Ugrás a kommentre

2x18 - Zillo Beast


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Eszembe jutott valami a Malastare és a dugok kapcsán. Mi van ha időközben semleges lett a Malastare? Az ok, hogy az EPI idején még a szenátusban voltak, de akkor még a Neimoidiiak is ott voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a Köztársaságot sem kellett félteni ebben az időszakban sem. Gondoljunk arra, hogy a Köztársaság sem volt túl idilli az EPI. idején, mert mindenki, aki tudta, lefizette Valorum főkancellárt, aki pedig olyan döntéseket hozott, amilyeneket mondtak neki. Meg hát ott volt a Duchess Of Mandalore-ban is... A Szenátus, Satine hercegnő szavait figyelmen kívül hagyva ráerőszakolta az akaratát a bolygóra.

Ezért írtam azt, hogy a Köztársaság fénykorában. Az ep1-2-3 minden, csak nem a fénykora :lol: Abban az időben már el tudom képzelni, hogy a Köztársaság a betelepülők javára dönt, de a Malastare granok által történt "megszállása" mint lentebb írták, több ezer évvel az ep1 előtt történt. Nem mindegy.

 

Eszembe jutott valami a Malastare és a dugok kapcsán. Mi van ha időközben semleges lett a Malastare? Az ok, hogy az EPI idején még a szenátusban voltak, de akkor még a Neimoidiiak is ott voltak.

Csakhogy még az ep3-ban is ott voltak. Ask Aak volt az ep2-3-ban a Malastare szenátora.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban az időben már el tudom képzelni, hogy a Köztársaság a betelepülők javára dönt, de a Malastare granok által történt "megszállása" mint lentebb írták, több ezer évvel az ep1 előtt történt. Nem mindegy.

Jah, tényleg... :lol:

Viszont... Mi van akkor, ha a harmadik évad tizenhatodik része már nem a christophsisi, hanem a malastare-i csata előzményeit mutatja be? Mert ugyebár a rész elején megemlítik, hogy a malastare-i csata a háború egyik legkeményebb, és leghosszabb csatája... Ahhoz képest, hogy a narrációban ilyen nagy szavakat használtak elég hamar letudták a dolgot... Mi van akkor, ha ez az epizód még a mozifilm előtt játszódik... Talán ezért nem volt benne Ahsoka, és a Cat And Mouseban említést tesznek Trench admirális egyik korábbi csatájáról, amit a Malastare felett vívott... Az elméletem egyedül az ARC-170-esek felbukkanása miatt hibádzik...

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah, tényleg... :lol:

Viszont... Mi van akkor, ha a harmadik évad tizenhatodik része már nem a christophsisi, hanem a malastare-i csata előzményeit mutatja be? Mert ugyebár a rész elején megemlítik, hogy a malastare-i csata a háború egyik legkeményebb, és leghosszabb csatája... Ahhoz képest, hogy a narrációban ilyen nagy szavakat használtak elég hamar letudták a dolgot... Mi van akkor, ha ez az epizód még a mozifilm előtt játszódik... Talán ezért nem volt benne Ahsoka, és a Cat And Mouseban említést tesznek Trench admirális egyik korábbi csatájáról, amit a Malastare felett vívott... Az elméletem egyedül az ARC-170-esek felbukkanása miatt hibádzik...

Nagyon érdekes felvetés, de az ARC -k miatt szerintem bukik.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Átkozottul meg tudják az egészet kavarni ezzel az időugrálással. Jó dolgukban már nem tudják mit csináljanak. Remélem az élőszereplőst nem így fogják "lejátszani".
Antológia oldie, antológia! :lol: Itt azért az ARC -ok mindent eldöntenek, nem kell parázni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Várakozásaimnak eleget téve nem kellett csalódnom az epizódban. Mindazonáltal volt benne egy-két számomra nem tetsző dolog, amit ki fogok fejteni, de persze ízlés kérdése ez is.

A nyitó jelenetsorra nem nagyon lehet panasz látvány szempontjából. Végre felbukkantak az ARC-170-esek is, amik az Y-szárnyúakkal karöltve, a gigászi droid sereg felé repülve félelmetesen hasonlítottak az első Halálcsillag ellen repülő X-szárnyúakhoz. Egyébként maga a csata is egy furcsa geonosis-yavin párosítás volt. A felszínen a temérdek roham- és szuper harcidroidok, a pók- valamint rákdroidok és a tankok sokasága lenyűgöző látvány volt, még SD minőségben is. :D De a köztársaságiaknak sem kellett szégyenkezniük az SPHA-T-kkel vagy az AT-TE-kkel. A látvány kihangsúlyozza amit a narrátor is mond a bevezetőben, vagyis hogy itt bizony egy elég kemény csata dúl, amiből mi sajnos megint csak csipetnyit láthattunk. Maga a harc viszont nem igazán volt logikus. Hiszen ha Palpatine már elrendelte a bomba ledobását, minek indultak el a klónok is? Bőven elég lett volna, ha a levegőből ledobják a cuccot és a droid hadsereg máris kampeca. :P Annyira nem tartóztatták fel a szepiket, hogy életbevágó legyen az osztagok frontvonalra küldése, de látvány szempontjából nem volt utolsó.

Hatalmas pozitívum, hogy végre felbukkant egy új helyszín, a Malastare bolygó és jobban megismerhettük a dugokat is. Örülök, hogy újabb eszközökkel bővül az SW palettája, kezdve a markoló- és katapult-gépezetekkel (amikkel Zillo-t bombázták) és a lőfegyverek helyett lévő 'botokkal'. Bár ezek a pálcák felettébb hasonlítottak a Magna Guard-ok elektropálcáira. Urus dózse tipikus sunyi karakter volt, csodálom, hogy nem a szeparatistákkal kötött alkut. Megfelelő ellen szolgálat fejében (pl. olcsóbb üzemanyag) nem hinném, hogy rabszolga lett volna a fajából.

Mace feltűnése is üdítő volt, de Anakin helyett szívesebben láttam volna az oldalán Fistót, vagy ha már egy remek vadászpilóta kell, akkor Plo Koon-t. Így felmerül a kérdés, hogy hol van Ahsoka? Megint elhagyta a fénykardját? :D Vagy őt kéne sűrűbben szerepeltetni, vagy Anakint mellőzni (én annak örülnék, ha mindkettő megtörténne), mert így kezd olyan érzésem lenni, hogy az egész háború Anakin körül forog.

Zillo ötletében nem találtam semmi kivetni valót, sőt mivel én Godzillát sem igazán ismerem, fel sem tűnt volna az esetleges "koppintás", ha nem említitek, úgyhogy tetszett. Ami viszont nem jött be, az a kinézetének bizonyos részletei. Nem túl életszerű, (még az SW-ben sem) hogy egy ekkora lény súlyát elbírják azok a nyegle lábak. Én sokkal vastagabbra, izmosabbra csináltam volna őket az animátorok helyében. A hátából kinőtt harmadik kar még oké lett volna, ha nem légycsapóban végződő ujjai lettek volna. Elég groteszk látványt nyújtottak. Ami még nem jött be, viszont jót röhögtem rajta, az Anakin csimpaszkodása a kis asztromech droidjába. Artu rakétai nagyon modernek lehetnek, ha ekkora teljesítményre képesek. Nem elég, hogy a több tucat fémalkatrésszel és számítógépekkel, miegymással telezsúfolt droidot a levegőbe bírják emeli, még egy cirka 70 kilós embert is könnyedén elbírnak. :D

Windu jelleme kivételesen tetszett, miután nagyon szimpatikus módon kiállt Zillo mellett és kihangsúlyozta, hogy egy ártatlan életformának sokkal inkább a megmentésére, mintsem elpusztítására kell törekedni. A kedvenc jelenetem, a kráterbe lemászó Winduék alatt megmozduló talaj volt. :D Remekül lépett a színre Zillo és a már említett hátrányai ellenére is összességében örülök, hogy láthattuk. A címmel ellentétben egy pillanatig sem tudtam rá fenevadként tekinteni, hiszen, mint minden normális élőlény, ő is csupán önvédelemből, ösztönszerűen cselekedett. Biztos vagyok benne, ha a dugok nem ingerlik, akkor békén hagyta volna a népüket. Szerencsére a humorról sem felejtkeztek meg a készítők, ami fontos, hogy ne váljon dúl "depissé" az epizód.

Anakin: Sikerült.

Windu: Biztos?

Anakin: Igen...menj te előre. :D

Szóval a kisebb negatívumok ellenére lényegében jó epizód volt, újabb bolygóval, fegyverekkel, eszközökkel és fajokkal színesebbé téve a sorozatot, ezzel együtt az egész SW-Univerzumot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maga a harc viszont nem igazán volt logikus. Hiszen ha Palpatine már elrendelte a bomba ledobását, minek indultak el a klónok is? Bőven elég lett volna, ha a levegőből ledobják a cuccot és a droid hadsereg máris kampeca. :D Annyira nem tartóztatták fel a szepiket, hogy életbevágó legyen az osztagok frontvonalra küldése,
Gondolom előtte is harcoltak már, a bomba meg nem régen érkezett, szóval akkor már nem kellett visszavonulniuk.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megfigyeltem, hogy a dugok nem a tenyerükön járnak, hanem új hegyen. :D Nem semmi erő lehet bennük. :D Egyébként nagyon eredeti a megjelenésük. Kezet csókolhatunk Chiang -nak értük.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megfigyeltem, hogy a dugok nem a tenyerükön járnak, hanem új hegyen. :D Nem semmi erő lehet bennük. :D Egyébként nagyon eredeti a megjelenésük. Kezet csókolhatunk Chiang -nak értük.

Ha már a több tonnás Zillót elbírják azok az őzike lábak, akkor a dugok ujjhegyen járása nem túl meglepő. :D Lehet, hogy Malastarenak valami spéci, ultra könnyű gravitációja van...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már a több tonnás Zillót elbírják azok az őzike lábak, akkor a dugok ujjhegyen járása nem túl meglepő. :D Lehet, hogy Malastarenak valami spéci, ultra könnyű gravitációja van...

Meglepő módon a bolygó gravitációja nem annyira könnyű, sőt, másfélszerese az alapértelmezett gravitációnak. Ezért olyan erős fizikailag a dugok népe. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglepő módon a bolygó gravitációja nem annyira könnyű, sőt, másfélszerese az alapértelmezett gravitációnak. Ezért olyan erős fizikailag a dugok népe. :D

Ez viszont tovább dicséri Artu hajtórakétáinak briliáns teljesítményét. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak most tűnt fel egy erős EP5-ös utalás is.

Amikor Anakin kimászik a sérült vadászából, mielőtt Zillo széttaposná azt, eléggé emlékeztet egy bizonyos Hoth-on játszódó jelenetre. :P

És persze megint lezuhan Anakin. :P De tényleg hajaz Luke balesetére, bár itt Anakin mintha kicsit elvesztené az eszméletét.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 3 hónappal később...

Csak nemrég szúrt szemet nekem valami. Trapper a geonosisi csatában egyértelműen Obi-Wan Kenobi alatt szolgált, a 212-es Légióban... De akkor ő mi a fenét keresett itt Mace Windu parancsnoksága alatt? Áthelyezték volna, vagy mi?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon kíváncsi vagyok a szinkronra! az egyik kedvenc részem az évadból. Remélem nem cseszik el Urus Dose hangját! Hamarosan kezdődik. :D

És nem cseszték el! Ha jól hallottam, Revicky Gábor volt az, és nagyon, de nagyon illet Urus karakteréhez. Ezúttal nem találtam olyan idegesítőnek, mint amilyen az eredetiben volt. :D Palpatine-nak megint új hangja van. Talán Grúber Hugónak már megerőltető ennyit beszélni? Dr. Boll hangjával is meg voltam elégedve. Egyetlen szinkronbakit emelnék csak ki, az az, amikor az elektron-proton bomba hatósugara elérte őket, Anakin azt mondta, hogy jön a TŰZlabda. Poén... Azt pedig már a hivatalos magyar epizódcímekből megtudtam, hogy a Zillo Fenevad magyar neve Zillo Sárkány lesz. Szerintem nem hangzik rosszul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.