Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Mondjuk a Miami is jól odab*szott a Patriots -nak! Az elején is látszott, hogy nagyon megy a támadósornak sok yardot futottak, csak nem fogták elég szorosan a tojást. :D Utána viszont minden megjavult és a helyére került. Meglepően sok néző volt egyébként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, most már tényleg kijelenthetjük, hogy Roger Goodell egy F*SZ! Tényleg a legrosszabb komisszár, akire én emlékszem. Ez azért nagy szó, mert volt egy bizonyos Gary Bettman (NHL), aki alatt kétszer is lockout volt és abból az első (2004-2005) esetben elmaradt a teljes szezon! A másodiknál - tavaly előtt - pedig az utolsó utáni pillanatban hoztak tető alá valamilyen egyezséget és ott is durván lehúzták a játékosokat. Bettman igazából csak egy báb, amit a tulajok rángatnak (persze ettől még tehetségtelen is), de Goodell rajta is túltesz, mert ő nem hülye, hanem pontosan tudja mit csinál.

 

Eddig is sok volt a rovásán, de amit az utóbbi fél évben történt azzal nagyon durván lejáratta magát, úgy hogy már rengetegen csak a lemondására várnak. (A legutóbbi drafton is nagyon kifütyülték.) A Spygate botrányból sem jött ki jól (főleg, hogy tudtak az egészről és ő maga semmisítette meg a kémkedésre vonatkozó bizonyítékokat, majd a haverjával Robert Kraft-el - Pats tulaj - megbeszélték a dolgot), de volt ez a mantrája is, hogy emelni kell az alapszakasz meccsek számát, meg jusson be több csapat a PO-ba (amit még a szurkolók sem szerettek volna), kb. öt évig hülyítette LA-t, hogy visz majd oda franchise-t...

Viszont ami most ment először a Rice saga kapcsán, majd most Peterson. :facepalm: Eleve azzal kezdeném, hogy Josh Gordon egész szezonra vonatkozó eltiltást kapott (talán most csökkentik 8 meccsre) marihuánáért, Rice-t meg eltiltotta kemény két meccsre. :clap: Ez több szempontból is problematikus. Egyrészt, ha korábban nem volt videó (erről majd később) akkor nem elég a jegyzőkönyv, amit felvettek az esetről arra, hogy mérlegelje ennek a súlyosságát? Két meccs? Ez is ugyanolyan off-court kihágás, mint a spangli, vagy a gyorshajtás. A másik Rice nem csak azért f*sz, mert megütötte a menyasszonyát, hanem aztán nem úgy reagált, hogy "jajj, lehet valami súlyos sérülés történt azzal akit (elvileg) SZERETEK", hanem láthatóan le se sz*rja, hanem inkább úgy csinál, hogy "b*zmeg ezt (az ájult testet) el kell innen tüntetni, mert még megbüntetnek". Majd mikor a TMZ-re kikerülnek a felvételek (több hónap után) volt pofája Goodell-nek azt mondani, hogy először ők nem tudtak róla, aztán régóta kérték a felvételeket a kaszinótól, majd végül beismerte, hogy megvoltak neki a felvételek. :clap: Mindegyik ilyen általános iskolás kifogás, hogy "jajj a kutya megette a házimat, azért nincs itt". Felmerülhet a kérdés, hogy miért nem nyomozott elég hatékonyan az NFL? Goodell nem gondolta, hogy egy KASZINÓBAN mindenütt kamera van? :hmm: Mint kiderült nagyon is jól tudta, csak megpróbálta elsikálni. Védi az érdekeltségét, a brandet és mivel nagy pénzről van szó nem számít, hogy most valakit bántalmaztak-e vagy sem. Ez egy ilyen járulékos kár volt. (Arra meg kíváncsi leszek Greg Hardy, vagy Ray McDonald hasonló büntetést kap e családon belüli erőszakért.)

 

Ezek a srácok nem rakétamérnökök (mondjuk nem is azért fizetik őket) és még, ha arányaiban az NBA játékosok követik el a legtöbb bűncselekményt, az NFL-ben meszelik el a legtöbb játékost évente!

Itt volt most ez az Adrian Peterson eset, ami szintén elég durva. Maga a tett, hogy bántalmazta a 4 éves gyerekét. (Petersonnak több anyától is van gyereke, akit tavaly brutálisan meggyilkoltak nem ettől a nőtől volt, de ott is volt AP ellen valami távol-tartási végzés és 'családi erőszak' tréningre is kellett járnia - amúgy arról a srácról, aki meghalt csak pár hónappal előtte tudta meg egyáltalán, hogy létezik.) Ezek után nem volt benne annyi, hogy a gyerekét nem bántalmazza, miután az történet egy másik gyerekével. Ráadásul egy 4 éves(!) gyerekről van szó, akit úgy vert, hogy nagyon durva sebei lettek. De mint kiderült, őt is így nevelték és máskor is tett ilyet, csak ez most (nem is most, hanem májusban) kiderült. Ez egy kulturális probléma, ő ebben nőtt fel, neki ez a természetes. Nyilván van benne egy nagyon komoly frusztráció, amit nem tud feldolgozni, dühkezelési gondjai vannak, ezért nem tudott magán uralkodni. Akár csak kicsit bántja az is elfogadhatatlan lenne, de itt úgy verte, hogy az semmivel nem lehet védeni. Sajnos így majd könnyen elképzelhető, hogy a gyereke is erőszakos lesz, mert ezt tanulja, hogy ez a problémák megoldási módja! Egyébként érdekes volt a yahoo-n, vagy twitteren elolvasni a véleményeket a témában (bár nem érdekes, inkább elkeserítő), ahol szinte mindenki azon volt, hogy őt is verték a szülei, úgyhogy ez nem is baj... :para: Mert joga van rá, mint valami alsóbb rendű lényre, hogy ezt tegye vele... ebből az volt az érdekes, hogy a kevésbé liberálisnak tartott Magyarországon (a bowl.hu-n) szerencsére ettől teljesen ellentétes véleményeket láttam és kb. mindenki elítélte az esetet.

Viszont itt is bejön a képbe az, hogy ez nem egy friss történet. Szintén több hónapja történt, AP elvileg megbánta és maga fordult a hatóságokhoz, erről is tudnia kellett a jó Rogernek. Ez is most jött fel, kicsit olyan, mintha meg akarnák buktatni Goodell-t. Én mindenesetre pezsgőt bontanék, ha megtörténne! :yeah:

 

Egyébként arról is érdemes szót ejteni, hogy mi vár ezután a játékosokra (Rice, AP). Michael Vick példájából okulva van remény arra, hogy valaki megváltozzon. Hiszek benne, hogy mindenkinek jár egy második esély, de hogy Rice (vagy majd AP is, az ő ügyében még nincs semmi hivatalos, csak annyi, hogy vasárnap tuti nem játsszik) tud e ezzel élni az majd elválik. Most még nagyon korai lenne arról beszélni, hogy mikor térhetnének ők vissza az NFL-be...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, egy gyerek brutális bántalmazására nincs semmilyen mentség... szörnyű volt még olvasni is. A 4 éves gyerekének még van arra esélye, hogy jobb élete legyen a jövőben. Peterson-nak meg sok hasonlókat kívánok a börtönben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben megnéztem a Real Madrid - Atletico Madrid mérkőzést. (Bocs Jake, de én inkább az Atleticonak szurkoltam, a gyengébb csapat jogán - valahogy még mindig az van bennem, hogy AM-ot nem sorolom oda az elit csapatok közé, pedig ezt az álláspontot már tényleg érdemes lenne revideálni.) Az Atletico helyzetkihasználása elég penge volt ma (két kaput eltaláló próbálkozásból mindkettő gól lett :D). Ez a Real engem egyelőre arra 2004-2005-ös "galaktikus" csapatra emlékeztet, de azért ezt még nagyon komolyan nem merném kijelenteni, ennyi meccs után. Mindenesetre ez 3 meccsből 2 vereség nem túl biztató kezdés. Benzema tényleg olyan, mintha el lenne átkozva, kb. két nagy helyzete is volt - Ronaldo passzából - amit ezen a szinten illet volna megoldani. Remélem Chicharito be tudja magát játszani a helyére és, ha már a párhuzamoknál tartunk, ő nagyon emlékeztet a Goal! című filmből Santiago Munezre. :)

Igazából Ronaldo sem volt kiemelkedő, annak ellenére, hogy voltak villanásai (az a két beadása a jobb oldalról), de Bale nagyon gyenge volt, egyedül a szabadrúgása az első félidőből volt emlékezetes. A másik oldalról Moyát tudnám kiemelni, akinek voltak nagy védései, de azért a védelem is jól helyezkedett, nem hagytak nagy üres területeket, ahol a gyors hazai szélsők meg tudták volna verni őket. Kellett a Real is a sikerhez, de összességében az a taktika, amit az Atletico játszott elég volt a 3 pontra még, ha ölték is a játékot és, ha a szépséget pontoznánk, akkor a RM nyerne. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde: sok mindenben egyetértek veled. Nem értem a Realt, nagyon haragszom rájuk, amiért eladták a csapat motorját, Di Mariát. Ő rohangált fel alá a pályán, és adott zseniális passzokat CR7-nek, vagy oldalról a mesteri beadásai... Nem normálisak esküszöm.

 

A másik meg..eszem megáll. Egy magyar fociklub holnapján ilyen híreket kell olvasni az embernek?

https://www.dvsc.hu/hirek/debrecenben-es-nyiregyhazan-nyilnak-kaszinok

 

Jóhogy nem már a Videoton honlapján a benzin árfolyamát kell majd olvasni a szurkolónak. Hova jutott a magyar foci....

 

Ezek után megértem az ultrákat is:

DVSC: „A sz.r a nyakunkig ér” - az ultrák nemet mondtak az NB I-re

http://www.nemzetisport.hu/labdarugo_nb_i/dvsc-a-szr-a-nyakunkig-er-az-ultrak-nemet-mondtak-az-nb-i-re-2363553

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde: sok mindenben egyetértek veled. Nem értem a Realt, nagyon haragszom rájuk, amiért eladták a csapat motorját, Di Mariát. Ő rohangált fel alá a pályán, és adott zseniális passzokat CR7-nek, vagy oldalról a mesteri beadásai... Nem normálisak esküszöm.

Meg normális vkp sincs nálatok. A középpályátok egy átjáróház. Illaramindinek meg kéne kapnia a lehetőséget szerintem, veszíteni nem fogtok vele, max nyerni ha beválik. Az egyetlen jó üzletetek idén Kroos megvétele volt, 35 millióért egy ajándék volt. De hogy James 80-ért minek kellett? Ebből (hálistennek) nem lesz BL-címvédés. Tavaly se érdemeltétek volna meg a "La Decima"-t... Na de mindegy, nem az én csapatom, nem az én problémám :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul a harapós Suarez pont az El Cassico-ra fog visszatérni.

Akkora meccshiánnyal a háta mögött nem hiszem hogy maradandót fog alkotni. Mondjuk egy ismerősöm aki szintèn barcás mint én, azt álmodta hogy beállt a 70. percben és 10 perc múlva gólt lőtt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake! Én nem értem meg az ultrákat. Szerintem csak az magyaráz, aki balhézni akar, a többi meg elfogadja, hogy ez egy kulturáltabb szurkolás megteremtéséhez szükséges. Persze nem a kaszinókra gondolok... :D Amúgy a kaszinó is és a csapat is Szimáé, szóval én nem lepődök meg ezen, nyilván minden "ingyenes" frontot használ az új kaszinók reklámozására. A helyében én is ezt tenném...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon komolyat fordult a Dallas játéka a múlthetihez képest, de persze ehhez az ellenfél is kellett. Úgyhogy abszolút meg kell dicsérjem a Cowboyst! :clap:

 

Jake! Én nem értem meg az ultrákat. Szerintem csak az magyaráz, aki balhézni akar, a többi meg elfogadja, hogy ez egy kulturáltabb szurkolás megteremtéséhez szükséges.

 

Ha csak a Debrecenre gondolsz, akkor még talán megértem (bár ott is ez az előzetes regisztráció hülyeség), de ami a Fradinál megy az valami nonszensz (vénaszkenner :lol: ) és még volt pofájuk azt mondani, hogy nyugaton is ez így működik. :facepalm: Én voltam a San Siro-ban, jelentem nincs ilyen! Haverom volt Amerikában baseball meccsen, a Wembley-ben NFL meccsen, fel se merülhet ott ez a baromság! Angliában sem ezek miatt szorultak vissza a létesítményekben elkövetett bűncselekmények. Nyilván van egy csomó ember itt Magyarországon, aki csak balhézni akar és sokan pont miattuk nem mennek ki a mérkőzésekre, de ez amit nálunk bevezetnek nem feltétlenül a jó út a lelátók rendjének konszolidálására.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha csak a Debrecenre gondolsz, akkor még talán megértem (bár ott is ez az előzetes regisztráció hülyeség), de ami a Fradinál megy az valami nonszensz (vénaszkenner :lol: ) és még volt pofájuk azt mondani, hogy nyugaton is ez így működik. :facepalm: Én voltam a San Siro-ban, jelentem nincs ilyen! Haverom volt Amerikában baseball meccsen, a Wembley-ben NFL meccsen, fel se merülhet ott ez a baromság! Angliában sem ezek miatt szorultak vissza a létesítményekben elkövetett bűncselekmények. Nyilván van egy csomó ember itt Magyarországon, aki csak balhézni akar és sokan pont miattuk nem mennek ki a mérkőzésekre, de ez amit nálunk bevezetnek nem feltétlenül a jó út a lelátók rendjének konszolidálására.

Abszolút nem értek egyet. Szükség van a renitens elemek megfékezésére és beazonosítására. Vénaszkenner valóban nincs máshol (viszont szerintem nagyon jó találmány, mert akár a retina, akár az ujjlenyomat tud változni az évek során, míg elvileg ez nem!), viszont gyors bejutást biztosít a stadionokba. Mi a hátránya? Hogy tudják, hogy ki jár meccsre? Nagyon helyes! Angliában is villámgyorsan ki lehet szűrni a bedobáló/rasszista elemeket, mert tudják, hogy ki hol ül és ki kicsoda. Aki szurkolni akar, annak nincsenek fenntartásai a rendszer ellen, mert javítja a biztonságot és a kulturáltságot a meccseken. Ha valaki emiatt nem akar meccsre járni, NE TEGYE! Anyázókra nincs szükség, csak szurkolókra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.