Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Most nem a többi sportágról van szó. Azzokkal semmi gond. Ha az általánosságban a sportról beszélünk akkor Európa, sőt a világ élmezőnyében vagyunk. Elég csak ránézni az olimpiai éremtáblára.

Van az Usa az Oroszok, néhány nagy ország aztán mi.

Csak az a gond, hogy ki nyerte legtöbbször az olimpiai labdarúgó tornát? Hát persze, hogy mi.

Erről a szinvonalról sikerült magunkat leküzdeni ide. De hogyan. A környező országok sosem voltak hasonló szinvonalon, mint mi.

Nekem elegem van abból, hogy már 20 éve azt, hallgatom, majd az utánpótlás. Nem 60 évesen akarok focit látni, hanem most. Drukkolni akarok magyar csapatnak egy vb-n, eb-n, bl-ben. Akkor akarom amíg még tudok. Sőt tovább megyek elvárom, hogy állandó résztvevői legyünk ezeknek a világeseményeknek, essünk ki nulla rúgott góllal. De akkor legalább azon tudnék keseregni, hoyg tessék ezt látja belőlünk a világ, de mennyivel jobb arra keseregni, mirt erre. Ég és föld.

 

Azért az kicsit dúrva, hogy egyetlen igazi pozitív futball élményem az, hogy 2000-ben 2-2-t játszottunk az eb ezüstérmes Olaszországgal.

Még a fradi Bl menetelését ide lehet sorolni, de már az is milyen rég volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkoriban csak a legnagyobb rangadókat közvetítette a TV, ellenben a válogatott meccsek szentek voltak, az összes a TV képernyőjére került. Általában Vitray Tamás és Knézy Jenő volt a kommentátor. Jenő volt az igazi, mégha néha túl kritikus is volt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ezek tényleg nem semmik lehetettek! :D

 

És hogy lehetett meccseket nézni? A magyar bajnokikat mikortól kezdték el közvetíteni? És válogatott meccseket?

 

 

Donát.

Már a 60-as években is közvetítettek bajnokikat, de főleg a kupameccseket.

Anyámtól szállóige lett a Zaragóza. Mikor azt kaptuk a sorsolásnál tuti továbbjutás kettős győzelem. Az volt a kérdés itthon 4-et vagy 5-t rúgunk. Kinnt csak 2. :wink:

 

Válogatottat mindig adta a TV- elképzelhetetlen volt, hogy ne adja. Először azt hiszem néhány éve volt Izland-magyart(0-2) nem adta a TV volt is botrányt. Különben az összes válogatott meccset adta a tv, ahol volt kamera. Persze mióta van közvetítés.

62-es vb volt az első amiről közvetített az egyes, az Chilében volt ezért csak felvételről adták, szinte csak a magyarok meccseit, meg a döntőt. 66-ban már majdnem az egész VB-t élőben adták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmmm volt egy pár. :D A legemlékezetesebb a VIDEOTON- Manchaster UEFA kupa elődöntő (mit csináltál Gömöri :D ). Aztán a Magyar -Brazil 3-0. Talán ez a kettő volt a legnagyobb élmény.

Vidi meccsei nekem csak legenda. De ha jól emlékszem az összefoglalókból, ezt a Gulyás Laci mondta, őt nagyon szeretem.

Magyar-Brazilt leadta teljes egészében a filmmúzeum mikor indult. Nem emlékszem, hogy eredeti kommentárral volt-e ,de valószínű.

Az valóban kiváló csapat volt.

 

Jenő nagy kedvenc volt. Azt szerettem benne, hogy ő a véleményét úgy szőtte bele a kommentálásba, mintha mindenki véleménye lenne. Imádtam vele vitatkozni.

HajdúB óriási. 2000-es Eb-n volt a legjobb. Minden összefoglalót felvettem, és halálra röhögöm magam rajta a mai napig.

Faragú viszont sose volt kedvenc, csak röhögök rajta. Kezdte a 94-es Vb-n Romáriú, Bebetú. Vagyis úgy ejteni a brazilokat, ahogy a portugálul ejtik, de senki más nem ejti úgy, ma már nem erőlteti. Nálam azóta, ő Faragú. Ma meg ezektől fekszem ki, hogy soha nem vállalja a véleményét olyan körülményes, mindig szép hosszan hozzáteszi. Szerény véleményem szerint tizenegyes volt.

86-dik ismétlés után azt mondja, hogy bízzunk a bíróban,hogy jól látta, akkor is ha az elsőből is lehetett már látni, hogy jó ítélet volt. És akkor is mikor a másodikból lehet látni, hogy marhaságot fújt a bíró.

KEdvencem az volt, hogy ott tartotta az ujját(még az m1-en volt), hogy mi jön a programban, és úgy olvsott, mint az ovisok. Még a haja is ovis, meg úgy kikerekedett mostanában.

De százezerszer Faragó, mint Léderer. Arról semmit jót nem tudok mondani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Léderert negatív példaként lehetne mutogatni a kommentátor képzőben :D

 

Én imádom Faragót is. A 94-es vb-re már nem nagyon emlékszem. Szerintem Faragó is jól tud közvetíteni. Fülöp Laci viszont nem jön be... mármint a követítése :fear:

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fülöp Laci viszont nem jön be... mármint a követítése :fear:

 

Volt egy nagyon jó beszólása Fülöpnek. A fradi valami svéd csapattal játszott az UEFA-ban, visszavágó odakint. Továbbjutásra áltunk, és már alig volt hátra. Erre Fülöp: "Ha ma itt továbbjutunk, ma biztos berúgok". :D :hm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fülöp Laci viszont nem jön be... mármint a követítése :fear:

 

Volt egy nagyon jó beszólása Fülöpnek. A fradi valami svéd csapattal játszott az UEFA-ban, visszavágó odakint. Továbbjutásra áltunk, és már alig volt hátra. Erre Fülöp: "Ha ma itt továbbjutunk, ma biztos berúgok". :D :hm:

Ez nem a köbenhavn ellen volt. Én akkor láttam utoljára jól játszani a fradit.

Fülöp jó arc, csak olyan kevés hangerővel beszél, mikor stúdióból özvetít, hogy alig hallani. Több stadion zajt kéne kérnie a fülére, mert pláne, ha felvétellről nézi az ember a meccset, vasárnap este 11 órás kezdettel, akkor nem tart ébren, hanem elalszom. Ez a része igaz a Horváth-ra is.

 

Már közvetítget a Sportklub Euroliga kosármeccseket, illetve régi Liverpool meccseket Léderer kommentárral. Úgy kezdte az egyik meccs kommentárját, hogy "Aki látott már angol bajnokit, itt családok együtt járnak meccsre" Elég érdekes ezt az ő szájából hallani.

Meg hallottam még azt a Bundesliga szakértő kommentátort aki annak idején, még a tv2-n csinálta a Gól!Góól!Góóól!-t Annél jobb összefoglaló műsor csak a Videót a bíronak volt, amit még, a Knézy- Vitray csinált, a szezon végén a legtöbbet tévedő bíró kapott egy Videót!

Mekkora volt :D

MA is el kéne egy pár

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szegény Zava!

Mindig milyen szimpi volt. Milyen aranyos volt, hoyg kispapaként nem tudta megkülönböztetni az ikreit.

 

Biztos félrekezelték a ciprusiak.

Szerdán még meccset játszott, nem létezik, hogy az orvos ne vegye észre, hogy más baja is van.

Ilyen fiatalon, családjt hátrahagyva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja és nem jutott tovább, szóval Laci is józan maradt.

 

A tetű bolgár bíró elcsalta! :x

Úgy emlékszem 11-esek voltak, azokon már nincs mit elcsalni. Bár tényleg vezetett a hosszabbításban a fradi, de nem emlékszem hogy egyenlített a koppenhága.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt is mondták, hogy szívinfarktusban halt meg, utána meg keverték a kettőt. Egyik kolléganőm mondta (van orvosi ismerete), hogy az emberek kb.1%-nak van bizonyos szívproblémája, de egy átlag embernél nem jön ki, viszont a sportolók nagyobb fizikai igénybevétele miatt könnyen baj lehet belőle. Piszok drága kivizsgálni, hogy valakinek van-e ilyen baja, ezért nem is csinálják. Ez csak egy ötlete volt a csajnak, csak leírtam, mit mondott.

Másvalaki szerint talán szereket szedett, az volt a gond, de ez úgysem fog kiderülni, mert hülyék lennének bevallani ilyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zava nem hiszem, hog szedett valamit. Valószínűtlen, hogy pont a ciprusi bajnokságra kokszolja magát.

Inkább a Fehér Miki ügyéről, gondolnám, hogy szedett valamit, vagy szedettek vele valamit a csapatnál.

Vagy a Dárdai öccséről. Zava az max hajnövesztő szerrel kente a fejét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mér pedzegették ezt a vérrögöt. Hogy ez kelelkezett, és vándorolt, majd a tüdejénél elzárhatta az eret, ez okozhatta az embóliát. Mondja a magyar sportorvosa Zavának.

Ha rendesen kivizsgálják, vagy véralvadás csökkentőt kap, akkor elkerülhető lett volna.

Zavadszky-t nem olyannak ismerem, aki a legkisebb bajával rohanna orvos-hoz, hogy márpegig, ő rosszul van. Inkább visszahúzódónak, aki eltitkolja, a baját. Lehet, ha egy kicsit nagyszájubb, még él.

Borzalmas volt olvasni a feleségének írt utolsó sms-ét.

 

Most bezzeg mondogatják róla, hogy válogatott volt, de sokkal többszörös is lehetett volna a tudása alapján. Mikor lehetett volna nem válogatták.

4szeres válogatott szinte semmi, még kipróbálásra is kevés, bezzeg Lothar veterán válogatottat csinált nála sokkal gyengébb középpályásokból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Zavadszky-t nem olyannak ismerem, aki a legkisebb bajával rohanna orvos-hoz, hogy márpegig, ő rosszul van. Inkább visszahúzódónak, aki eltitkolja, a baját. Lehet, ha egy kicsit nagyszájubb, még él.  

Borzalmas volt olvasni a feleségének írt utolsó sms-ét.

 

Pedig panaszkodott, hogy gyengének érzi magát... Mit írt az sms-ben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Zavadszky-t nem olyannak ismerem, aki a legkisebb bajával rohanna orvos-hoz, hogy márpegig, ő rosszul van. Inkább visszahúzódónak, aki eltitkolja, a baját. Lehet, ha egy kicsit nagyszájubb, még él.  

Borzalmas volt olvasni a feleségének írt utolsó sms-ét.

 

Pedig panaszkodott, hogy gyengének érzi magát... Mit írt az sms-ben?

Ez az, hogy hiába panaszkodott nem vették komolyan, mert ő nem olyan aki mindig előtérbe van. Mondjuk ha a torghelle sérült, és baja van akkor tuti jobban kivizsgálják, mert kicsit erőszakosabb nyersebba a stílusa.

 

Huhh hát nem biztos, hogy teljesen vissza tudom adni. de naggyából:

"Inkább beszéljünk reggel most nagyon fáradt vagyok. voltam RMT-n(Biztos valami vizsgálat.) Kétszer hánytam."

 

Még max egy mondat volt, de nem emlékszem, de rossz volt hallgatni. rmt nem biztos, hogy ez volt, de valami 3 betűs vizsgálatot írt, és nem ekg.

TV2 esti híradójában volt. Valami pletyka lap biztos kihozza, esetleg a ma esti tv2 híradó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.