Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Nem láttam a közvetítést, de így látatlanba azt mondanám, hogy Szabó Gábor lehetett. Őt az Eurosporttól hívták át, már a megnyitón is ott volt Szujó mellett. Egyébként ilyen nagy eseményeken szoktak alkalmazni "vendég" kollégákat, mivel a Telesport stábja érdemben (főleg szakmailag) nem tudná ellátni ezt a feladatot. Insider infó: a legutóbbi labdarúgó világbajnokságon például a Faragó Richard is meg volt hívva a közmédia utazó keretébe és végül a döntőt neki adták, pedig eredetileg - a már évek óta ott dolgozó - Egri Viktornak ígérték azt. Ő ezek után hagyta ott az MTV-t és ment el a DigiSporthoz.

 

Nem tudsz még ilyen insider infókat? Amúgy ez Faragó "bűne" volt, vagy a főszerkesztők szúrtak ki Egrivel?

 

Egyébként Karrde (úgy látom járatos vagy benne), a műkorcsolyát azt hogy kell nézni? Abban az értelemben, hogy mi alapján ítélik meg a produkciókat. Gondolom nem teljesen szubjektív megítélésen alapul, hanem van benne valami mérhető, empirikus tényező is. Tehát itt mit kell nézni az egyszerű nézőnek, azon kívül, hogyha valaki elesik, az gondolom nem jó... :D

Én ugyan nem vagyok szakértő, de szerintem az számít, hogy mennyire mozog együtt a zenével, mennyire nehezek a bevállalt pörgések forgások (hányat pörög a levegőben), és mennyire pontosan van végrehajtva (hogy mi számít pontosnak, azt nem tudom).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként Karrde (úgy látom járatos vagy benne), a műkorcsolyát azt hogy kell nézni? Abban az értelemben, hogy mi alapján ítélik meg a produkciókat. Gondolom nem teljesen szubjektív megítélésen alapul, hanem van benne valami mérhető, empirikus tényező is. Tehát itt mit kell nézni az egyszerű nézőnek, azon kívül, hogyha valaki elesik, az gondolom nem jó... :D

Köszi, hogy így tűnik, de a technikai részhez nagyjából analfabéta vagyok :( Már agyaltam azon, hogy majd belemegyek mélyebben, de ez még nem történt meg.

Elég szigorú pontozási rendszer van, csak objektív jellemzőket néznek, a szubjektivitás teljes egészében ki van zárva, és minden számít, csak az nem, hogy amit laikus szemmel látsz, az mennyire "élvezetes". Pl. tegnap a csapatdöntők során a kanadai ifjonc és a rutinos orosz között alig volt különbség pontban, de kívülálló előadást nézőként ég és föld volt a különbség kettőjük között. Két részből tevődik össze egy verseny, egy rövid és egy hosszú programból (kűr). Más időtartamúak, és nem ugyanúgy pontozzák, a különbséget egyelőre még én sem tudom. Vannak kötelező elemek, amelyeknek minden produkcióban benne kell lenniük, bizonyos típusú ugrások, lépéssorok, stb. Nézik ezek nehézségi fokát, pl. ha egy bizonyos forgásnál a kezét xy módon tartja az illető, vagy a táncosoknál az egy lábon forgásnál a kezükkel fogják a másik korcsolyát, stb. akkor az nehezíti az adott pozíciót, amire magasabb nehézségi fokot, vagyis több pontot kap az illető. Figyelik az átkötő elemeket, azt is, hogy a koris milyen módon használja a korcsolyát (élből korizik vagy hogyan is hívják), az ugrásoknál megvannak-e a fordulatok, annyi másodpercig tart-e egy-egy adott elem, ameddig kell. Emiatt mondták évekkel ezelőtt, hogy manapság nem zenére, hanem matematikára korcsolyáznak (arra tippelek, hogy a versenyzők magukban számolnak közben, nehogy ne legyen meg a másodperc). Az esés nem annyira gáz, mint amilyennek látszik, általában 1 pontot vonnak le érte, de ha mondjuk előtte az ugrás jó volt, és a végén esik el, akkor az ugrásért kap pontot, de kevesebbet, mintha tisztán érkezett volna le belőle. Jut eszembe, az ugrás az, amikor ugrik és a levegőben forog, a forgás pedig az, amikor a korival a jégen marad. A végén a két program összeadott pontszámából jön össze a helyezés. Egy-egy program két összetevőből áll, az egyik a technikai rész, a másik az előadás, kb. hasonló súllyal.

Alkati okokból nőknél nehezebben mennek a három fordulatos ugrások, négyfordulatost pedig nem is tudják megugorni. Utóbbit a pasik közül sem sokan csinálják. Mint ahogy az egyik műsor alatt elhangzott, sok vita volt azon régebben, hogy lehet-e bajnok az, aki nem tudja a négyfordulatos ugrást bemutatni (ami nem kötelező elem, de jó sok pontot adnak érte). Na már most 4 éve egy olyan koris lett az olimpiai bajnok, aki nem ugrott négyfordulatost, és ebből utána támadt némi huzavona, ugyanis a második helyezett addig morgott ezen (az a pasi, aki most az oroszok részéről versenyez férfi egyéniben), hogy végül eltiltották versenyektől. Akkor azt mondták a közvetítő hölgyek, hogy nem minden a négyfordulatos ugrás. Persze hajlékonyságban a csajok verhetetlenek :)

 

Közben félig-meddig kiokosodtam közvetítésből. Az a helyzet, hogy idén a NOB a közvetítés jogát nem az European Broadcastingnak adta el egész Európára vonatkozóan, hanem az országok önállóan indultak a jogokért (valakinél... ez már nem volt teljesen világos), és meghatározott műsoridőért meghatározott összeget kellett fizetni. Szóval a köztévé valószínűleg annyit ad le, amennyiért fizetett. A problémát az jelenti, hogy majd a nyári is így fog menni, szóval ha a csatorna nem nyúl mélyebben a zsebébe, a nyáriból sem fogunk túl sokat látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudsz még ilyen insider infókat? Amúgy ez Faragó "bűne" volt, vagy a főszerkesztők szúrtak ki Egrivel?

 

Faragónak nincs is meg ehhez a hatásköre, de egyébként sem olyannak ismerem. Itt gyakorlatilag arról volt szó, hogy ő volt a húzónév. Ez egy egyszerű stratégiai döntés volt, amit valószínűleg utóbb hoztak meg. Nem is biztos, hogy külső körülmény hatására (mondjuk az éles kritikák ki tudnak csinálni embereket - lásd Mezei Dániel és a Forma 1), hanem egyszerűen felmérték, hogy érdemesebb lenne neki adni, akit a közönség is jobban kedvel és több rutinja is volt (Faragó a 2002-es tornán is már a helyszínről közvetített). Az Egri Viktort ez nyilván nem nyugtatja meg, neki szakmailag fontos lépcsőfok lett volna és utána ez még mindig fájt neki. Egyfelől megértem a szerkesztők határozatát, ők azt a döntést hozták meg, ami az adott helyzetben adta magát - más kérdés, hogy előtte akkor nem kellett volna hitegetni a másikat - mondjuk azt is megértem, hogy ezután az Egri elpályázott, mert ebben a rendszerben csalódott és így nem lehet érdemi munkát végezni, hogyha így állnak az emberhez.

 

Olyan nagy titkokat nem tudok felfedni, bár van néhány ember akikkel találkoztam és tudok néhány dolgot, amit elárulhatok. Például a Palik, anno úgy kezdte, hogy a Vitray-nak a sofőrje volt. A Vitray meg a TS atyaúristeneként sokakat el tudott ott helyezni, így került be aztán a Palik is oda, majd mikor indult az RTL-en a Forma 1 - ez olyan 2002 - környékén volt, akkor került ő oda, illetve már az előtt elment az MTV-től, de a 2000-es Olimpián még a közszolgálatinál közvetített. Egyébként Vitray Tamásról még annyit, hogyha szóba került itt lentebb a műkorcsolya, ő pont egy ilyen világeseményről közvetített először a helyszínről. Úgy, hogy körül-belül annyi fogalma volt a sportágról, mint nekem. Ez kint volt valahol Németországban, még a 60-as években. Ott csinált mindenkivel interjút, meg ilyen kis színeseket és ezzel tette élvezetessé a közvetítéseket, úgy hogy szakmailag egyébként semmit nem tudott hozzátenni. Aztán meg mikor akkortájt itt volt Magyarországon Louis Armstrong (ő trombitás, véletlenül se az űrhajós, de még nem is a kerékpáros :D), akkor a Vitray volt az MTV-nél, aki igazán jól tudott angolul ezért őt vitték el a fogadásra, hogy készítsen vele műsort. Ezzel futott be országosan, mert ő egyébként nem csak sporttal foglalkozott.

Ebben a korszakban került oda (mármint a Palik idejében, de itt volt akkor a Fülöp László, aki most Sport TV-nél van) a Gundel is, aki szintén sportosként kezdte, aztán manapság már nem abból él. A Gundel először nem is televíziósként került oda, hanem csak ilyen kis "vizes-fiú" volt, hogy besegített, bedolgozott a Telesportba, vitte a kamerát, stb. Ezért sokáig fizetést sem kapott ugye. Úgy mondta, hogy kb. 10 évig volt ez így, aztán került először kamera elé, mert valaki nem volt ott és őt meg már ismerték, mondták neki, hogy nem akarod e, te beolvasni az esti TS-be a híreket. Így került aztán a kamera elé. Később mikor a TV2-nél saját, országos műsora volt, amit anno úgy emlékszem primetime-ba sugároztak (az a táskanyitogatós) akkor ott azt mondta, hogy 5-ször annyit keresett, mint az MTV-nél (azt hozzáteszem, hogy ez a régi finanszírozási rendszerben volt, manapság komolyabb pénzeket lehet leakasztani a köztévénél). Azért hagyta mégis ott a TV2-őt, mert nagyon lebutították a műsort, és azt mondta, hogy egy idő után olyan kérdéseket kellett feltennie, amiket már ő érzett kellemetlennek a játékossal szemben. Az más kérdés, hogy az eredetileg közszolgálatinak szánt MTV-nél ugyanazt a kereskedelmi műsort készítik, mint a TV2-nél, de nekem egyik produkciót sem tisztem megítélni. A Gundel meg emberileg nagyon szimpatikus volt, amikor beszéltem vele.

A Vitray mellett, a másik "keresztapa" az a Komlósi Gábor volt (ő is volt TS főszerkesztő), csúnyán fogalmazva közvetett módon rajta keresztül szopta fel magát a Hajdu B., a Faragó, a Méhes Gábor és itt még hosszasan lehetne folytatni a sort. Ezekről az emberekről még máskor írok, ha érdekel, de most nem érek rá...

Egyébként én igazából a Faragó Richardot (amúgy tényleg ez a neve, tehát nem Richárd) ismerem a Sport TV-től, meg a Monoki Lehelt a DigiSport-tól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Gundel meg emberileg nagyon szimpatikus volt, amikor beszéltem vele.

Nekem is! :)

 

A Vitray mellett, a másik "keresztapa" az a Komlósi Gábor volt (ő is volt TS főszerkesztő), csúnyán fogalmazva közvetett módon rajta keresztül szopta fel magát a Hajdu B., a Faragó, a Méhes Gábor és itt még hosszasan lehetne folytatni a sort. Ezekről az emberekről még máskor írok, ha érdekel, de most nem érek rá...

Egyébként én igazából a Faragó Richardot (amúgy tényleg ez a neve, tehát nem Richárd) ismerem a Sport TV-től, meg a Monoki Lehelt a DigiSport-tól.

Mindenképpen érdekelne, és köszi a választ!!! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, hogy így tűnik, de a technikai részhez nagyjából analfabéta vagyok :( Már agyaltam azon, hogy majd belemegyek mélyebben, de ez még nem történt meg.

Elég szigorú pontozási rendszer van, csak objektív jellemzőket néznek, a szubjektivitás teljes egészében ki van zárva, és minden számít, csak az nem, hogy amit laikus szemmel látsz, az mennyire "élvezetes". Pl. tegnap a csapatdöntők során a kanadai ifjonc és a rutinos orosz között alig volt különbség pontban, de kívülálló előadást nézőként ég és föld volt a különbség kettőjük között. Két részből tevődik össze egy verseny...

 

Köszönöm a részletes leírást, így azért már valamivel tisztábban látom a mechanikáját az eseményeknek. :)

 

Alkati okokból nőknél nehezebben mennek a három fordulatos ugrások, négyfordulatost pedig nem is tudják megugorni. Utóbbit a pasik közül sem sokan csinálják. Mint ahogy az egyik műsor alatt elhangzott, sok vita volt azon régebben, hogy lehet-e bajnok az, aki nem tudja a négyfordulatos ugrást bemutatni (ami nem kötelező elem, de jó sok pontot adnak érte). Na már most 4 éve egy olyan koris lett az olimpiai bajnok, aki nem ugrott négyfordulatost, és ebből utána támadt némi huzavona, ugyanis a második helyezett addig morgott ezen (az a pasi, aki most az oroszok részéről versenyez férfi egyéniben), hogy végül eltiltották versenyektől. Akkor azt mondták a közvetítő hölgyek, hogy nem minden a négyfordulatos ugrás. Persze hajlékonyságban a csajok verhetetlenek :)

 

(Lehet ez nagyon buta kérdés lesz.) Először is az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy mit jelent az, hogy "alkati okokból" :? Ez valami fiziológiás tényezőt jelent? Ezek általában ilyen kis törékeny nők szoktak lenni és akkor most ők emiatt nem tudnak olyat ugrani, vagy mi? :D

Amúgy ez a négyfordulatos ugrás, ha papíron nem kötelező, akkor miért merült fel egyáltalán a kérdés? Egy számomra is érthető analógiával élve, a baseball-ba úgy is lehet pontot szerezni (és ezzel meccset nyerni), hogy valaki nem üt egy hazafutást sem, de értelem szerűen az a legjobb (és legnehezebb) ütés.

Egyébként erről az orosz csávóról olvastam egyszer egy amerikai cikkben, hogy valami "külön előadáson" győzte meg az orosz bírákat, hogy őt indítsák az olimpián... meg Bill Simmons azt írta róla, hogy "He's the 'Cap Rooney' of figure skating." (utalva Dennis Quaid karakterére az Any Given Sunday című filmből)

 

Közben félig-meddig kiokosodtam közvetítésből. Az a helyzet, hogy idén a NOB a közvetítés jogát nem az European Broadcastingnak adta el egész Európára vonatkozóan, hanem az országok önállóan indultak a jogokért (valakinél... ez már nem volt teljesen világos), és meghatározott műsoridőért meghatározott összeget kellett fizetni. Szóval a köztévé valószínűleg annyit ad le, amennyiért fizetett. A problémát az jelenti, hogy majd a nyári is így fog menni, szóval ha a csatorna nem nyúl mélyebben a zsebébe, a nyáriból sem fogunk túl sokat látni.

 

Azóta változott valamit a műsorterv, mert a jégkorongtorna kezdésével már a Duna is közvetített. Ráadásul míg tegnap csak felvételről ment a Svédország - Csehország találkozó, addig ma már élőben is adtak egy meccset!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazán nincs mit. A következő olimpiánál már biztosan többet tudok majd én is :D

Az alkati alatt a fizikai határokat értem. Nem tudom, hogy ez valóban így van, de úgy gondolom, hogy fizikai okokból nem tudnak a csajok ezt-azt megcsinálni. Gondolj bele, azért a testfelépítés miatt máshova esik a súlypont és ilyenek... pasik hmm.... mellben azért laposabbak :P Biztosan ez is számít, majd utána olvasok valahol.

Gondolom, csak azért merült fel a négyfordulatos kérdés, hogy legyen min morogni/csámcsogni. De egyébként nem tudom biztosan, ez csak vélemény. Most viszont én morgok, ugyanis az olimpiai bajnok egy olyan fiú lett ma, aki a kűrje alatt kétszer elesett a jégen. Korábban olyat nem láttam, hogy egy olimpiai bajnok hibázzon a kűrben. Akár volt négyfordulat, akár nem, tökéletes programot mutattak be. Ma meg csak lestem, hogy mi történik. De ugyanez volt a helyzet a második helyezettel, gázos szinten rontott ma a kűr alatt, de a rövidje sem volt tökéletes. Mégis nagyon ott vannak valahogy technikailag, ami számomra és az átlag néző számára szinte "láthatatlan", szóval nem értem... és tök jól sikerült, szépen mutató programok kaptak olyan alacsony pontszámokat, hogy csak néztem. Ismét... Több versenyző esetében történt meg, hogy elég sokáig gondolkodtak a bírók a pontokon, és végül alacsonyabbakat kaptak, mint amire számítottam.

Az említett orosz koris pedig visszalépett, mert a bemelegítés alatt egy rossz ugrás során megrándult a dereka. Nagyon megérte ám indítani. Lehet, hogy óriási sztár óriási tudással, de már túl van egy koron/határon... szerintem nem indult volna, ha nem helyben van az olimpia. Mert egyébként az egy arany és két ezüst olimpiai érem, amivel rendelkezik, nem kevés.

Nem változott sok minden a műsorban, a Duna tévés jégkorong mérkőzések az előzetes műsorban benne voltak már múlt héten is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde, köszi. Amúgy eddig csak a férfi számok értek véget? Egy női programot inkább megnéznék. :D

 

Mindenképpen érdekelne, és köszi a választ!!! :)

 

Nincs mit. ;)

 

A Komlósi Gáborról azt érdemes tudni, hogy ő a 90-es évek elején indított egy ilyen médiaakadémiát. Ez a KOS (Komlósi Oktatási Stúdió). Na mármost, igazából akiket manapság a sport közvetítések közelében látni, azok szinte mind onnan kerültek ki. (Persze ez igaz a kereskedelmi és a közszolgálati média rengeteg szereplőjére is, továbbá, a MÚOSZ (újságíró szövetség) székháza is itt található.)

A már említett Hajdu B. - Faragó kettős az első évfolyamba járt, ott barátkoztak össze. Utána mindketten bekerültek a TeleSportba és a BL közvetítések indulásakor már együtt kommentáltak (a FIFA magyar kampányában ehhez nyúlt vissza, mikor ismét összeboronálták őket, hogy legyenek a játék magyar hangjai). Ez persze úgy volt lehetséges, hogy a Komlósi, mint volt TS főszerkesztő tudott helyet biztosítani sokaknak, plusz ott volt még a Vitray is, aki kezdettől fogva részt vett a projektben tanárként (kisebb-nagyobb kihagyások mellett). Az egész programot így indították el, hogy megvolt hozzá a kapcsolati tőkéjük. Aztán az évek során úgy futott fel a vállalkozás, hogy sok tehetséget termeltek ki, akik aztán visszajöttek (már ismert médiaszemélyiségként) tanárnak, a kapcsolati háló pedig ennek eredményeképpen egyre szélesebb és szövevényesebb lett. Ezek után emelték az árakat, egyre több kurzust indítottak és az eredetileg kifejezetten sportriporter képzőnek indult intézmény, már egyre több pozícióba szolgáltatott szakembereket. Volt kifejezetten rádiós, operatőr, szerkesztő, stb.

A Komlósinak manapság már nincsenek olyan kapcsolatai, mint húsz évvel ezelőtt, de közvetett módon, akár a régi tanítványain keresztül azért még mindig tud "intézkedni". Az a lényege ennek a helynek, amit igazából meg kell fizetni, hogy egy nagyon komoly kapcsolati rendszert kapsz azért a pénzért, amit befizetsz. Az oktatás kifejezetten gyakorlatorientált. Elméletet körül-belül annyit lehet hallani, hogy előtte 5 percben összefoglalják, hogy mit is kell csinálni és utána rögtön már kezdheted is. Szóval ilyen mély-víz elméletet kell elképzelni. Sokat kellett interjúzni random emberekkel (több olyan is volt, aki ilyen ismertebb figura és szerepel is a TV-ben), közvetíteni mind off-tube, mind a helyszínről (persze csak ilyen magyar meccsekre vittek be, nekem még megvan az a Press Card-om, amivel lehet még manapság is be lehetne jutni valahová, ahol nem elég figyelmes a biztonsági ember :D ), vizsgafilmet forgatni, voltak beszédtechnika órák (azt pl. az a Novodomszky Éva tartotta, aki az MTV-n volt bemondó).

Visszatérve az elejére, a Hajdu B. István (élőben nagyon kicsi :P ) például eredetileg ügyvédnek készült, de aztán valami újságban látta a Komlósinak a hirdetését (akkoriban még így ment, de egyébként most se hypeolják nagyon, inkább egyfajta önmarketinget alkalmaznak) és úgy gondolta ebben sokkal jobban tudna érvényesülni. A Faragó már kisgyerekkora óta sportriporter akart lenni, gondolatban mindig előre lejátszotta és lejegyezte a világbajnokságok eredményeit (én is pont ilyen voltam gyerekként). Ő egyébként játszott az MTK utánpótláscsapatában is, de aztán megsérült és abba is hagyta a focit. Az amerikai-futballal úgy ismerkedett meg, hogy egyszer még régen kint voltak a barátnőjével a strandon és ott voltak valami amerikai egyetemisták, akik nem tudtak senkivel sem beszélgetni, de a Ricsi jól tudott angolul és ott összebarátkozott velük és a sportággal egyaránt. Azt mondta az egyikükkel még ma is tartják a kapcsolatot. Az első NFL élményéről pedig úgy emlékszem már mesélt adásban is.

A Szujó Zoltánról annyit, hogy ő is ebben az intézményben végzett. Azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy mikor leégett a BS, akkor felment egy nagy épületnek a tetejére (valami Danubius Hotel, vagy mi a neve manapság) és egy kézi kamerával felvette az egészet. Ő is bekerült a TS-be kis szerkesztőnek, majd mikor indult az RTL Klub-on a Forma 1, a Palik elhívta oda. Aztán a 2002-es Ausztrál Nagydíj előtt szóltak neki, hogy akkor jövőhéten irány Melbourne és a Palik csak annyit mondott neki, hogy Schumacher interjú nélkül ne merjen hazajönni! Így lett belőle utazó riporter egészen a tavalyi évig.

A Monoki Lehel szintén innen került ki. Mondjuk neki volt egy kis vargabetű a pályafutásába. Ő annak idején majdnem 5 évig volt az MTV-nél egy ilyen kulturális, utazós műsorban, ahol nem feltétlenül azt kapta, amit várt. Ebbe inkább ne menjünk bele. Aztán mikor indult a DigiSport, ez olyan 2009 körül volt, akkor ő már az induláskor odakerült. Manapság meg már ő a PL arca! Nagyon rendes, szerény, de egyben kifejezetten közvetlen, jó humorú figura. Engem bevitt a DigiSport stúdiójába is, úgy hogy közben ott ment a Vitray-val éppen egy adásnak a felvétele, aztán beültünk a Premier League díszletbe (akkor még a régi volt) és ott csináltuk meg az interjút...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Wilde!

 

Rólam tudni kell, hogy gyerekkori álmom a sportriporterkedés (már 6 éves korom óta kommentálok, szinte mindent, amit csak lehet), de eddig elérhetetlen volt a számomra (és most is az). A KOS-sal már nagyon régóta szemezgetek, de anyagilag nem tudom megengedni magamnak, ráadásul kevés riporter van (a fizu sem tudom, hogy jobb lenne-e mint a mostani), és most van biztos megélhetésem, úgy meg nem biztos, hogy lenne. Szóval ezért nem mertem még belevágni, pedig - nyugodtan mondhatom - ez lenne az álmom. A 2002-es vb óta magam is vezetem a vb-ket EB-ket, de egyre kevesebb idő jut rá - sajnos.

 

Neked végül mi lett a vége / hogyhogy nem kerültél tovább? Vagy még most is csinálod?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde, köszi. Amúgy eddig csak a férfi számok értek véget? Egy női programot inkább megnéznék. :D

A csapatprogramok a megnyitó előtt és után voltak, múlt héten a párosok és a férfiak programja ment le. Tegnap és ma a táncosok vannak soron, a hölgyek pedig a héten, szerda és csütörtöki napokon futnak. Gála szombaton, vasárnap pedig zár az egész olimpia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis sztorik ezek Wilde, köszi. :) Faragó rendes srác? Általánosságban mennyire fogékonyak a nézői kritikára?

 

Faragó szerintem nagyon jó lelkű, szerény. Sokszor mondjuk így ki is használják valamilyen szinten, mert lehet több mindent adnak a nyakába, mint ami egészséges lenne. Mondta, hogy voltak olyan hetek, amikor napi 3 órát aludt csak. Amúgy jó fej nagyon. Annyit tudok még róla, hogy az apja régen valami híres gitáros volt. :D

 

Köszi Wilde!

 

Rólam tudni kell, hogy gyerekkori álmom a sportriporterkedés (már 6 éves korom óta kommentálok, szinte mindent, amit csak lehet), de eddig elérhetetlen volt a számomra (és most is az). A KOS-sal már nagyon régóta szemezgetek, de anyagilag nem tudom megengedni magamnak, ráadásul kevés riporter van (a fizu sem tudom, hogy jobb lenne-e mint a mostani), és most van biztos megélhetésem, úgy meg nem biztos, hogy lenne. Szóval ezért nem mertem még belevágni, pedig - nyugodtan mondhatom - ez lenne az álmom. A 2002-es vb óta magam is vezetem a vb-ket EB-ket, de egyre kevesebb idő jut rá - sajnos.

 

Neked végül mi lett a vége / hogyhogy nem kerültél tovább? Vagy még most is csinálod?

 

Én szívesen beszélek erről veled, ha érdekel, de ezt igazából neked kell érezni. Valamilyen szempontból jól tetted, hogy nem ezzel kezdtél foglalkozni elsőre, más szempontból viszont, ha már most karriert építesz, lehet később családod is lesz (vagy nem tudom, lehet már most is van) akkor azért nagyon nehéz lenne átállni és nem is lenne logikus. (Nyilván az ár is lehet faktor, pár éve azt hiszem félmillió körül volt, de már nem emlékszem pontosan, meg volt, akinek visszaadták.) Az előző posztomban nem nagyon tértem ki az árnyoldalára ennek az egésznek, pedig, hidd el nem pont olyan ez, mint ahogy elképzeli az ember kívülről.

Azt nagyon jól látod, hogy szakmailag igazán behatárolt ez a terület, még ha elméletileg nem volt ilyen kereslet erre korábban, mint manapság (már rengeteg sportcsatorna van, mondjuk 10 éve még fele ennyi volt). Teljesen felhígult ezzel együtt az egész állomány és nagyon komoly belterjesség van. A Sport TV-be oda nyíltan nem vesznek fel senkit (most ezt úgy értsd, hogy komoly szerepkörre), kis túlzással akik ott vannak, azokat onnan fogják kitolni a temetőbe!

Én egyből középiskola után mentem (kb. úgy, mint a major sportokba, akik nem mennek NCAA-be, hanem egyből a high school után jelentkeznek a draftra), ennek is megvolt egyfajta előnye, de ugyanúgy a hátránya is. Az elején is voltak már olyan dolgok, amiket én másképp képzeltem, de ekkor még nem volt zavaró. Ilyenkor még kellett mindenféle feladatokat teljesíteni és volt egy cikkem, ami nem valami specifikáció volt, hanem voltak ilyen "tőzsdefeladatok" (ahol kvázi krediteket lehetett teljesíteni). Na és egyszer csak felhívott a Fogl Balázs (az a Komlósinak a jobbkeze), hogy volt egy cikkem - a MOM Parkról szólt, az elején nem is feltétlen csak sportos anyagokat kellett írni - ami nagyon tetszett nekik és ők kiválasztottak három embert (abból voltam az egyik én) az évfolyamból, akiknek lehetőséget kapnak egy online felületen. Akkoriban indult az utánpótlássport.hu nevű site (valami Brucknernek hívták a csávót, ő is a Komlósi csókosa volt) és itt lehetett volna tevékenykedni. Az elején nagyon jól nézett ki minden, csináltam egy interjút a magyar baseball szövetség elnökével (nem úgy kell elképzelni, mint az MLSZ-t meg a Csányit, ő egy ilyen mezei üzletember volt, aki feljött hozzám és egy sör mellett lenyomtuk az egészet ilyen podcast jelleggel, aztán abból írtam meg az anyagot), kint is volt több napig a főoldalon, stb. Aztán kiderült, hogy amivel hitegetnek az nem valós, eltért az eredetileg megbeszélt tervtől és nekem ilyen körülmények között nem volt kedvem folytatni. A KOS-al kapcsolatban meg, ahogy beleláttam a dolgokba rájöttem, hogy én szeretném csinálni valamilyen szinten, de nem ilyen játékszabályok mellett, tehát, amit én szeretnék az nem ez. A második félévet már nem csináltam meg, egyébként többen is voltak így (úgy tudom, a Vadon János is) csak ezt nem nyomatják annyira, mint azokat, akik ott végeztek és befutottak. Az ezt követő időkben néha írogattam még a playball-ra, de az írás nekem sosem volt igazán kielégítő, csak inkább ilyen mellékes hobbi. Nem ezzel képzeltem el a jövőmet. Azt a Faragó is elmondta, hogy ők nagyon jó időben voltak ott (jókor, jó helyen). Akkor kezdett elterjedni itthon is jobban a sport a médiában, illetve pluszba még volt egy kisebb generációváltás is. Manapság sokkal behatároltabbak a lehetőségek. Arról, hogy megérte-e annyit tudnék mondani, hogy végül is igen. Sok olyan dologban volt részem, ami alapjáraton biztos kimaradt volna az életemből, de akkoriban hatalmas élményt nyújtottak, még ha nem is az lett a vége, ahogy elterveztem. Így meg legalább kikristályosodott előttem, hogy miként működik ez és később nem bánom meg. Mintha látsz egy csajt és nem tudod, hogy odamenj e hozzá. Odamész és azt mondja, hogy nem, akkor legalább tudod, hogy mi a helyzet, ellenkező esetben lehet, hogy később is azon rágódnál, hogy miért nem próbáltad meg...

Ezekről még tudnék beszélni, de nehéz összefoglalni. Az a lényeg, hogy pontosan tudd, hogy mit akarsz és legyél tisztában az esélyeiddel. Amennyiben tudod, hogy mit szeretnél, akkor egyébként én ajánlani tudom neked ezt, mert tényleg megkapod azt a szakmai pakkot, amit máshol nem tudsz elsajátítani, csak itt

 

 

A csapatprogramok a megnyitó előtt és után voltak, múlt héten a párosok és a férfiak programja ment le. Tegnap és ma a táncosok vannak soron, a hölgyek pedig a héten, szerda és csütörtöki napokon futnak. Gála szombaton, vasárnap pedig zár az egész olimpia.

 

Köszi. Amúgy, ha már műkorcsolya, nem tudom hallottál-e erről a sztoriról. A 30 for 30 egyik részében - http://www.imdb.com/title/tt3417870/?ref_=tt_ep_ep15 fel is dolgozták. Azért elég brutál, hogy ilyenek is megtörténnek egy alapból egyáltalán nem agresszív sportágban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi. Amúgy, ha már műkorcsolya, nem tudom hallottál-e erről a sztoriról. A 30 for 30 egyik részében - http://www.imdb.com/title/tt3417870/?ref_=tt_ep_ep15 fel is dolgozták. Azért elég brutál, hogy ilyenek is megtörténnek egy alapból egyáltalán nem agresszív sportágban.

Köszi, nem ismertem az esetet. Nem agresszív, de egyébként veszélyes tud lenni a versenyzőkre. Pl. a párosoknál van az a híres forgás, aminél ha a pasi véletlenül elengedi a nő kezét, ott minden megtörténhet, és már volt arra példa, hogy pl. kómába került egy versenyző emiatt. Ebben a sportágban az esések, stb. elég veszélyesek is lehetnek. A férfiak mezőnyében az egyik srác alig bírt felkelni, miután szerencsétlenül neki csapódott a palánknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Faragó szerintem nagyon jó lelkű, szerény. Sokszor mondjuk így ki is használják valamilyen szinten, mert lehet több mindent adnak a nyakába, mint ami egészséges lenne. Mondta, hogy voltak olyan hetek, amikor napi 3 órát aludt csak. Amúgy jó fej nagyon.

Volt egy ilyen sejtésem de a Tőled akartam "hallani". :D Faragó mindig nagyon optimista, pozitív és lelkes ember benyomását keltette. Sok ilyen látásmódú ember kellene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így rombolták le a Metrodome-ot, a Viking ismét fedetlen stadionban fog játszani (amíg el nem készül a Vikings stadion - 2016 körül - aminek a látványtervei még a dallasi óriásét is felülmúlják!). Sok nagy meccset láthattunk itt, az 1998-as, 15-1-es csapat ugrik be elsőként az új generációs, mobilis irányítók prototípusával, Randall Cunningham-el, illetve minden idők egyik legjobb mélységi elkapójával Randy Moss-al...

Egyébként gondolom néhányan arra emlékeztek, hogy pár éve beomlott a Metrodome tetőszerkezete, a rengeteg ráeső hótól -

meg lehet azt is nézni. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Jövőhéten már elindul a 2014-es Forma 1 szezon. Az utóbbi időszak alapból olyan volt nálam, hogy szinte pár pillanat alatt eltelt, de ilyenkor veszem csak észre igazán, hogy elmúlt az idő (mintha csak nemrég ért volna véget az előző kiírás). Ettől az évtől sokat várok, az újítások miatt remélem izgalmasabb lesz az összetett és nem csak egy(vagy két) autó lesz esélyes a végső győzelemre, hanem akár többen is beleszólhatnak. A 2000-es évek második felében elég szoros küzdelmeket láthattunk, többször is csak az utolsó futamon dőlt el a világbajnoki cím (volt, hogy az utolsó kanyarban :cool: ), remélem ahhoz hasonló küzdelem és különbség lesz idén az utolsó futamon. A dupla-pontos szabály mondjuk nem tetszik (kb. az a véleményem róla, mint ami Rosebergnek: "It sucks!"), de a rajtszámok igen. Jó, hogy mondjuk ki lehet választani a kedvenc számodat... én a 7-est választanám. :) Az új formatervezéstől kicsit féltem, beharangozták, hogy nagyon csúnya lesz és azt kell mondjam, hogy részben igazuk is lett. Van, ami tényleg borzalmas (itt most egyes orrkúpokra gondolok), de összességében azért annyira nem lett ocsmány. Legalábbis meg lehet szokni. Néhány autó, köztük a Red Bull, vagy a Mercedes pedig még kifejezetten szebb is lett szerintem a tavalyihoz képest.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a hétvége igen vacak lesz alvás szempontjából, mindenesetre nem szeretnék lemaradni a kezdésről, ezért már most beállítottam az órámat fél 7-re :) Remélem, izgalmas idényünk lesz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Forma 1

 

 

 

Ha csak az első háromban szereplő két Mercedest látom, akkor ez a kép fejezi ki a véleményem:

 

13261-bejott-a-papirforma.jpg

 

Valójában viszont sok minden váratlant láttunk, amibe belejátszott persze az eső is. Raikönnen egyelőre szenved, Buttont megverte a fiatal csapattársa, Ricciardo pedig Vettelt. A Turbókorszakból kiindulva persze simán lehet, hogy akik az időmérőn jók voltak, azok a versenyen szenvedni fognak és vica-versa, meglátjuk. Vettel egyelőre szenved, de azért Ricciardo teljesítménye sokat sejtető a Red Bull valódi potenciáljára nézve. Remélem, hogy a motor hozza majd alattuk az eddig látott formáját. Rengeteg kiesőre számítok, de kivételesen nem bánnám, ha száraz verseny lenne, hogy pontosabb képet kapjunk az erősorrendről. Izgalmas lesz!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem én is felvételről. (Nem tudom kell-e még a spoiler, de azért kiteszem.)

 

 

Sokat elmond a Mercedesről, hogy Hamilton úgy nyerte meg az időmérőt, hogy legalább kétszer (nagyot) belehibázott. A 7-es kanyar kijáratánál, ahol 4-esből fel kell váltani 6-osba, a kigyorsításnál elindult kifele a hátulja és ott nagyon nagyot kellett korrigálni. Utána, ahogy Webber is mondja a videóba, nagyon figyelt a gázadásra, de a 10-es kanyarnál megint megcsúszott, mondjuk ez nem vett el annyit, mert az eső miatt úgyis végig külső íven haladtak. Mindkettőt szépen megfogta, több nem volt benne talán két tizednél, de ha összeadom, akkor az már több, mint fél másodperc. Ja és ez esőbe volt, mi lett volna itt szárazon... Szóval eddig megvan a Mercedes beígért fölénye, de a Red Bull koránt sincs olyan hátrányban, mint ahogy azt előre vizionálták. A Ferrari egyelőre sötét ló (és tényleg az a logo-ja is), ha van aki fel tud innen jönni és tudja kezelni ezt a helyzet, akkor az Alonso! A többi Mercedeses autó érdekes lehet. A Williamsnak szárazon lenne esélye a dobogóért harcolni, de egyelőre nem néz ki jól számukra a holnapi nap. A McLaren, viszont óriásit fejlődött tavaly óta. Magnussent én holnap dobogóra várom, Button is érdekes lehetett volna, mert ő tud mit kezdeni ezekkel a körülményekkel, de neki is rosszul optimalizálták a gyors-körét, mint Rosbergnek a Q3-ban (ha ott még mehet egyet ilyen körülmények között biztosra veszem, hogy övé lett volna a pole). Amúgy az komoly lenne, ha Ricciardonak elsőre sikerülne az, ami Webbernek 5 év alatt (ha 2009-től számítjuk a Red Bull-t élcsapatnak) egyszer sem... hazai pályán dobogóra kerülni/esetleg nyerni! Ja és itt van, a Hamilton-os videó, amiről beszéltem:

 

http://www.youtube.com/watch?v=KHK1RBQFCQU

 

 

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

F1

 

Nem volt rossz futam, de azért annyira nem is kötött le... Szomorú voltam, hogy Massát már az első kanyarban kilökték, piszok kíváncsi voltam arra, hogy megy a Williamsszel, mivel utóbbi a kedvenc csapatom már vagy 20 éve. Jó volt látni a másik versenyzőjüket küzdeni a pontokért. A befutó számomra nagyon rendben volt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

F1

 

Jó, hogy írod, teljesen kiment a fejemből megemlíteni, hogy ezt a szabályt eléggé marhaságnak tartom. Tavaly állandóan a gumikímélés témája volt porondon, idén meg jöhet az üzemanyag... komolyan már, mi szükség volt erre?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig nem is nagyon foglalkoztam az F1-gyel idén, így az újoncok neveivel is ismerkedem. Kevin Magnussen rokona Jan Magnussennek, aki a 90-es években szerepelt nem túl nagy sikerrel (emlékszem anno gyerekként tetszett a neve)?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.