Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Wilde most már érdekel... :) Honnan jött nálad ez a hitetlen amerikai kultúra szeretet, ami nem csak a sportágakban mutatkozik meg, hiszen egy 70--es években készült new yorki fotóról is megállapítod mi hol merre van... :)

Éltél kint pár évig fiatal korodban?

Vagy csak egyszerűen fogékony voltál az amerikai kultúra iránt, és magadba szippantottad, kiművelted az évek során? :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jövőhéten remélem izgalmasabbak lesznek a bl elődöntők..

Sajnos nagyon úgy érzem hogy tovább megy a Real. Az első meccsről nekem egyből a 2012-es Barca-Chelsea párharc jutott eszembe. Ott is a Barca tiki-takázott, a Chelsea meg rúgott egy kontra gólt. Aztán tudjuk mi volt a második meccsen. Kb. most erre számítok. A visszavágóra a tippem 2-2. Továbbjut a Real. A másik meccsen meg sajnos a Chelsea megy tovább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóhoz sem jutok. Erre nem tudok mit mondani. Az egész sportvilág egy egyszemélyben remek edzőt és embert veszített el. Őszinte részvétem a családjának és minden barátjának, ismerősének. R.I.P. Tito Vilanova. Soha nem felejtünk el! :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma kint voltunk a Loki utolsó Oláh Gábor utcai meccsén. Itt egy összefoglaló, de 3:03-tól érdemes megnézni az utolsó gólt. Magyar pályán ritkán látható ilyen zseniális találat, és élőben volt hozzá szerencsénk. :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=gewn2kvMcZA

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az a baj, hogy ez nemzetközi szinten sz*rt se ér. Ott nincsenek ilyen lekvár ellenfelek. Mert valljuk be, azok ellen könnyű villogni.

 

Sokkal inkább dicséretet érdemel a Veszprém kézilabda csapata! Végre megvan a Final Four! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az a baj, hogy ez nemzetközi szinten sz*rt se ér. Ott nincsenek ilyen lekvár ellenfelek. Mert valljuk be, azok ellen könnyű villogni.

 

Sokkal inkább dicséretet érdemel a Veszprém kézilabda csapata! Végre megvan a Final Four! :clap:

Szerintem ezt a gólt bármelyik pályán megemlegetnék. Nyilván elengedni így szélen elég amatőr dolog, de nem is ez a lényeg, hanem amit a tizenhatos sarkánál művel. Azt meg bármelyik kapus tehetetlenül nézné szerintem, ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre megnyílt a debreceni foci stadion!

Ez már nyugat-európai színvonal. Most már csak a labdarúgásunkat kéne magasabb szintre emelni. Hátha sikerül.

 

5826482.jpg

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre megnyílt a debreceni foci stadion!

Ez már nyugat-európai színvonal. Most már csak a labdarúgásunkat kéne magasabb szintre emelni. Hátha sikerül.

Nagyon szép lett! Remélem idővel a benne játszó csapat is ilyen színvonalon fog focizni.

22-én meg is nézem belülről (bár attól tartok nem lesz jó meccs a magyar-dán)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap ott voltam a megnyitón. Nagyon modern, bár voltak azért bakik (pl.: mi a D4-es szektorba kaptunk jegyet, és nem csináltak olyan kaput, ahonnan a D3-D4 szektorba be lehetett volna menni...). Mindenesetre remek volt a hangulat, remélem, lesz még itt BL csoport meccs is (Kósa azt mondta, hogy '99-ben megígérte, hogy játszik még a Loki a BL csoportkörben a Barcelona ellen... :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma ünnepli a születésnapját a kedvenc sportolóm (sportágtól függetlenül), ő volt az első nagy kedvencem... David Beckham! :clap: Nehéz elhinni, hogy már 39 éves. Pár hete olvastam az új(2013-as) könyvét, ami egyfajta kollázs volt a pályafutása legjelentősebb pillanatairól, képekkel illusztrálva és a fotókhoz fűzte hozzá, hogy mit érzett azokban a percekben. Több érdekes sztori is volt benne, amit nem tudtam (pl. hogy Sol Campbellel már 12 éves koruk óta ismerték egymást), de ez nem egy klasszikus monográfia. Két fő oszlopa volt a visszaemlékezéseinek, az egyik az 1998-tól 2001-ig tartó időszak, melyben paradox módon egyszerre emberileg a legsötétebb, szakmailag viszont a legfényesebb időszakát élte át. Ez a szekvencia viszont inkább a világbajnokságról (illetve a selejtezőről szólt), míg a másik átfogó részben a Manchester Unitedhez fűződő rajongását, karrierjét és minden idők egyik legfordulatosabb BL döntőjét kommentálja a saját szemszögéből (a madridi, milánói és az amerikai + a párizsi részek csak a könyv 1/3-át teszik ki). Azért volt érdekes a könyv, mert én java részben emlékszem ezekre az eseményekre, amikről írt és nagyon furcsa most így hallani, hogy belülről ez hogy nézett ki... (Egyik ilyen emlék pl. a 2002-es VB - ami az első ilyen torna volt, amit követtem - csoportkörében, az angolok az ő góljával verték meg az argentinokat. Az M1 stúdiójában ott volt anno Ganxta Zoli és máig előttem van az a fej, amit utána bevágott... róla tudni kell, hogy nem kedveli se Beckhamet, se az angolokat, de az a fej, az priceless volt! :lol: )

Gyerekként nagyon komoly Beckham fan voltam, olyan hajat akartam vágatni, mint ő (voltam kb. 8-10 éves) + miatta kezdtem el nézni a labdarúgást és kvázi a profi sport, a televíziós közvetítések iránt is miatta kezdtem el érdeklődni. Részben Beckham miatt fogok most is az angoloknak szurkolni a VB-n és minden labdarúgó világeseményen is, ha nincsenek ott a magyarok (amire az én életemben még nem volt példa).

Itt van még egy videó az összes manchesteri góljával, amikor itt játszott, tényleg a világ legjobbjai közé tartozott, s tette ezt annál a csapatnál, amelyikért kisgyermek kora óta szorított! (Amúgy kedvet kaptam most egy átfogóbb Beckham-es íráshoz, lehet pötyögök róla majd valami értékelésfélét.)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, én szívesen olvasom, nagyon kíváncsi vagyok, hogy miért Beckham az abszolút kedvenced. :) Szerintem egy időben túl nagy volt a hype körülötte, és nem igazán tudta megkoronázni a saját pályafutását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hajnalban megtartották az idei NFL Draft-ot, én pedig meg is tekintettem (na jó, csak felvételről). Azt volt érdemes tudni a 2014-es játékosbörzéről, hogy most jelentkezett először a Draftra "Johnny Football", így java részben ellopta a show-t és mindenki arra volt kíváncsi, hogy hova kerül majd a fiatal irányító. Sokan gondolták, hogy a 3. helyezett Jacksonville, vagy a 4. pozícióból jövő Cleveland lesz a befutó, ugyanis a rostert tekintve ott volt a legnagyobb need egy franchise irányítónak szánt ifjú titán... Hogy megértsük a Johnny körüli hisztériát, itt egy kis referenciaanyag:

 

 

Szokás szerint a Rockefeller Centerben található, Radio City Music Hall szolgált a Draft helyszínéül, ahol Roger Goodell komisszárt komoly "füttyszó" (inkább boo-zás, de ez nem hangzik olyan jól írásban) kísérte, kivéve mikor megnyitotta a "piacot".

Az óra elindult, 10 perce volt a pole pozícióban lévő Texans-nak, hogy meghozza a döntését. A Texans egyébként 25 játékost draftolt saját maga a jelenlegi rosterből, ezek közül 4 a Pro Bowl-ba is bejutott, korábban kétszer voltak 1/1-en (David Carr - 2002, Mario Williams - 2006), bár ehhez hozzátartozik, hogy a legfiatalabb franchiseról beszélünk esetükben, 2002-ben csatlakoztak 32. csapatként a ligához. A houstoni war room-ban olyan gondterhelten ültek a scout-ok, mint a NASA-nál az Apollo 13-ban, a rakétamérnökök. Várható volt, hogy nem húzzák be Johnny Manzielt az első picken és a konzervatív hívást, Jadeveon Clowney-t (DE) mondták be a telefonba, aki J.J. Watt-al kéz a kézben a liga egyik legerősebb defensive end párosát produkálhatja.

A második helyen kihúz egy tackle-t Jeff Fisher, itt is a várható scenario valósult meg, viszont ekkor jön a feketeleves! A 3. pick-el Blake Bortles kerül a Jaguarshoz (btw Skip Bayless a nap végén a legrosszabb pick-nek nevezi ezt a húzást). Rásvenkel a kamera eközben a green room-ban várakozó Johnny-ra és stábjára. A barátosné még tartja a poker face-t, de Johnny fején már látszik, hogy ideges... Ezek után megvan az est első trade-je is. A Cleveland elcseréli a 4. választás jogát a Bills-hez. Ők meg nem nagyon akarnak QB-t draftolni (tavaly húzták be Manuel-t), inkább elhozzák a draft legígéretesebb WR-ét, Sammy Watkins személyében (megy a pacsi Buffalo-ba)! Khalil Mack következik az Oakland választottja, aki tavaly is jelentkezni akart a draftra (akkor max. 4. körbe várták volna a mock-on), de édesanyja tanácsára inkább visszament a suliba, most meg 5. pick lett belőle (jár a pacsi a mamának is). A következő két pick-el elkel Johnny Football két legfontosabb segítője, a blind side tackle - Jake Matthews (6. választott) és irányítónk primer célpontja Mike Evans elkapó személyében (7. választott). A 8. választás jogán a Browns megszerezte a Vikings pick-jét, de mégsem Manziel-t húzták be, hanem Justin Gilbert cornerback-et (Joe Haden-el egy secondary-ben terrorizálhatják majd az elkapókat).

A következő pick-ek nem szólnak nagyot, de szépen lassan eljutunk a bűvös 16-oshoz! Ez a választás ugyanis a Dallas Cowboys tulajdona. Johnny még mindig a kalapban... Voltak olyan hangok, hogy Jerry Jones valahogy megpróbál fel-tradelni érte, de arra senki nem számolt, hogy idáig lecsúszik a 2012-es Heisman győztes. Adná magát a pick, itt van ez a texasi gyerek, aki óriási egyetemi sztár volt, hát hol máshol köthetne ki, mint Texasban, azon belül is a Cowboys-nál, "Amerika Csapatánál", ahol a football a vallás! Aaron Rodgers ezt tweetelte ki a pick előtt: "This should be an interesting 10 minutes." Hát az volt. Dieon Sanders (aki amolyan "ringspeaker"-ként működött közre és a színpad aljánál várta egy villáminterjúra a frissen draftoltakat) még lenyomott egy kis kortesbeszédet Manzielnek... Aztán Goodell bejelenti a döntést, a Dallas Cowboys Zack Martin-t (OT) választotta! Mindenki a Radio City Music Hall-ban és a Cowboys Stadionban elkezd fújolni. Voltak jelek a war room bejátszókban, hogy JJ nem biztos, hogy belemegy a Manziel kérdésbe és valamilyen szinten érthető is volt a döntés. Van egy 108 millás irányítójuk Romo személyében őt most eldobni még nagyobb butaság lenne, mint az, hogy tavaly felajánlották neki ezt a kontraktust! Persze az igaz, hogy ahelyett, hogy nyomást helyeztek volna Romo-ra hoztak valakit, akivel bebetonozták őt az irányító pozícióba... hátha legalább megvédeni képes lesz majd Martin, mert a Cowboys O-Line kb. 5 éve átjáróházként funkcionál az ellenfél védői előtt.

Közben szépen lassan fogytak a pick-ek és Steve Mariucciék a stúdióban már arról beszéltek, hogy vajon kihúzzák e Johnny-t az első körben, vagy úgy jár, mint tavaly a másik nagy közönség kedvenc Matt Barkley, aki végül lecsúszott a 4. fordulóba (mondjuk ő inkább az elkapóiból élt a USC-nél és nem voltak ilyen képességei, mint Manzielnek). Végül eljutottunk a 22. választásig, ahol a Philadelphia cserélt a Clevelanddel és így a Browns húzhatott. Goodell pedig végre bejelenti Johnny Manziel nevét!!! Erre mindenki egyszerre ejakulál Clevelandben, csak hősünk van lelombozva. Azért nyom egy műmosolyt a kamerába, de utána az interjúban Sandersnek is azt nyilatkozza, hogy kicsit csalódott és "reméli egy nagyobb jónak a része ez a döntés"... Van ez a mondás Amerikában, hogy "God hates Cleveland", hát most azt is lehetne mondani, hogy "God hates Johnny"... Ezek után, ami még érdekes volt, az az utolsó pick-nél következett. Johnny Manziel mellett ugyanis volt egy másik ígéretes irányító, akit a legjobbnak tartottak a QB-k közül. Teddy Bridgewater-ről van szó, aki tavaly 31 TD passzt osztott ki, ezzel megdöntve a Louisville házi rekordját! Az utolsó választás természetesen a bajnoki címvédő Seattlenél volt, akik viszont 'eltradelték' azt a Minnesotához. A Vikingek pedig az utolsó szó jogán még behúzták Bridgewater-t, aki remekül illik majd a rendszerükbe és rögtön kezdő irányító is lehet. Összességében jobban járt talán, mint Johnny, mivel egy komplexebb csapatba érkezik, ráadásul Mike Zimmer kezei alatt dolgozhat! Így ért véget az első kör és eme hozzászólás is... jövőre határozottabban több Cleveland meccset fogok nézni ez már biztos, kíváncsi vagyok Johnny Football, hogy tudja majd lefordítani az NFL szintjére a játékát...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a draftolás meg óriási ökörség. :D

 

Részben még egyet is értek, abból a szempontból, hogy nem működik úgy, ahogy ideális esetben kellene. Az amerikai profi ligákban nagy hangsúlyt fektetnek az esélyegyenlőségre, hogy minél kiegyenlítettebb legyen a bajnokság. (Egy érdekes párhuzam, hogy míg az ország gazdasági berendezkedése szöges ellentéte ennek, itt - sport gazdasági szempontból - még ha csak "látszólagosan" is, de ellene vannak a szabad versenynek.) *A látszólagost azért tettem idézőjelbe, mert a legtöbb ligában az úgynevezett soft cap van érvényben, ami megnyit bizonyos kiskapukat a csapatok előtt, az NFL-ben egyébként hard cap van.

Visszatérve a draftra (a fizetési plafont csak azért említettem meg, mert ez is az esélyek kiegyenlítését hivatott szolgálni), minden nagy sztár először újoncként kezdi, így adott az ötlet, hogy a legígéretesebb újoncokat kínáljuk fel az aktuálisan leggyengébben teljesítő csapatnak. Ez sok esetben működik is, a legjobb példa talán az NBA-ben szereplő San Antonio Spurs, akik tavaly döntőt játszottak (az elmúlt évtizedben háromszor is bajnokok voltak - 2003, 2005, 2007) és a kezdőcsapatból mindenkit kivétel nélkül ők draftoltak! Viszont a rendszer hibája is egyben, hogy semmi garancia nincsen arra, hogy az adott újonc tényleg be fog válni, "le tudja fordítani a játékát" a profi liga szintjére, ugyanis az egyetem, vagy középiskola (manapság innen már nem lehet draftolni, tiltják a szabályok) teljesen más igénybevételt jelent. Erre vannak pozitív, vagy negatív példák is a közelmúltból, pl. JaMarcus Russell, akit 2007-ben 1/1-en választott ki az Oakland Raiders, de nem vált be a profik között, sőt minden idők legnagyobb melléfogásának tartják ezt a húzást a draft történelmében. Ugyanakkor a másik oldalról nézve meg ott van Tom Brady (minden idők legnagyobb draft steal-je), aki a 6. körben, a 199. választottként talált csak gazdára, Bill Belichick és a New England Patriots személyében... onnantól a többi meg már történelem (3 bajnoki cím, 5 Super Bowl, 9 Pro Bowl szereplés, 2 MVP cím és számtalan rekord fűződik a nevéhez). Azt meg nem tudhatjuk, hogy egy jelenlegi kései pick-ből nem lesz-e a következő Tom Brady. ;)

 

Ha ennyire jó Johnny, hogyhogy ennyire hátul kelt el végül?

 

Ha több éve nézed az NFL-t, akkor biztos emlékszel Tim Tebow-ra. Ő is hatalmas egyetemi közönség kedvenc volt, csakúgy nyert Heismand trófeát, mint Johnny Manziel, s Tebow vele ellentétben egyetemi bajnok is volt, ráadásul kétszer! Viszont nem igazán illett bele a legtöbb csapat rendszerébe. 1/25-ön kelt csak el és első szezonját Denverben végig a padon töltötte. Utána is csak kényszerűségből került a kezdőbe, de akármilyen látványosan is játszott és maga mellé állította a szurkolókat, a médiát és kis túlzással a fél világot, nem tudott megragadni a ligában! Johnny Manziel nála azért sokoldalúbb játékos. Erősebb karja van és pontosabban dob, mint Tebow, de valószínűleg nem fog tudni ennyire fickándozni, mint itt a videóban, mert az NFL-ben más a tempó. A kiválasztásnál egyébként sok függ a támadó koordinátortól is, hogy ő milyen rendszerben képzeli el az offense-t, sok csapatnál ez lehetett a kizáró ok vele szemben.

A Cowboys azért lett volna érdekes, mert a dallasi támadófal mögött Romonak rengetegszer kellett Manzielhez hasonló módon feltalálnia magát, így ott a mobilis "szabadulóművész" képességei értékesek lettek volna, bár a nyomás meg akkora lenne annál a franchise-nál, hogy azt kevés újonc tudná viselni... talán jobban is járt, hogy nem oda került. :)

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A futballban nincs ilyen, mégis jól elvan. :)

 

Éppen ez az, hogy "elvan". A labdarúgás olyan dinasztikus keretek között működik, hogy alulról szinte lehetetlen feltörni. A PSG, vagy a Man. City ámokfutása után többekben is felmerült (köztük Ferguson is felvetette) a fizetési sapka. Hozzáteszem a korábban említett csapatok sem tudatos építkezéssel kerültek be a top futball vérkeringésébe, hanem azzal, hogy megvette mindkettőt egy-egy milliárdos! A tudatosan építkező csapatokat, mint az Ajax, vagy a Porto pénz hiányában megfojtják a nagyok és ellehetetlenül a magasabb szintre lépésük. Az NBA-s példa a San Antonio-val, vagy az NFL-ben a New England jól mutatja, hogy egy évek óta tartó építkezés meghozhatja a gyümölcsét akkor is, ha ezek messze nem a leggazdagabb csapatok! De, hogy egy még szemléletesebb példát hozzak, ott van a Faragó Ricsi kedvenc csapata, a KC, akik egy 180 fokos fordulatot véve kis túlzással utolsókból elsők lettek, egy év leforgása alatt. Ez kb. olyan, mintha a Sunderland idén ott lenne a BL indulók között (első négy hely) a PL-ben! Hol van ilyen? (maximum a FIFA 14-ben)

 

Csak úgy merő kalandvágyból utánanéztem, hogy az elmúlt 10 szezonban hány bajnok volt a négy legrangosabb európai bajnokságban és négy nagy major ligában (az egyik eredmény meglepett):

Bundesliga: 5 (Werder Bremen, Bayern München, Stuttgart, Wolfsburg, Dortmund)

Premier League: 4 (Arsenal, Chelsea, Manchester United, Manchester City)

Primera Division: 3 (Valencia, Barcelona, Real Madrid)

Seria A: 3 (AC Milan, Internazionale, Juventus)

 

NHL: 9 (New Jersey, Tampa Bay, Carolina, Anaheim, Detroit, Pittsburgh, Chicago, Boston, Los Angeles)

NFL: 8 (New England, Pittsburgh, Indianapolis, New York, New Orleans, Green Bay, Baltimore, Seattle)

NBA: 6 (Detroit, San Antonio, Miami, Boston, Los Angeles, Dallas)

MLB: 6 (Boston, Chicago, St. Louis, Philadelphia, New York, San Francisco)

 

A német bajnokságban volt a legnagyobb a szórás, annak ellenére, hogy Bundesligát lehet talán a legkönnyebben egy csapattal azonosítani! Mindenesetre kivétel nélkül jobbak a számok a major rendszerben, ahol érdemes azt is megnézni, hogy ahol soft cap van (NBA, MLB) ott fordult elő legtöbbször, hogy egy csapat "kibérelte" magának az első helyet és többször is meg tudta védeni a címét. Viszont ezzel szemben el lehet azt is mondani, hogy a kosárlabda ligában a Spurs egy kifejezetten kis piacként tudott feltörni és nyerni 3 bajnoki címet négy év alatt, míg az MLB-ben a két leggazdagabb és legbefolyásosabb csapat (New York Yankees, Los Angeles Dodgers) ketten együtt mindössze egyetlen (!) bajnoki címet tudott szerezni, hogy az NFL-ben ne említsem meg a legértékesebb csapatnak tartott (a Forbes szerint) Dallas Cowboys-t, akik 2009 óta a playoffban sem voltak... egy a lényeg ebben rendszerben nem csak azok tudnak érvényesülni, akik tele vannak pénzzel, hanem olyan csapatok (elnézést franchise, nem hiába hívják ez ott annak!) előtt is adott a lehetőség, amelyek nem rendelkeznek hatalmas forrásokkal és felvevő piaccal. Ez a megközelítés pedig számomra sokkal szimpatikusabb. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy, úgy ahogy Wilde írja. Egyetértek.

 

Tim Tebow-ra hogy ne emlékeznék. Tebowing. :lol:

 

Részben még egyet is értek, abból a szempontból, hogy nem működik úgy, ahogy ideális esetben kellene. Az amerikai profi ligákban nagy hangsúlyt fektetnek az esélyegyenlőségre, hogy minél kiegyenlítettebb legyen a bajnokság. (Egy érdekes párhuzam, hogy míg az ország gazdasági berendezkedése szöges ellentéte ennek, itt - sport gazdasági szempontból - még ha csak "látszólagosan" is, de ellene vannak a szabad versenynek.)

 

Ez érdekes felvetés, de ha belegondolsz, igazából csak "in-universe", azaz a sportvilágon belül vannak annyira vannak ellene a szabad versenynek, pont azért, mert a világ többi része (ahol az igazi kereslet van) ezt diktálja! A sportok versenyeznek a nézőkért és ezáltal a "pénz-szavazatokért", és ezt a versenyt a lehető legtöbb izgalommal teli sport tudja megnyerni. Ezért kell korlátozni a jelentős divergenciát, hiszen az megölné az izgalmat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.