ugye ma lett volna) küldik a csomagot, vagyis az Árulást és a Yoda: Sötét találkozót. Reggel 8-tól este 7-ig vártam (ami ebben az időben főleg kellemes volt a lakásban, arról nem is beszélve, hogy akadt volna más dolgom is) de természetesen nem érkezett meg. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szó szerint ezt a levelet kaptam tegnap:

 

"A csomagot a következő munkanapon fogja kézbesíteni a trans-o-flex futárszolgálat munkatársa az alábbi címre: ... Kérjük, hogy a könyvek vételárát: 6.360 Ft Ft-ot szíveskedjen előkészíteni a futár számára. Ha a megadott címen nem lesz elérhető, akkor várja a futár telefonhívását, hogy egyeztethessenek egy alkalmasabb kiszállítási időpontról vagy helyszínről. A szállítással kapcsolatos probléma esetén hívja a trans-o-flex Kft. ügyfélszolgálatát a 06-1-877-7400-as telefonszámon. Köszönjük megrendelését! Üdvözlettel: Szukits Kiadó Szukits Könyvkiadó Kft."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukitsos könyveket csak náluk lehet megvenni? Gondoltam jövő héten elmegyek az Alexandrába és megveszem a Végzetes Szövetséget és az Árulást.

A Végzetes Szövetség kapható ott is, de az Árulás nem, az klubkönyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ez elég meredek, hogy a tatabányai gettóba hamarabb kiszállítják a könyvet, mint a fővárosban. Nekem tényleg kihozták a következő munkanapon, ahogy mondták, bár mire megérkezett a futárszolgálattól az e-mail, addig eltelt 3 nap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.