Ugrás a kommentre

Darth Plagueis és Anakin Skywalker


Ajánlott hozzászólás

Most mi van???? Nekem pont hogy tetszett!!!

 

Különben meg ha fájna a fejem, akkor az nem hsz-törléstől javulna....

 

 

 

(Nute! Tudom, új vagy itt.... de van egy MissKarrde meg egy Darth Krande, és egyik sem szereti ha keverik a másikkal. Csak szólok h legközelebb figyelj)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Nute! Tudom, új vagy itt.... de van egy MissKarrde meg egy Darth Krande, és egyik sem szereti ha keverik a másikkal. Csak szólok h legközelebb figyelj)

OFF: Bocsi, többé nem fordul elő...szóval MissKarrde és Darth Krande

Nah megjegyzem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszatérve wallatos teóriájára, ez a palpi teremtés talán ott hibádzhat, hog akkor inkább a sith lenne a történet központi figurája, és nem Anakin. Legalábbis számomra ezt jelentené ez a tény. Minden azért van, mert Palpit megteremtette Plagueis.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

A mai megtekintés (101 :D ) közben felötlött bennem egy teória. Ugye párszor már felróttuk Anakinnak, hogy miért nem tiltakozik akkor, amikor Palpi úgymond becsapja őt a hallhatatlanság titkát illetően. Ezzel együtt persze feltételezzük, hogy Palpi egyenlő Plaguies tanítvényával. És ha nem így van? Mi van akkor, ha az elmesélt cucc valóban egy régi történet, és Sidi tényleg nem tudja a titkot? De mert Anakin annyira erős, van esély a tudás megszerzésére? Így már teljesen érthetőek lennének Sidious EPIII-as szavai!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem tudta Palpatine az örök élet titkát, de abban biztos vagyok, hogy Plaguies volt a mestere. Az a félmosoly, meg a megjegyzés nem véletlen. Viszont szvsz abban lódit, hogy átadta ezt a tudást a tanítványának. És ezért (is) kell neki Anakin.

Hogy Anakin miért nem rója fel neki, hogy átállt, de a halál legyőzésének mikéntje mégsem hullott az ölébe? Hát, egyrészt ilyet sose ígért neki Palpatine, hogy azonnal megkapja, vagy egyáltalán, hogy ő tudja, másrészt azt sem mondta el Anakinnak Sidiapó, hogy ő Plaguies tanítványa. Csak annyit mondott, hogy Plagi tudta a titkot, és átadta a tudását a tanítványak. Na de, hogy ő ki volt, azt Anakin nem tudhatja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg? Na ne mond. Pedig egy percig azt hittem, tudok valamit, ami nem is létezik :D

Persze, hogy spekuláció irányba folyik az írásom, mivel a kérdésedre nincs egyértelmű, a film által bizonyítható válasz. És hát nem erről szól ez a fórum?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem tudta Palpatine az örök élet titkát, de abban biztos vagyok, hogy Plaguies volt a mestere. Az a félmosoly, meg a megjegyzés nem véletlen. Viszont szvsz abban lódit, hogy átadta ezt a tudást a tanítványának. És ezért (is) kell neki Anakin.

Hogy Anakin miért nem rója fel neki, hogy átállt, de a halál legyőzésének mikéntje mégsem hullott az ölébe? Hát, egyrészt ilyet sose ígért neki Palpatine, hogy azonnal megkapja, vagy egyáltalán, hogy ő tudja, másrészt azt sem mondta el Anakinnak Sidiapó, hogy ő Plaguies tanítványa. Csak annyit mondott, hogy Plagi tudta a titkot, és átadta a tudását a tanítványak. Na de, hogy ő ki volt, azt Anakin nem tudhatja.

Emlékeim szerint valami olyasmit igér Sidious Anakinnak, hogy ha elég erős lesz majd a Sötét Oldalon, akkor ketten együtt megfejthetik a titkot. Anakin (vagyis inkább már Vader) pedig azt hihette, hogy ugyan már most is nagyon erős, de talán ez még ehhez nem elegendő. Hiszen végül is nem akármiről van szó, hanem az örök élet titkáról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a film alapján egyértelműnek tartom, hogy Palpi egyenlő Plaguies tanítványával, a könyv alapján pedig azt, hogy ismeri is a titkot. A megégett Anakin felett nem hiába mondja azt, hogy "Élj Vader (Anakin), élj...!"

 

Nekem legalábbis ez jön le az író szavaiból, és egyrészt utalásnak is vettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem véletlen, hogy sokan bedőlünk Palpatine-nak, hisz ez volt a csali.

 

Elmeséli Anakinnek a történetet, úgy tesz, hogy mi nézők, és később Anakin is sejtheti (de nem tudhatja! és ez a lényeg, hisz így nem is kérheti rajta számon) hogy ő az a tanítvány, aki ismeri a tudást. Ez a mézesmadzag. Anakinnek szüksége van a tudásra, így Palpatine elhiteti, hogy ő tudja is. Nem mondja ki, de így viselkedik (Ismerd meg a tudást Anakin, és Vele megmentheted Padmét).

 

Anakin később nem tudja számonkérni, egy dolgot tehet csupán: minél gyorsabban megszerezni a titkot, amihez persze minél sötétebb dolgokat kell megtennie, mint például leölni a teljes Jedi-rendet, vagy épp a mustafari szeparatistákat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sithek mindig továbbadják a megszerzett tudást. Ergó mégha nem is Palpatine lenne az a tanítvány, akkor is meg kellett ismernie a titkot.

Így van, ezért tart sokáig kiképezni egy rendes tanítványt! Szerintem at alapoktól kezdve csak nem 20 év, míg ha van jedi bsc. alapkézése, akkor is tíz év szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...
Ezt eddig csak sejtettük, hogy Lucas így kimondta? :)

Én előttem ez sosem volt kérdés...

Most van épp a Celeben, és megkérdezték tőle. Tehát fix, hogy a Plaguies story nem kamu. Ez most már hivatalos.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legalábbis a halála és, hogy Palpatine volt a tanítvány, nem kamu (ez eddig is nyilvánvaló volt). Az a legyőzte a halál részt viszont eléggé annak tűnik, már csak azért is, mert jóvátehetetlenül meghalt álmában :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legalábbis a halála és, hogy Palpatine volt a tanítvány, nem kamu (ez eddig is nyilvánvaló volt). Az a legyőzte a halál részt viszont eléggé annak tűnik, már csak azért is, mert jóvátehetetlenül meghalt álmában :o
From a certain point of you...

Másnál legyőzhette a halált, magánál nem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

From a certain point of you...

Másnál legyőzhette a halált, magánál nem :)

Szerintem egy Sithet nem igazán izgat a mások megmentése a haláltól, kivéve, ha Anakin a neve. Palpatine-nak is szerintem ezért fájt a sárga foga erre a tudásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.