Ugrás a kommentre

Darth Plagueis és Anakin Skywalker


Ajánlott hozzászólás

Mondjuk, valójában Palpatine sosem mondta azt Anakinnak, hogy ő ismeri ezt a tudást, vagy, hogy ő lett volna Plageuis tanítványa, csak sugallta. De teljes őszinteséggel mondhatja, hogy ő sosem ígért olyat, hogy a tudásával képes lenne halottakat feltámasztani, hiszen azt Plageuis tudta, nem ő, és hát ki ő (talán pont ezért hallgatta el, hogy ő volt a tanítvány).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. Ld. az idézet lent. Használd a tudásom, könyörgöm. Ez elég egyértelmű célzás arra, hogy ismeri a titkot. Ez minimum kimeríti a félrevezetés kategóriáját...

 

2. Felkínálja a tudását, hogy megmentse vele Anakin Padmét, holott erről szó sincs, hisz későbbi állítása szerint nem ismeri a titkot.

 

Szóval ahogy itt félrevezeti Anakint, félrevezetheti később is, és ahogy lentebb leírtam, bőven jó oka is van hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk, valójában Palpatine sosem mondta azt Anakinnak, hogy ő ismeri ezt a tudást, vagy, hogy ő lett volna Plageuis tanítványa, csak sugallta. De teljes őszinteséggel mondhatja, hogy ő sosem ígért olyat, hogy a tudásával képes lenne halottakat feltámasztani, hiszen azt Plageuis tudta, nem ő, és hát ki ő (talán pont ezért hallgatta el, hogy ő volt a tanítvány).

Tehát akkor Anakin azért (is) állt sidious oldalára, hogy együtt jöhessenek rá Plaguies és tanítványénak titkára? A színházban rá kellett volna kérdezni a tanítványra. A TCW -ben még előjöhet ez a vonal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. Ld. az idézet lent. Használd a tudásom, könyörgöm. Ez elég egyértelmű célzás arra, hogy ismeri a titkot. Ez minimum kimeríti a félrevezetés kategóriáját...

 

2. Felkínálja a tudását, hogy megmentse vele Anakin Padmét, holott erről szó sincs, hisz későbbi állítása szerint nem ismeri a titkot.

 

Szóval ahogy itt félrevezeti Anakint, félrevezetheti később is, és ahogy lentebb leírtam, bőven jó oka is van hozzá.

Ez is igaz. Át kellene gondolnom jobban ezt a dolgot (ismét). :) Egyébként Padmén kipróbálni se lehetett a módszert, hisz meghalt. És mint írtad, az erőszakos halál ellen nem volt ellenszerük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. Ld. az idézet lent. Használd a tudásom, könyörgöm. Ez elég egyértelmű célzás arra, hogy ismeri a titkot. Ez minimum kimeríti a félrevezetés kategóriáját...

 

2. Felkínálja a tudását, hogy megmentse vele Anakin Padmét, holott erről szó sincs, hisz későbbi állítása szerint nem ismeri a titkot.

Félrevezeti, igen, de nem hazudik. Sosem mond semmi konkrétumot. Padmé megmentésénél sem mondja, hogy használd a tudásom, ha meghal a csajod, majd azzal feltámaszthatod. Ugy is értelmezhető ez akár, hogy használd a tudásom, azzal megváltoztathatod a jövőt, vagy használd a tudásom, van egy frankó szülészeti osztályom. Csak sugalmaz, elhint dolgokat és hagyja, hogy a fiú maga tömködje be a lyukakat, ahogy neki tetszik. Később így teljes magabiztosággal mondhatja Palpatine, hogy Anakin félreértette.

Ráadásul tegyük hozzá, hogy Anakinról sok dolgot el lehet mondani, de azt nem, hogy az ész bajnoka volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Abban a pillanatban a Jedik a hazugok és a Sithek az őszinte jó fejek"

 

Ha félrevezetlek ma, holnap őszinte jó fejnek fogsz tartani? Ilyen tekintetben mindegy, hogy Palpatine hazudott vagy félrevezetett, aki hazudik/félrevezet tegnap, az hazudhat/félrevezethet ma is. Attól, hogy Palpatine itt és most azt mondja, hogy nem ismeri a tudást: még ismerheti, csupán nem köti Anakin orrára - hogy miért, azt lásd alább, amire azóta sem kaptam reakciót. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Abban a pillanatban a Jedik a hazugok és a Sithek az őszinte jó fejek"

 

Ha félrevezetlek ma, holnap őszinte jó fejnek fogsz tartani? Ilyen tekintetben mindegy, hogy Palpatine hazudott vagy félrevezetett, aki hazudik/félrevezet tegnap, az hazudhat/félrevezethet ma is. Attól, hogy Palpatine itt és most azt mondja, hogy nem ismeri a tudást: még ismerheti, csupán nem köti Anakin orrára - hogy miért, azt lásd alább, amire azóta sem kaptam reakciót. ;)

Hát éppen ez az! Ha ma, amikor azt hiszem, hogy te vagy a jó fej, és emiatt megverem a legjobb haverom, majd holnap rájövök, hogy mégsem vagy jó fej, hanem egy szemét, aki átvert, akkor pontosan azért, mert ilyen csúnyán átvertél, jóvátehetetlenül szétrúgom a zrityódat. Nem véletlen szerepel ott az "abban a pillanatban" szó. Abban a pillanatban, amikor Anakin meghozta élete legszerencsétlenebb döntését, nem hazudhatott, nem ámíthatott, nem sugallhatott, csak is és kizárólag az igazság volt az egyetlen eszköz, amivel meggátolhatta, hogy a kiválasztott másnap szétvágja a sejhaját. Ez előtt és ez után annyit ámíthatta, amennyit akarta - de továbbra sem hazudhatott neki nyíltan -, de akkor és ott nem volt helye ilyesminek, mert az nagyon csúnyán visszaüthetett volna, legkésőbb Padmé halálakor. Ami ugye nem évszázadokra, hanem csak napokra volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra sem reagáltál a korábbi szavaimra. :)

 

Azt írtam:

És igen, valóban nem jelentené a tudás elismerése az automatikus árulást, de mivel Anakin veszélyben érzi Padmét, a tudás elismerésével egyből jogosan követelhetné Palpitól a tudás átadását (hiszen Palpi maga is ezt ígérte korábban a fiúnak), de így viszont, hogy Palpi azt mondja, hogy még nem tudja, nyilván nincs mit rajta számonkérni (max a korábbi hazudozását, de úgy fest, Anakin erről elfeledkezik a nagy hatalmi mámorban).

 

Palpatine-nak nem kifizetődő elismerni a tudást, mert akkor Anakin egyből követelhetné tőle. Ha elismeri a tudást, rögtön el is kell mondania, hiszen Padmé veszélyben van. Az pedig ugye az egyetlen adu Palpatine kezében. Sokkal esélyesebb, hogy hazudik Anakin legsebezhetőbb pillanatában, amikor a srácnak még az sem tűnik fel, hogy hazudtak neki és félrevezették. Később pedig, a közös kutatás során "rálelhetnek" "együtt" a titokra... persze akkor már mindegy. A jó életben soha sem derülne ki Anakin számára, hogy Palpi végig tudta a titkot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjttel értek egyet. Palpi csak azért találta ki ezt a halottfeltámasztást, mert Anakin bármit feláldozott ezért a tudásért hogy megmentse Padmét. Tulajdonképpen eladta a lekét Palpinak azzal hogy a sötét oldalra állt. Sidious tudta mennyire fontos Anakinnak Padmé és ezt használta ki. Gondolom Anakin rengeteget beszélt neki a kudarcáról az anyjáról akit nem tudott megmenteni.

Szóval az egész egy mézesmadzag volt. Még be is vallja(én így fogom fel az: " Együtt megtaláljuk a titkot." mondatot). Ha tudta volna feltámassza Padmét. Szerintemn Anakin meg már a páncélban jött rá hogy átverték. Csakhogy akkor már nem volt más választása mint Palpi mellett maradni mert legalább a hatalma megmaradt ha a szerelme nem is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine-nak nem kifizetődő elismerni a tudást, mert akkor Anakin egyből követelhetné tőle. Ha elismeri a tudást, rögtön el is kell mondania, hiszen Padmé veszélyben van. Az pedig ugye az egyetlen adu Palpatine kezében. Sokkal esélyesebb, hogy hazudik Anakin legsebezhetőbb pillanatában, amikor a srácnak még az sem tűnik fel, hogy hazudtak neki és félrevezették. Később pedig, a közös kutatás során "rálelhetnek" "együtt" a titokra... persze akkor már mindegy. A jó életben soha sem derülne ki Anakin számára, hogy Palpi végig tudta a titkot.

Anakin sohasem vette észre, hogy hazudnak neki, még legerősebb pillanataiban sem, szóval ilyen elterelésre eleve nem lett volna szükség. ;)

Viszont, alapvető nézetkülönbség áll fenn kettőnk között. Szerintem olyan biztos, hogy Palpatine nem tudta a titkot - sőt, Plageuis sem tudott semmiféle titkot, maximum az ágyban meghalás titkát, Palpatine meg a gyávaságét -, hogy ha azt mondja Anakinnak, hogy nesze, itt a titok, az lett volna a hazugság. A másik topicban kifejetettem, miért gondolom így. Szóval eleve nem opció nálam, hogy Palpatine bármit is hazudhatna, mivel pont az lenne a hazugság, ha bevallaná, hogy ismeri a titkot. Nem ismeri. Ez olyan biztos a filmek alapján, mint az, hogy a Saga összefogó címe Star Wars.

De, ettől függetlenül reagáltam. Írtam, hogy pontosan azért kellene bevallani, mert egy hazugság ebben a kényes pillanatban évekkel később visszaüthet. Mindenképpen őszintének kell lennie, mert Anakin ezekre a szavakra teszi fel a saját és a szerelme életét. Ha ezek a szavak nem őszinték, és erre Anakin X évvel később rájön, Palpatine-t két Halálcsillag és a teljes birodalmi gárda sem tudná megvédeni tőle. És Sidious pedig nem az a figura, aki nem tervez előre, nem számol ilyesmivel. Anakin Padmé életét tette azokra a szavakra, nincs más opció: igazaknak kell lenni. Ha tudja, át kell adnia a titkot, ha nem, akkor azt kell megmondania.

Amennyiben tudta volna, akkor pedig kénytelen lett volna egy nagyon durva sakkjátszmába kezdeni, aminek a vége: halál. Vagy Vaderé, vagy az övé. De mivel nem tudta, nyugodt szívvel és teljes biztonságérzettel építhette fel erre az egészre a csábítást, hogy végül Anakin képébe vághassa: bocs, kölyök, én soha nem is mondtam, hogy tudom. Meg azt, hogy a Sötét Oldal képessé tehet ilyenre. Puff neki. És teljesen igaz. Mi tudjuk, hogy ő volt a tanítvány, de Anakin nem. Palpatine sosem mondta, hogy ő tudja, de azt állította, hogy a Sötét Oldal teheti képessé rá.

Viszont, Anakin ostoba, sajnos, valószínűleg ezért olyan nagy a szíve, mert valaminek kompenzálnia kell az agyi hiányosságait. Ő maga mondja az operában, hogy a Sithek csak magukkal törődnek, aztán pár mondattal később simán bekajálja Sidious azon állítását, hogy Plageuis, a Sith Sötét Nagyura képes volt megmenteni a haláltól azokat, akikkel törődött. Hát no comment.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az nem világos, hogy miből következtethető az, hogy Palpatine igazat mondott, amikor azt állította, hogy Darth Plagueis képes volt visszahozni embereket a halálból? Semmi nem utal arra, hogy ez valóban így is történt. Az, hogy Palpatine mond valamit, az egy dolog, nem feltétlenül igaz. Ráadásul az a helyzet, hogy Palpatine SOHA nem állította azt, hogy ő volt Plagueis tanítványa és birtokában van annak a tudásnak, amely segítségével egy holtat vissza tud hozni az élők soraiba. Hagyta, hogy Anakin szépen összerakja magának a dolgot és félreértelmezze (persze nyilván úgy, ahogy azt Palpatine akarta).

Tudta - ha mást nem, érezte, hogy Anakin retteg attól, hogy Padmé meg fog halni, és az anyja halála után bármit megtesz ennek elkerülése érdekében. Csak ki kellett találni egy mesét arról, hogy a Sötét Oldal segítségével le lehet győzni a halált (ami egyébként csak a Világos Oldalon lehetséges - legalábbis a filmek szerint - örök tudat, stb.) és kész is az áttérítés terve.

Szerintem egyértelmű, hogy Palpatine ekkor hazudott, annak érdekében, hogy szert tegyen Anakinra. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont, Anakin ostoba, sajnos, valószínűleg ezért olyan nagy a szíve, mert valaminek kompenzálnia kell az agyi hiányosságait. Ő maga mondja az operában, hogy a Sithek csak magukkal törődnek, aztán pár mondattal később simán bekajálja Sidious azon állítását, hogy Plageuis, a Sith Sötét Nagyura képes volt megmenteni a haláltól azokat, akikkel törődött. Hát no comment.

Nem pont így mondta, hanem inkább úgy, hogy képes volt kivédeni a halált. A szeretteiről szó sem esett, hisz olyanja nem is lehet egy sith -nek. :D

 

Sky! Palpatine történetének hitelességét az döntötte el, hogy ő maga tudja-e a titkot. Nem tudta, ergo hazudott. Bár ő eleve az egészet csak legendának állította be. Ejj de jó lenne erről is valami a TCW -ben! Csak nehogy Maul -hoz kössék majd. :para:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem pont így mondta, hanem inkább úgy, hogy képes volt kivédeni a halált. A szeretteiről szó sem esett, hisz olyanja nem is lehet egy sith -nek. :D

"He had such a knowledge of the Dark Side that he could even keep the ones he cared about from dying." Ott a care szó, melynek jelentése: törődés, gondoskodás, aggodalom. És ezért is írtam a másik topicban azt, hogy "cöcc... már itt megbicsaklik a dolog, egy Sith semmivel sem törődik magán kívül, ezért sem lehet birtokában ilyen képességnek".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ebben a kérdésben két dolgot kell látni, és ráadásul az egyik következik a másikból.

1. Anakinnak elsősorban a sith-é válása érdekből született. Persze nagyfokú szimpátiát is kialakított Palpatine-nal, de ez tudjuk, hogy nem jelentett semmit, amikor kiderült, hogy ki valójában a kancellár. Ezért nem értek egyet azzal, hogy Anakin ostoba lett volna. Inkább az, volt egy erős érzelmi szál az életében, amit nem akart újra elveszíteni, és ezért mindent feltett egy lapra. De mi van akkor a sok évi jedi-tanulással (mégiscsak alapvető elveket dob kukába a döntésével)?

Itt jön be Palpatine terve: vagyis olyat mondani neki, amire szüksége van, sőt, ami az eddigi jedis "korlátokon" is túlmutat. De ezt nem tényként állította be, hanem állítólagosan.

Vagyis, ha valami balul sül is el, nem lesz felelősségre vonható.

2. Ebből következik, hogy Anakin miért maradt akkor a sötét oldalon? Mert Palpatine új lehetőségeket nyitott meg előtte. Padme halála inkább arra ösztönözte, hogy meg kell találni a halál legyőzősének titkát, mert ismét nem volt még ez nála (ahogy az anyjánál se), és ismét elveszített valakit. Vagyis, ha vissza akarna térni a jedikhez, akkor újra szűknek érezné a világot (hogy egy kis Inceptiont is belekeverjünk).

Persze az idő nagy úr, és az ep4- időszakára már nem biztos, hogy ez motiválta, főleg hogy bejött a képbe egy újabb érzelmi szál, és még akkor sem volt birtokában a halál ellenszerének. Akkor mi a megoldás? A jó öreg 'fogjunk össze', és győzzük le az Uralkodót, hogy az elérhető legnagyobb hatalom nálunk legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"He had such a knowledge of the Dark Side that he could even keep the ones he cared about from dying." Ott a care szó, melynek jelentése: törődés, gondoskodás, aggodalom. És ezért is írtam a másik topicban azt, hogy "cöcc... már itt megbicsaklik a dolog, egy Sith semmivel sem törődik magán kívül, ezért sem lehet birtokában ilyen képességnek".

Megint hibás. "The ones he cared about" vonatkozhat magára is, amennyiben magával törődik. Ergo birtokában lehet ilyen képességnek.

 

"I care about myself" - azaz törődöm magammal kifejezés használt angolul, ergo a "the ones he cared about" nyugodtan vonatkozhat saját magára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megint hibás. "The ones he cared about" vonatkozhat magára is, amennyiben magával törődik. Ergo birtokában lehet ilyen képességnek.

 

"I care about myself" - azaz törődöm magammal kifejezés használt angolul, ergo a "the ones he cared about" nyugodtan vonatkozhat saját magára.

Nem hibás, hanem értelmezés kérdése ;) És szerintem Palpatine nem véletlen ilyen kétértelmű, pláne pont olyasvalaki mellett, akinek az a mézesmadzag, hogy azokat megóvhatja a haláltól, akikkel törődik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az nem világos, hogy miből következtethető az, hogy Palpatine igazat mondott, amikor azt állította, hogy Darth Plagueis képes volt visszahozni embereket a halálból? Semmi nem utal arra, hogy ez valóban így is történt. Az, hogy Palpatine mond valamit, az egy dolog, nem feltétlenül igaz. Ráadásul az a helyzet, hogy Palpatine SOHA nem állította azt, hogy ő volt Plagueis tanítványa és birtokában van annak a tudásnak, amely segítségével egy holtat vissza tud hozni az élők soraiba. Hagyta, hogy Anakin szépen összerakja magának a dolgot és félreértelmezze (persze nyilván úgy, ahogy azt Palpatine akarta).

Tudta - ha mást nem, érezte, hogy Anakin retteg attól, hogy Padmé meg fog halni, és az anyja halála után bármit megtesz ennek elkerülése érdekében. Csak ki kellett találni egy mesét arról, hogy a Sötét Oldal segítségével le lehet győzni a halált (ami egyébként csak a Világos Oldalon lehetséges - legalábbis a filmek szerint - örök tudat, stb.) és kész is az áttérítés terve.

Szerintem egyértelmű, hogy Palpatine ekkor hazudott, annak érdekében, hogy szert tegyen Anakinra. ;)

 

 

Itt a lényeg. :clap:

 

Dzséjt: Az azért erős hogy ostoba lett volna. Inkább annyira szerelmes ,és annyira féltette Padmét hogy nem látta a fától az erdőt. Mert te látod kivülről hogy manipulálta Anakint Palpatine, de őnem láthatta belülről. Lehet hogy mi is mindent elhittünk volna ha baromi szerelmesek vagyunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hibás, hanem értelmezés kérdése ;) És szerintem Palpatine nem véletlen ilyen kétértelmű, pláne pont olyasvalaki mellett, akinek az a mézesmadzag, hogy azokat megóvhatja a haláltól, akikkel törődik.

Ahhoz képest, hogy kétértelmű, eléggé kerek perec kijelentetted:

 

ezért sem lehet birtokában ilyen képességnek".

 

Ezért írtam, hogy hibás. "Legjobb" esetben is kétértelmű, de inkább mondanám úgy: egy Sith nagyon is szerezhet tudást, hiszen magával törődik. Palpatine azért választja ezt a fajta interpretálást, mert Anakin nézőpontjához a "cared about" közelebb áll, jobban Padméra asszociál, mintha Palpi azt mondaná: "elérte saját maga számára a halhatatlanságot."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahhoz képest, hogy kétértelmű, eléggé kerek perec kijelentetted:

Mert teljesen biztos vagyok, hogy minden kétértelműsége ellenére Palpatine nem így értette, mert nincs a birtokában ez a képesség. Mivel minden azt mutatja, hogy Palpatine jóvátehetetlenül halandó volt, minden téren, univerzumon kívül és belül is, ezért bátorkodtam ilyen kijelentést tenni. Öregedett is, meg is halt, és az, hogy Palpatine bármiféle formában képes legyőzni az "élet természetes részét", a Star Wars esszenciáját tapossa a sárba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, mégegyszer, utoljára: Az, hogy Palpatine meghalt, egyáltalán nem cáfolja meg, hogy képes volt a tudásra. Ha ült volna a HCS II trónján, és egyszer csak szívinfarktusban lefordul a székéről, vagy belehal a szülésbe ( :D ) azt mondom: oké, biztos nem ismerte a titkot. De nincs az a Sith praktika, ami megvédhette volna egy aknába dobástól, vagy ha valaki levágja a fejét. Plagueis a midi kloriánokat tudta rávenni arra, hogy teremtsenek életet. Ha halálos beteg vagy, ez megy, hiszen képes vagy a trükk végrehajtására. Ha viszont egyszer csak elveszted a fejed, vagy belezuhansz 1000 Gigawattnyi energiába, akkor már nincs erre lehetőséged...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The ones he cared about - az alany helyettesítője a "the ones" és azt jelenti itt, hogy meg tudta menteni mindazokat, akikkel törődött. Ha ez épp saját magára vonatkozik, akkor saját magára, ha másra (mint ahogy azt Anakin hallani akarta), akkor másra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The ones he cared about - az alany helyettesítője a "the ones" és azt jelenti itt, hogy meg tudta menteni mindazokat, akikkel törődött. Ha ez épp saját magára vonatkozik, akkor saját magára, ha másra (mint ahogy azt Anakin hallani akarta), akkor másra.

 

 

Köszi, így már világos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, mégegyszer, utoljára: Az, hogy Palpatine meghalt, egyáltalán nem cáfolja meg, hogy képes volt a tudásra. Ha ült volna a HCS II trónján, és egyszer csak szívinfarktusban lefordul a székéről, vagy belehal a szülésbe ( :D ) azt mondom: oké, biztos nem ismerte a titkot. De nincs az a Sith praktika, ami megvédhette volna egy aknába dobástól, vagy ha valaki levágja a fejét. Plagueis a midi kloriánokat tudta rávenni arra, hogy teremtsenek életet. Ha halálos beteg vagy, ez megy, hiszen képes vagy a trükk végrehajtására. Ha viszont egyszer csak elveszted a fejed, vagy belezuhansz 1000 Gigawattnyi energiába, akkor már nincs erre lehetőséged...

Csakhogy a halhatatlanság lényege pont az lenne, hogy a fej elvesztését, az aknába lehajítást, a szülési belehalást, az infarktust, az öregedés, szóval a halál minden nemét túléld. :) Azért vagy halhatatlan = aki nem tud meghalni. Ez maximum rész-halhatatlanság, vagy szelektív-halhatatlanság, de leginkább értelmetlen halhatatlanság. Szerintem se Anakinnak, se Palpatine-nak nem felelt volna meg egy ilyen verziójú halhatatlanság. Mi értelme? Plusz midi-chlorianok ide-oda, lelki sebeket még az sem gyógyít, ergo Padmé így is meghalt volna. Úgyhogy Anakin számára kétszeresen is értelmetlen.

Az egész olyan, mintha lenne egy lovagkori pajzsod a lőfegyverek világában. Nagyon szép dísztárgy, de a valódia funkcióját nem tölti be. Márpedig Palpatine-nak Darth Vaderrel a sarkában, és a Lázadók seregével a hátsójában nem éppen az öregedéstől kellett volna tartania.

És, ismételten, ha a Sithek bármelyike is képes lett volna erre, az a Saga alapelveit taposná el.

 

The ones he cared about - az alany helyettesítője a "the ones" és azt jelenti itt, hogy meg tudta menteni mindazokat, akikkel törődött. Ha ez épp saját magára vonatkozik, akkor saját magára

És saját magát többesszámba teszi? Szegény :D (Na, ez a kötözködés. :P)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már nem azért, de Palpatine meséjében szó sem volt halhatatlanságról. :) Valakit megmenteni a haláltól egy dolog. Ettől még nem lesz halhatatlan az illető.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van. Palpatine arról beszélt, hogy arra tudta ösztökélni a midiket, hogy életet teremtsenek. És pont ez kellett Anakinnek, mert amit a látomásokban látott, aszerint Padmé a szülés miatt fog meghalni.

És itt megint felhozhatnánk azt a vad elképzelést, miszerint Anakint is ő "teremtette" valahogy. :D Palpatine "my son -nak hívja az egész EPIII alatt. :D Az első eshetősége majdnem egyenlő a nullával, mert túl nagy hatalmat feltételezne. :) Mondom, én még mindig azt gondolom, hogy a TCW -ben lesz szó erről (és a 66 -os parancsról is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor talán úgy lehetne összefoglalni a dolgot, hogy a SW-ban nincsenek halhatatlan lények, viszont Palpatine beszámolója szerint van lehetőség ezt megkerülni a sötét oldal segítségével, de ehhez kell egy tudás, amit először meg kéne találni. Magyarul kamu az egész. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már nem azért, de Palpatine meséjében szó sem volt halhatatlanságról. :)

De mindketten azt szerették volna elérni (egyik saját maga, másik mások miatt). Attól, hogy nem nevezi meg, még arról beszél. A halál legyőzés = halhatatlanság.

 

Akkor talán úgy lehetne összefoglalni a dolgot, hogy a SW-ban nincsenek halhatatlan lények, viszont Palpatine beszámolója szerint van lehetőség ezt megkerülni a sötét oldal segítségével, de ehhez kell egy tudás, amit először meg kéne találni. Magyarul kamu az egész. :D

És tegyük még hozzá, hogy a Sötét Oldallal nem lehet teremteni. A Sötét Oldal lényege a rombolás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.