Ugrás a kommentre

Darth Plagueis és Anakin Skywalker


Ajánlott hozzászólás

Én humanoidnak képzeltem el mindig, kinézetileg hasonló Sidious eltorzult arcára, de sokkal inkább ragyásabb, gonoszabb.

Lehet hogy hülyén hangzik, de én sima arcú, teljes átlagos, elsőre szimpatikus őszhajú embernek képzeltem el...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a "Darth Plagueist the wise" alapján mindig egy ilyen gondolkodóbb, emberibb Sith-nek képzeltem el. Meg ugye Palpatine elmondása alapján megpróbált mindenkit megmenteni, aki fontos volt neki, szóval talán nem volt olyan elvetemült, mint Sidious. Bár... kérdés, Palpatine szavára mennyit lehet adni... meg ugye ehhez a tudáshoz hatalmas hatalom is kellett, szóval lehet, hogy mégis csak egy sárga szemű vérengzős Sith-et kéne magamelé képzelni.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpi úgy beszélt volt mesteréről, mint egy hatalmas Sith-ről, felnézett rá.Tehát nem valami félszerzetről lehet szó.

 

Ha egyáltalán létezett Plagueis.Ha létezett(és tényleg a halhatatlanság erejével büszkélkedhetett), én úgy tudom elképzelni hogy ugye Palpi mindent megtett hogy megtudja tőle a titkot.Plagueis megmakacsolta magát, amire Palpi iszonyatosan mérges lett.Tudta hogy ahhoz még kevés hogy harcban győzze le mesterét, ezért aznap álmában leszúrta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpi úgy beszélt volt mesteréről, mint egy hatalmas Sith-ről, felnézett rá.Tehát nem valami félszerzetről lehet szó.

 

Ha egyáltalán létezett Plagueis.Ha létezett(és tényleg a halhatatlanság erejével büszkélkedhetett), én úgy tudom elképzelni hogy ugye Palpi mindent megtett hogy megtudja tőle a titkot.Plagueis megmakacsolta magát, amire Palpi iszonyatosan mérges lett.Tudta hogy ahhoz még kevés hogy harcban győzze le mesterét, ezért aznap álmában leszúrta.

már ha tényleg palpi mestere

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

már ha tényleg palpi mestere

Szerintem ez nem kétséges.

Bár felvetődik az a kérdés, miért ölte meg akkor Palpi, mikor még nem adta át Plagueis teljesen a tudását...

Palpi várhatott volna még....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpi azt vette át, amire kíváncsi volt. Az hogy a Midi-chlorianokkal mit intéz, mellékes ahhoz képest, hogy világuralmi törekvései vannak. Amúgy a lényeg megvolt, amikor megtalálta a Mustafaron Vadert láthatóan tudta hogy mit csináljon...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként Palpi mondta, hogy kit teremthetett Plagueis? Nem. Ugyanúgy teremthette volna Palpit is, amire az Erő egy Anakinnal válaszol, aki majd egyensúlyt hoz azzal, hogy megöli Palpit. Ezt nem én találatam ki, hanem wallatos bátyó. Sikerült jól eldumcsizni erről. Elsőre kicsit vad az elmélet, de ha jobban bele gondolunk, nem vadabb mint az, hogy Luke-ot teremtette Plagi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ha jobban bele gondolunk, nem vadabb mint az, hogy Luke-ot teremtette Plagi.

Nem inkább Anakint?

 

Amúgy tényleg jó elmélet, nekem tetszik. Bár nekem még mindig az a legemészthetőbb, hogy senki nem teremtett senkit, és csak az Erő képes a semmiből életet harácsolni, de erre nem lehet kényszeríteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem inkább Anakint?

 

Amúgy tényleg jó elmélet, nekem tetszik. Bár nekem még mindig az a legemészthetőbb, hogy senki nem teremtett senkit, és csak az Erő képes a semmiből életet harácsolni, de erre nem lehet kényszeríteni.

Anakint, köszi (ma mindig Luke-ot láttam :death: ).

 

De ha Palpi igazat mondott, akkor nem csak az Erő, hanem Plagi is tudott életet teremteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, és ha így van, akkor inkább teremtse Palpatine-t (mit válogasson ő tanítványt, teremt magának egy tökéletes Sith-et), mint Anakint.

És ez egyben magyarázat is néhány dologra, pl hogyan lett Sidious ilyen erős. Úgy értem, pusztán az, hogy a Sötét Oldal mellette állt nem elég, mivel az 1000 év alatt az összes Sith mellett ott állt és gondolom ők is ugyan annyit tanultak meg ugyan azt, mint Palpatine, max hozzá vették a mester tapasztalatait, de 1000 éves árnyékba ülés nem sok tapasztalattal járhat. Szóval Sidious a normális tanításhoz képest szerintem irreálisan magas hatalommal bír. Viszont ha már eleve egy Sith teremtette, ez a hatalom adott, mint Anakinnál, akit meg a Világos Oldal teremtett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes elmélet. Egyébként azt se tudjuk, hogy ki fia borja műve ez a prófécia, és hogy milyen rég született. Ráadásul még az is ködös, hogy pontosan mit is tartalmazott! Yoda mondja az EPIII-ban, hogy az is lehet, miszerint félre értik. Ha pedig félreérthető, akkor nyilván nem konkrét dolgokat ír le. Azt azért nem hinném, hogy maga Plagi írta volna. Az nekem már túl bizarr. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a prófécia nem egy jeditől származna akkor szerintem nem fogadnák el ilyen egyértelműen és egyöntetűen. Másrészről nekem a filmekből inkább úgy tűnik, hogy egy ős-öreg proféciáról van szó és nem egy 30-40 vagy akár 100 éves dologról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen alapon a Jedik próféciája eredhetne Plagitól is.

Pufff! Nyekkk. Jaj. Ez fájt, de nagyon ott van:)

 

Amúgy szvsz ez az álmában meggyilkolós dolog egyáltalán nem képtelenség. Ha jobban belegondolunk:

-Úgy kezdi, hogy "a bölcs" vagyis hogy a saját tanítványa a bölcsességére "bukott rá"

-Volt neki nagy hatalma, és csak attól félt, hogy elveszíti - ami végül meg is történt

-Volt egy tanítványa, aki megölte álmában

 

Na. Nézzük azt az álmot! Mi van, ha nem szó szerinti álomnak vesszük, hanem álmodozásnak, amikor semmi de semmi másra nem figyel? Na? Megkapjuk Palpatine történetét! A saját történetét meséli el... ez az igazi irónia! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húh, ez meredek elmélet. De szvsz egy helyen hibádzik. A mendemonda szerint Plagi csak életet tudott teremteni, de magát nem tudta megmenteni. Ahhoz, hogy tudatosan vigyél véghez valamit halálod után arra a képességre kell szert tenned, amelyre Anakin, Qui-Gon, Obi-Wan és Yoda szert tettek. Mint tudjuk, erre egy Sith természetéből fakadóan képtelen, így kizárt, hogy egyé vállval az Élő Erővel tudatosan megteremtse Anakint.

 

Hely, hova tűnt a komment???

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Csakhogy igy a hozzászolások egy része értelmetlenné vált. Most például ha benéz valaki azt hiheti, hogy alább Ody a saját elméletére reagál, pedig a tiédre irta azt, amit, s igy Krande, Dzséjt és az én irásom is okafogyottá vált. Fura na... szerintem máskor ezt inkább ne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krandénak megfájdult tőle a feje, így töröltem hátha elmúlik.

Te ennyire nem tudod megkülönböztetni ki mit ír? Krande semmi rosszat nem mondott az álláspontodra, sőt. Olvasd el végig a véleményét! Minek kellett törölni az írásod? :) Ráadásul az utána következő kommentek is mind érvényüket vesztik így. Kicsit figyelj már oda!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.