Ugrás a kommentre

Darth Plagueis és Anakin Skywalker


Ajánlott hozzászólás

Nem akarok panaszkodni, de abban a jelenetben is mesterezik. Mindig csak mesteremezik.

Akkor nagyuramozik amikor Palpi kikapcsoltatja vele a droidokat.

"Very good, My Lord."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fordítás: Palpatine fiatalabb McDiarmidnál az ep1-ben, mert mintha McDiarmid mondott volna ilyesmit.

 

De szerintem csak félreértette McDiarmid azon nyilatkozatát, hogy az ep1-ben nem kell elmaszkírozni, mert most fiatal Palpatine-t fog játszani (ezt olvastam akkor tájt egy Cinemában, vagy miben).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plagueis mikor élhetett?

Mert Palpi egy többezer éves legendáról beszélt, de szerintem ezt csak azért mondta, nehogy lebukjon...

Szerintem Palpi maximum egy-két évtizeddel az ep1 cselekménye előtt ölhette meg mesterét. :P

 

Jah és Plagueis egy muun...elég furcsa. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plagueis mikor élhetett?

Mert Palpi egy többezer éves legendáról beszélt, de szerintem ezt csak azért mondta, nehogy lebukjon...

Szerintem Palpi maximum egy-két évtizeddel az ep1 cselekménye előtt ölhette meg mesterét. :P

 

Jah és Plagueis egy muun...elég furcsa. :)

Palpi hamukázott Plagi papa "legendájával". Mármint ha tényleg ő volt a mestere, akkor maximum Palpatine-nak, Maulnak, Tyranusnak és Vadernek lehetett legenda.

Amúgy csak EU szerint muun.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpi hamukázott Plagi papa "legendájával". Mármint ha tényleg ő volt a mestere, akkor maximum Palpatine-nak, Maulnak, Tyranusnak és Vadernek lehetett legenda.

Amúgy csak EU szerint muun.

Hát igen, minden az EU körül forog...én simán embernek képzeltem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert pl a hutt olyan lökötten nézne ki. Gungát olyan nehéz elképzelni Sithnek. Xexto érdekes lenne (itt csillan fel a szemed :)). Dug még inkább.

Na, őszintén, szvsz az ember elég szeszéjes faj, hogy ne legyen nagy cucc átállítani a Sötét Oldalra. Vegyük csak az ismert példákat: Sidious, Tyranus, Vader - négy ismert Sithből három ember. Ez nem lehet véletlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No meg azért ha Sidi mestere volt, Sidi maga meg nincs oda az idegenekért, így igen valószínű, hogy a mestere inkább ember volt (bár fentiek nem teljesen kizáró okok). De hát ez csak feltételezés :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hogy Sidious utálja az idegen fajbélieket, de tud velük szövetkezni ha elakarja érni a célját. Tehát nem az az esztelen, aki rögtön leköp egy más fajt, Mas Ameddával pl. elég jól elvolt :) Az már más kérdés hogy a chagriai valszeg később milyen sorsra jutott.

 

Plagueis elég furcsa lehet muunként, szerintem...bár van is róla egy fan kép, beteszem ide:

3429_plageuis.jpg

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez, hogy Palpatine gyűlöli az iodegeneket szerintem csak egy EU-s baromság. Mennyi idegennel veszi már körbe magát? Darth Maul, a saját maga által választott tanítvány idegen, a legközelebbi segítői, akiket beavatott valódi terveibe (Mas Amedda és Sly Moore) idegenek. Hogy arról már ne is szóljak, hogy az általa behálózott figurák tetemes része szintén idegen. Ezek után nekem úgy tűnik, hogy jobban szereti az idegeneket, mint az embereket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sidious nem "szereti" az idegeneket. Ez az érzés teljesen idegen tőle. :) Neki teljesen mindegy, ember-e valaki, vagy sem. A lényeg, hogy felhasználható-e a céljaira. Ha igen, használja, fajtól függetlenül.

Szerintem semmi idegengyűlölet nincs benne. Legalábbis a faja miatt nem gyűlöl senkit. Csak a Jediket, korra, nemre, fajra való tekintet nélkül. :P

 

Krande: Ahogy Dzséjt is írta, a Sith-ek többsége ember volt. De ettől függetlenül is, valahogy csakis emberként tudom elképzelni Plagueist. Elég konkrét elgondolásaim vannak a kinézetéről. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez, hogy Palpatine gyűlöli az iodegeneket szerintem csak egy EU-s baromság. Mennyi idegennel veszi már körbe magát? Darth Maul, a saját maga által választott tanítvány idegen, a legközelebbi segítői, akiket beavatott valódi terveibe (Mas Amedda és Sly Moore) idegenek. Hogy arról már ne is szóljak, hogy az általa behálózott figurák tetemes része szintén idegen. Ezek után nekem úgy tűnik, hogy jobban szereti az idegeneket, mint az embereket.

Mondjuk azért a filmekből nagyon érződik, hogy Sidious nagyon ember-párti... tehát csak ember birodalmi tisztek vannak, ember segédei...

Mas Amedda és Sly Moore befolyásos volt, és ezért használta fel őket, olyankor kit érdekel, hogy ember vagy sem...

SimonZ-nek meg tökéletesen igaza van, akármelyik fajt felhasználja céljaira, ám mikor hatalmon van, akkor inkább az embereket részesíti előnyben, mert szerintem ők azok, akik sokkal jobban befolyásolhatóak.

 

Ha már Ameddánál tartunk és ez egy kicsit OFF is: A III. ep könyvvváltozatában olvastam...

Mikor Palpi magánhajója leszáll a Jedi templom elé, hogy Anakint magával vigye egy kis dumcsira, ott van a házelnök Amedda is...a kék bőrű illedelmesen köszön Anakinnak, aki udvariasan válaszolj, majd mikor a chagriai elfordul, Anakin dühösen vicsorogni kezd és szinte kívánja hogy Amedda legyen a titokzatos Sidious, így ürügyet találhat arra, hogy levágja Amedda fejét.

Miért gyűlöli Anakin ennyire Ameddát? Van egy-két tippem, de kiváncsi vok a véleményetekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plagueis mikor élhetett?

Mert Palpi egy többezer éves legendáról beszélt, de szerintem ezt csak azért mondta, nehogy lebukjon...

Szerintem Palpi maximum egy-két évtizeddel az ep1 cselekménye előtt ölhette meg mesterét. :)

 

Jah és Plagueis egy muun...elég furcsa. :)

A filmben egy szóval sem említi hogy több ezer éves lenne csak azt mondja hogy ez egy sith legenda meg hogy a Jedik nem mesélnek ilyet

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hogy Sidious utálja az idegen fajbélieket, de tud velük szövetkezni ha elakarja érni a célját. Tehát nem az az esztelen, aki rögtön leköp egy más fajt, Mas Ameddával pl. elég jól elvolt :) Az már más kérdés hogy a chagriai valszeg később milyen sorsra jutott.

 

Plagueis elég furcsa lehet muunként, szerintem...bár van is róla egy fan kép, beteszem ide:

Az Eu szerint a Birodalomba csak 1 nem ember főadmirális volt : Thrawn

de őt is titokban léptették elő

 

A képen meg szerintem egy Ep.2 -es szakadár vezető látható

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen. Megjegyzem, azt is hogy csak egy volt, meg azt is, hogy titokban, ugyana az író találta ki, mint magát a létezését... Zahn tömjénezte egy kicsit a kékséget, az más dolog, hogy jól áll neki...

 

 

Amúgy a SW.hu idevágó topikjában 1x már kifejtettem: szerintem azért van csak ember, mert az a "szabvány". A szép színes sokféle élet, amit az összes többi faj jelent, kontra egyhangúság. Ez utóbbi a Birodalom, hát persze hogy nem zsúfolta tele Lucasd mindenféle organizmussal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A képen meg szerintem egy Ep.2 -es szakadár vezető látható

Igen, a képen San Hill, a Bankár Klán vezetője látható, abból készítették el Plagueist fanok.

Mondtam, hogy csak egy rajongói kép...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.