Ugrás a kommentre

Darth Plagueis és Anakin Skywalker


Ajánlott hozzászólás

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezzel azért vitáznék, mert Anakin nem a semmiből lett, hanem a létező midichlorianok koncentrációja által. 

Meg egy élő anya is kellett azért hozzá. Shmi sem semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

Meg egy élő anya is kellett azért hozzá. Shmi sem semmi.

De én itt nem Anakinról beszélek, tőle elfüggetlenítettem a dolgokat.Csak  magáról arról, hogy valamit megteremteni mit jelent. Sajnálom, hogy ez nem volt egyértelmű.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, mire gondolsz, de mi meg azt magyarázzuk, hogy élő embert teremteni nem olyan egyszerű, mint egy poharat. Egy poharat könnyebb lehet a semmiből összehozni, hiszen az nem egy komplex szervezet, aminek évtizedekig kell működnie helyesen. Az csak egy élettelen tárgy. A Star Trekben egy gép képes élettelen tárgyakat a környező molekulák átrendezésével megteremteni. Nyilván az Erővel is valami ilyesmi zajlik le.

Egy ember egy pohárhoz képest sokkal-sokkal komplexebb dolog, és ahhoz még az Erőnek is egy béranya kellett, hogy létrehozza Anakint. Nem épült fel egy csecsemő a semmiből, vagy maga Anakin Skywalker teljes, felnőtt valójában, hanem megfogant, elvolt 9 hónapig Shmi hasában, megszületett, felnőtt, megöregedett, stb.

 

Teremteni lehet az Erővel, ezt senki sem vitatja, hiszen láttuk. Láttuk a poharat, láttuk Anakint is. Nem ez a kérdés, hanem az, hogy ki és hogyan képes erre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Dzséjt írta:

Értem, mire gondolsz, de mi meg azt magyarázzuk, hogy élő embert teremteni nem olyan egyszerű, mint egy poharat. Egy poharat könnyebb lehet a semmiből összehozni, hiszen az nem egy komplex szervezet, aminek évtizedekig kell működnie helyesen. Az csak egy élettelen tárgy. A Star Trekben egy gép képes élettelen tárgyakat a környező molekulák átrendezésével megteremteni. Nyilván az Erővel is valami ilyesmi zajlik le.

Egy ember egy pohárhoz képest sokkal-sokkal komplexebb dolog, és ahhoz még az Erőnek is egy béranya kellett, hogy létrehozza Anakint. Nem épült fel egy csecsemő a semmiből, vagy maga Anakin Skywalker teljes, felnőtt valójában, hanem megfogant, elvolt 9 hónapig Shmi hasában, megszületett, felnőtt, megöregedett, stb.

 

Teremteni lehet az Erővel, ezt senki sem vitatja, hiszen láttuk. Láttuk a poharat, láttuk Anakint is. Nem ez a kérdés, hanem az, hogy ki és hogyan képes erre.

Ez nyilvánvaló. Én csak azt mondtam, ha a sithek valóban képesek voltak ezzel kapcsolatban elérni valamit ( és nem Anakin megteremtése, mert azt nem hiszem, hogy Anakint Plageuis teremtette), hanem tőle tök függetlenül bármilyen életforma, vagy bármi megalkotása. Szóval magának a teremtés elvének a megértése. Ez a képesség, ha tovább fejlesztik nagyon is veszélyessé válhatott volna. És ha valóban tudott hasonlót, ez az Erőnek okot adhatott, hogy a Kiválasztottat megteremtse. De azt nem veszem készpénznek, hogy Plageuis erre képes volt, de nem utasitom el élből, hogy képes lehetett valamiféle életforma megalkotására. És kicsit ezt gondoltam tovább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Dzséjt írta:

Teremteni lehet az Erővel, ezt senki sem vitatja, hiszen láttuk. Láttuk a poharat, láttuk Anakint is. Nem ez a kérdés, hanem az, hogy ki és hogyan képes erre.

Pontosan. És én úgy vélem, hogy amire az Erő képes, arra elviekben egy Erőhasználó képes is lehet rákényszeríteni. Persze ez függ attól, hogy az illető mennyire erős. Az más kérdés, hogy a gyakorlatban valószínűleg senki nem képes olyan szinten iránytani az Erőt, hogy mindenre rávegye, amire az amúgy képes lenne, ugyanakkor jó kérdés hol van eddig a határ. Én pl. simán el tudom fogadni, hogy Anakin megteremtése még belefér ebbe, szerintetek már nem. Lényegében ennyi a vitaalap. ;)

 

Az pedig már csak a kiegészítés, bár nagyon fontos kiegészítés, hogy aztán valójában az Erő milyen módon "engedelmeskedik" a használójának. Ugyanis könnyen lehet, hogy megtréfálja a delikvenst és nem úgy történnek a dolgok, ahogyan az elsőre tűnhet. Talán erre is utalhat Yoda az Ep.3-ban, amikor azt mondja, hogy sokan csalódtak már a sötét oldal hatalmában.

 

(Sidious amúgy meg azért nem ment el Anakinért, mert ő tényleg nem tudta a helyét, Plagueis nem kötötte az orrára.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, pb69 írta:

Talán erre is utalhat Yoda az Ep.3-ban, amikor azt mondja, hogy sokan csalódtak már a sötét oldal hatalmában.

A gond az, hogy Yoda ezt csak magyarul mondja. Angolul így hangzik a szöveg:

"Faith in your new apprentice misplaced may be. As is your faith in the Dark Side of the Force."

Egy szóval sem mond olyat Yoda, hogy sokan csalódtak a Sötét Oldal hatalmában. Yoda csupán annyit mond, hogy a Vaderbe és a Sötét Oldalba vetett hite megtévesztheti Sidioust.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, pb69 írta:

 

(Sidious amúgy meg azért nem ment el Anakinért, mert ő tényleg nem tudta a helyét, Plagueis nem kötötte az orrára.)

Ezek szerint Plagueis csak azt kötötte Sidious orrára, hogy teremtett valakit, de hogy kit és hová, azt nem? Ez miért lett volna logikus? Nem épp azt éri ezzel el, hogy Sidious elkezdi kutatni, hol lehet ez a valaki? Legalabbis én ezt tartanám logikusnak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 hónappal később...

A Darth Vader: Dark Lord of the Sith képregény legutolsó számában érdekes jelenet van Anakin származásával kapcsolatban. Igaz, hogy ez egy látomás, de sokan már elméleteket gyártanak róla. 

 

https://www.starwarsmedia.hu/hirek/az-uj-vader-kepregeny-fontos-dolgot-emelt-at-a-legendakbol-a-kanonba.html

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.