Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Persze, mert ami a 3D BR-en megjelenik az nyilván a mozihoz képest lebutított. De amit a 3D mozik megkövetelnek, az egy nagyobb szkennelés, ami a Lowrynál nincs...tehát egy újabb fog készülni.

 

Ergo, a jövőre bemutatandó Episode I már más lesz mint ami most fog megjelenni BR-en. ÉS nyilván ez a változás nem csak a felbontást fogja érinteni, hanem számos effektet is. És azt a verziót majd csak sokára tudjuk megkaparintani 3D BR-en. A verziók gyártása tehát nem áll meg ezen a ponton.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez nem igaz Zééé. Honnan veszed ezeket az infókat? Az EPI eleve egy új szkennelése kerül a BD lemezre. Mi értelme kétszer szkennelni, és külön foglalkozni a filmekkel? Szerintem semmi. A 3D otthoni használata pedig nem érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig úgy áll a dolog, hogy a mostani lemezre egy HD szkennelés kerül, amit 2004-ben az ILM végzett.

 

A 3D-s megjelenéshez viszont az kevés, azért az egészet újra fogják szkennelni. A filmekkel pedig azért kell kétszer foglalkozni, mert a HD felbontás baromira kevés az IMAX de akár a real 3D esetében is.

 

De teljesen mindegy hogy újra szkennelik vagy nem, a hangsúly ugyanis nem ezen van, hanem az effekteken, amit a 3D-re át kell dolgozni. Nem azért mert csúnya, hanem mert jelenleg nem lenne megfelelő a mélysége a filmek. Ha olvastátok a hivatalos oldalon a cikket, ti is tudhatjátok, hogy a legnagyobb probléma azzal van, hogy a filmet nem 3D-ben rögzítették, viszont a konvertálás nem ad tényleges mélységet, ezért a jelenetek jelentős részét, főleg ahol történik valami látványos, újra kell alkotni. Ez, gigászi feladat lesz.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig úgy áll a dolog, hogy a mostani lemezre egy HD szkennelés kerül, amit 2004-ben az ILM végzett.

Az EPI-II-III -at is megcsinálták akkor? Szerintem nem. Főleg a III -at, ami még nem is volt kész 2004 -ben.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ebben én sem vagyok biztos...de úgy lett volna logikus. Minek dolgoztak volna duplán. Csak ugye 2004-ben még nem gondolták, hogy lesz ez a 3D mizéria, így feleslegesnek ítélték a HD-nál nagyobb szkennelést.

 

Az EPIII az egyetlen, ami gyárilag elérhető volt HD-nál nagyobb méretben, ha jól tudom a kamerák miatt. Azzal lesz a legkevesebb probléma.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is attól tartok, amit Zééé ír. Bár egy SW-nál elvileg nem tehetnék meg, hogy gagyit csináljanak, de a 2004-es DVD-kiadás, valamint az ep3 hangkeverése nem éppen bizalomgerjesztő. Az lenne az igazi, ha a 3D-re készült nyersanyagból kapnánk egy 1080p-re "lebutított" változatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lényeg a tartalom...így a külső kicsit minimalista. Siratom azt az időt, amikor minden plakát, minden borítón egy festmény volt és egy nagyszerű kompozíció.

Neked semmi se jó? A DVD-n volt kitűnő freskó. Most más van. Mindegyik szitázás adja az adott rész hangulatát. Nem tudom neked mi kell folyton, de már kezd fárasztó lenni az örökös FIKA!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A dvd korong képe valóban szebb volt. Retro hangulata volt, de maga a borítókép ott sem volt az igazi. Túl stilizált, túl letisztult volt. Itt ez valahogy eeehhh...közepes. Kevésbé kreatív.

 

Meg azért had ne keljen kötelezően örülni mindennek ami SW....jó-jó de lehetne még jobb.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A dvd korong képe valóban szebb volt. Retro hangulata volt, de maga a borítókép ott sem volt az igazi. Túl stilizált, túl letisztult volt. Itt ez valahogy eeehhh...közepes. Kevésbé kreatív.

 

Meg azért had ne keljen kötelezően örülni mindennek ami SW....jó-jó de lehetne még jobb.

Neked már semmi se jó és ez a baj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A poszter SimonZ készítette, a borítóképek pedig hivatalos filmplakátok...festmények. Szebb, mérföldekkel,hiszen Drew Struzan festményekről van szó!

Kit érdekel? Felőlem a Dalai Láma is festhette akkor se érdekel. Deka újdonság nincs benne. Legalább a Saga borító egy üde színfolt, a szitázás pedig új töltet. Mi értelme van a DVD- szitákat rátenni a BD -re? :fuckoff:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A poszter SimonZ készítette, a borítóképek pedig hivatalos filmplakátok...festmények. Szebb, mérföldekkel,hiszen Drew Struzan festményekről van szó!

 

Ízlés dolga. Amúgy meg förtelmes az a hatlemezes fekete műanyag tok. Egy digipack például sokkal elegánsabb lett volna, persze sokkal többet kell rajta dolgozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.