Ugrás a kommentre

2x14 - Duchess of Mandalore


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

14. rész - Duchess of Mandalore / Mandalore hercegnője

 

epguide214.jpg

 

Írta: Drew Z. Greenberg

Rendezte: Brian Kalin O'Connell

 

Helyszín: Coruscant, Mandalore, Concordia

 

Szereplők:

Obi-Wan Kenobi - James Arnold Taylor

Satine Kryze - Anna Graves

Palpatine kancellár (Darth Sidious) - Ian Abercrombie

Padmé Amidala - Catherine Taber

Mass Amedda - Stephen Stanton

Davu Golec - Dee Bradley Baker

Halálőrség merénylője - Dee Bradley Baker

Pre Vizsla - Jon Favreau

Jerec miniszterhelyettes - Corey Burton

Anakin Skywalker - Matt Lanter

Almec miniszterelnök - Julian Holloway

Dooku gróf (Darth Tyranus) - Corey Burton

Onaconda Farr - Dee Bradley Baker

Riyo Chuchi szenátor - Jennifer Hale

Orn Free Taa - Phil LaMarr

Rendőrségi droidok - Tom Kane

Aramis - Corey Burton

Almec felderítője - Matt Lanter

Mon Mothma - ???

Dantum Roohd szenátor - ???

Kin Robb szenátor - ???

 

Történet

Satine hercegnő megpróbálja meggyőzni a Szenátust, hogy a Halálőrség nem jelent fenyegetést, ám valaki hamis felvétellel éppen az ellenkezőjét bizonyítja. Hogy megmentse a bolygóját a Köztársaság megszállásától, Satine maga kezd nyomozni az ügyben, ám eközben gyilkosság gyanújába keveredik.

 

Érdekességek

- Egy jelenetben feltűnik Mon Mothma, a Lázadók Szövetségének későbbi vezetője, akit láthattunk az ep3-ban és az ep6-ban is.

- Az epizódból ugyan kimaradt, de a rész végén azért volt jelen Anakin, mert ő vezette volna a Mandalore megszállását. Eredendőn több jelenet is szólt volna arról, hogy Anakin készül a csatára.

- Jerec miniszterhelyettes beszédében elhangzik, hogy „dúl a polgárháború” („a period of civil war”). Az ep4 nyitómondata majdnem ugyanez: „Javában dúl a polgárháború. („It is a period of civil war.”)

- A részbe nem került bele, de a forgatókönyv tartalmazza annak az ithorinak a lefordított szavait, akit a klónok kérdezgetnek Satine-ről. A párbeszéd eképpen zajlott:

- Elnézést, uram! Ha látja ezt a nőt, lépjen kapcsolatba a hatóságokkal. – Klón 1

- Igen, igen. Láttam őt. – Ithori

- Nem hiszem, hogy ért minket. Próbáljunk meg valaki mást. – Klón 2

- Ne, várjanak! Itt van a nő! – Ithori

- A Coruscanti park Ralph McQuarrie vázlatrajzain alapul. A szikla, amit a pláza közepén láthatunk – McQuarrie feljegyzései szerint – az utolsó természetes része a bolygónak, amit nem fedtek be. A szikla a valóságban is létezik, méghozzá a Lucasfilm Animation Észak-Kaliforniai főhadiszállására vezető úton áll, és Big Rock campus of Skywalker Ranch a neve.

S02E14.jpg

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel és a felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Nekem ez a rész nagyon nagy csalódás volt. Már régóta várok egy CIS győzelemre és reméltem hogy végre megkapom+ szerettem volna ha a galaxis legnagyobb harcosai újra harcolnának. A DeathWatch bérgyolkosa használhatatlan volt. És ahogy gondoltam a DW sereg egész epizódban csak ácsorgott.

 

Az viszont tetszett hogy közelebbről megismertük Coruscsant rendfenntartási módzsereit, bár a klónok azokkal a pajzsokkal elég furcsák voltak.És jó volt újra látni Dookut hús-vér valójában

 

10/5

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű rész volt. Ezzel azt hiszem, ez lett a kedvencem a 2. évad történetei között (legalábbis az eddigiek közül). Ármánykodás, merényletek, volt itt minden. Tetszett Sidious aktív részvétele az események mozgatásában, a TCW-ben talán a mozifilm óta nem avatkozott ilyen jelentősen közbe ármánykodással. A Szenátus is most jelent meg először abban a formában, amire rendeltetett, vagyis végre üléseztek is benne, és nagyon jó volt látni Mass Amedát, mely szvsz elengedhetetlen tartozéka a kancellárnak, mégis több, mint másfél évadot kellett várni a megjelenésére (menyivel értelmesebb lenne őt látni a Hostage Crisisben, mint Orn Free Taa-t). Szintén meglepetés volt Mon Mothma feltűnése.

És különösen tetszik, hogy a sztori még mindig nincs lezárva, így remélhetőleg nem most láttuk utoljára Satine-t és a Death Watch brigádot. Amidala behozatala is kézenfekvő volt, a Szenátus megjelenésével vártam is a feltűnését.

Ja, valaki a Lightsaber Lostban hiányolta a rendfenntartó klónokat. Már akkor is vakartam a fejem ezen, mert egyrészt, a mozifilmben és a Hostage Crisisben is szerepeltek, szóval megvoltak ők (sőt, voltaképpen az Ambushban is ők voltak, hiszen később Thire veszi át Fox parancsnok helyét), de itt is elég jelentősen feltűntek. De mint látható, azért nincsenek több százezren az utcán, így nem csoda, ha a Lightsaber Lostban nem tűntek fel az utcán (éppen nem jártak olyan helyen, ahol voltak járőreik). És remekül kiegészítették egymást a rendőrdroidokkal. Apropó, jópofa volt az ep4-ből átemelt szirénás droid :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis rész volt, bár nem váltotta meg a világot, kicsit hiábavalónak érzem ezt a történetszálat, mert végeredményben nem történt semmi, maradt minden a régiben Mandaloron. Az a megszállás jól jött volna a Köztársaság részéről, illetve a Halálőrség akciózása a szepik oldalán. Noh mindegy. Ezen kivűl minden tetszett. A vörös csíkos klónok, az ármánykodás, Coruscant alvilági része -beemelve a korai Concept art egyikét. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez most egy nagyon jó rész volt, az évad legjobbja :)
Minő ritkaság, de egyetértek. :D A legjobbak között van ez is. Remek az egész történet és a végső konklúzió odacsesz. Ma már nincs agyi kapacitásom hosszú értékelésre, de holnap jönni fog az is.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody tippje bejött, és tényleg nagyon tetszett az epizód, rengeteg apró momentuma volt, ami sokat dobott a hangulaton. Az egyetlen igazi problémám az az volt, hogy lezáratlan maradt a történet, és senki sem ért el semmit, és a Halálőrség felszámolásának kérdése sem oldódott meg.

Nagyon jól nézett ki a rész elején a világűr. Kivételesen nem csak a nagy feketeséget láthattuk a csillagokkal, hanem egy kékeszöld színű csillagködöt, ami meglepően jó hangulati elem. Aztán ott volt Dooku feltűnése. Mivel ő a kedvencem nehéz ezt, nem pozitívumként tekintenem. A mandaloriai kém visszatérésénél kicsit túlságosan hasonlított a The Mandalore Plot elejére. Még a kameraállás is ugyanaz volt, sőt, Almec is ugyanonnan jött. Ennyire monoton népséggé vált volna a mandaloriai? Nem csodálkozom, hogy a Halálőrség hevesen tiltakozik. Csak most tűnt fel Almec frizurája. Meg az egész karakter mintha kidolgozottabb textúrákat kapott volna, és sokkal megvizseltebben néz ki, mint valaha. Mas Amedda feltűnése is külön öröm volt, már csak Sly Moore hiányzott Palpatine bal oldaláról. Viszont a karaktere továbbra sem valami szimpatikus.

Megfigyeltem, hogy a Szenátusban szinte minden egyes platformon volt egy hologramadáson keresztül megjelent képviselő. Jó volt látni Mon Mothmát, (aki meglepően fiatalos külsővel büszkélkedhet) és Riyo Chuchit is. Satine úgy nézett ki abban a vérvörös köpenyében, mint egy XII. századbeli sátánista. Nagyon szép volt az a coruscanti látkép is, ahol a sűrű felhők közül csak egy foltban tör át a napsugár. És nagyon tetszett továbbá a hődetonátoros fülcsengős effekt. Ilyen miért nincs gyakrabban? :D Egyedül az epizód lezáratlanságával voltak problémáim. Aztán ott volt az Anakin-Padmé és az Kenobi-Satine párocskák. Egyszer elugorhatnának valahová közösen. :)

Jah, és megjegyzem Palpatine minden eddiginél gyanúsabban viselkedett. Egyszerűen látni a gonoszt a tekintete mögött. Amikor bemutatják az igazi felvételt látszik ahogyan legbelül örjöng, amiért megint kudarcot vallottak. És újból előkerült a téma, hogy szerintem miért a CIS-nek van igaza. Palpatine mit sem törődött a hercegnő elveivel, hogy mennyire fontosnak találja a népe azt, hogy semlegesek maradjanak ebben a háborúban, ahogyan az az 1500 rendszer is, amelyek tagjai ennek a szervezetnek. A Köztársaság egész egyszerűen ráerőszakolja az akaratát az alattvalóira.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mandalore történet utolsó részéhez érkezvén nagyon kíváncsi voltam sikerül-e végül belerángatni a semleges rendszerek zászlóshajóját a háborúba, továbbá, hogy Satine életben marad-e. "Nem" és "igen" a válasz, de azért megér a dolog egy misét. :D Kezdjük mindjárt azzal, hogy sokszor az volt az érzésem, hogy a Birodalmi időkben járunk. Már akkor felhúztam a szemöldököm, amikor megszállásról beszéltek, mert ez számomra annyira Köztársaság idegen fogalom. Főleg úgy, hogy egy saját tag-rendszert akar erővel militarizálni. A szenátusi üléseken ennek érdekében mindent meg is tesz Palpatine. Először bemutatja a hamisított felvételt, majd amikor kiderül az igazság, már nyalizik. A Birodalomban már nem kell majd ilyen tiszteletköröket futni. Az lesz amit ő mond és kész. Örültem Mon Monthma feltűnésének, remélem ez jelzés értékű, és később még viszont látjuk őt. Egyébként érdekes volt látni, mennyire jól látja Satine a helyzetet, viszont Obi-Wan továbbra is vakon hisz a Köztársaságban. A hercegnő megint jól kiosztja a platformon, de teljesen igaza van. Sajnos a férfi nem látja a fától az erdőt, de ez a többi rendtársára is igaz. A jelenet szépen megmutatja ebbéli gyengeségüket. Bár azt azért Obi-Wan mentségére írom, hogy segített Satine -nak, és az epizód végén ő vonja meg a konklúziót, ami viszont remek gondolat. Érdekes lesz látni, hogy az EPIII -ra hogyan válik majd gyanakvóvá az egész Jedi rend Palpatine irányába. Úgy érzem ez a Mandalore konfliktus egy jó kezdet ehhez.

 

Végre feltűnt Dooku és Sidious is, de ez nem meglepő az események ezen pontján. Mint mindent és mindenki mást, a Death Watch hadsereget is csak eszközként használják a konfliktusok kreálására. Szegény Pre Vizsla keze is meg van kötve, ak iemiatt természetesen türelmetlen, mert minél előbb támadni akar. Akár egy forró fejű kölyök, akit Dooku tart pórázon. A végén ki is oktatja a gróf, hogy kezdő ezekben az intrikákban, vele ellentétben. :D Biztos vissza fognak térni még, hisz viszonylag nagy seregük van, mely még kaphat szerepet Dooku és Sidious tervében. Remek momentum, ahogy egy fejbiccentéssel elküldi a mellette álló katonáját Coruscantra, ráadásul közben rá se néz. :)

 

A Coruscanton látott üldözéses és krimi jelenetek mind-mind hangulatosak voltak. Lassan már teljesen ismerjük a szinteket. Itt most nem a legalsó régiókban járunk, hanem egyel felettük. Az a tér nagyon szép volt a visszaköszönő Ralph McQuiree látványelemekkel. A Satine elleni merénylet kissé fura volt, már mint abból a szempontból, hogy nem lett volna egyszerűbb a zegész kompot felrobbantani? Vagy csak balesetnek akarták beállítani? Az őrök hősiesen megvédték a hercegnőt, de van egy olyan érzésem, hogy ők meghaltak a zuhanás okozta sérülésekben. Bár ebben nem vagyok biztos (mindenesetre sajnáltam őket).

Végre feltűntek a városban járőröző klónok is, de csak ketten. A droid rendőrökkel kiegészülve egész jó kis rendfenntartó egységet képeznek. Itt a legjobb az volt amikor a Mandalore merénylő ledobott egy gránátot, és a robbanás után Obi-Wan fülzúgását hallhattuk. Kettejük kézi-tusája is látványosra sikeredett, ás már-már azt hittem megöli a fickót, aki végül hasonlóan menekült el, mint Jango az EPII -ben.

 

Összegezve remek rész volt ez is, gyönyörű látványvilággal és kiváló sztorival. Mint ahogy Dzséjt is írta, ez a történeti szál minden dicséretet megérdemel, mert remekül mutatja be a Köztársaság visszásságait.

 

Egy apróság a végére. Obi-Wan szállását első ízben láthatjuk az SW során. Igazi Jedi kabin, puritán de nagyon hangulatos!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody tippje bejött, és tényleg nagyon tetszett az epizód, rengeteg apró momentuma volt, ami sokat dobott a hangulaton. Az egyetlen igazi problémám az az volt, hogy lezáratlan maradt a történet, és senki sem ért el semmit, és a Halálőrség felszámolásának kérdése sem oldódott meg.
Legalább sikerült megőriznie Mandalorenak a semlegességét, elvégre ezért utazott Coruscantra Satine. Tehát ez a siker egyrészt, másrészt viszont így most már valóban nekik kell leszámolni a Death Watch -al ami nagy feladat lesz. Folytatódik tovább a történetük. Remélem még kapunk majd utalást az éppen aktuális eseményekről. :)

 

Nagyon jól nézett ki a rész elején a világűr. Kivételesen nem csak a nagy feketeséget láthattuk a csillagokkal, hanem egy kékeszöld színű csillagködöt, ami meglepően jó hangulati elem.
Ez hasonlatos volt az EPIII -as ködhöz. Ha jól tudom ez a galaxis peremén van valahol.

 

A mandaloriai kém visszatérésénél kicsit túlságosan hasonlított a The Mandalore Plot elejére. Még a kameraállás is ugyanaz volt, sőt, Almec is ugyanonnan jött. Ennyire monoton népséggé vált volna a mandaloriai? Nem csodálkozom, hogy a Halálőrség hevesen tiltakozik. Csak most tűnt fel Almec frizurája. Meg az egész karakter mintha kidolgozottabb textúrákat kapott volna, és sokkal megvizseltebben néz ki, mint valaha.
Almec végre tisztázta magát előttem. :D az első részben még gyanús volt, de itt már teljesen rendben volt a karakter. Az a jelenet egyébként remek felvezetése volt a résznek.

 

 

Mas Amedda feltűnése is külön öröm volt,
Bizony! Remek modelt használtak csak úgy, mint Monthmánál.

 

 

Megfigyeltem, hogy a Szenátusban szinte minden egyes platformon volt egy hologramadáson keresztül megjelent képviselő.
Az az éppen ebszélő Mandalori miniszterelnök-helyettes volt, csak kicsiben. :D

 

És újból előkerült a téma, hogy szerintem miért a CIS-nek van igaza. Palpatine mit sem törődött a hercegnő elveivel, hogy mennyire fontosnak találja a népe azt, hogy semlegesek maradjanak ebben a háborúban, ahogyan az az 1500 rendszer is, amelyek tagjai ennek a szervezetnek. A Köztársaság egész egyszerűen ráerőszakolja az akaratát az alattvalóira.
Palpatine a hunyó, de ettől még nincs igaza a CIS -nek, mert ők is ezt csinálják. De hát mint tudjuk azok mögött is Palpi áll.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az az éppen ebszélő Mandalori miniszterelnök-helyettes volt, csak kicsiben. :)

Tényleg, eddig észre sem vettem, hogy a platformokon is csak akkor gyúlnak ki a fények, amikor bekapcsolják a felvételt. De ha már kivetítik olyen nagyba, ahonnan mindenki láthaja, akkor miért jelenik meg sok kicsibe?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg, eddig észre sem vettem, hogy a platformokon is csak akkor gyúlnak ki a fények, amikor bekapcsolják a felvételt. De ha már kivetítik olyen nagyba, ahonnan mindenki láthaja, akkor miért jelenik meg sok kicsibe?
Hátha valaki rosszul lát. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként azért is zseniális az egész szenátusi cucc, mert látjuk hogyan működött ez a testülete a Köztársaságnak a háború alatt. Így érthető miért jött létre egyáltalán a 2000 -ek delegációja. Ilyen törvényhozás mellett az a csoda, hogy olyan sokáig tartott megalakulniuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Satine elleni merénylet kissé fura volt, már mint abból a szempontból, hogy nem lett volna egyszerűbb az egész kompot felrobbantani? Vagy csak balesetnek akarták beállítani?

Szerintem a túl sok robbanóanyag feltűnő lett volna, nameg a merényletmek több haszna van.

 

Olvasom az episode guideban hogy a megszálló sereget Skywalker vezette volna. Kár hogy kihagyták :(

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közömbös, bár a jó felé tendendáló rész volt. Öröm volt látni tevékenykedni Sidious-t, Palpatinet és jó volt látni Mas Ameddát és Mon Monthát (igen jó megjelenésük lett, ez tetszett)

 

A politikai manipuláció is tetszett, jó látni, hogy aktívan megtéveszt Palpi. Azt nem bánom, hogy nem tárult le a Mandalór történetszál, legalább máskor ia kaphatunk ilyet, érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így érthető miért jött létre egyáltalán a 2000 -ek delegációja. Ilyen törvényhozás mellett az a csoda, hogy olyan sokáig tartott megalakulniuk.

Szerintem azért tarthatott sokáig, bár a sokáig is viszonylagos, hiszen az ep2-3 között mindössze 3 év telik el, mert a szenátoroknak fel kellett ismerniük, merre tart a Köztársaság, és utána társakat találni, akik hasonlóan gondolkodnak. Valószínűleg ez nem egy pár hetes folyamat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért tarthatott sokáig, bár a sokáig is viszonylagos, hiszen az ep2-3 között mindössze 3 év telik el, mert a szenátoroknak fel kellett ismerniük, merre tart a Köztársaság, és utána társakat találni, akik hasonlóan gondolkodnak. Valószínűleg ez nem egy pár hetes folyamat.
Ez is igaz. :( Akkor így már jó. :) És gondolom Palpatine sem az első perctől kezdve csinált ilyeneket, hanem fokozatosan növelte az ilyen és hasonló esetek számát.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mandaloriai kém visszatérésénél kicsit túlságosan hasonlított a The Mandalore Plot elejére. Még a kameraállás is ugyanaz volt, sőt, Almec is ugyanonnan jött.
Szerintem ugyanaz a jelenet volt mint a Mandalore Plotban, csak Obit cserélték le a kémre.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy olvasom, nagyon eltérőek a vélemények, de én is a "legjobb részek" köztieket gyarapítom.

 

Én ritkán szoktam mondani...legalábbis remélem, hogy Top ez-az, de ez lehet belekerül nálam is, a 2. évad legjobbjai közé biztosan, még ha nem is vagyok teljesen megelégedve vele.

Imádom a csatákat is, és a beléjük vitt kreativitást és újításokat, de néha már nagyon vártam, hogy egyszer-egyszer mutassák Palpit is, és most végre megkaptam.

Csodálatosan be lett mutatva, hogy mennyire játszik mindenkivel, kis csalásokkal. Persze itt nem éppen kis csalásról volt szó... :(

Satine itt egy kicsit átvette Padme karakterét, de még ez sem zavart annyira pedig engem szokott.

A harc is teljesen jól lett vegyítve, éppen annyi amennyi kell. A bérgyilkost jó volt látni, mert nagyon szeretem Jangot és Bobát is egyaránt, és át eléggé rájuk emlékeztetett, bár elég kis bénácska volt. :P Ha balesetnek akarta álcázni az első merényletet, akkor minek akarta lelőni később. Akkor már az elsőnél is felrobbanthatta volna, de hát nyílván így hozta a sors.

Na és ami nem tetszett. Egész végig dark hangulat, reményvesztettség, de azért az utolsó pillanatban minden jóra fordult...végre lehetett volna egy olyan epizód amiben nem feltétlenül nyernek a jedik, vagy a jók. Elfoglalhatták volna Mandalort a Köztársasági csapatok, vagy akár a Szeparatisták is. Én még abba is belementem volna, hogy Satine meghaljon, amire Ody is tippelt egyszer.

Kell méééég, hogy jobban nyomják, mennyire is elkeseredett ez a háború, kell majd még egy Jabiimi csata. :P

Szóval és sajnáltam Palpit, ennyi erőfeszítés, meg mosolygás a csuklya alatt és semmivé lesz... :D na majd legközelebb.

Nekem ez a rész simán 9/10es, még jópárszor meg fogom nézni, és nekem ezek miatt jobban is tetszett mint az első 2 része a trilógiának. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Legacy of Terror epizód óta ugy voltam, hogy inkább majd csak akkor irok be valamelyik rész topicjába, ha a véleményem egyértelmüen a pozitiv felé leng ki. Nem akartam a fórum fanyalgója lenni, aki minden aktuális rész után csak huzza a száját és sorolja, hgy neki mi nem jön be.

 

És most megtört a jég: ezt az epizódot az elejétől a végéig élveztem. Ami szinte megszokott: a rendezés és a látvány egyszerüen gyönyörű. De ez mondjuk általában elmondható a második évadról. Egyre jobban látszik, mint csiszolják, fejlesztgetik a sorozat megjelenését. Az a coruscant-i tér, ahol a grófnő és Obi-Wan találkozik egyszerüen gyönyörű. Néhány snitt egy animációs mozifilmben is simán megállná a helyét.

 

A sztori jól vitte tovább Palpatine karakterét a sorozaton belül, aki egész idáig rendkivül keveset szerepelt és akkoris inkább csak a jóságos kancellár szerepe jutott ki neki. Most viszont ezen a játékon tényleg látszott, hogy játék. Nem tolták az arcunkba: nem huzta elöttünk a nyakába a Sidious köpenyét és nem mutatták mint öklözik mérgesen a levegőbe amint megtudja hogy a grófnő nem lett eltéve lábalól, épp csak leheletfinoman átjött, aminek átkell.

Egyébként meg ez a "ártatlan ember gyanúba keveredik és menekülni kényszerül" az egyik kedvenc toposzom. Minden hitchcocki krimi alapmótivuma és szerintem egész ügyesen ágyazták SW környezetbe (najó, minusz a kamerás robot piros-kék villogója).

 

Talán egyetlen apróság volt, ami nem annyira ült nálam: a második évadban szinte tendenciozusan gyengék és szerencsétlenek az Erő-használók, ha egy nem-Erőhasználóval kell bunyozniuk. Ebben a mostani részben egyébként ezt is messze jobban sikerült megoldaniuk, mint a korábbiakban, de nekem még igy is picit rezgett a léc. De amikor Obi-Wan odavágja a falhoz a fejvadászt, az azért szép lett. Akkor fellélegeztem: na ezt vártam már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sw-be ágyazott krimi.Egyből ez jutott eszembe mikor megnéztem a részt.Satine-t féltettem, hogy nehogy megöljék, nagyon szimpatikus karakter.Tulajdonképpen majdnem ugyanazt a harcot folytatta a Szenátusban, mint annak idején Padmé a háború kitörése elött.Sidious és Dooku manipuláciján nem csodálkoztam, gondoltam, hogy valamiképp bele akarják kényszeríteni a háborúba Mandaloret.Ami viszont megdöbbentett az a Köztársaság erőszakossága.Eddig úgy voltam vele, hogy a Köztársaság harcol a jó oldalon, és megvédik a bolgókat a szepik támadása ellen.De hogy egy bolygót akarata ellenére megszállnak az nem tetszett.Mert akkor feltehető a kérdés, hogy miben különböznek a Szeparatistáktól?Ugyanolyan agresszorok mint ők.Sajnos a háború a jó Köztársaságot elvitte egy olyan útra aminek a vége a Birodalom lesz.Külön örülök, hogy ilyen irányba is elmennek a készítők és gazdagítják ismereteinket a Köztársaság Birodalommá való válásának mélyebb okaival.

Odyval egyetértek, hogy Obi-wan sajnos most nem látta ezt, de Satine igen.

Satine bújkálása is bejött, Obi-wan harca a bérgyilkossal meg lenyűgözött.Amikor az Erővel odavágta a csávót az nagyon tetszett.

A vége is tetszett, szerintem jól oldották meg.

 

Felmerült egy kérdés.Az unokaöcsém nagyon szereti ezt a sorozatot most 7 éves.Ha ezt a részt látni fogja szerintem semmit nem fog belőle érteni.Végülis ez gyerekeknek készül, de egy gyerek nem ért meg politikai dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felmerült egy kérdés.Az unokaöcsém nagyon szereti ezt a sorozatot most 7 éves.Ha ezt a részt látni fogja szerintem semmit nem fog belőle érteni.Végülis ez gyerekeknek készül, de egy gyerek nem ért meg politikai dolgokat.

 

Az nem baj, ha nem érti az egészet. Lesz elég dolog ami megragadja. Nekem is vannak kisgyerek ismerőseim: imádják a prequeleket, de ha nekik szegezném, hogy mondják el Palpatine szerepét a történetben és a politikai manövereit akkor valszeg nem kapnék teljes választ. Nekik épp elég, hogy a jedik coolak. A sorozattal is ez a helyzet szerintem. Épp elég dolog van ebben a részben is, ami megragadhatja őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nem baj, ha nem érti az egészet. Lesz elég dolog ami megragadja. Nekem is vannak kisgyerek ismerőseim: imádják a prequeleket, de ha nekik szegezném, hogy mondják el Palpatine szerepét a történetben és a politikai manövereit akkor valszeg nem kapnék teljes választ. Nekik épp elég, hogy a jedik coolak. A sorozattal is ez a helyzet szerintem. Épp elég dolog van ebben a részben is, ami megragadhatja őket.

 

Tulajdonképpen tényleg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr. Titkon vártam már mikor térsz vissza, és éreztem, hogy közeleg az idő. :( Ez egy nagyon komoly rész volt.

 

Frenkie. Én is azon ütköztem meg, hogy a demokrácia mögé bújva milyen dolog már megszállni egy tag-rendszert, ráadásul annak kifejezett akarata ellenére. Sidiousék még szegény Jerecket is képesek voltak kinyírni a cél érdekében. De legjobban Satine szavai ütöttek: "Talán ha több polgár lenne hisztérikus, többen szólalnának fel a Köztársaság igazságtalanságai ellen."

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt most nagyon gyors volt, máris elkészült a rész teljes útmutatója. Két dolog nagyon bejön. Először is a szikla, ami ha tényleg az utolsó természetes eredetű látható képződmény a bolygón, akkor nagy zarándok hely lehet. A másik pedig a klónok beszélgetése az Ithorival. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.