Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Most olvasom újra A pusztítás útját.

 

Érdekesség.

Amikor Sirak Bane ellen harcol, akkor az ró azt írja, hogy a Vaapad stílust használja, holott azt a többi könyv szerint Mace Windu találta ki. Karpyshyn annak idején elismerte a hibát és a könyv második, puha fedeles kiadásában már javítva szerepel. Úgy tűnik a Szukits Kiadó annak idején a kemény fedeles kiadás anyagát kapta meg.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes megvenni, mert az egyik legjobb SW-könyv, viszont rengeteg utalás történik benne más Expanded Universe művekre, így szerintem, bizonyos mértékű háttértudás a világról fontos, legalábbis hogy érthető és teljes mértékben élvezhető legyen a könyv. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kevin J. Anderson: Az Erő Bajnokai

 

A Jedi Akadémia-trilógia harmadik, egyben befejező kötete, ami simán felülmúlja a második részt, ám az első részt csak egy hajszálnyival előzi meg.

A trilógia ugye a Luke által létrehozott Akadémiáról szól, bár az utolsó kötetben azt vettem észre, hogy a történet kezd egy kicsit más irányban haladni. A karakterekkel szerintem semmi baj, nálam Kyp Durron vitte a pálmát, talán ő volt az egyik legjobb, aki nem szerepelt a filmekben. De 3PO-nak is örültem, mosolyogva olvastam a sorokat, hogy nem bír Jacen-nel meg Jaina-val. :) A kalamárik (Cilghal, Ackbar, Terpfen) nem annyira jöttek be, de egész tűrhető figurák voltak.

A harmadik részben lényegesen kevesebb helyesírási hiba van, mint az előző kettőben. Bár már a másodikban sem volt túl sok, de az első csak úgy hemzsegett tőlük. A harmadikról még röviden annyit, hogy szerintem méltó zárása a trilógiának, az utolsó, nem túl terjedelmes fejezet pedig mindent visz nálam.

 

10 / 9,4

 

Jelenleg 9,4-nek érzem, de alszom rá még egyet. :)

 

Új Rend: 9.3

Sötét Oldal: 8.4

Az Erő Bajnokai: 9.4

 

A Sötét Oldal értékelésénel egy kissé bizonytalan voltam, először 9,7-et adtam neki, aztán 9,1-et, most 8,4-et... De szerintem ez a 8,4 lesz a végleges. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a harmadik kötetben már voltak az Anderson-ra jellemző kretén dolgok, ami miatt azt érzem, hogy ez a sorozat részről-részre gyengébb lett. Az Új Rend nekem még nagyon bejött, főleg a Kesselen történt események miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem csak az nem tetszett, hogy a Exar Kun szálat túl hamar lezárta. Számomra ez volt a trilógiából a legérdekesebb, annak idején csak a Exar Kun történetszál miatt szereztem be a trilógiát.

Egyébként Az Erő bajnokai egy jó könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is jó az Erő Bajnokai, meg az egész trilógia, de én nem tudtam egyikre se 10-est adni. (Bár a harmadik csak egy hajszálnyira van a gyenge 10-estől.) A második rész annyira megtetszett, hogy megadtam neki a maximális pontszámot, ami végül lecsúszott 8-ra. Rájöttem, hogy az első valamint harmadik rész sokkal jobb.

 

Egyébként a Daala admirálisos szál nem annyira nyerte el a tetszésem, Wedge és Qui Xux szerelmét pedig feleslegesnek tartottam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az EU ezen részét sokan kritizálták is. Daala tömeggyilkos volt, aztán ő lett a Galaktikus Szövetség államfője... hát meredek. :)

 

Aztán száműzte Luke-ot, végül megpróbálta feloszlatni a Jedi Rendet.

 

 

 

Darth Bane: A Pusztítás útja

Másodjára elolvasva is nagy élmény volt. Most kevésbé zavart a csaták rövid leírása, valahogy jobban magával ragadott a környezet és a karakterek gondolatainak leírása. A sötét oldal leírása mesteri, a cselszövésekkel és ármányokkal teli történet pedig talán az egyik legfordulatosabb sztorit tálalta az olvasók elé. A komorsága a EP III-ra emlékeztet. Darth Bane korai életének méltó feldolgozása és a mai napig a egyik legnépszerűbb SW történet.

Másodjára elolvasva sem gondolom másképp. Ez ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nézegetem a Star Wars-könyveket a szukits.hu-n, és a sok komolyabbnak tűnő könyvborító között megakadt a szemem ezen:

 

 

371-529-thickbox.jpg

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Kommentekben szidják rendesen, de szerintem nagyon mulatságosnak tűnik. :)

 

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tomboló erő 2:

 

Féltem tőle, hiszen az első rész sokszor hatott prózásított végigjátszásnak, és a második játék története is arányában sokkal rövidebb, mint amennyire ez a könyv az elődjéhez képest, de végül pozitívan csalódtam. Egy-két akciójelenetnél még előkerült a játékszerűség, és az ebből fakadó néha erős túlzások, de az, hogy főleg Juno szemszögéből bővült a történet, kerekebb, a saját lábán jobban megálló adaptációvá teszi a könyvet, mint az első rész volt. Sajnos a játék folytatásra kihegyezett fináléja miatt a félbe vágott befejezés továbbra is bosszantó, de ez már egy másik történet. A formálódó lázadás itteni bemutatása is érdekes, bár az itt olvasottak után azért talán nem tűnik első jelentős sikernek a Halálcsillag terveinek ellopása. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

En nemetul olvastam regebben de anyira nem fogott meg valoszinuleg mert minda ket jatekot jatszottam igy szamomra az I-II nem nagy szam, viszont a harmadik mar erdekelne ha lesz ,mivel azt addig nem jatszom mig ki nem olvasom :))

Szerintem nem lesz harmadik. A Legends dolgokat jelenleg nem akarják bővíteni.

Érdekes, hogy még 2013 elején is voltak arról hírek, hogy lenne TFU III.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.