Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Joe Schreiber: Halálosztag

 

Zseniális kötet. Rendkívül izgalmas, jó karakterekkel, kiváló történettel. Talán a gyomorforgató brutalitásból egy kicsit vissza lehetett volna venni. Nagyon tetszett, remélem a Szukits hamar kiadja a Red Harvestet és a Lockdownt.

Az év egyik legjobb regénye. Csak így tovább Schreiber :clap:

 

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Joe Schreiber: Halálosztag

 

Zseniális kötet. Rendkívül izgalmas, jó karakterekkel, kiváló történettel. Talán a gyomorforgató brutalitásból egy kicsit vissza lehetett volna venni. Nagyon tetszett, remélem a Szukits hamar kiadja a Red Harvestet és a Lockdownt.

Az év egyik legjobb regénye. Csak így tovább Schreiber :clap:

 

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke Skywalker és a Mindor árnyai

 

Valahogy ez maradt a végére a 2012-s hazai SW könyvek közül az olvasásban – és sajnos ez került a képzeletbeli listám végére is. A tavalyi hét könyv közül ez lett a leggyengébb – de még így is sokkal jobb, mint néhány korábban megjelent EU mű.

 

Egy picit kezdem érteni néhány SW rajongó fanyalgását az Endor utáni EU-tól. Minden koncepció nagyjából ugyanaz: a klasszik trilógia hősei egy váratlan fenyegetést észlelve hatalmas veszélybe kerülnek - rendszerint mindig Luke jár a legrosszabbul -, majd szinte csodával határos módon jön a megmenekülés. E sablontól ritkán térnek el, valamikor ez trilógiává is bővül, de a nagy triumvirátusról mindig szeretek olvasni, így keresztülverekedem magam az összes könyvön. A Mindoron ugyanakkor nem is kellett erőltetnem magam, a maga nemében egy szórakoztató, jól megírt kis szösszenet lett, ami helyenként még kimondottan tetszett is.

 

A legnagyobb bajom magával a Mindorral, annak lakóival, az egész élő kristályos kőzettel, az Olvasztókkal volt. Annyira SW idegen, annyira bonyolult, erőltetett, hiteltelen és hihetetlen, hogy néha úgy éreztem, egy szovjet sci-fit olvasok a nyolcvanas években. Szerencsére aztán jöttek a jól ismert karakterek, űrhajók, s helyrerázódott sokminden, de ők is csak javítani tudták az összhatást. Az író, Matthew Stover legnagyobb érdeme ugyanakkor az, hogy olyan szövegeket és gondolatokat adott a karakterek szájába, amik akár a klasszik trilógia filmváltozataiban is megállták volna a helyüket. Nagyon jól fogta meg a figurák lényegét, stílusát, Luke (és Nick) gondolatai az Erőről, saját tanításáról, Anakinről pedig kifejezetten csemegének tekinthetők. A legjobban pl. az tetszett, mikor Nick fejtegette a régi Jedik és Luke közti különbséget…

 

Ha egy icipicit összeszedettebb, közvetlenebb kaland lett volna, a Mindor egy kiváló könyv lehetett volna. Így sajna csak közepes, bármennyire is jól van írva. Sajna leginkább az Alkonybolygó és társai jutottak közben eszembe, az meg már régen rossz…

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Április 1-jei EU-s bejelentések. :D

 

Új regény Troy Denningtől Killik Harvest címen, mely közvetlenül az EP7 előzménye lesz:

http://roqoodepot.com/2013/04/01/new-denning-book-announced/

 

Karen Traviss visszatér. Jön az Imperial Commando 2 regény.

http://roqoodepot.com/2013/04/01/karen-traviss-is-back-for-imperial-commando-ii/ :lol:

 

És John Jackson Miller ír egy új Boba Fett regényt, melyben a pinball-ba vezet bve bennünket a fejvadász.

http://star-wars.suvudu.com/2013/04/star-wars-fiction-goes-full-tilt-del-rey-to-adapt-boba-fett-pinball.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nekem még nincs meg (várok a fizura, aztán megyek el érte a relay-be), de szinte biztos, hogy Maul van a hátoldalán, ugyanis a Szukits közzétette valamelyik nap a teljes borítót a Facebook-oldalán.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiadás a szokásos minőségű,vagy más a borító papirja?

Sajnálom rá a ~4000ret (mivel ,hogy puhaborítós )

De félek nem lesz türelmem kivárni amíg másodkézből megvehetem :D ,ez a a sztori ami leginkább érdekel.

 

Írhatnátok majd kis kedvcsinálókat azoknak akik kég nem olvasták. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Plagueis. Tovább jutottam pár fejezettel. Nagyon sok most a dolgom, így kevesebb időm van olvasni. Luceno már az elején sokat hivatkozik a Bane trilógiában történtekre. Jól magyarázza a dolgokat. Főleg azt tetszett, mikor a burkoltan kioktatja a prequel utálókat a midichlorianokról. Palgueist már első fejezetek alapján kiérdemelten hívhatjuk Bölcsnek. Bár, ha nincs más mód, akkor nem tőle sem távol a Sith módszer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Plagueis. Tovább jutottam pár fejezettel. Nagyon sok most a dolgom, így kevesebb időm van olvasni. Luceno már az elején sokat hivatkozik a Bane trilógiában történtekre. Jól magyarázza a dolgokat. Főleg azt tetszett, mikor a burkoltan kioktatja a prequel utálókat a midichlorianokról. Palgueist már első fejezetek alapján kiérdemelten hívhatjuk Bölcsnek. Bár, ha nincs más mód, akkor nem tőle sem távol a Sith módszer.

 

Tehat nem art elolvasni elotte a bane trilogiat?

 

Off:egyebkent eleg gaz ez,hogy a szukitsnal 2 fele atvetel van es a legolcsobb a pic pack is 700ft pedig szemelyesen kell erte menni...

Szerintem alapveto lenne egy olyan funkcio is,hogy a kiado irodajaba (hamar bolt nincs) atveheto legyen.

Szerkesztve: - Attila
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehat nem art elolvasni elotte a bane trilogiat?

 

Off:egyebkent eleg gaz ez,hogy a szukitsnal 2 fele atvetel van es a legolcsobb a pic pack is 700ft pedig szemelyesen kell erte menni...

Szerintem alapveto lenne egy olyan funkcio is,hogy a kiado irodajaba (hamar bolt nincs) atveheto legyen.

Fontos dolgokat nem spoilerez a Bane könyvekből.

 

Az ingyenes személyes átvétele szerintem is sokat lendítene a dolgokon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, nem értek ehhez, de szerintem most, hogy egyre több könyvet lehet rendelni más kiadóktól is(hetente jön a levél, hogy felkerült ennyi és ennyi új könyv...), nem kizárt, hogy boltjuk is legyen (remélem Budapesten). Ti hogy látjátok?

Szerkesztve: - zilllosarkany
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz. És egyre inkább az online terjesztés felé mozdul a kereskedelem. Lásd Tesco. Már kérdés, hogy ez mennyire jól kivitelezett vagy nem. A PP-pontos átvélnél valószínűleg az átvevő helyek és fuvarozás költségét kell megfizetni, de kicsit soknak tartom. Nem mintha a futárszolgálat vagy a posta jobb volna. A PP-pontot is tekinthetjük egyfajta futárszolgálatnak, csak nem a házadnál veszed át a könyveket, hanem máshol, de semmiképpen nem üzletben veszed meg. Ami kedvezményt kapunk a kiadótól, azt elveszítjük az értékesítés módján, szóval kb. ott vagyunk, mintha boltban teljes áron vásárolnánk. Kivéve, ha valaki elég sokat vásárol :D

Én is örülnék neki, ha legalább Pesten volna egy boltjuk, de gondolom, nem véletlenül nincs.

Tegnap vettem át két könyvet, de szokás szerint ezeket is csak nyáron tudom elolvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

neharagudjatok meg de annyi konyvesbolt van es baromi sokba kerul a fenntartasa alkalmazott helyiseg szolgaltatas stb minek mikor online is meglehet venni a konyvet

 

Ez igaz, viszont tapasztalataim szerint elég sok vásárló panaszkodik, hogy a kiszállítási díj elviszi a költséget. Ez azt is eredményezheti, hogy egy idő után ezek a vásárlók nem, vagy kevesebbet rendelnek. Ha lenne lehetőség az országban pár helyen szállítási költség nélkül átvenni a könyveket, akkor ezen vásárló réteg közül többen rendelnének.

 

Igaz. És egyre inkább az online terjesztés felé mozdul a kereskedelem. Lásd Tesco. Már kérdés, hogy ez mennyire jól kivitelezett vagy nem. A PP-pontos átvélnél valószínűleg az átvevő helyek és fuvarozás költségét kell megfizetni, de kicsit soknak tartom. Nem mintha a futárszolgálat vagy a posta jobb volna. A PP-pontot is tekinthetjük egyfajta futárszolgálatnak, csak nem a házadnál veszed át a könyveket, hanem máshol, de semmiképpen nem üzletben veszed meg. Ami kedvezményt kapunk a kiadótól, azt elveszítjük az értékesítés módján, szóval kb. ott vagyunk, mintha boltban teljes áron vásárolnánk. Kivéve, ha valaki elég sokat vásárol :D

Én is örülnék neki, ha legalább Pesten volna egy boltjuk, de gondolom, nem véletlenül nincs.

Tegnap vettem át két könyvet, de szokás szerint ezeket is csak nyáron tudom elolvasni.

 

Talán előbb-utóbb lesz. Egyre több webáruház létesít már 100%-os ingyenes személyes átvételi lehetőséget is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamelyik amerikai rajongói oldalon feltették a kérdést, hogy melyik a kedvenc SW korszakod.

A TOR és a TCW mellett a The New Jedi Order-t is nagyon sokan megjelölték. Olvastam ott egy olyan véleményt, mely szerint a TNJO olyan volt a SW-nek, mint Nolan Sötét Loavag trilógiája Batmannek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz. És egyre inkább az online terjesztés felé mozdul a kereskedelem. Lásd Tesco. Már kérdés, hogy ez mennyire jól kivitelezett vagy nem. A PP-pontos átvélnél valószínűleg az átvevő helyek és fuvarozás költségét kell megfizetni, de kicsit soknak tartom. Nem mintha a futárszolgálat vagy a posta jobb volna. A PP-pontot is tekinthetjük egyfajta futárszolgálatnak, csak nem a házadnál veszed át a könyveket, hanem máshol, de semmiképpen nem üzletben veszed meg. Ami kedvezményt kapunk a kiadótól, azt elveszítjük az értékesítés módján, szóval kb. ott vagyunk, mintha boltban teljes áron vásárolnánk. Kivéve, ha valaki elég sokat vásárol :D

Én is örülnék neki, ha legalább Pesten volna egy boltjuk, de gondolom, nem véletlenül nincs.

Tegnap vettem át két könyvet, de szokás szerint ezeket is csak nyáron tudom elolvasni.

 

Plane,hogy a plaguesnel kedvezmeny sincs csak megdobja az arat 700al.

Ez a kiado irodajaban atveszem opcio pedig annyira alap lenne...(ha mar boltjuk nincs)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.