Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Persze mert a fanokon belül is azoknak szól, akik tényleg különlegességként tekintenek az eredetiekre... akik ezt várták és ezt gondolják az "igazinak" azok várhatnak itélet napig :)

Kérdés, ha ezek - ahogy Lucas fogalmazott - nem a Star Wars filmek, hanem "workprint"-ek, akkor miért kell egyáltalán kiadni őket? Miért keveredik ellentmondásba önmagával? Ha ez Lucas filmje, és ő a régieket félkésznek tartja, akkor miért kell kiadni?

 

Nézzünk szembe vele, ha Lucas úgy akarja, akkor életünk végéig vásárolhatjuk a "különlegességeket". No, már aki. Mert nekem elég volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdés, ha ezek - ahogy Lucas fogalmazott - nem a Star Wars filmek, hanem "workprint"-ek, akkor miért kell egyáltalán kiadni őket? Miért keveredik ellentmondásba önmagával? Ha ez Lucas filmje, és ő a régieket félkésznek tartja, akkor miért kell kiadni?

Szerintem ez a Lucasfilm elnökének a döntése volt... ő is jelentette be, állitolag a megszámlálhatatlan rajongói követelés nyomására. Másrészt Lucas azt mondta, hogy neki az új SE-k az 'igazi SW-k és ezt az új kiadás is remekül szemlélteti. Ott lesz az új 2004-es DVD kiadás és az extra lemezen egy fel nem újitott képü régi változat, ami tényleg csak mint érdekesség kezelhető, hisz a képe nem lesz túl élvezetes. Te hol látod az ellentmondást?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez a Lucasfilm elnökének a döntése volt... ő is jelentette be, állitolag a megszámlálhatatlan rajongói követelés nyomására. Másrészt Lucas azt mondta, hogy neki az új SE-k az 'igazi SW-k és ezt az új kiadás is remekül szemlélteti. Ott lesz az új 2004-es DVD kiadás és az extra lemezen egy fel nem újitott képü régi változat, ami tényleg csak mint érdekesség kezelhető, hisz a képe nem lesz túl élvezetes. Te hol látod az ellentmondást?

Ott, hogy minek foglalkozik velük, ha azok csak workprintek?

 

Azt meg senki sem tudhatja, hogy kinek a döntése volt. De nem is fontos. A lényeg az, hogy ha a workprintek nem lennének hozzácsapva a kiadáshoz, akkor senki sem venné meg, akinek már megvan a 2004-es... Tehát a kiadás középpontjában mégiscsak a workprintek vannak, nem a kész filmek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy azok vannak, mert ez az olyan rajongóknak készült mint amilyen én vagyok, hogy szeretem az új verziókat, de érdekességből szivesen beletekerek a régi változatokba is, mert azok is részük az SW történelemnek. A hivatalos indok, miszerint rajongói nyomásra történt számomra teljesen elfogadható és reális. Nyilván ezért csak limitált kiadásban jön ki pár hónapra és szerintem csak az USA-ban... nem hinném, hogy egy rossz minőségű régi változat a rajongókon kivül bárki mást érdekelne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy azok vannak, mert ez az olyan rajongóknak készült mint amilyen én vagyok, hogy szeretem az új verziókat, de érdekességből szivesen beletekerek a régi változatokba is, mert azok is részük az SW történelemnek. A hivatalos indok, miszerint rajongói nyomásra történt számomra teljesen elfogadható és reális. Nyilván ezért csak limitált kiadásban jön ki pár hónapra és szerintem csak az USA-ban... nem hinném, hogy egy rossz minőségű régi változat a rajongókon kivül bárki mást érdekelne.

Hát pont a rajongók lehúzása a cél :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megteszik az állítólagos rajongói nyomásra, de az már egyéni döntés, hogy megveszik-e. Én nem fogom, még akkor sem, ha különlegesség. Na persze, nálunk talán egyáltalán nem is lesz. Akkor biztosan megvenném, persze, ha kapható lenne majd nálunk, ha nem tettem volna szert a 2004-es dvd-re tavaly decemberben :D Egy röpke fél éve.

Azért a Holiday Specialt megnézném :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvastam Plok hírét a dvd kiadásról: 4:3 arány, 1993-as lézer változat, kb. így fest most, amit tudni lehet arról, hogy melyik verzió kerül a korongra.

Plok valamit félreértett. Azt irják, hogy "non-anamorphic", de ez nem azt jeleneti hogy 4:3-as lesz a kép :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

yodamester: Lucas puskával áll mögötted és az életedet fenyegeti, ha nem veszed meg? Mert ha nem, akkor minek problematikázol azon, hogy újra kiadják, újabb verzióban. Ezt nem tom felfogni, ha egyszer úgyse érdekel valami, minek nyomatod. Én meg nem veszem, nem is sírok rajta, hogy jaj istenem Lucas már megint kiadja, és megint lehúz minket rajongókat és hű, ez de nagy genyóság tőle... ez olyan, mint utálni a Gőzeke sót, de azért úton-útfélen megnézi, csak hogy szidhassa. Nem kell, gyomorfekély lesz a sok idegeskedésből. Kell, megveszed, nem kell, nem veszed. Senki sem kényszerít, hogy megvedd, akkor meg nem lesz belőle károd, ha nem lesz belőle károd, nem kell szidalmazni, szidja az, aki megveszi, de az se szidja, mert őt se kényszerítették a megvételre, hanem saját önkéntes akaratából volt olyan hülye, hogy megvette.

 

Ha persze Lucas az életedet fenyegeti, akkor más, akkor nem szóltam :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

yodamester: Lucas puskával áll mögötted és az életedet fenyegeti, ha nem veszed meg? Mert ha nem, akkor minek problematikázol azon, hogy újra kiadják, újabb verzióban. Ezt nem tom felfogni, ha egyszer úgyse érdekel valami, minek nyomatod. Én meg nem veszem, nem is sírok rajta, hogy jaj istenem Lucas már megint kiadja, és megint lehúz minket rajongókat és hű, ez de nagy genyóság tőle... ez olyan, mint utálni a Gőzeke sót, de azért úton-útfélen megnézi, csak hogy szidhassa. Nem kell, gyomorfekély lesz a sok idegeskedésből. Kell, megveszed, nem kell, nem veszed. Senki sem kényszerít, hogy megvedd, akkor meg nem lesz belőle károd, ha nem lesz belőle károd, nem kell szidalmazni, szidja az, aki megveszi, de az se szidja, mert őt se kényszerítették a megvételre, hanem saját önkéntes akaratából volt olyan hülye, hogy megvette.

 

Ha persze Lucas az életedet fenyegeti, akkor más, akkor nem szóltam :)

Ejha. Jól megmondtad a Lucasfikázó yodamesternek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem kell ezt túl dramatizálni skacok. :) A netes "klasszik követelő" petíciót már több százezren aláírták, ezért egyszerűen megéri kiadni a cuccot. Szerintem is csak érdekességként van kezelve ez a változat, hiszen ott lesz a normál verzió is mellette, de persze ettől független a karcos kiadást hangsúlyozzák ki, hisz ezt a verziót inkább azért fogják megvenni. Itt keményen a pénz diktál, ezt kár is lenne holmi lovagias gesztusnka beállítani. Én is ezt mondtam volna: "a sok őskövületnek ez kell? Hát kiadom...mégtöbb zsetonom lesz."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk többet kaszálhatnának, ha a régi kiadásokat szép képpel külön adnák ki... azt nem csak a fanok, hanem az átlag film-buzik is vinnék mint a cukrot :)

Honnan veszed, hogy ezt nem fogja vinni, mint a cukrot, az általad említett "film-buzik"?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Honnan veszed, hogy ezt nem fogja vinni, mint a cukrot, az általad említett "film-buzik"?

Onnan, hogy meg kell vennie azt a változatot is, amit már egyszer megvett. Erre még sok Sw fan se hajlandó, ahogy az olvasható a legtöbb fórumon. 100% hogy sokkal többet vinnének, ha nem érdekességként, hanem külön kezelnék a régi változatokat. Szerintem az itteni fórumozok közül is többen vennének belőle, hát még a "nem-rajongók".

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Onnan, hogy meg kell vennie azt a változatot is, amit már egyszer megvett. Erre még sok Sw fan se hajlandó, ahogy az olvasható a legtöbb fórumon. 100% hogy sokkal többet vinnének, ha nem érdekességként, hanem külön kezelnék a régi változatokat. Szerintem az itteni fórumozok közül is többen vennének belőle, hát még a "nem-rajongók".

A "nem-rajongóknak" szerintem az a megoldás, hogy a 2 éve vett lemezeket elpasszolják, eladják, e-bay vagy egyéb módon és megveszik ezt.

 

Nekem le van töltve az Ld változat, így valóban igazad lehet, mivel hozzá van pakolva a 2004-es, egyre jobban azon vagyok, ha lehet kapni (itthon) se gondolkodok rajta, hogy megvegyem, de ha Vaterára felteszik, vagy majd nagyon leviszio a Tesco az árát, akkor esetleg igen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azzal dolgozni is kellene, nem szimplán átmásolni a laserdiscről :)

Lehet, hogy rosszul tudom, de amikor felújitották, akkor elöszőr kitisztitották őket és utána rakták rá az új effekteket, nem pedig forditva. Nem 20-25 éves kópiákra nyomták rá a CGI-ket, szoval szerintem csak belekéne turni egy kicsit az archivumba esetleg némi tisztitgatás... nem hinném, hogy ez akkora meló lenne, de ezzel igy tényleg ellentmondanának maguknak... hisz arról volt szó, hogy az új változatok az igaziak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy rosszul tudom, de amikor felújitották, akkor elöszőr kitisztitották őket és utána rakták rá az új effekteket, nem pedig forditva. Nem 20-25 éves kópiákra nyomták rá a CGI-ket, szoval szerintem csak belekéne turni egy kicsit az archivumba esetleg némi tisztitgatás... nem hinném, hogy ez akkora meló lenne, de ezzel igy tényleg ellentmondanának maguknak... hisz arról volt szó, hogy az új változatok az igaziak.

Na látod. Sehogy se jó ez :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ejha. Jól megmondtad a Lucasfikázó yodamesternek...

Na hallode, de még hogy :)

Csak nagyon érdekel a "miért". De komolyan, sok helyen látok ilyet, hogy valami megjelenik több verzióban (Alien, JP, Predator, GyU), és úgy állnak hozzá emberek, hogy már megint le akarják húzni, de váltig állítják, hogy nem veszik meg. És érdekelne a miért, hogy miért fáj nekik olyan, ami nem fáj nekik (na ezt szépen megaszontam...). Lehet pszichológusnak kéne állnom, és akkor megkapnám a választ :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De komolyan, sok helyen látok ilyet, hogy valami megjelenik több verzióban (Alien, JP, Predator, GyU), és úgy állnak hozzá emberek, hogy már megint le akarják húzni, de váltig állítják, hogy nem veszik meg. És érdekelne a miért, hogy miért fáj nekik olyan, ami nem fáj nekik

Én most nem fogom megmagyarázni a miértet, mert én sem tudom :) Valahogy nem izgat, hányszor és milyen verzióban adnak ki valamit és az sem, hogy miért. A lényeg, hogy egy viszonylag "normális" verzió legyen, amit megveszek, és aztán jó éjszakát :D

Mindenki úgy vélekedik róla és tesz, amit akar, ahogy neki jól esik :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na hallode, de még hogy :)

Csak nagyon érdekel a "miért". De komolyan, sok helyen látok ilyet, hogy valami megjelenik több verzióban (Alien, JP, Predator, GyU), és úgy állnak hozzá emberek, hogy már megint le akarják húzni, de váltig állítják, hogy nem veszik meg. És érdekelne a miért, hogy miért fáj nekik olyan, ami nem fáj nekik (na ezt szépen megaszontam...). Lehet pszichológusnak kéne állnom, és akkor megkapnám a választ :D

Sok sikert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem 20-25 éves kópiákra nyomták rá a CGI-ket, szoval szerintem csak belekéne turni egy kicsit az archivumba esetleg némi tisztitgatás...

Még csak nem is kellene nagyon keresgélni, mert az 1995-ben kiadott első verzió, THX minősítésű, digitálisan kitisztított képpel jött ki, amin semmi változtatás nem volt. 1997-ben jött ki az SE.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvasom az sw.hu cikét a DVD kiadásról, ami kicsit meglepett. Plokoom el van tévedve kissé, ami meglep. Épp a kiadás puritánsága a lényeg, hogy adja azt a kellemes "klasszikus feelinget", erre most az a baj. Én már nem értek semmit...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.