Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

  • 3 héttel később...

Mostanában nézem az Afrikai Nemzetek kupája meccseit.

Néhány egész jó kis meccset lehet látni.

Elsősorban azzal a céllal kezdtem nézni, hogy megismerjem a VB résztvevő újoncokat. Togo, Angola, Ghána és Elefántcsontpart.

Hát nagyon csodálkozom, hogy nekik sikerült kijutni. Még Elefántcsontpart talán érthető, hisz van egy Drogbájuk és néhány jobb nevű játékosuk. De végülis, egy ki-ki meccset játszottak Kamerunnal, akkor ők nyertek(Eto'o kihagyott egy 11est stb).

Ghána még nem mutatott semmit, de ők azért szintén sorukban tudnak néhány jó játékost.

Togo és Angola viszont egyenlő a nullával. Mindjárt előkeresem a selejtező eredményeiket, és megnézem, de biztos tuti gyenge csoportot kaptak. Ezeket még mi is megvernénk.

Csak lézengenek a pályán, és még a játék alapelemeivel is gondjaik vannak. Passzolás se nagyon megy nekik, gólszerzéssel meg hadilábon állnak.

Helyettük nagyon kár Kamerun és Nigéria miatt. Ők a "régiek". Kamerun nagyon jó, könnyedén látványosan játszanak, és nyerik a meccseket, pazar gólokkal. Nagyon megnehezítették volna néhány csapat dolgát, és legalább 8 közé mentek volna.

Nigéria egy fokkal gyengébb, de összeszokhatnak. Elsősorban a fiataloknak kell az idősebbekkel, de néha felidézték a 98-as önmagukat.

Egyik védőjüknek Taiwo-nak óriási lövése van.

Őket nagyon sajnálom.

 

Azért is szeretem nézni az afrikai focit, mert egymással teljesen máshogy játszanak, mint az európaiakkal, vagy a játékosok teljesen máshogy játszanak, mint az európai csapataikban. Nem annyira durvák, hagyják egymást játszani. Kicsit ügyetlen az egyik, de mégse lép, oda, hogy mindenáron megszerezze a labdát. Akkor lép oda mikor már tisztán a labda van ott. Nem alatomosak. Vidámak, és a játék igazi értékeiért játszanak. Olyan nyersek, mint a csiszolatlan gyémánt. Nincsenek még elrontva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huhh hát kisorsolták a 2008-as EB selejtezőket.

Antitalentum RTL közvetítette, de ahogy kihúzták a magyar csoportot elköszönt és reklámozott, a többit nem várták meg, pedig 5 perccel később már elköszöntek a sorsolók is. Szerencsére az Eurosport2 is adta ott végig lehetett nézni.

Én sorsolásoknál mindig bizakodó vagyok. Mostani vb selejtező csoportnál tudtam, hogy negyedikek leszünk, az túl nehéz volt. De az előtte lévő EB selejtezőnél lehetett érezni, hogy itt van keresni valójuk a kicsiknek. Volt is a Lettek kijutottak az EB-re.

Most hasonló a helyzet, minden csoportból elkerültük a legnehezebbeket.

Verhető még az első kalapból kapott is.

 

Görögország, Törökország, Norvégia, Magyarország, Moldova és Málta.

Ami a legjobban leírja a helyzetet, hogy nincs vb résztvevő a csoportunkban, a vb selejtező csoportunkban pedig 3 EB résztvevő is volt.

 

Szerintem, ha a 3 legnyagyobb körbe veri egymást, mi hozzuk a kötelezőket és megnehezítjük a 3 nagy dolgát odaérhetünk akár a 2. helyre is.

Görögökkel láttuk mi a helyzet, ugyan kikaptunk, de nem voltak olyan acélosak. Ilyet kapni a legnehezebb kalapból ajándék. Szerintem a címvédővel előfordulhat, hogy nem lesz alkalma a címvédésre.

Szerintem jelen állás szerint a török-norvég páros a legerősebb.

 

Én örülök ennek a csoportnak, persze lehet, hogy ugyanúgy elbukjuk, mint az előző könnyűnek nevezhetőt Lettországban.

Hajrá csak legyen már szöv kap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt mondom, hogy a 3dik helytől fölfelé lehet a szereplésünk jó.

A negyedikkel sokra nem megyunk, de nem lehet nagy kudarcról szó vagy nevezhetjük papírformának.

Ötödik hely már nálam nagy kudarc lenne, gyakorlatilag, akkor kár is nekünk elindulni ilyen selejtezőkön. Mivel innen húztak ki minket illene előre lépni.

Ha ennél hátrább állunk meg, akkor lehúzhatjuk a rolót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Egervárira szavaznék kapitánynak.

Ő mindig abból az anyagból ami volt nagyon jó ütőképes csapatot csinált, megtalálta ki hol a legjobb. Most úgysincs csapata.

Most kicsitt bővebb anyagból válogathatna, bár ő nem hiszem, hogy otthagyja az MTKt.

Még Garamit is el tudnám képzelni, hogy elérjen valami eredményt.

Nyilasi nagyon jól dolgozik ilyen utánpótlás felelősként, látszik a keze azóta fiatalabbaknál is vannak eredmények 16 év alatt. Kár lenne ezt megbontani, ahogy Roth Antit is.

 

Sajnos a kézi eb-n kiestünk, de azért a két dán bíró is kitett megáért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kiborultam a nyilatkozatokon amiket hallottam/olvastam.

Gyakorlatilag mindenki azért sír, miért nem kaptunk nehezebb csaoportot.

Nagy csapatokért sírnak, mert ha attól kikapunk könnyebb megmagyarázni.

Meg ha nagy csapatok lennének, akkor nagy bevétel lenne.

Te úristen már meg sem fordul a fejükben, hogy esetleg kijuthatnánk.

Mellesleg nem jutott még eszükbe, hogy az ember azért megy ki a nagycsapatok ellen, mert reménykedik, hogy hátha megverjük őket, és az szenzáció és én ott voltam. Az csak másodlagos, hogy sztárokat látunk, és általában akkor kerül előtérben, ha kikapunk. Pl kikaptunk, de legalább láttam Inzaghi-t és ő rúgta a gólt(és még ki se Kaptunk :) ). Legalábbis velem így volt.

 

Nem is értem, ezeket a újságírókat sem, meg a vezetőket(kisteleki, mészőly).

Sport címlap: Könnyű, de nekünk ez is nagyon nehéz

Belül: Kevés a sztár kevés a sansz.

Könyörgöm micsoda logika ez, ha több a sztár még kevesebb a sansz. Vagyis minnél Kevesebb a jó játékos, annál nagyobb a sansz.

Nem értem mit akarnak, és minek örültek volna, mire mondták volna, hogy ez a legjobb sorsolás amit kaptunk, talán akkor, ha csak a 8. és 7. kalapból kaptunk volna csapatokat soron kívül, mondták volna ez már igen.

Amit kaptunk annál sokkal könnyebb nincs, talán egy kicsivel, de sokkal nehezebb van.

Ha én írtam volna cikket erről olyat írtam volna:

Kaptunk egy nagyon jó lehetőséget, amivel meg kell tanulni élni. Eddig az ilyen lehetőségeket nem használtuk ki.

Félre tenni a harcokat, kapitányt választani, minnél előbb elkezdeni dolgozni kiismerni az ellenfeleket. Összefogni a selejtezőkre, és az EB pályázatra...

Valami ilyesmit.

Nemrég olvastam, hogy az Usai válogatott úgy készült a 94-es vb-re, hogy fogták a 30 kerettag jelöltet elvonultak és éjjel nappal edzettek, mert nem volt akkor még amerikai bajnokság, a néhány európai légióssal meg akkor készültek mikor szünet volt. Óriási komplexumba vonultak minden játékos családi házat kapott, ha volt családja azzal lakott, ha nem volt feleztek.

Amerikába ilyen ügyeknél nem számított a pénz. Meg is lett az eredménye.

 

Nem azért írtam, mert nekünk is pont ezt kéne csinálni, csak azért írtam, mert nekünk is ezzel a hozzáállással kéne csinálni, meg ragadni a munka végét és komolyan dolgozni. Összefogtak és dolgoztak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egervári? Akkor inkább maga az ördög.

Mi a baj vele?

 

Nekem mindig szerény szimpi embernek tűnt, aki érti a dolgát.

Egyetlen egy hibája volt, hogy a nagy lieblingjét Oroszt mindenhová magával cipelte, mostmár csak pályaedzőnek tudná.

Ahol volt, ott viszonylag jó összeszedett csapat volt, és maradt utána.

Szerintem nekünk most erre van szükségünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi a baj vele?

 

Nekem mindig szerény szimpi embernek tűnt, aki érti a dolgát.

Egyetlen egy hibája volt, hogy a nagy lieblingjét Oroszt mindenhová magával cipelte, mostmár csak pályaedzőnek tudná.

Ahol volt, ott viszonylag jó összeszedett csapat volt, és maradt utána.

Szerintem nekünk most erre van szükségünk.

Igen, csak pont itt van az ellenpélda: VASAS.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.