Ugrás a kommentre

2x14 - Duchess of Mandalore


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem Sidious sokkal jobban meg akarta kavarni a dolgokat eredetileg, de nem igazán jött össze.
Annál jobban nehéz lett volna mint ahogy eredetileg akarta. :P Idő kérdése csak, és Mandalore is háborúban fog állni. Csak ha ez így lesz akkor mi lesz a többi semleges rendszerrel?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annál jobban nehéz lett volna mint ahogy eredetileg akarta. :P Idő kérdése csak, és Mandalore is háborúban fog állni. Csak ha ez így lesz akkor mi lesz a többi semleges rendszerrel?

Keveredjenek ők is háborúba. (Persze nem mind.) :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy ti észrevettétek-e már, de ez az epizód biztos, hogy a The Gungan General előtt játszódik. Amikor Obi-Wan és Satine beszélgetnek látni a háttérben Kharrus szenátort. Továbbá találtam egy bakit is. Zinn Paulness szenátor kétszer is megjelenik egy időben, két különböző helyen. Először még Satine és Obi-Wan mögött áll, és Kin Robbal beszélget, aztán pedig előttük van, és a kuati szenátorral fecseg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy ti észrevettétek-e már, de ez az epizód biztos, hogy a The Gungan General előtt játszódik. Amikor Obi-Wan és Satine beszélgetnek látni a háttérben Kharrus szenátort. Továbbá találtam egy bakit is. Zinn Paulness szenátor kétszer is megjelenik egy időben, két különböző helyen. Először még Satine és Obi-Wan mögött áll, és Kin Robbal beszélget, aztán pedig előttük van, és a kuati szenátorral fecseg.

Miért vagy annyira biztos benne, hogy az Kharrus? Csak távolról lehet látni, és nincs is nála "Ra pálcája", amit Kharrus mindig magánál hord.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért vagy annyira biztos benne, hogy az Kharrus? Csak távolról lehet látni, és nincs is nála "Ra pálcája", amit Kharrus mindig magánál hord.
így van, az nem Kharrus. Ennyi erővel akkor a Hostage Crisisben is őt látjuk.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

így van, az nem Kharrus. Ennyi erővel akkor a Hostage Crisisben is őt látjuk.

Ez elég durva példa... Philo azért máshogy nézett ki. :) Akkor nem Kharrus... De hogy ugyanazt a modellt használták fel, abban biztos vagyok. Teljesen ugyanaz a ruha. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez elég durva példa... Philo azért máshogy nézett ki. :) Akkor nem Kharrus... De hogy ugyanazt a modellt használták fel, abban biztos vagyok. Teljesen ugyanaz a ruha. :)
Az azonos modell használata nem ritka. Éppen ezért örültem, hogy ebben az epizódban számos új szereplő (modell) feltűnt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lightsaber Lost-ban is szerepelt egy az egyben egy Gha Nacht "modell". :D

Egyébként is...rodianból sem csak Greedo az egyetlen. :)

Amúgy az EP4-ben egy pillanatra mintha Terra Sinube-t láttam volna, de aztán jobban megnéztem és mégsem... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lightsaber Lost-ban is szerepelt egy az egyben egy Gha Nacht "modell". :D

Egyébként is...rodianból sem csak Greedo az egyetlen. :)

Amúgy az EP4-ben egy pillanatra mintha Terra Sinube-t láttam volna, de aztán jobban megnéztem és mégsem... :)

Ne OFF -olj, inkább az epizódot értékeld. :o
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne OFF -olj, inkább az epizódot értékeld. :o

Csodálom, hogy így fejben tudod tartani, ki írt már és ki nem. :D:)

Az epizódot még "csak" kétszer láttam, úgyhogy nem volt időm átfogón elemezni, de most, hogy szünet van, szerintem ráérek. :)

Az OFF-ért sorry!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csodálom, hogy így fejben tudod tartani, ki írt már és ki nem. :D:)

Az epizódot még "csak" kétszer láttam, úgyhogy nem volt időm átfogón elemezni, de most, hogy szünet van, szerintem ráérek. :)

Az OFF-ért sorry!

Semmi gond, és én a magam részéről várom az írást. :o
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Fantasztikus az egész szenátusi kavarás! Most így letisztulva és egyben megnézve a trilógiát ez annyira szépen látszik! Nem volt még ilyen történeti szál, ami ennyire a politikai szálra koncentrált volna. Nagyon komoly az egész. Elképzelem a kiscsákókat ahogy csak pislognak, hogy ez most mi, és hol van Jar Jar? :)

 

A történet utolsó része számomra egy Köztársasági köntösbe öltöztetett birodalmi konspirációnak is beillik. Palpatine 'monnyon le!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 4 héttel később...
Hát lehet ez mindenkinek bejött, de nekem nem. Azt nem mondom hogy én jobbat csináltam volna, mert biztos nem, de csalódtam, nem nagyon, hanem nagyon-nagyon. Lehet hogy az volt a baj, hogy túl sokat vártam ettől a résztől hogy esetleg odaveri a Landing at Point Raint, de azt kell hogy mondjam erre a mandalorian trilógiára: Hogy ezek egyre rosszabbak:S. Namármost ami nekem nem tetszett: én azt vártam hogy lesznek benne oan Jango-s üldözések mint az SW 2.-be, vagy vmi látványos akciójelentek a legjobb helyszínen(Couroscant), de ezek nem voltak:(. Vizsla is keveset szerepelt sajnos, és lehet csak szerintem van igy de Satine az elején k*rva idegesítő, a mandalori orgyilkos meg oan balfasznak van beállítva sokkal életszerübb lett volna ha kinyirja Satinet (már 2szer is ott volt egyenest a célkersztbe azt hülye barom melléhúzta). Láttam mondták itt sokan hogy az SW nem a harcról szól de nekem igen is hiányoztak innen a jó kis harcok. És nem kötekedni akarok de az SW, TCW( star WARS, clone WARS) igenis a harc körül forog, minden sw történetben van valami háború, de legalább is valami kis harc biztos, de ezek mellett az teljesen igaz hogy 100%-nyi tömény akcióból nem állhat egy történet sem. Összességében a Mandalore Plot nagyon zsír volt, a Voyage of Temptationnal is voltak probmlémák, nah de ez nekem naon nem jött be. Azt azér szögezzük le hogy nem egy Children of the Force kategória tehát annyira nem rossz de nem ütött ez akkorát. Boccs a hosszú kommentért, és elnézést ha vkit ezzel megbántottam.

Még hogy hosszú a kommentárod? Ha látnád, hogy mennyit szokott írni Darth Sky, akkor egy szavad nem lenne. A hosszú komment pedig önmagában nem sért meg senkit, inkább csak a komment stílusa lehet az, ami enyhén szólva sérti a közízlést. Moderáld már magad! Látom te is abba a generációba tartozol, akik már olyan filmet, amiben nincs egy deka akciójelenet sem, azt meg se nézed. Az pedig, hogy te kizárólag az akciójelenetekért nézed a sorozatot nagyon sajnálatos. Most magyarázhatnék neked erről órákig, de úgy hiszem, hogy feleslegesen járatnám a szám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól gondolod, különöseben nem izgat a véleményed, de nem irok csunyát, nehogy "antiszociális "legyeek,

Akkor meg miért vagy itt? Ha már ennyire egocentrikus vagy, hogy csak a saját véleményed érdekel, akkor miért jöttél ide erre a fórumra? Ez egy közösségi oldal, vannak itt rajtad kívül mások is. És ha ez nem tetszik, akkor inkább menj el, és szerkeszd csak tovább a szánalmas kis blogodat.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Darth Sidious Sio Bibble EPII.-es hangját kapta. De Palpatine is... Vajon miért? :) Mas Amedda rohadt jó hangot kapott, méghozzá Forgács Pétert... Tökéletes választás. Jerec hangja pedig ugyanaz volt, mint Jack Sparrow-é szintén remek. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gruber Hugó talán megbetegedett, de ha már ez történt, akkor Reviczky Gábort kellett volna felkérni a helyettesítésre. Engem is meglepett az új hang, valahogy nem is jött be.

Érdekes, hogy tavaly pont ugyanúgy a 14. résznél volt egy hasonló szinkronbaki, de akkor Rex századosnál. Abban a részben 3 különböző hangja is volt. Ez a 14-es szám ezek szerint nem valami szerencsés. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szinkron csak emelt ennek a résznek a komolyságán. Újra megnézve ismét mellbe vágott, hogy mennyire komoly témák is voltak a második évadban. Ez a rész nem feltétlen kis srácoknak készült. Satine továbbra is félelmetesen jó karakter, remélem visszatér a harmadik évadban. És sajnos attól is tartok, hogy végül is sikerül Palpatine terve, és sikerül belerángatni a háborúba a Mandaloreokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szinkron csak emelt ennek a résznek a komolyságán.

Szerintem is. :D

 

Újra megnézve ismét mellbe vágott, hogy mennyire komoly témák is voltak a második évadban. Ez a rész nem feltétlen kis srácoknak készült.

Hát, ha belegondolsz abba, hogy milyen könnyed volt az első évad, ahhoz képest a második... Ahogy haladunk előre a sorozatban szerintem egyre komolyabb és komolyabb lesz. Elvégre a gyerekek, akik nézik, évről évre idősebbek és érettebbek lesznek. (Már amennyire ez a korosztályuktól elvárható.) Mondhatnánk azt is, hogy a sorozat igazodik a nézőkhöz. :D

 

Sokszor kitárgyaltuk már, szerintem, de elképesztő ez a kifejezés Palpatine arcán. Mindent elárul arról, hogy mit gondol arról, hogy meghiúsultak a tervei.

 

wmplayer201007111417218.png

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokszor kitárgyaltuk már, szerintem, de elképesztő ez a kifejezés Palpatine arcán. Mindent elárul arról, hogy mit gondol arról, hogy meghiúsultak a tervei.
Nagyon jó, valóban! De említést érdemel, amikor kevéssel ezután összenéznek Ameddával. Sokat mondó gesztusok. :D Ez és a Senate Murders ékkövei a második évadnak, mert a tisztán politikai kavarást mutatja be. Ráadásul érdekesen. Engem meg már egy jó ideje talán ez az aspektusa érdekel leginkább a Köztársasági időknek. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó, valóban! De említést érdemel, amikor kevéssel ezután összenéznek Ameddával. Sokat mondó gesztusok. :D Ez és a Senate Murders ékkövei a második évadnak, mert a tisztán politikai kavarást mutatja be. Ráadásul érdekesen. Engem meg már egy jó ideje talán ez az aspektusa érdekel leginkább a Köztársasági időknek. :D

Engem főként abban a hitemben erősítenek meg ezek az epizódok, hogy a Köztársaság velejéig romlott, ahogyan azt a szeparatisták is szentül hiszik. És valljuk be, igazuk van. Bár őket sem kell félteni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem főként abban a hitemben erősítenek meg ezek az epizódok, hogy a Köztársaság velejéig romlott,
És az a jó, hogy vannak akik ezt ha homályosan is, de látják. Mint Satine. A háború mögé bújva bármit meg lehet tenni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az összenézésről jutott az eszembe... Lehetséges, hogy Mas Amedda be van avatva Palpatine terveibe?

Valamilyen szinten biztos. Számomra ez még az Ep. 3. Sidious vs Yoda harc elejéből vált egyértelművé.

Sőt már az Ep. 2-ben is ő javasolja Jar-Jarnak a Kancellár korlátlan hatalommal való felruházásának indítványát, és ha jól emlékszem, ott is van egy ilyen összenézésük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.