Ugrás a kommentre

Párbajok



Ajánlott hozzászólás

Hát van egy rész

 

Melyik rész?

 

Ez akkor van mikor Palpi már fekszik,már a villámozás után mikor Windu elszánja magát és felemeli a kardját,hogy megöli.Ott még Anakin is csak annyit mond,hogy ne tedd igaz már pattanásig feszült a hangulat.Na abban a pillanatban talán egy vagy két másodpercben míg Anakin is végképp döntésre nem jut és előveszi Ő is a kardját,Palpi arcán látszik a félelem.Szerintem ez olyan oroszrulett a részéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes megnézni, hogy, amikor Anakin meghozza a végső döntést, jól látszik, hogy közben Palpi villámozásra tartja a kezét. Vagyis ha Anakin nem úgy dönt, hogy levágja Windut, akkor jól megsütötte volna a jedi mestert.

 

Igen teljesen így látom én is, de szerintem, ha Anakin nem úgy dönt Anakint is rendesen megsüti. Kivillámozza mindkettőt az ablakon, azt keres valami új sithet magának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes megnézni, hogy, amikor Anakin meghozza a végső döntést, jól látszik, hogy közben Palpi villámozásra tartja a kezét. Vagyis ha Anakin nem úgy dönt, hogy levágja Windut, akkor jól megsütötte volna a jedi mestert.

 

Igen teljesen így látom én is, de szerintem, ha Anakin nem úgy dönt Anakint is rendesen megsüti. Kivillámozza mindkettőt az ablakon, azt keres valami új sithet magának.

 

Nem hinném hogy pont azt, akit évek óta szeretne megszerezni megsütné a villlámjaival.....Na meg Ani nem hagyná magát ha arra kerülne a sor....

De túl sok a ha, inkább a tényeket nézzük!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs jedi master yoda, ebben is lesznek volnák.

 

Úgy látom nincs nagy egyetértés, a Jedi tanok körül. Valószínű ők maguk sem tudták mit akarnak vagy hol a határ, hol kezdődik a gyilok. :26:

Békés harcosokként esetleg védelmezni vagy elpusztítani a Sithet. A kegyelem mentes ölés már a sötét oldal kapuja.

Anakin védelmezési szándékkal vág kezet, a szándékai tiszták, csak épp a helyzet gondoskodik róla, hogy mindenképp bukjon, mint Jedi, Ő életet ment, nem Sith-et. Ha otthagy mindent és vissza se néz, csak úgy nem nyelte volna el a sötét oldal. Ha Palpi meghal akkor is talán megöli Windut, hirtelen felindulásból, vagy Windu maga bizonyította volna, hogy a Jedik tényleg hatalomra törnek…Who Knows? :D

 

A Mace- Sidius- Anakin triumvirumból csak a sötét oldal kerülhetett ki győztesen: lényegtelen, hogy melyik kombinációval.

Mace határesetben akciózik. Mikor egymásnak feszül a két penge már nehéz megmondani hol van itt Jedi, úgy összegabalyodnak, mint a birkózók. Windu lila kardja (kék+vörös=lila) és fizimiskája, amúgy is arról mesél, hogy a sötétséget használja az árnyék ellen. Anakin reléje működésbe lép, hogy mentsen és hogy pusztítson egy lesz. Háttérben figyel s a lesújtás pillanatában reflexszerűen, szinte öntudatlanul cselekszik. "Mit tettem?". Mit ne mondjak, gyorsan összekapja a sötét erő... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes megnézni, hogy, amikor Anakin meghozza a végső döntést, jól látszik, hogy közben Palpi villámozásra tartja a kezét. Vagyis ha Anakin nem úgy dönt, hogy levágja Windut, akkor jól megsütötte volna a jedi mestert.

 

Igen teljesen így látom én is, de szerintem, ha Anakin nem úgy dönt Anakint is rendesen megsüti. Kivillámozza mindkettőt az ablakon, azt keres valami új sithet magának.

 

Nem hinném hogy pont azt, akit évek óta szeretne megszerezni megsütné a villlámjaival.....Na meg Ani nem hagyná magát ha arra kerülne a sor....

De túl sok a ha, inkább a tényeket nézzük!

 

Ha nem áll mellé, akkor szerintem sim án megöli akármennyi energiát feccölt bele. Nem hagyná, hogy elrontsa a tervét, pont az akadályozza meg akiért küzd.

 

Mivel nagyon jól megcsinált mindent erre nem volt szükség, mert bejött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin az ep.2-ben se tudott mit kezdeni a villámokkal, pedig akkor csak Dooku villámozta... ráadásul Palpi villámaira valszeg nem is számitana itt, hisz épp azt nézné, hogy Windu, hogy csapja le a vén lókötőt...

 

Azért ne felejtsd el,hogy az ep2-ben egy csak úgy minden taktika és fegyelem nélkül nekirontott Dookunak,hiába kiáltott rá Obi,hogy Anakin neeeee :34: Palpi irodájában ha arra került volna a sor akkor már elővigyázatosabb lett volna.De ez az a lehetőség amit Palpi teljesen levédett a sok-sok év alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin az ep.2-ben se tudott mit kezdeni a villámokkal, pedig akkor csak Dooku villámozta... ráadásul Palpi villámaira valszeg nem is számitana itt, hisz épp azt nézné, hogy Windu, hogy csapja le a vén lókötőt...

 

Igen, de Dooku óta eltelt 3 év.Azóta Anakin tanult egyet s mást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin az ep.2-ben se tudott mit kezdeni a villámokkal, pedig akkor csak Dooku villámozta... ráadásul Palpi villámaira valszeg nem is számitana itt, hisz épp azt nézné, hogy Windu, hogy csapja le a vén lókötőt...

 

Igen, de Dooku óta eltelt 3 év.Azóta Anakin tanult egyet s mást.

 

Nem hiszem, hogy sokat villámozták volna az ep2 és ep3 között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy dolog, hogy sokat tanult, de ha a villámozásról nem tudott meg semmi újat. Hiába lett erősebb, hiába ismeri jobban az erőt.

Talán csak annyivel tud többet a villámozásról, hogy vissza lehet verni a fénykarddal.

 

Az is egy nagy előny!Főleg úgy,hogy látta,hogy saját magát is villámozza Palpi azzal,hogy Windu kivédi a kardjával. :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is egy nagy előny!Főleg úgy,hogy látta,hogy saját magát is villámozza Palpi azzal,hogy Windu kivédi a kardjával. :wink:

 

Kétlem, hogy Anakin életében ez egy olyan pillanat lenne, amikor ilyen következetes gondolatmenetekbe bocsájtkozna... szerintem itt nagyrészt lefoglalja a saját gyötrödése és hogy hamarosan döntenie kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már a villámokról van szó, szerintem megállapíthatjuk, hogy a Saga párbajai során vajmi kevest értek... Csupán fegyvertelen ellenfél ellen hatásos.

 

Igen,de ha megfigyeled a Sithek előszeretettel használják.Ez olyan nekik mint a Jediknek az erőlökés.Azt meg a Sithek nem tudják.Az viszont érdekes,hogy Sidi első gondolata mikor meglátta a megcsonkított Vadert az lehetett,hogy ha pótolják is a levágott részeket mechanikus részekkel,villámozni akkor se fog tudni,mivel a villámok csak élő szövetekben vagy azok segítségével jöhet létre. :mrgreen:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez olyan nekik mint a Jediknek az erőlökés.Azt meg a Sithek nem tudják.

 

Ahhoz képest Maul elég jól el "erő"-löki Obi-Want az ep.1 végén abba a mély aknába.

 

Upsz ez igaz :D ,de Őmeg nem villámozik.A fene se érti ki miben és hogyan jó.Mindenesetre Sidi nem használ erőlökést "csak" villámot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez olyan nekik mint a Jediknek az erőlökés.Azt meg a Sithek nem tudják.

 

Ahhoz képest Maul elég jól el "erő"-löki Obi-Want az ep.1 végén abba a mély aknába.

 

Upsz ez igaz :) ,de Őmeg nem villámozik.A fene se érti ki miben és hogyan jó.Mindenesetre Sidi nem használ erőlökést "csak" villámot.

 

Ezzel nem értek egyet... Attól mert nem használja nem jelenti hogy nem tudja hogy kell...Maul tanítvány volt csak, ő nem kapott sokat mesterétől csak a nagy fénykard tanulást....

Dooku jedi volt, tudott vívni, őt az erő sötét oldal érdekelte, na meg a villámok elsajátítása, stb.....

Vader-t pedig a halál legyőzése.....

 

Szal, Mindenki mást akar... Lássuk csak, Palpi hatalmat akar, korlátlan életet....

Az összes sith küzöl egyik sem éri a célját olyan nagyon tökéletesen... Maul meghalt, Dooku hiába tud villámozni meghalt, Vader meghalt szintúgy és Palpi is...:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yodát sem villámozták mégis simán visszaverte kézzel.Szerintem nagyon jól kell éreznie az Erőt a delikvensnek.Anakin fejlődéséről annyit, hogy Dooku-t szinte fél kézzel legyőzte.Az öregnek semmi esélye nem volt ellene.Szerintem a Kiválasztottnak gyerekjáték lett volna Palpi villámait visszaverni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yodát sem villámozták mégis simán visszaverte kézzel.Szerintem nagyon jól kell éreznie az Erőt a delikvensnek.Anakin fejlődéséről annyit, hogy Dooku-t szinte fél kézzel legyőzte.Az öregnek semmi esélye nem volt ellene.Szerintem a Kiválasztottnak gyerekjáték lett volna Palpi villámait visszaverni.

 

Na várjunk csak, tudtommal Yoda egyike azoknak a legendás Jediknek, akik miatt majdhogynem ezer évre eltüntek a Sith-ek. Szóval mikor nagy Sith irtásba kezdett, nyugodtan találkozhatott, ilyen Dooku féle erősségű Sithekkel, akiket simán legyakott. Az ellenük folyó harcban megtanulhatta a villámok visszaverését, míg másnak erre nem volt alkalma.

Bár ez nagyon EU.

Mindenesetre én Yoda villám visszaverő tulajdonságát, a korával hozom kapcsolatba. Ennyi idő alatt simán elmélkedhetett, hogy kivédje. Még találkozhatott is ilyennek, másnak erre esélye sem volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na várjunk csak, tudtommal Yoda egyike azoknak a legendás Jediknek, akik miatt majdhogynem ezer évre eltüntek a Sith-ek.

 

Nem akarok okoskodónak tünni, de amikor a Sithek eltűntek, Yoda még meg sem született. :) Kb. Kilencszáz éves lehetett amikor meghalt, szal jóval a sithek bukása után született. (legalább 100 évvel utánna).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na várjunk csak, tudtommal Yoda egyike azoknak a legendás Jediknek, akik miatt majdhogynem ezer évre eltüntek a Sith-ek.

 

Nem akarok okoskodónak tünni, de amikor a Sithek eltűntek, Yoda még meg sem született. :) Kb. Kilencszáz éves lehetett amikor meghalt, szal jóval a sithek bukása után született. (legalább 100 évvel utánna).

 

 

Az lehet, de maga Lucas pletyka szerint Yoda lett volna a 0 epizód főhőse és írtották volna a sitheket....

 

Yoda többet tudott a sithekről mint bki más, mert már harcolt ellenük.

Pl:

A tanács nem akarta elhinni h asithek visszatértek, Yoda csak megjegyezte :

"hard to see the dark side is." azaz Ő mindig is sejtette szerintem, hogy egyszer a sitherk akik bujdósva élnek, mint mester és tanítványa előbb-utóbb felbukkanak..A jelek erre utalnak..

 

A villám visszeverés sztem olyan dolog, hogy érezni kell az erőt, tapasztalni kell, át kell érezni, bmit amit fel lehet használni agresszióból, azt ki is lehessen védeni.Azaz mindennek van ellenszere, mindent ki lehet védeni sztem ha eléggé jól képzett vagy...

Yoda nagyon idős és bölcs jedi mester.Sztem egy jedit nem az teszi naggyá, mert erős, és önzetlen hanem mert bölcs és megfontolt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az lehet, de maga Lucas pletyka szerint Yoda lett volna a 0 epizód főhőse és írtották volna a sitheket....

 

Ezt mondja a pletyka... a film szerint pedig ezer éve nincsenek sithek és Yoda 900 éves sincs a Baljós Árnyak idejekor... :wink:

 

És mondd meg nekem milyen rangú jedi mondja ezeket a szavakat???

Egy jedi. Egy szimpla Ki-adi-mundi...

egy tanácstag.

Nem Yoda, vagy Mace.

Mace is ellenzi, de Yoda tudhat valamit..Sőt....Ti érdekes, mindig egy elméletnél ragatok le...Ez olyan furcsa:)) :):)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.