Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Kettő szabálya

 

Végeztem én is vele és amolyan felemás érzéseim vannak vele. Az írás színvonala remek, de a végét leszámítva vérszegénynek éreztem, persze ez abból fakad, hogy a sztori éppen ezt követelte meg.

 

 

A bolygók leírásai szuperek, akárcsak a történet végi fénykardcsörte. Én azért örültem volna némi lövöldének is egy kis űrcsata közben, mely színesíthette volna az egészet, mint az első kötetben :) De ezt az apró "hibát" leszámítva jó volt olvasni az egészet :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek a könyvnek a vége az igazán értékelhető, a többi valóban vérszegény. Szerintem nem volt több fantáziája az írónak, hogy megfelelően kitöltse azt a kb. 300 oldalt, ami szükséges lett volna.

Egyébiránt nagyjából 100 oldallal rövidebb is, mint az 1. könyv, aminek nem kellene hátránynak lennie, mert lehet egy feszesebb tempójú 2. részt írni, de érezni belőle, hogy nem volt elég ötlet egy remek folytatáshoz.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, rövidebb jóval, de nekem még ez is soknak számít, megnézve például, hogy a klasszikus filmregények hány oldalból is állnak és ez mennyire nincs hatással arra, hogy így is élvezetes maradjon a történetvezetés. Itt sajnos volt pár felesleges leírás a karakterek szemszögéből mely szinte ismételte önmagát fejezetről fejezetre. Kétszáz egynéhány oldalból és egy ügyesen kicsomagolt történetvezetéssel remek könyv született volna, de mint lentebb is írtam, valszeg most ezt követelte meg a koncepció. Talán Banenek felesleges három kötet, nem kellene ennyire ragaszkodni a trilógiához az írónak vagy pedig változatosabbá tehetné.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a második rész még sokkal feszesebb tempójú, mint az előző rész. Nagyszerű a történetvezetés is.

 

 

Űrcsatákat meg pisztolyos lövöldözéseket meg egyáltalán nem hiányoltam. A háborúnak már vége volt és ez a sorozat az Erőhasználókra koncentrál, elsősorban, azoknak sötét oldali képviselőire.

 

 

Nagyon sok remek ötlet volt a könyvben, sok helyen éreztem az egyediséget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felmerült még bennem valami

 

 

...ami sajnos az utolsó fejezetben a jedikben nem. Eszükbe se jutott, hogy képbe kell legyen egy tanítvány is. Az addig okl, hogy Farfalla nem hiresztelte szét indulás előtt a tanácsban, hogy hová és ki(k)hez mennek, node a végén a jedikben csak felmerülhet, hogy tíz év alatt egy sith nagyúr tanítványt fogadhat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a második rész még sokkal feszesebb tempójú, mint az előző rész. Nagyszerű a történetvezetés is.

 

 

Űrcsatákat meg pisztolyos lövöldözéseket meg egyáltalán nem hiányoltam. A háborúnak már vége volt és ez a sorozat az Erőhasználókra koncentrál, elsősorban, azoknak sötét oldali képviselőire.

 

 

Nagyon sok remek ötlet volt a könyvben, sok helyen éreztem az egyediséget.

 

 

Egyetértek veled, a Darth Bane-trilógiában pont az a jó, hogy kicsit jobban belemélyedhetünk az erő rejtelmeibe. Úgy is mondhatnám, hogy a Star Wars univerzumot a mitológia és nem a sci-fi irányából mutatja meg. A regényt forgatva az olvasót is körülöleli egy különös, sötét atmoszféra, legalábbis én ezt olvastam.

Én is sokkal jobbnak tartom a második kötetet, mint az elsőt. A harmadiknak még csak nagyon az elején járok, de eddig ez a legjobb.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felmerült még bennem valami

 

 

...ami sajnos az utolsó fejezetben a jedikben nem. Eszükbe se jutott, hogy képbe kell legyen egy tanítvány is. Az addig okl, hogy Farfalla nem hiresztelte szét indulás előtt a tanácsban, hogy hová és ki(k)hez mennek, node a végén a jedikben csak felmerülhet, hogy tíz év alatt egy sith nagyúr tanítványt fogadhat.

 

 

Lehet, hogy Johun feljegyzést készített Davorit beszámolójáról a két Sith-ről. Aztán ezt a feljegyzést csak sokára találták meg.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felmerült még bennem valami

 

 

...ami sajnos az utolsó fejezetben a jedikben nem. Eszükbe se jutott, hogy képbe kell legyen egy tanítvány is. Az addig okl, hogy Farfalla nem hiresztelte szét indulás előtt a tanácsban, hogy hová és ki(k)hez mennek, node a végén a jedikben csak felmerülhet, hogy tíz év alatt egy sith nagyúr tanítványt fogadhat.

 

 

Úgy emlékszem, Farfalla hagyott a Jediknek egy üzenetet, hogy elindulnak elkapni a Sith nagyurat (egyes számban). Ennyire nem lehetett biztos a győzelmében, hogy úgy indul el annak tudatában, hogy a Sith-ek nem haltak ki teljesen, hogy nem értesíti a Jediket. Aztán Davorit személyében megtalálták a vélt Sith nagyurat, a halálával pedig azt hitték, hogy az utolsó Sith is meghalt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felmerült még bennem valami

 

 

...ami sajnos az utolsó fejezetben a jedikben nem. Eszükbe se jutott, hogy képbe kell legyen egy tanítvány is. Az addig okl, hogy Farfalla nem hiresztelte szét indulás előtt a tanácsban, hogy hová és ki(k)hez mennek, node a végén a jedikben csak felmerülhet, hogy tíz év alatt egy sith nagyúr tanítványt fogadhat.

 

 

 

No talán majd a harmadik kötet ad valami magyarázatot, hogy miért voltak ennyire figyelmetlenek a jedik.

Igen, ad, de csak azt ami már a Kettő Szabályában is benne volt, még ha nem is mondták ki nyíltan

Nevezetesen az, hogy a Jedik mindennél jobban akarták hinni, hogy a Sith-eknek végük, úgyhogy úgy rakták össze a kirakós darabjait, hogy az nekik tetsző képet mutasson.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Bane trilógia nem is indult trilógiának. Eredetileg Karpyshyn csak 1 könyvre szerződött. Aztán lett volna folytatás, de azt Elizabeth Hand írta volna, aki aztán visszamondta. Abban az időben törölték a Plagueis regényt, így Karpyshynt kérték fel, hogy írjon folytatást a Bane könyvhöz. Aztán sokáig úgy volt , hogy duológia marad, a az előző rész sikere, a rajongók nyomása és a kiadó kérése miatt döntött úgy, hogy ír még egy könyvet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

[...] az előző rész sikere, a rajongók nyomása és a kiadó kérése miatt döntött úgy, hogy ír még egy könyvet.

És jól döntött, mert szerintem egyre jobbak lettek a regények, a harmadik a legjobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A végére értem A gonosz dinasztiának, sokkal jobban tetszett, mint a 2. könyv. Majd írok az egész trilógiáról pár sort, most csak két gondolat:

 

Szerettem volna, hogy a körülmények dacára Serra még is életben marad :(

Én úgy vettem ki a végéből, hogy a lélekátvitel sikerült, és végül Bane maradt meg Zannah testében. Ezért is kár, de erről még van mit beszélni. Na majd pár nap múlva kifejtem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

 

Én úgy vettem ki a végéből, hogy a lélekátvitel sikerült, és végül Bane maradt meg Zannah testében. Ezért is kár, de erről még van mit beszélni. Na majd pár nap múlva kifejtem.

 

 

 

Nekem is így esett le, elég konkrét volt rá az utalás. Vagy esetleg csak valami megmaradt Bane-ből Zannah-ban? Még ez is elképzelhető.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kiadó közben már gyűjti a következő szerződéskötéshez a címeket. Én és két ismerősöm is elküldtük már ajánlásainkat. Azt a választ kaptuk, hogy figyelembe veszik őket.

Egy hete én is küldtem, nálam ugyanezt írták: Pontosabban: "Igen, jó ötletnek tartjuk", persze ez még nem jelent semmit szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy hete én is küldtem, nálam ugyanezt írták: Pontosabban: "Igen, jó ötletnek tartjuk", persze ez még nem jelent semmit szerintem.

Szerintem ez már azt jelenti, hogy azokon a címeken erősen gondolkodnak. Miket írtál?

Én ezeket

Revan,

Knight Errant,

Red Harvest,

The Fore Unleashed 2,

Shadow Games,

Choices of One,

Darth Plageuis,

Crosscurrent,

Riptide

Republic Commando sorozat.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez már azt jelenti, hogy azokon a címeken erősen gondolkodnak. Miket írtál?

Én ezeket

Revan,

Knight Errant,

Red Harvest,

The Fore Unleashed 2,

Shadow Games,

Choices of One,

Darth Plageuis,

Crosscurrent,

Riptide

Republic Commando sorozat.

Én is ajánlottam a Darth Plagueis, Revan és a Red Harvest regényeket

 

Továbbá:

- Cloak of Deception (+ Darth Maul Saboteur e-book)

- The Approaching Storm

- Millenium Falcon

- Coruscant Nights sorozat (4 db)

- Fate of the Jedi sorozat (9 db)

 

Amiket te ajánlottál, azok nagyon jók, látom, van olyan, amelyik még a jenkiknél se jelent meg. Az én ajánlásomnál a Luceno-regényeket külön kiemelték, hogy az mindenképp megfontolandó.

Azt látom, hogy a Szukits arra törekszik, hogy az újabb, 1-2 éves regényeket adja ki, amely valóban jó ötlet szerintem. Tehát pl. én nem javaslom, hogy mondjuk hozzákezdjenek azon regények kiadásához, amik pl. a Yuuzhan Vong-háborúban játszódnak. Akkor már inkább a TOR korszak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nekem is így esett le, elég konkrét volt rá az utalás. Vagy esetleg csak valami megmaradt Bane-ből Zannah-ban? Még ez is elképzelhető.

 

Szerintem az utóbbiról van szó

 

Bane-nek semmi haszna nem származna a hazugságból. Cognus-nak édesmindegy, hogy melyikük bizonyult az erősebbnek. Egyikük képességeit sem ismerte annyira, hogy Bane kihasználhatná és ellene fordíthatná ha titokban tartja, hogy ő győzött. Másrészt értelmét vesztené az egész sorozat, ha Bane győzött volna, de legalábbis még egy kötet kellene hozzá, hogy teljes legyen. Már pedig arra semmi szükség, ez így egy kerek egész: a Sith Nagyurak Rendjének alapítójának élete volt a téma, és ennek csak a helyét átvevő tanítvány győzelme, és az ő halála lehet a lezárása. Egyszerűen nem fér bele, hogy Bane életben maradjon, ugyanúgy, ahogy a Jedi visszatér-be sem fért bele, hogy Anakin túlélje.

Még esetleg az lehet, hogy Zannaht is utolérte a Sötét Oldal átka.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ajánlottam a Darth Plagueis, Revan és a Red Harvest regényeket

 

Továbbá:

- Cloak of Deception (+ Darth Maul Saboteur e-book)

- The Approaching Storm

- Millenium Falcon

- Coruscant Nights sorozat (4 db)

- Fate of the Jedi sorozat (9 db)

 

Amiket te ajánlottál, azok nagyon jók, látom, van olyan, amelyik még a jenkiknél se jelent meg. Az én ajánlásomnál a Luceno-regényeket külön kiemelték, hogy az mindenképp megfontolandó.

Azt látom, hogy a Szukits arra törekszik, hogy az újabb, 1-2 éves regényeket adja ki, amely valóban jó ötlet szerintem. Tehát pl. én nem javaslom, hogy mondjuk hozzákezdjenek azon regények kiadásához, amik pl. a Yuuzhan Vong-háborúban játszódnak. Akkor már inkább a TOR korszak.

Egyetértek veled. Na akkor úgy tűnik egyre biztosabb a Plagueis regény.

A Fate of the Jedi-re kevés az esély, elég hosszú, és, hogy megértsd ami benne történik, ahhoz kéne legalább a Legacy of the Force is, de ajánlatos lenne akkor a New Jedi Ordertől indítani. A New Jedi Ordert meg a nagy hosszúsága és a Vongok Háborúja miatt nem ajánlanám nekik.

E-book magyar kiadása szinte lehetetlen, kivéve, ha Amerikában nem jelent meg nyomtatásban is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

E-book magyar kiadása szinte lehetetlen, kivéve, ha Amerikában nem jelent meg nyomtatásban is.

Kiadták nyomtatásban, ezért merészeltem ajánlani. A Fate of the Jedi kapcsán igazad van, de azért jó lenne ha egyszer megjelennének.

Ha választanom kéne a listában, akkor a Plagueis regényt adják ki mindenképpen. Itthon is elfogyna hamar, ebben biztos vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gonosz dinasztia.

 

Azt hiszem ez lett a sorozat legjobbja.

 

Itt a Jedik háttérbe szorultak az előző részhez képest. A karakterek mindegyike összetett volt. Bane és Zannah egymás ellen áskálódásai érdekesek voltak. Set Harth-szal lehetne még kezdeni valamit. Serra és Lucia halála kellően megrázó. A fénykardpárbajok nagyszerűen leírtak. A vége pedig elég sejtelmes. Kérdéses, hogy a lélekátvitel sikerült-e valamilyen mértékben. Valamennyi biztos megmaradt Bane-ből Zannahban. És megismertük A gonosz dinasztia következő tagját Darth Cognust is.

 

 

Összességében véve nagyszerű zárás. 5/5.

És most már tényleg kijelenthetem, hogy ez volt számomra minden idők legjobb SW regény trilógiája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tuti direkt hagyták az ő szálát nyitva, ezek után lehet egyszer majd jön egy Zannah regény is.

Jó lenne, megkérne ismerni Bane és Sidious között az összes Sith-et az ezer év alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tuti direkt hagyták az ő szálát nyitva, ezek után lehet egyszer majd jön egy Zannah regény is.

Úgy tudom Karpsyhyn lehet, hogy ír még oda valamit.

 

Jó lenne, megkérne ismerni Bane és Sidious között az összes Sith-et az ezer év alatt.

Igen, de nem kell mindnek külön regény. Az elkövetkezendő 950 év elég eseménytelen. De egy antológia jó ötlet lenne novellákkal, mely a Cognus és a Plagueis közötti Sith-ek nagyját felsorolná.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.