Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Voltam ma a Corában de nem volt a könyv. Látta már valaki valamelyik könyvesboltban?

Én magam még nem. Kivéve azt a példányt, amit megrendeltem. Egy-két ismerősöm már látta Alexandrákban, de elég kevés volt belőlük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos tegnap kevés időm volt olvasni, így csak a 125. oldalnál járok, de eddig állati jó! Az egyik legjobb SW könyv, amit olvastam, messze felülmúlja az első részt.

Már most kijelenthetem, hogy minden idők egyik legjobb SW könyvével van dolgom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos tegnap kevés időm volt olvasni, így csak a 125. oldalnál járok, de eddig állati jó! Az egyik legjobb SW könyv, amit olvastam, messze felülmúlja az első részt.

Már most kijelenthetem, hogy minden idők egyik legjobb SW könyvével van dolgom.

Húú de irigyellek, kár, hogy nekem egyenlőre nincs pénzem. Pedig nekem is kellene!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húú de irigyellek, kár, hogy nekem egyenlőre nincs pénzem. Pedig nekem is kellene!

Hidd el ennek is megvan az ára. Lemondok a bulizásról, csajozásról, édességek, piák, meg egyéb nyalánkságok megvételéről. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hidd el ennek is megvan az ára. Lemondok a bulizásról, csajozásról, édességek, piák, meg egyéb nyalánkságok megvételéről. :)

Én sem veszem meg azokat amiket felsoroltál, de sajnos egyenlőre nem tudtam nyárra munkát találni.

De remélem, hogy azért csak sikerülni fog és lesz pénzem. És akkor végre megvenném a könyvet!!! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nem sok időm volt ma olvasni, így még csak a 160. oldalon járok. Legalább később érek a végére. :)

 

Eddig fantasztikusan jónak tartom, megkockáztatom, hogy az eddigi legjobb SW-könyv, amit olvastam. :yeah: Alig lehet letenni, tegnap még a kádba is magammal vittem. :lol: Úgyhogy remek kis könyv, az pedig, hogy Drew cirka 6 hónap alatt hozta össze a semmiből ezt a művet, tovább dicsőíti az értékét. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megrendelve mennyivel drágább?

Nem feltétlenül drágább.

Én az Alexandrán rendeltem meg szerdán délelőtt, személyes átvételt kértem a boltban és másnap csütörtökön délután már át is vehettem. 2690 helyett pedig 2152-őt fizettem érte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Voltam ma a Corában de nem volt a könyv. Látta már valaki valamelyik könyvesboltban?

Nálunk már szerda délután megjött, de csak csütörtökön tudtuk árusítani. :)

Péntekig el is ment az előrendelt 200 példányunk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiolvastam A Kettő Szabályát. Karpyshyn hozta magával az előző rész sötét hangulatát. Rövidebb lett, mint az előző, de sokkal eseménydúsabb. A karaktereket nagyszerűen ábrázolta, Bane, Zannah, Davorit, Johun nagyon egyediek. A csataleírások sokkal jobbra és részletesebbre sikerültek, mint az első könyvben.

 

Volt jó pár egyedi húzás is a könyvben. Pl. az orbaliskok, melyek bevonták Bane testét és olyan áthatolhatatlan páncélt alkottak, melyet még a fénykard sem tudott átütni. Persze káros hatása is volt bőven, főleg a végén, amikor kénytelenek voltak levenni. A drexl-en való lovaglás a Dxunról az Onderonra is állati volt. Bár szerintem ez lesz az az elem, ami egyeseknél majd kiveri a biztosítékot. De szerintem jól elmagyarázta, úgyhogy beleillik a dolgokba. Belia Darzu és a technoszörnyei megint csak nagyon egyedi húzás volt, ahogy Zannah képességei is.

 

 

A végére nagyszerűen sikerült elvarrni a szálakat és megoldani a könyv végén kialakult nehéz helyzetet.

Ragyogó mű. Az egyik legjobb SW regény.

5/5

Jöhet a folytatás.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy az előző résznél persze most is előkerült egy pár negatív hang. Ahogy kiveszem a nem tetszők többségének az a baja a trilógiával, hogy nem klasszikus trilógia idején játszódik, vagy nem az EP6 után.

No de sebaj. A pusztítás útjánál 45 pozitív és 5 negatív véleménnyel találkoztam, A Kettő Szabályánál 6 pozitív és 1 negatív van. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Pusztítás útjával nekem egy bajom van: Bane nem volt eléggé antagonisztikus, még akkor sem, amikor már a Testvériség ellen fordult. Az oké, hogy Kaan és a többiek úgy viselkedtek ahogy, hiszen Bane nem tetszését is ezzel vívták ki, dehát azért Bane-t is sokkal inkább anti-hősként kellett volna beállítani, mégha nagyrészt a Sötét Oldal szemszögéből is mutatták be az eseményeket. :yeah:

 

A Kettő Szabályában ez szerencsére megoldódott, itt viszont egy kissé túl könnyen estek helyükre a darabok. Nem volt kellő feszültség a jelenetekben, Bane és Zannah még Sith-ekhez képest is túlságosan könnyedén vágták ki magukat a problémás helyzetekből.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan regény, sőt alkotás sosem fog készülni, ami mindenki tetszését elnyeri.

Persze, de akinek nem tetszik ez a korszak, nem érdekli és hidegen hagyja, az minek olvassa el? Egy másik fórumon egy tag ez állította legalább is, hogy teljesen hidegen hagyja a sorozat. De azért elolvasta és írja róla a kifogásait, meg a rosszakat.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Pusztítás útjával nekem egy bajom van: Bane nem volt eléggé antagonisztikus, még akkor sem, amikor már a Testvériség ellen fordult. Az oké, hogy Kaan és a többiek úgy viselkedtek ahogy, hiszen Bane nem tetszését is ezzel vívták ki, dehát azért Bane-t is sokkal inkább anti-hősként kellett volna beállítani, mégha nagyrészt a Sötét Oldal szemszögéből is mutatták be az eseményeket. :yeah:

 

A Kettő Szabályában ez szerencsére megoldódott, itt viszont egy kissé túl könnyen estek helyükre a darabok. Nem volt kellő feszültség a jelenetekben, Bane és Zannah még Sith-ekhez képest is túlságosan könnyedén vágták ki magukat a problémás helyzetekből.

Nekem semmi bajom nem volt ilyen tekintetben Bane-nel, szerintem nagyszerűen ábrázolta az író a személyiségét és a karakterét.

Én nem vettem észre, hogy a második részben túl könnyen kivágják magukat, akadtak nehézségeik bőven.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.