Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Jaj, ha te is ilyen gyorsan befejezted, akkor én amint elkezdem, már be is fejeztem :);)

 

Na nem kell azért a Mestert ennyire lenézni. :) Ja és már nagyarázatot is talátam arra a talin felvetett kérdésedre vajon én miért szarakodok oly soká egy játékkal? De ezt nem ma válaszolom meg.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, nem mondod, hogy már végezték is vele? :P;) Tessék legközelebb kúszva végigjátszani :P :P

Amúgy én azon röhögök, hogy ezeket nevezik terroristáknak, mikor hullanak mint a legyek :) Nem úgy van, hogy a vérbeli terroristák fegyverei mindig minimum egy lépéssel modernebbek mint a rendfenntartó erőkké? :P Bár manapság azt is leterroristázzák aki elhajít egy kavicsot. :)

 

Oldie, te nem élted át ezt a játékot szívből. :P :P Én annyira beleéltem magam, hogyha kopogtatnak az ajtómon hogy a Delta Force-tól vannak és Afganisztánba kéne egy ember aki jól bánik a shotival már írom is alá az amerikai hadseregbe a belépőmet. :P :P

Azért persze megkéreznék egy tálibot, hogy mi a jóisten ellen harcol? Néázze már meg az amerikai életet(és színvonalat), meg az afgánt. Örökké a mocsokban és lelki primkóságban akarnak élni vagy kiemelkednek? Ja és még valami. Az amik az ottani civil lakosságot is megvédik a táliboktól, mert ugye a tálibok a saját népüket is ölik annyira felszabadítók.

Szóval ennyire gyönyörű mélyen átélhető játékkal rég nem játszottam.

 

Dzséjt: Kapsz 5 percet mert tőled magyarázatot várnék hogy ilyen profi fegyverekkel és katonákkal hogyhogy nem győzik le a Talibánt a valóságban? :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Kapsz 5 percet mert tőled magyarázatot várnék hogy ilyen profi fegyverekkel és katonákkal hogyhogy nem győzik le a Talibánt a valóságban? ;)

Sok oka van annak, például az egyik, hogy az amerikai katonák a nyílt háborúra lettek kiképezve (mind harctéri, mind stratégiai szinten), míg a talibánok ezzel ellentétben a gerillaharc, a városi harc és az ehhez hasonló nyalánkságok mesterei. Ez pedig, a hazai terep előnyével igencsak az ő javukra hajtotta a vizet. Aztán volt némi technikai gubanc is ruházat, jármű és fegyver szinten (a modern technológia és a homok nem puszipajtások), a logisztikával is hadilábon állnak (volt egy század, akik például téli ruhát kaptak, mások dzsungelruhát), és sok arrafelé az agyalágyult tiszt is. Voltaképpen ugyanabból az okból nem tudtak hip-hop győzelmet aratni, amiért Koreában és Vietnamban is elbuktak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok oka van annak, például az egyik, hogy az amerikai katonák a nyílt háborúra lettek kiképezve (mind harctéri, mind stratégiai szinten), míg a talibánok ezzel ellentétben a gerillaharc, a városi harc és az ehhez hasonló nyalánkságok mesterei. Ez pedig, a hazai terep előnyével igencsak az ő javukra hajtotta a vizet. Aztán volt némi technikai gubanc is ruházat, jármű és fegyver szinten (a modern technológia és a homok nem puszipajtások), a logisztikával is hadilábon állnak (volt egy század, akik például téli ruhát kaptak, mások dzsungelruhát), és sok arrafelé az agyalágyult tiszt is. Voltaképpen ugyanabból az okból nem tudtak hip-hop győzelmet aratni, amiért Koreában és Vietnamban is elbuktak.

 

 

És mi volt az az ok? Ok Vietnámban sorozott hadsereg volt(azaz a hatvanas évek bulizós ifjai vonultak be), most viszont önkéntes profi kiképzésen átesett katonák vannak Afganisztánban.Gerrilaharc. De a kommandósok csak nem csak nyilt harcra lettek kiképezve. Ráadásul a Predatorokkal infrán látni hol az ellenség és le lehet őket bombázni, sőt ráirányítom a lézert a cálra és a vadászgép oda lő. Azaz a táliboknak elvileg nincs hova bújniuk. És mégis bukta az afgán misszió. Vélemény a játékról? Azért jól ledegradáltál ember. Mint valami idiótát. Ja ha te is hamar végeztél(mint lúzer) akkor nekem is menni fog. Nem vagyok ám ennyire szar játékos. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, nézzél meg pár Ross Kemp epizódot. Sokkal súlyosabb az amcsik belföldi helyzete mint az afgánoké. A tálib probléma közelébe sincs teszem azt a New Orleansi vagy éppen a St. Louisei bandaháborúkhoz. Odahaza nem tudnak rendet vágni az amcsik, nemhogy Afganisztánban ;) Hiába a pöpec technika, azzal már az oroszok sem bírtak mit kezdeni jó huszonöt évvel ezelőtt a hegyek közt bujkáló afgánokkal szemben. A minap néztem éppen a Discoveryn az afgán bevetésről szóló filmet. Az amcsiknak egy jól elkülöníthető börtöntelepet kellett volna lebombázniuk ahol tálib lázadás történt. Erre föl az égi áldás kinek a fejére hullott? Hát jah, az amcsi katonák fejére. Noh, ennyit a csúcsszuper lézeres/műholdas vezérlésű támadófegyverekről. És ez nem az egyetlen ilyen eset, sajnos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vélemény a játékról? Azért jól ledegradáltál ember. Mint valami idiótát. Ja ha te is hamar végeztél(mint lúzer) akkor nekem is menni fog. Nem vagyok ám ennyire szar játékos. :)

Félreértettél, Frenkie, nem téged akartalak jellemezni, hanem a játék frenetikus rövidségét. Úgy értettem, hogy ha te munka és egyéb elfoglaltságok mellett is ilyen rövid idő alatt végeztél, akkor én, aki úgyis csak akkor ülök neki, ha hosszabb ideig semmi dolgom nincs (négy-öt órán át, általában ennyit szoktam szánni egy nap egy játékra, már ha van ennyi időm), egy húzásra végigtolom. Semmi téged érintő ledegradáló szándékom nem volt, bocsi, hogy nem fogalmaztam jól.

 

És mi volt az az ok? Ok Vietnámban sorozott hadsereg volt(azaz a hatvanas évek bulizós ifjai vonultak be), most viszont önkéntes profi kiképzésen átesett katonák vannak Afganisztánban.Gerrilaharc. De a kommandósok csak nem csak nyilt harcra lettek kiképezve. Ráadásul a Predatorokkal infrán látni hol az ellenség és le lehet őket bombázni, sőt ráirányítom a lézert a cálra és a vadászgép oda lő. Azaz a táliboknak elvileg nincs hova bújniuk. És mégis bukta az afgán misszió.

Amiket felsoroltam, főleg azok voltak az okok. Ne a játékokból vagy filmekből ítélj, ezek nagyon távol állnak a valóságtól. Az Over There (Irak) vagy a Generation Kill (Gyilkos megszállás) sokkal reálisabb képet festenek róluk. A kiképzésük nem profibb, mint bármilyen más ország hadseregének. A profi kiképzés a speciális alakulatoké. Nincs annyi pénze Sam bácsinak, hogy minden katonáját Rambová gyúrja ;) A kommandósokat meg valóban kiképezték egyéb harcokra is, de a háborúkat nem a kommandósok vívják meg, hanem a mezei bakák. A kommandósok lényege pont az, hogy őket igen különleges helyzetekben vetik be. De az amerikai hadsereg csak kis hányadát teszik ki a speciális alakulatok. És sajnos egy ideje már az sem az igazi, például a hajdan volt numero uno Deltásokat már a Navy Seal és az Army Rangerek is maguk után utasítják. Sőt, mondok egy jópofa dolgot: volt pár éve egy nemzetközi verseny speciális alakulatoknak, és azt mi magyarok nyertük meg! Igen, a Bercsényi megverte a Deltásokat is (és mindezt úgy, hogy a bíró nyíltan az amikat pártolta).

Ami a predatorokat illeti, igen, lát infrán, de az nem röntgenszem :) Az csak annyit tesz lehetővé, hogy éjjel is lásd a célpontot, de nem lát át az épületek falán. Ahhoz már nagy teljesítményű hőkamera kell, amiket általában inkább műholdakra szerelnek rá (a falakon még az AWACS gépek sem látnak át). Szóval el lehet előlük bújni.

Amúgy, az amerikaiaknak van egy nagy hibájuk: mindent, amit tudnak, az előző háborúból tudnak. Ha új helyzettel kerülnek szembe, nagyon lassan reagálnak. A második világháború után úgy indultak neki Vietnamnak és Koreának, hogy azt hitték, az ugyanolyan lesz, mint a világháború. Nagy, frontális, nyílt színi háború, behatárolt szabályok között. Koreában még majdnem ez is volt a helyzet, de Vietnamban semmi sem hasonlított arra, amivel az amik korábban találkoztak (pedig hát a Csendes-óceáni hadszíntér nagyon hasonlított arra, de abból meg nem tanultak). Aztán jött az Öbölháború, ahol meg Vietnam mintájára próbáltak volna harcolni, így például a katonák mindegyike dzsungelekben használt ruhát kapott, ami a száraz sivatagban nagyon jó volt. Most pedig megint úgy próbálnak harcolni, mint az előző háborúkban, de a terroristák harcmodora nem hasonlítható a korábbi ellenségek harcmodorához. És ez a baj, hogy az amik velejéig letisztított szervezettsége és szabálymániája lassan alkalmazkodik ezekhez az új helyzetekhez. S ami a legrosszabb, hogy ugyanilyen a német, az angol, a francia haderő is. Ellenben például a ruszkikkal, akiket bármilyen helyzetbe dobod be, azonnal alkalmazkodik. De ez jellemző az összes olyan országra, amely nem hagyatkozik annyira a modern technológiára (amúgy, már a ruszkik is kezdenek elmenni amerikaország irányába, ők is túl fejlettek már).

Összegezve, bár a Medal of Honor aktuális részével még nem volt alkalmam játszani, de például az, ami a Modern Warfare 1-2-ben van, inkább sci-fi, mint valóság. Ennyire nem egyszerű háborúzni. Nem az dönt, kinek van jobb kiképzése, nagyobb fegyvere, modernebb felszerelése. A valóságban semmi sem ilyen csúcs, és nagyon sok apróság dönt a dolgok menetéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. Oksa leírás. Persze nem veszem én valóságnak a filmeket és játékokat csak én azt gondoltam hogy a fegyverek a valóságban is léteznek, sőt így is működnek. Különben hamar megoldanák az afgán-ügyet ha akarnák. Atombomba, de hát azt ugye nem lehet. Ami meglepő hogy egy nyomorult rpg-vel ki lehet lőni egy modern helikoptert. Be kéne azért páncélozni

Különben ha minden katonának olyan fegyvere lesz mint ami a különleges alakulatoknak van(lézeres iránymutatóval), akkor a jövő amcsi katonája fedezékből csak rátartja a célra a lézert a a kopter kilövi a hellfire-t és belerobban a lézerbe.

Mert még van ám egy amcsi harcmodor amit ma alkalmaznak. Ha ellenállásba ütköznek a földi csapatok légitámogatást kérnek, a légierő meg ledózerol elöttük mindent.

 

Nem sértödtem ám meg csak hülyültem. Tényleg lassan játszok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg itt már azt hittem, megint sikerült sértőnek lennem. Te, teeee, ezért jössz nekem egy sörrel :D:):(

 

Akkor elnézést. Kapsz kettőt is. Különben észrevettem magamon hogy 3 sör után jobban megy a játék. :D Akkor bátrabb vagyok aztán lövök mindenkit. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lényeg az volt ki jut el kevesebb lőszerrel a pálya végéig élve?

 

 

Nem hiába nevezik a sört célzóvíznek :)

 

Ma délután versenyjátszottunk apámmal a Crysisban. Ő több golyót lőtt ki, én meg életben maradtam a pálya végéig ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lényeg az volt ki jut el kevesebb lőszerrel a pálya végéig élve?

Ki jut el élve (vagy kevesebb halállal), a legtöbb ellenfelet megölve a pálya végéig. A lőszer nem számított, mert egyikünk sem az a spórolós típus :) (bár nekem valamiért mindig több lőszerem marad, de ez lehet azért van, mert én csak addig lövöm a célpontot, amíg áll :D). Apám gyorsabban eljutott a végéig, de vagy hétszer lelőtték közben. Én lassan értem célba, de egyszer se lőttek le. Az ellenséget mind egy szálig eltakarítottuk ;) Amúgy a tengerparti pályát játszottuk ki, amiben el kellett süllyeszteni a koreai hajót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak annyit tudok hogy ingyen játszható böngésző alapú online gém lesz.

Kár, pedig jó kis videó. És már ráférne a Star Trek univerzumra egy normális játék (Elite Force 3-at és Bridge Commander 2-t a népnek!).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki jut el élve (vagy kevesebb halállal), a legtöbb ellenfelet megölve a pálya végéig. A lőszer nem számított, mert egyikünk sem az a spórolós típus :yes: (bár nekem valamiért mindig több lőszerem marad, de ez lehet azért van, mert én csak addig lövöm a célpontot, amíg áll :P). Apám gyorsabban eljutott a végéig, de vagy hétszer lelőtték közben. Én lassan értem célba, de egyszer se lőttek le. Az ellenséget mind egy szálig eltakarítottuk :yes: Amúgy a tengerparti pályát játszottuk ki, amiben el kellett süllyeszteni a koreai hajót.

 

Ott aztán van ellenfél rendesen. Azt annak idején úgy csináltam meg hogy a dzsippel feléjük mentem felálltam a gépágyú mögé aztán tűz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki játszott a F1 2010-el, tudna valami tippet adni, hogy lehet megváltoztatni a billentyűzetkiosztást, a pályát, a csapatot?

Mert ez így nekem nem pálya, nem akarok karriert csinálni, csak majd néha-néha leülni a játékhoz és nyomni 1-2 futamot mondjuk Alonso-val :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne karriert indíts hanem grand prixet. Vagy mint én eddig, Time Trialt. Billentyűvel nem játszom, autós játékot vagy kontrollerrel vagy kormánnyal illik :cool:
Jó, akkor holnap átmegyek hozzád elkérni a kormányt :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.