Ugrás a kommentre

Párbajok



Ajánlott hozzászólás

Mit gondoltok arról, hogy a Windu vs. Palpatine harcban, Palpatine csak hagyta magát és szándékosan veszített Windu ellen?! Vagy Windu valóban jobb vívó volt a császárnál és legyőzte őt?

 

Szerintem ez egy színjáték volt.Palpi érezhette,hogy jön Anakin és direkt úgy tett mintha védtelen lenne Windu ellen.Anakin beront és mit lát?Palpi fekszik felette a Jedimesterrel.

...-"látod Anakin?Én megmondtam,hogy a Jedik hatalomra törnek..."

Ez lehetett a legutolsó próba amin Anakinnak keresztül kellet mennie. :56:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit gondoltok arról, hogy a Windu vs. Palpatine harcban, Palpatine csak hagyta magát és szándékosan veszített Windu ellen?! Vagy Windu valóban jobb vívó volt a császárnál és legyőzte őt?

 

Bezony, a making of könyvben és az egyik legújabb HS forgatási naplóban is tisztázzák a helyzetet. A párbaj addig éles, amíg Mace kirúgja Palpatine kezéből a kardot, és az öreg a földre kerül. Ezután a Sith nagyúr simán folytathatná a harcot, de ő inkább színészkedik, megjátsza, hogy gyenge, és meg akarják ölni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, azt mutathatják be, Windu a jobb vívó Palpinál, de ez még nem elég az ő legyőzéséhez és onnantól színlelt. Bár elintézhette volna talán egyszerűbben is Windut minthogy leáll vele kardozni, és így akkor vehetjük ezt is színlelésnek. Talán időt akart adni Anakinnak, míg odaér. Az, hogy elvesztette a kardját viszont nem lehetett így szándékos. (ez inkább Windu nagyságát mutatja, hogy képes eljutni ellene idáig) :26:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szisz: Bocsi.Lehet, hogy nem igazán komolyan írtad, de nekem nagyon tetszett.Akár még komoly is lehet.Tudod, minden nézőpont kérdése.És szerintem nincs elnagyolva.

A szöveged azért lett beídézve, mert ezeknél a fórumfajtáknál nincs válasz fül(vagy csak én nem találom), így mindig ha válaszolni akarok valakinek akkor a "quote" gombra kattintok.

És mégegyszer elnézést kérek, nem akartalak megijeszteni.

 

No problem :(

 

Csak pont veled kerültem némiképp látszólagos ellentétbe (ami nem baj) az Anakin/Vader topicban és azt a szöveget picurit gúnyos felhangúnak szántam. Oda is írtam, hogy tilos komolyan venni. Jó, hogy nem jött át, így kicsit szembe kerültem a saját írásommal... :( és bumerángkét visszatért a tanulság hozzám...Szóval kösz a leckét!

 

Egyetértek azzal, amit írtam, mögötte ez van: néhány Jedi eszme nekem kicsit fájdalmas, nem elítélem, hanem halál.

Egyoldalúan jónak ítélni ugyanazt a tettet/csalekedetet egy Jeditől és rossznak Anakin esetében :? ....aki szerintem se nem Jedi se nem Sith, hanem valami átmenet, vagyis kétarcú, mint a remek képek is mutatják....

Nem a Jedi gyerekek ellen való merényletére célzok, mert az külön mise...

A végtaglevágás minden esetben kegyetlen dolog, akárki csinálja, akár Jedi, akár Anakin...így gondolom :roll:

A kegyetlenség a harcban eszköz az önvédelemre és a győzelemre. Ahogy máshol utaltam rá, az Anakin vs Obi párbajban nincsenek győztesek csak vesztesek és Anakin hibázott, nem Obi győzött, ez is benne van. Mindenki kivette a részét abból, hogy Anakin oda jutott ahova és ő viseli a terhét az összes tettének.

 

Másképp látod te a karaktert mint én. Én nem a gonoszságot látom benne, hanem a kicsinységet és az elveszettséget, ami nagynak és erősnek akar látszani és rossz döntéseket hoz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szegény Sidious-t, már Mace Windu is legyőzi? :lol::):)

 

ODY most veled vagyok!!!

 

Mace legyőzi Sidioust?? Ne röhögtessétek ki magatokat.....Sidious kidbja a kezéből a kardot amikor mace fejen rúgja.....

 

Na meg Sidious jobb fénykardban van is olyan jelenet ahol simán leszúrhatta volna Mace-t... Erre Mace nagyot néz, miért nem lépett a sith lord ellene.... Mert várta Anakint...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

első jelenet ahol simán megölhette volna a jedit:

 

pdvd2046ss.th.png

 

 

második:

 

pdvd2459gb.th.png

 

 

Ja és amikor Mace belerúg Palpiba akkor palpi arcán koppan a rúgás nem a kezén vagy a kard közelében palpi eldobja a kardját....egyértelmű...

 

Szal Sidious jobb fénykardban, és erősebb az erővel is.... De fénykardban van nála is jobb....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyértelmű, hogy Sidious jobb, de azért ne emeljük isteni szférába. Nekem egyértelműen az jön le, hogy kicsit már túlzásba viszi a színészkedést, és erre ő is rájön. Elejti a kardot - tuti nem szándékosan -, aztán iszkol, mert tudja, hogy abból Windu könnyedén megölhetné. Mert azt a párkányon való végigspurizást eléggé élethűen adja elő, ahhoz képest, hogy Anakin baromira nem láthatja még, tehát nem színézkedik. Windunak abban a pillanatban minden esélye megvolt Palpatine leölésére, csak elszúrta. Előtte semmi, utánna semmi, de akkor megvolt minden esélye és Palpatine semmit sem tehetett volna. A kardját elhagyta, négykézláb mászott (és kéz nélkül azért ő sem tud villámot gerjeszteni). Igen, Mace Windu meg tudta volna ölni Darth Sidioust.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyértelmű, hogy Sidious jobb, de azért ne emeljük isteni szférába. Nekem egyértelműen az jön le, hogy kicsit már túlzásba viszi a színészkedést, és erre ő is rájön. Elejti a kardot - tuti nem szándékosan -, aztán iszkol, mert tudja, hogy abból Windu könnyedén megölhetné. Mert azt a párkányon való végigspurizást eléggé élethűen adja elő, ahhoz képest, hogy Anakin baromira nem láthatja még, tehát nem színézkedik. Windunak abban a pillanatban minden esélye megvolt Palpatine leölésére, csak elszúrta. Előtte semmi, utánna semmi, de akkor megvolt minden esélye és Palpatine semmit sem tehetett volna. A kardját elhagyta, négykézláb mászott (és kéz nélkül azért ő sem tud villámot gerjeszteni). Igen, Mace Windu meg tudta volna ölni Darth Sidioust.

 

Igaz, ilyen erővel Yoda is megtudta volna ölni, csak sajnos nem ez a tény....Én nem emelem sidioust a magasba sőt én yoda párti vagyok, de amikor mace lefefyverezi Palpit az már tényleg tükrözi palpi igazi félelmét.......

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyett értek 100%-osan.Palpi az erkélyen fél és ki van szolgáltatva Windunak,ezt Ő is tudja.Szerintem az a félelem az arcán igazi.Itt olyan Oroszrulettet játszik.Csak hiszi vagy inkább csak reméli,hogy bejön a terve.Még egy ilyen rész van,amikor Windu felemeli a kardját,hogy levágja.Ott egy pillanatig nem biztos abban :63: ,hogy Anakin segít neki :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy ilyen rész van,amikor Windu felemeli a kardját,hogy levágja.Ott egy pillanatig nem biztos abban :63: ,hogy Anakin segít neki :lol:

Igen-igen, de a végsőkig húzza, aztán mikor Windu csap, villámra emeli a kezét csak Anakin megelőzi. Ha egy pillanatot késik Palpatine újra villámozni kezd. És ezt a félelmet az is bizonyítja, hogy egy pillanatig megdöbenve néz, aztán elvigyorodik és durr :twisted:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt hiszem,hogy nem igazán tudják kezelni ezt a helyzetet.Arra gondolok,hogy ha tisztában lettek volna egy Sith képességeivel talán kicsit jobban megdolgozhatták volna Palpit.A Jedik a legendákon és az esetleges "tankönyvi" leckéken kívül nem igen találkoztak Sithekkel.Sőt a fénykardleckék is a sugárvetők lövéseinek a kivédésére irányultak.Én ezzel magyaráznám az öt csapásból három Jedit.Ezért verhette laposra Dooku Anit és Obit az AOTC-ban.

A másik,hogy egyedül Yoda,Obi-Wan és Anakin mondhatja el magáról,hogy Ő már harcolt velük.Valljuk be Obinak a Naboon szerencséje volt Darth Maullal szemben.A Geonosison Yoda mentette meg Őket.Windu meg talán elbizakodottan áll hozzá.Ha Ő tisztában lenne azzal,hogy milyen aljas és alattomos még vert helyzetben is a Sithek harcmodora nem engedné,hogy a keze ott maradjon előtte.

Nameg Palpi hihetetlen technikája.Mikor vágnia kellene szúr mikor szúrnia akkor vág mikor hátrálnia előrre megy.Szóval kiszámíthatatlan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hihetetlen, hogy mennyire összetettek ezek a párbajok! Az átlagos nézők el se tudják képzelni mit lehet erről ennyit beszélni. Pedig szerintem itt mindenkinek igaza volt valamiben. Palpatine tényleg nagyon kiszámíthatatlan és Windu még nem is ismerte igazán az ellenfelét így duplán nem kellett volna életben hagynia amikor megölhette volna. De épp úgy elbízta magát, ahogy elbízta magát Darth Maul... és a vesztét okozta. Amikor pedig megjelent Anakin még inkább biztos volt Windu a győzelmében. Ennek ellenére szerintem itt leginkább csak Palpatine nem volt veszélyben hármuk közül. :26:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként Sam Jackson nagyon jól játszik ezekben a jelenetekben!

 

You are under arrest, My Lord.

He is too dangerous to be kept alive.

 

És amilyen arcot vág amikor Anakin beszól, hogy nem vághatja le Palpatinet. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És amilyen arcot vág amikor Anakin beszól, hogy nem vághatja le Palpatinet. :lol:

 

Talán itt Windu is egy nagyon vékony pallón egyensúlyoz jó és rossz között.Megkockáztatom,hogy féllábbal már át is lépet.Nagyon meg akarja ölni,de valami visszafogja.Látszik rajta,hogy tanácstalan.

...-megöljem?De ez ellene van minden Jedi tanításnak.Vagy hagyjam életben?De hát ez Sith nagyúr!!!....

Mikorra meg elszánja magát már késő.Akkora már Anakin is döntött :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

..-megöljem?De ez ellene van minden Jedi tanításnak.

 

Az kizárt, hogy Sith-et ölni, ellene lenne a jedi tanitásnak. Ők a megtestesült gonosz, erre tanítják őket.

Anakin is azért óvatoskodik Palpi dumáitól, elöször, mert amolyan pavlovi reflexből ez lett bele nevelve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A megöljem,de ez ellene van a Jedi tanoknak-ot arra értettem,amikor fegyvertelenül fekszik előtte.Persze,hogy Sithet ölni nem bűn,de fegyvertelen embert ölni már gyilkosság.Bármennyire is Ő legnagyobb gonosz :!:

 

Nem fegyvertelen ember volt elötte, hanem egy látszólag fegyvertelen Sith. Ez nagy különbség.

Ha tudott volna a villámozásról, nem tétovázott volna annyit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem fegyvertelen ember volt elötte, hanem egy látszólag fegyvertelen Sith. Ez nagy különbség.

Ha tudott volna a villámozásról, nem tétovázott volna annyit.

 

Inkább azt mondanám,hogy ha tisztában lett volna vele,hogy Palpi a legalattomosabb ellenfél akivel eddig harcolt akkor talán megteszi.Sőt el is szánta magát,de akkor már Anakin is.Túl sokat gondolkodott ezen.Hagyot időt Palpinak arra,hogy végleg megdumálja Anakint. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerűen az volt az egyetlen hibája, hogy elbízta magát, hisz Anakinnal le tudták volna győzni Palpatinet. Nem hitte volna, hogy átáll, ezért érthető, hogy várt... mert azt hitte itt már megteheti Palpatine-al szemben.

 

Hát Én arra se innék hidegvizet,hogy ha Anakinnal együtt harcolnak Palpi ellen akkor élve maradt volna.Szerintem akkor is lekaszálta volna Windut.Egyértelműen jobb volt Palpi,sajnos. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.