Ugrás a kommentre

Darth Plagueis és Anakin Skywalker


Ajánlott hozzászólás

Szóval nemrég még az volt boncolgatva, hogy Plageuis nem is biztos, hogy képes volt ilyenre, most meg már ott tartunk, hogy előre megfontolt szándékkal létrehozta a szuper Sithet csakis azért, hogy megszerezze az uralmat a Galaxisban? Ez már azért túlzottan meredek. Sidious se mindenható, ugyanígy Plageuis sem az, nem kreálhat kényére-kedvére "minden téren legyőzhetetlen lényt". Mert ha így lenne, Vader mondatát akár kukába is vághatnánk: "Egy bolygó elpusztítása eltörpül amellett, amire a mindenható Erő képes." Mert ezek szerint akkor a Sith képes mindenre, az Erő pedig csak egy eszköz. Vader és a Jedik szavaiból is éppen az tűnik ki, hogy az Erő sokkal több és sokkal nagyobb dolog, mint valami olyasmi, amit csak úgy megcsapolhatunk szuper Sithek teremtéséhez. Meg ha Plageuis ilyen lényeket tudott volna teremteni, akkor nehogy már az jelentett volna neki gondot, hogy hol született meg az a lény. Meg miért nem teremtett mindjárt egy tucatot, annyi szuper Sith még jobb lett volna (ha már ilyen nagy Erőguru lett volna, akkor sutba a szabályokkal). Nem, ez így meredek. Ezzel a Sith egycsapásra milliószór erősebbé válna a Jedinél egyrészt, másrészt az Erő a Sithek eszközévé silányulna, hiszen az ő közbenjárásuk kellene ahhoz, hogy életet teremtsen. Harmadrészt: erről szó sincsen a filmben!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ennyire sarkítottan fogalmaztam sztem. Plagi nem volt annyira profi ebben az egész sith teremtésben mint leírod, csak kapizsgálta a dolgot. Nem tudta irányítani. Nyilván volt célja az egésszel, ha már neki fogott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmben csak az van, hogy Sidious említi, hogy tudott életet teremteni a midik segítségével. Innen indult az egész, de persze ezek csak spekulásciók.

 

Ez a mondat azért érdekes, mert Anakint a midik nemzették, és Sidi pont erre célozgat. Mi értelme lett volna ezt a mondatot a filmbe rakni, ha nem az alább leírt lehetőség?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem célozgat ilyesmire. Ott épp a halál legyőzéséről mesél. Ez a kulcs-mondat amivel Anakin megindul a lejtőn, mivel innentől azt hiszi, hogy Padmé életben maradhat.

 

Illetve remek alkalom, hogy újra előkerüljenek a midi-choliranok és végre mindenkinek kiderüljön, hogy azok nem egyenlők az Erővel, hisz Plageuis tudta irányitani őket. Csak a Filmvilág kritikusának még ezt se sikerült észrevennie.

(OFF amit az sw.hu-n megint érthetetlenül körbenyálaztak. Méghogy "mélyreható és (a szerző pozitív elfogultsága dacára) kellően távol-ságtartó cikke"! Ha valami tök sz*r azt miért nem lehet kimondani egyenesen? :) Najó asszem elteszem magam holnapra :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(OFF amit az sw.hu-n megint érthetetlenül körbenyálaztak. Méghogy "mélyreható és (a szerző pozitív elfogultsága dacára) kellően távol-ságtartó cikke"! Ha valami tök sz*r azt miért nem lehet kimondani egyenesen? :D Najó asszem elteszem magam holnapra :D)

 

OFF

Egyetértek. A fost nem kell fényezni, mert egyrészt lehetetlen, másrészt a próbálkozót is összekeni. Sajnos Beba1 nem először ad hangot ama meggyőződésének, hogy az első három film a híg kategóriába tartozik. :)

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(OFF amit az sw.hu-n megint érthetetlenül körbenyálaztak. Méghogy "mélyreható és (a szerző pozitív elfogultsága dacára) kellően távol-ságtartó cikke"! Ha valami tök sz*r azt miért nem lehet kimondani egyenesen? :D Najó asszem elteszem magam holnapra :D)

 

OFF

Egyetértek. A fost nem kell fényezni, mert egyrészt lehetetlen, másrészt a próbálkozót is összekeni. Sajnos Beba1 nem először ad hangot ama meggyőződésének, hogy az első három film a híg kategóriába tartozik. :)

ON

OFF Ne bántsuk Beba-1-et.

Én sokat beszéltem vele, és ő is segített a szinkrontabellában, többet ugyan a ős szinkronban, de az új filmek magyarhangjaiban is.

Grivi-Darth Maul összehasonlítást végeztünk, és Ő mondta, hogy Maul micsoda félelmetes gyilkológép, ha csak vicsorog a hideg futkos a hátán, míg grivi nála 4 fénykarddal sem tud hasonlót kicsalni belőle.

A cikk szerintem is szar, Beba bírja az újságot valamiért mert folyton ezt idézi, mindenestre jó, hogy szólt az új funkciókra, fórum és szavazás, lehet adni a cikkre az 1-eseket :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: igazad van, te nem fogalmaztál ennyire sarkallatosan, én sarkítottam direkt. Mert számomra ez már nagyon erőltetett dolog lenne, hogy a Sith nemzette Anakint. Felesleges belebonyolítás, és már megint köze lenne valakinek valakihez. Ráadásul magyarázatot akarnának adni egy misztikus dolognak, mintha a dagobahi barlangot akarnák megmagyarázni. Nem kell. A Sith saját teremtmény nélkül is önmagát pusztítja el. Ha Lucasnak tényleg az lett volna a szándéka, hogy Plageuist tegye meg Vader "apjának", vagy hogy Palpatine ezt higye, akkor azt nyíltan elénk teszi.

 

Annak a mondatnak az lehet a lényege, amit Bomarr mondot. Egyrészt megmondja, hogy a mifi-chlorianok nem egyenlőek az Erővel (nem mintha ez már nem lenne világos az ep1-ből, dehát sokaknak nem az :)). Másrészt fogódzót ad Anakinnak, hogyan is kéne ezt csinálni. Így kevésbé lóg a levegőben, Anakin jobban beveszi, és jobban megragadja a lehetőség, hogy a Sötét Oldalon ott a képesség, amivel megmentheti Padmét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SW.com adatbank:

 

"Palpatine explained that Plagueis, a Sith Lord, had abilities that some would describe as unnatural. Like an ancient alchemist, he could coax life out of midi-chlorians, either for the purpose of creating new life, or staving off death in others.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF Ne bántsuk Beba-1-et.

 

OFF

Én nem bántottam, csak leírtam a véleményem. Ha kíváncsi vagy, majd idézek tőle pár szép gondolatot. :)

ON

Érdekel. De mikor beszéltem vele, egyáltalán nem tűnt olyannak aki szerint egy kicsit is "híg"ek az új filmek. Grivit kicsit bántotta, hogy felesleges...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát az még külön a teoria ellen szól, hogy McCallum vetette fel :D Nagyon jó fej ember, de össze-vissza beszél. Az ep.1-nél azt mondta, hogy Aurra Sing-nek fontos szerepe lesz, meg mikor megkérdezték az ep.2 után, hogy a következő részben esetleg feltünik-e Chewbacca vagy esetleg Tarkin akkor simán kijelenthette, hogy ne is számitsunk rá. Az alkotók véleménye nálam egyébként se nagyon befolyásolja a sztori értlemezését, de McCallumé különösen nem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár szavas utalásokból indult az egész. Meghát nem is lehet írni majdhogynem semmit, mert egyből jön, hogy ez EU, meg McCallum bolond, stb. :) Amúgy sose állítottam, hogy így lenne ahogy alább fejtegettük, csupán egy érdekes lehetőség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

következő részben esetleg feltünik-e Chewbacca vagy esetleg Tarkin akkor simán kijelenthette, hogy ne is számitsunk rá. Az alkotók véleménye nálam egyébként se nagyon befolyásolja a sztori értlemezését, de McCallumé különösen nem :)

Szerintem McCallum nem olyan hülye, mint amilyennek beállítja, magát. Ennél a Chewie-s kérdésnél, szerintem direkt hazudott. Nem akarta, hogy túl hamar kiderüljenek ilyesmik. Saját üzletét rontaná, ha mindent elmondana idő elött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze McCallum szerintem se hülye. A humorát kifejezetten birom (és örülük, hogy ő lesz a TV-sorozat producere). Viszont az összes interjún érezni, hogy nem vágja az SW történeti részét. Amikor a hyperspace-esek kérdezgették, akkor általában azt mondta, hogy "...ez jó kérdés, de George-ot kéne megkérdezni..." :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont az összes interjún érezni, hogy nem vágja az SW történeti részét. Amikor a hyperspace-esek kérdezgették, akkor általában azt mondta, hogy "...ez jó kérdés, de George-ot kéne megkérdezni..." :)

Szerintem olyankor csak játsza, hogy nem tudja, és George-ot kell megkérdezni.

Tudja ő max nem annyira részletesen, de azt mégsem akarja írni, hogy nem mondhatja el. Ezért ilyen kis butuska álarcot ölt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én el tudom képzelni mindkét verziót.Vagy Plaquis teremtette Anakint, vagy az Erő.

Sőt a filmekből még az sem derül ki egyértelmüen, hogy Anakin a kiválasztott.Csak annyit tudunk, hogy van egy Jedi prófécia, mely azt állítja, hogy jön majd egyszer egy kiválasztott, aki egyensúlyt hoz az Erőbe.De hogy ez a kiválasztott Anakin lenne arra semmi utalás sincs.A Jedik hiszik annak, de semmi bizonyíték nincs rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az igazi bizonyíték inkább a Jedi visszatér története. Anakin bevágta Palpatine-t, az utolsó Sith-et az aknába, és ezzer egyensúlyt hozott az Erőbe. Ez pedig bizonyítja, hogy Anakin (nevezhetjük Darth Vadernek is) a kiválasztott.

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az igazi bizonyíték inkább a Jedi visszatér története. Anakin bevágta Palpatine-t, az utolsó Sith-et az aknába, és ezzer egyensúlyt hozott az Erőbe. Ez pedig bizonyítja, hogy Anakin (nevezhetjük Darth Vadernek is) a kiválasztott.

 

Donát

Végével nem értek egyet.

Amikor bevágja Vader palpit az aknába, abban a Pillanatban megszűnik Vadernek lenni. Vader is Palpatine-nal hal meg. Azzal áll helyre az egyensúly, hogy már Vader sincs, csak egy megtért idős Anakin.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Nemrég jutottam hozzá a New Essential Chronology című könyvhöz, ami az SW univerzum történelmét foglalja össze. A könyv egyértelműen kijelenti, hogy Anakin a Sithek kreálmánya, DE a NEC egy SW világ beli történelemkönyv (ez kiderül az előszóbol), vagyis az állítás nem biztos, hogy igaz, még az EU szintjén sem, csak az tény, hogy a fiktív világ fiktív történésze hitt abban, hogy Palpyék alkották Anakint.

Emellett kiderül, hogy Anakin nem csak a Jedik kiválasztottja, hanem a Sith próféciájé is, ami kimondja, hogy Anakin által a Sötét Oldal nagyobb hatalmat szerez mint valaha.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Újra élesztem kedvenc topicom. :oops:

 

Ma, ahogy néztem a filmet, egy talán még nem tárgyalt ötlet vetődött fel bennem. Nevezetesen az, hogy attól még lehet a kiválasztott Anakin, hogy a sithek hozták létre! A Jedi prófécia ugyanis nem túl bőbeszédű, csupán arról tudósít, hogy jön majd egy magas midi-chlorian számú valaki, és jó lesz. Valóban így történt, de Plaguies kavarása miatt történhettek meg a dolgok. Ha ez valóban így történt volna, akkor mondhatnánk, hogy a sith a saját sírját ásta meg.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.