Ugrás a kommentre

2x10 - Make It Stop


Ajánlott hozzászólás

Hozzászólás ideje:

Azt is, de akad ott twi'lek kalikori is (a gungankoponyás képen jobb oldalt látható). Mondjuk arra kíváncsi lennék, Palpatine megperdült-e az X-tengelye közül, amikor közölték vele, hogy a Coruscanton egy lázadó szuperkém Sith és Jedi holokront tartott a hátsó raktárában. :lol:

Hozzászólás ideje:
2025. 05. 14. - 19:12, Darth Sky írta:

Kleya annak ellenére képes megtenni a nagyobb cél érdekében a súlyos dolgot (Luthen megölése = Lázadó titkok védelme), hogy az érzelemmentesség és hideg professzionalizmus álcája ellenére egyértelműen valós kötődést és érzelmeket táplált a mentor és apafigura iránt.

Luthen mindenkit képes volt feláldozni, köztük magát is, de Kleyát nem. Lányaként tekintett rá, felnevelte. Szerintem az egyetlen ember volt akit szeretett.

 

2025. 05. 14. - 19:12, Darth Sky írta:

Az ellenálló polgárokon végrehajtott birodalmi sortűzzel a Birodalom már ekkor megmutatta a valódi arcát...

Valószínűleg ez is olyan szeparatista világ lehetett, mint Desix. Ott azért könnyebben kezd irtani egy köztársasági katona.

Hozzászólás ideje:

Most jutott időm kicsit bővebben is írni az epizódról. Ez volt az egyik legérzelmesebb rész számomra az egész sorozatban, mert egy olyan karaktert/karaktereket tett a középpontba, akik eddig is fontos szerepet töltöttek be az Andorban, de igazán nem ismerhettük őket. Luthen és Kleya párosa volt, aki a háttérből rengeteget tett a Lázadásért, de mégis a gyümölcseit már nem közvetlenül arathatták le (legalábbis Luthen semmiképpen sem, mivel itt meghalt). Ebben volt valami sorsszerű, hogy az az ember, aki feláldozta önmagát, a jó lelkiismeretét azért, hogy elvégezze a piszkos munkát is a Birodalom ellen, amit sokan másoknak nem volt kedvük, gyomruk megtenni, az végül tényleg saját magát fizikai valójában is feláldozta a Lázadásért, úgy, hogy a legfontosabb információkat továbbadta még halála előtt és ebben volt valami költői, hogy így ért véget az ő ténykedése.

 

Nekem nagyon tetszettek a flashback jelenetek és szívesen néztem volna többet is ezekből. Az azért ebből a szűkre szabott ízelítőből is látszott, hogy Lear azért egész más ember volt még akkoriban. Amikor maga mellé vette Kleyát már felsejlett benne az a céltudatosság, amit aztán Raelként láthattunk tőle, de kezdetben egy ijedt, meghasonlott, őrlődő figurának tűnt, aki úgy érzi, hogy nincs a helyén. Elég komplikált volt ez az apa - lánya kapcsolat, ami kibontakozott köztük Kleyával, mert mintha több is lett volna közöttük. Kleya egyfajta megváltást is jelentett Luthennek, aki egy célt és lendületet adott annak a folyamatnak, hogy azzá váljon amilyen szerepre a Lázadásnak szüksége volt és nála alkalmasabb embert nem nagyon lehetne mondani. Nem volt fanatikusan megborulva, mint Saw, de közben ugyanúgy képes volt bemocskolni a kezét, ha szükségét érezte és képes volt elmenni a végsőkig az ügyükért. Ezen a ponton Kleya megmentése lendítette át úgy érzem és közben persze Kleyának is egy sajátos megváltást adott ez a találkozás. Egyrészt ott szó szerint a halál torkából mentette ki őt Luthen gyerekként, másrészt egy olyan értelmet, irányt adott az életének, amivel valami nagyobb szolgálatába álhatott és messze jutott onnan, ahonnan elindult. Persze ezzel kapcsolatban felmerül, hogy mennyire befolyásolta egy olyan gyerek világképét, aki még semmit nem tud a világról, egy olyan életre nevelve, ami messze van a normálistól, de ez már más lapra tartozik. Emlékszem a Jyn könyvben olvastam, hogy mennyire kultúrsokk volt Jynnek, amikor elkerült Sawtól egy olyan családhoz, ahol nem a túlélés, hanem a normális mindennapi élet köszöntött rá és valójában ezt az életet Kleya még csak időszakosan sem ismerhette meg, mégis úgy érzem, hogy Luthennel egy olyan célt kapott, amiért érdemes küzdeni.

 

Amikor az epizód elején találkoznak Lonnival, nekem már egyértelmű volt, hogy a srác napjai meg vannak számlálva. Egyszerűen túl nagy kockázati tényezőt jelentett és ugyan sajnáltam a halálát, de azért valahol meg tudtam érteni, hogy így alakultak a dolgok. Túl sokáig volt bent a frontvonalban és túl közel kerültek már hozzá. Innentől kezdve egy igazi hullámvasút volt az epizód további menete, nem igazán volt üresjárat a továbbiakban. 
Ahogy összetalálkozik Dedra és Luthen az nagyon érdekes volt. Nem hordozta magán azt az epikus leleplezést, amiben talán Dedra reménykedett, nem éreztem kifejezetten kiélezettnek, vagy nagyszabásúnak, inkább tűnt egy fárasztó hajsza végének, amiben már-már profán hatást keltett, hogy egyszerűen besétált oda a régiségboltba. Luthen részéről is egy olyan reakciót kaptunk, ami illett a helyzethez, nem volt túldramatizálva, vagy túlírva ez a leleplezés és nagyon tetszett, ahogy szépen csendben szeppukut követett el. Abból, hogy nem volt mondjuk egy ciánkapszula a fogában arra következtetnék, hogy ugyan érezte, hogy közelednek hozzá, de nem arra készült, hogy neki is mennie kell. Mindenesetre hűen tükrözte a kettejük közötti csatát, hogy Dedra megszegve a szabályzatot odarohan, hogy győzzön, de Luthen még így is ki tudott csúszni a karmai közül.

 

Ehhez persze szükség volt Kleyára is, aki ennek a résznek az igazi sztárja volt. Luthen esetében is ő jelentette a katalizátort, azt pedig eddig is sejtettük, hogy ő fogja össze a szálakat a háttérben az eddigi akciók során. Terepen is láthattuk, amikor a poloskát kellett hatástalanítani, de amit itt a kórházban művelt az egy új szintre emelte nálam. Láthattuk a hatékonyságát ahogy kezelte a felmerül akadályokat, a könyörtelenségét, ahogy lecsapott bárkire, aki az útjába került és láthattuk az intelligenciáját, hogy milyen jól mérte fel a helyzetet. Közben a visszapillantások a múltjába is nagyon jól működtek ezekkel a jelenetekkel és rezonáltak azzal, amit láttunk, hogy Kleya miként vált azzá hideg, precíz nőve, akit láthattunk itt átmenni a kórházon, mint kés a vajon. Az a búcsú pillanat, meg mikor utoljára találkozik Luthennel és végül lekapcsolja a gépről az nagyon megérintett. A színészi játék több ponton is kiemelkedő volt az egész sorozatban, de itt is elég csak megnézni azt a pillantást, ahogy még egyszer utoljára ránéz Luthenre, arra az emberre akinek az életét köszönheti és most egy érthető célból, de elveszi az életét ennek az embernek. Abban a szempárban ott volt minden és az egész jelenet hihetetlenül érzelmes volt.

 

Az utolsó hármasból nekem ez az epizód tetszett messze a legjobban, ugyan volt még puskapor (szó szerint is) a következő részekre, de érzelmi szempontból ez érintett meg a legjobban és egy korszaknak a lezárulása is volt. Valahogy ez a kérgesebb, kíméletlenebb lázadás - ami nem csak tiszta lelkű parasztfiúkból és vagány csempészekből állt - az Luthennel kezdődött és úgy érzem vele is halt meg, még ha Kleya valamilyen szempontból tovább is viszi az örökségét... és enélkül feltehetően nem lenne győzelem sem a Halálcsillag ellen!

Hozzászólás ideje:
1 órával ezelőtt, Wilde írta:

Mindenesetre hűen tükrözte a kettejük közötti csatát, hogy Dedra megszegve a szabályzatot odarohan, hogy győzzön, de Luthen még így is ki tudott csúszni a karmai közül.

Érdekes, hogy Dedrában fel se merült Luthen drasztikus lépése, pedig a tőrt még a kezébe is adta. 

Hozzászólás ideje: (szerkesztve)

Meg a teatralitásra való hajlama, ami igazából mindig is megvolt benne, bármennyire is próbálta azt elrejteni a professzionalizmus álcája mögött.

Szerkesztve: - Nute Gunray
Hozzászólás ideje:

Tom Bissell megerősítette, hogy Luthen és Kleya első terrortámadása Palpatine miatt volt a Naboo-n. Az uralkodó szülőbolygóján akartak először lecsapni, amit jelzés értékűnek szántak.

Hozzászólás ideje:
15 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Érdekes, hogy Dedrában fel se merült Luthen drasztikus lépése, pedig a tőrt még a kezébe is adta. 

 

Ahogy Donát is írta, nagyon elbízta magát és biztos benne volt az is, hogy ez az a pillanat, amire olyan régóta várt, amire feltette a karrierjét, időközben annyit veszített (leginkább Syrilt, de kicsit vele együtt önmagát is, a benne még meglévő emberséget), hogy ez biztos elhomályosította az éleslátását. Egy kicsit amúgy szerintem Dedra el is szeparálta magát a drasztikus dolgoktól, ő egy fogaskerék a birodalmi gépezetben, aki nem akar arról tudomást venni, hogy ez a gépezet mit és hogyan darál be. Amikor a Ghormanon voltak, neki kellett kiadnia a tűzparancsot, de csak a parancs kiadásának pillanatában érzi át a helyzet súlyát, amikor meg az első évad végén a Ferrixen elszabadul a pokol, akkor teljesen leforrázva áll ott, mint aki erre nem készült fel. Amellett, hogy itt nem gondolkodott tisztán és megfontoltan, szerintem ő egyszerűen nem érezte azt, hogy így kicsúszhat a kezéből a helyzet.

 

14 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Meg a teatralitásra való hajlama, ami igazából mindig is megvolt benne, bármennyire is próbálta azt elrejteni a professzionalizmus álcája mögött.

 

Ez egy érdekes felvetés, mert tényleg eléggé meg volt komonálva a belépője, ahogy le akarta nyomni Luthent a boltba, hogy a fölényét fitogtassa. Lehet ezt elleste valakitől és úgy érezte ezzel az erejét demonstrálja, de ahogy kezelte a végén ezt az egész ügyet, az minden volt csak nem professzionális.

Hozzászólás ideje:
16 perccel korábban, Wilde írta:

Amellett, hogy itt nem gondolkodott tisztán és megfontoltan, szerintem ő egyszerűen nem érezte azt, hogy így kicsúszhat a kezéből a helyzet.

Talán abban a szituációban kicsit le is nézte kicsit Luthent? Előjött a birodalmi ego.

 

Az egyébként érdekes, hogy a Partagaz által beígért előléptetés, vagy karrier elmaradt. Legalábbis semmi nem utal arra, hogy Dedra feljebb került volna a ranglétrán. 

Hozzászólás ideje:
2025. 05. 20. - 13:31, Ody Mandrell írta:

Az egyébként érdekes, hogy a Partagaz által beígért előléptetés, vagy karrier elmaradt. Legalábbis semmi nem utal arra, hogy Dedra feljebb került volna a ranglétrán.

 

Nem tudom mennyiben lehetett ehhez köze a Ghormanon történeteknek (Dedra elvileg megcsinálta azt, amit elvártak tőle), vagy inkább annak, hogy Syril elvesztése után mondjuk még megszállottabban akarta felfedni Tengely személyazonosságát, mert már csak ez maradt neki az életben...

Hozzászólás ideje:

Az a baj a titkos hadműveletekkel, hogy azért nem jár mások által érzékelhető jutalom sem. Mert ugye a ghormani munkában Dedra szerepe még a BBI-ben is csak Yularen és Partagaz részéről ismert, mindenki más számára rejtély. Szóval, ha azután, hogy kivűlről nézve nem csinált semmi extrát, hirtelen előléptetnék, akkor a munkatársai okkal tennél fel a kérdést: miért? Miért ő, aki (szintén kívülről nézve) feleannyit sem csinál, mint mondjuk Loni, Heet vagy Lagret, akik vért izzadnak, hogy tartsák a letartóztatási kvótákat? Ez meg nem olyan kérdés, amire érdemi választ lehetne adni.

Más formában viszont érhették előnyök. Például lehet, hogy tisztességes bónuszt kapott creditben és az általános fizetése is megnőtt. Illetve, ha visszatért szektorfelügyelői munkájához, lehet újabb, jelentősebb szektorokat is megkapott. No meg hosszú távon, ha nem csesződött volna minden el, abból is profitálhatott volna, hogy Krennic, Partagazz, és talán ekkor már Palpatine is felfigyelt rá, tudták, hogy jó munkát végez, így fontosabb (de nem feltétlen titkos) műveleteket is rábíztak volna, amik sikeres teljesítése után már az előléptetés is gyorsan jött volna.

Hozzászólás ideje:
6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Más formában viszont érhették előnyök. Például lehet, hogy tisztességes bónuszt kapott creditben és az általános fizetése is megnőtt. Illetve, ha visszatért szektorfelügyelői munkájához, lehet újabb, jelentősebb szektorokat is megkapott. No meg hosszú távon, ha nem csesződött volna minden el, abból is profitálhatott volna, hogy Krennic, Partagazz, és talán ekkor már Palpatine is felfigyelt rá, tudták, hogy jó munkát végez, így fontosabb (de nem feltétlen titkos) műveleteket is rábíztak volna, amik sikeres teljesítése után már az előléptetés is gyorsan jött volna.

Ez megint csak fikció. A tény, amit látunk egy évvel a ghromani események után, hogy Dedra semmit nem haladt előre a ranglétrán. Ezt később se cáfolja semmi, sőt.... Szerintem mondhatjuk, hogy a Birodalom, vagy annak személyében Partagaz, simán felhasználta (vagy csúnyán szólva, átb*szta). 

Hozzászólás ideje:

Nem, a tény az, hogy semmit sem láttunk Dedra BBI-s helyzetéről az után, hogy a ghormani mészárlás után abban a kis helyiségben összeroppant és az előtt, hogy megjelent Luthen ajtajában. Minden fikció. Szóval persze, hogy fikció (írtam én olyat, hogy ez tény?), mivel senki sem tud erről semmit, max a készítők, akik meg nem árultak el semmit. Minden teória fikció, amíg valaki vagy valami nem igazolja. Az is fikció, amit te írsz, hogy a Birodalom átb*szta, A látottakba ez sincs jobban benne, de nem is kevésbé lehetetlen, mint az, hogy titkon megjutalmazta. Majd kiderül, mi történt Dedrával, ha elmesélik, mi történt abban az egy évben a "ghormani gardrób" és "Luthen küszöbje" között. :) 

Hozzászólás ideje:
5 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nem, a tény az, hogy semmit sem láttunk Dedra BBI-s helyzetéről az után, hogy a ghormani mészárlás után abban a kis helyiségben összeroppant és az előtt, hogy megjelent Luthen ajtajában.

DE látunk. A rangjelzését a zubbonyán. az pedig ugyanaz, mint korábban. Szóval Dedra Meero maradt felügyelő. Lehet nagyobb hatáskörrel, de ennek a végén már aligha örült.

 

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

Minden fikció.

Hát ez az. :) Csak te mindig úgy adod elő őket, mintha tények lennének. :D 

Hozzászólás ideje:

NEM, nem láttuk, mert a rangjelzés és a beosztás nem ugyanaz, és nem feltétlen vannak összefüggésben. Pláne nem egy olyan rendszerben, aminél eléggé ad-hoc működnek az előléptetések, a rangjelzések meg abszolút következetlenek.

A rangjelzés Dedra zubbonyán csak annyit árul el, hogy nem léptették elő magasabb rangba, vagyis nem lett százados, mint Lagret. Ennek lehet ezer és egy oka. De ettől még a beosztása lehet bármi a BBI-n belül, ami jobb, mint a korábbi. Mert az, hogy hadnagy maradt, egyáltalán nem jelenti azt, hogy még mindig felügyelő. És, ha felügyelő maradt, az egyáltalán nem jelenti azt, hogy még mindig csak három szektort felügyel, nem mondjuk hatot, mint korábban Blevin vagy még annál is többet (az első évad alapján a felügyelők között a szektorok száma dönt afelől, ki áll magasabban). Lehet, hogy ő kapta meg Blevin összes megmaradt szektorát, vagyis akkor kezdeti kettő helyett immár nyolc szektor fölött tarthat fenn kontrolt (Heert hadnagy egy szektort sem kapott, ő csak a Tengely-üggyel foglalkozik, szóval Blevin öt szektorát valakinek át kellett vennie - persze nem biztos, hogy Dedra kapta).

Partagaz olyat meg sosem mondott Dedrának, hogy a ghormani ügy sikerre vitele gyors előléptetés formályában fog megnyilvánulni. Csak annyit mondott, hogy ajándék és, ha sikerrel teljesíti, lesz szakmai eredménye. A mikor lesz és milyen formában, sosem hangzott el.

Hozzászólás ideje:
1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Hát ez az. :) Csak te mindig úgy adod elő őket, mintha tények lennének. :D

Akkor kezelek valamit tényként, amikor az. Tény, hogy a titkos műveletekért még a Star Wars-ban sem jár feltétlen látható jutalom. Még nem is kell olyan messzire menni, hogy erre példát láss. Milyen formában is jutalmazták meg Cassian Andort azért, hogy kihozta Mon Mothmát a Szenátusból? Emlékeim szerint legalább kétszer elmondták neki, hogy a neve sem lesz megemlítve sehol, az Arany osztag aratja le az ő babérjait.

Viszont, ha figyelmesen olvastál, akkor láthatod, hogy utánna már feltételes módban írtam, és a feltételes mód már nem tényközlés. Az, hogy ti a feltételes módban írt mondandóimat nem lehetőségnek, hanem ténynek veszed, nem az én hibám, hanem a tiéd.

Hozzászólás ideje:
7 perccel korábban, Dzséjt írta:

Tény, hogy a titkos műveletekért még a Star Wars-ban sem jár feltétlen látható jutalom. Még nem is kell olyan messzire menni, hogy erre példát láss. Milyen formában is jutalmazták meg Cassian Andort azért, hogy kihozta Mon Mothmát a Szenátusból?

Egyrészt összemosod a Birodalmat meg a Lázadást. Másrészt Partagaz mondatait bagatellizálod, semmibe veszed. Harmadrészt Cassian már százados az utolsó történetszálban, ami lehet annak eredménye, hogy kimentette Mont. Hirtelen ennyi. De majd biztos megírod, hogy ezek mind gyenge érvek. :D 

Hozzászólás ideje:
1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Harmadrészt Cassian már százados az utolsó történetszálban, ami lehet annak eredménye, hogy kimentette Mont.

Először én is azt hittem, hogy előléptetés volt a jutalma, de aztán egy újranézés során a sorozat egyértelművé tette, hogy Cassian biztos nem Mothma kimenekítéséért kapta meg a századosi rangot, mert már azelőtt ez a rangjelzés virított a mellényén, hogy elindult volna a Ghormanre Willel:

eC6Ykwg.png

qG4TyJU.png

 

A másik kettőre meg csak egy klasszikust tudok idézni: "Sokat ittál, fiú?" :P 

Hozzászólás ideje:

Igen, biztos. Mind a Lázadók, mind a Birodalom kétféle rangjelzést használ (ep4, és ep5-6 verziók). Előbbinél az ep4-es változat úgy néz ki, mintha színes aspirines csomagokat aggattak volna a mellükre. :D Az ep5-ben Rieekan tábornok még ilyet hordott, de ebben a részben már megjelentek az újabb, a fenti képen láthatóhoz hasonló rangjelzések. Például Leia már ilyet viselt a Hoth-on viselt ruháján. Az ep6-ra pedig teljesen kikoptak a színes jelzések, és mindenki ilyen fura táblát visel (kivétel Han, aki soha, sehol, semmikor nem visel semmilyen rangjelzést :) ). Sőt ott a gallérra is kerültek kis négyzetek, már aki olyan ruhát hordott, aminek volt gallérja.

 

Calrissian, Organa és Madine tábornokokon jól látható az Andorban is használt változat:

pfb2UFJ.png

yPqa9g4.png

KjSVa7X.png

Hozzászólás ideje: (szerkesztve)

Jótékonyan kifelejtetted magát az Andort, amiben Draven tábornok és Poyle hadnagy aszpirines rangjelzést használ, ami egyezik az EPIV-es jelzésekkel. Cassian most vagy előre ment az időben és neki már az új rangjelzése van, vagy az nem rangjelzés. 

 

poyle.jpg

 

draven.jpg

Szerkesztve: - Ody Mandrell
Hozzászólás ideje:

Nem elfelejtettem, csak úgy gondoltam, felesleges, és a tömör válasz szellemében töröltem azt a részt, amiben leírtam a Star Wars lázadó és birodalmi rendfokozatainak történetét. De akkor inkább újra leírom, a pontosság és az összkép kedvéért.

A Star Wars rangjelzései meglehetősen kaotikusak, hála annak, hogy az ep5-öt, a Rogue One-t és az Andort leszámítva mindenhol inkább csak dísznek használják, nincs benne se rendszer, se következetesség (ezt maga Pablo Hidalgo ismerte el). Az ep4-ben a Birodalomban ugyanolyan rangú tisztek más-más rangjelzést kaptak, az ep6-ban meg rangtól függetlenül minden birodalmi hadnagyi rangjelzést visel (így Piett admirális és Jerjerrod moff is). A lázadók oldalán az ep5-ben szintén használják a régi és az új jelzést is (Rieeken tábornok is az aspirinest viseli, Leia viszont az újat). Szóval mind a Lázadók, mind a Birodalom oldalán teljes volt a katyvasz már akkor is, amikor csak OT létezett. Aztán jött a ep3, amiben Tarkin ep5 rangjelzést visel, majd befutott a TCW, amiben a Köztársasági Nagy Hadsereg nem klón tisztjeinek egyenruhájára felkerültek az ep5-ös birodalmi rendfokozatok - aminek in-universe van értelme, de felborította az addigi pre- (egysoros) és post-Death Star (kétsoros) rajongói elgondolást. Utána meg befutott a Rebels és a Rogue One, amikben mind a két oldalon használták az összes változatot - bár a filmben igyekeztek rendszerbe foglalni a Birodalom oldalát, és csak a magas rangúak kaptak kétsoros rangjelzést (így például Krennic).

Az egészet meg még tovább bonyolítja, hogy a lázadók oldalán a dizájnváltás is folyamatos (mint minden téren), szinte minden filmben és sorozatban változtatnak valamit. A Birodalom oldalán meg egyre több a különböző fegyvernem. Említettem már, hogy a szárazföldi gyalogságot most kezdték el igazán használni, így csak az Andorban dolgozták ki a rangjelzéseiket, pedig már a Solóban megjelentek.

Szintén Pablo Hidalgo volt az, aki elárulta, hogy 2022 óta legalább a Birodalom oldalán próbálnak egy afféle pre- és post-Death Star rendszert használni (amit anno a rajongók is használtak), így az Obi-Wan Kenobiban, a Tales of the Empire-ben, a The Bad Batch 2-3. évadában és az Andorban néhány kivételtől eltekintve a birodalmiak egysoros (ep4) rangjelzést használnak a kétsoros (ep5-6) helyett. A Lázadók oldalán viszont még ennyi rendszeresítési törekvés sincs, így ott továbbra is használják mindkét változatot minden médiumban, a Halálcsillag előtt és után is.

Az Andor a Birodalom oldalán igyekszik a fentihez igazodni, és csak Krennic igazgató kapott kétsoros rendfokozatot, mivel ő a Rogue One-ban is ilyet hordott (viszont a The Bad Batch-ben, amikor még parancsnok, egysoros a rangjelzése). Plusz itt nagyon sok új dolgot is láthatunk, mert az Andor az első olyan mű, ami kiemelt szinten használja a BBI-t és a szárazföldi gyalogságot, és ezeket elég részletesen kidolgozta most - kérdés, hogy a későbbi alkotók ezt mennyire veszik át. A Lázadók oldalán viszont maradtak a Rogue One és a Rebels megoldásánál, és használják mindkét változatot. A Rogue One-ban például Cassian is alderaani rangjelzést visel (ez az aspirines), csak éppen zöld színűt, amilyet se az előtt, se azóta nem láttunk. Ez a dizájn az Andorra sem tért vissza, sőt Cassian egyáltalán nem viseli ezt a rangjelzés-változatot, pedig az utolsó etapban már indokolt is lenne. Melshi viszont mindkét műben ugyanazt a dizájnt viseli.

Van egy érzésem, hogy az alkotók ezzel is igyekeznek fenntartani azt a koncepciót, hogy a Lázadók Szövetsége még a szervezettségük csúcsán is fékatonai, "szedett-vedett" társaság volt. Ellenben az Új Köztársaság Hadserege esetében már csak az alderaani rangjelzéseket használják, és ott rendszer is van, ezzel hangsúlyozva azt, hogy ez már egy reguláris haderő.

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.