Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Ha már szóba került a Bajnokok Ligája, mit gondoltok a közvetítések színvonaláról?

 

A legrosszabb helyen van. Amíg Hadu B. a riporter még csak-csak elmegy a dolog, de már így sem érdekel annyira, mint régebben. Engem egyébként igazából nem tud lázbahozni a külföldi csapatok versengése. Akkor érdekelne igazán, ha magyarok is szerepelnének benne. Ok, hogy Milan meg Juventus, de én magyar vagyok, nem olasz. Soha nem fogok úgy szeretni egy külföldi csapatot sem, mint pl. a Videotont 1985-ben, vagy az 1986-os világverő válogatottat.

 

Visszatérve a közvetítésekre, sajnos semmi esélyt nem látok, hogy máshová kerüljön a jog. Főleg, hogy már újfent megvásárolta a Viasat. Bár inkább ott legyen, mint a retek klubbon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok, hogy Milan meg Juventus, de én magyar vagyok, nem olasz. Soha nem fogok úgy szeretni egy külföldi csapatot sem, mint pl. a Videotont 1985-ben, vagy az 1986-os világverő válogatottat.

 

Nálam ez pont fordítva van :o

Bennem egy magyar csapat sosem tudott és szerintem már nem is fog tudni olyan érzelmeket kiváltani, mint a Milan... Na persze külföldiek sem :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszatérve a közvetítésekre, sajnos semmi esélyt nem látok, hogy máshová kerüljön a jog. Főleg, hogy már újfent megvásárolta a Viasat. Bár inkább ott legyen, mint a retek klubbon.

 

BL jogokat tavasszal a szezon végén tárgyalják.

Viasatnak ez az utolsó éve, remélem nem hosszabítanak, hanem visszadják azoknak akik értenek hozzá. Remélem úgy ítélik meg, hogy veszteséges volt az üzlet.

 

Apropó RTL.

Borzasztó egy VB-nk lesz.

Léderert hallgatni, kész gyötrelem, nem tudom ki lesz még kommentátor, de az egész kereskedelmi hgozzáállástól borsózik a hátam. Képesek lesz belereklámozni a meccsbe, ha kimegy a labda bedobásra. Vagy míg a kapus kirúgásra készül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam ez pont fordítva van :o

 

Valószínűleg azért, mert nem láttad ezeket a csapatokat játszani! Én még gyerek voltam, de életreszóló élmény volt anno.

 

Az, hogy kit és mikor lát az ember, az nagyon fontos. Én Del Pierot láttam, pont a fénykorába. Senkit nem tudtam hozzá hasonlítani, csak bámultam miket csinál, hogy kezeli a labdát erőlködés nélkül. Így kezdődött a rajongás.

Juvénál érzek főleg a nagy fontos meccseken, olyat, hogy kiugrik a szívem a kapunk közelébe ne menjen a labda.

 

Magyar csapatok meccsei is ilyenek, pl DVSC-Hajduk.

Magyar sportolóknál, olimpia más versenyek.

Akkor lehet valamiért izgulni, amikor azt az ember valamiért a magáénak érzi. pl az olaszokat az elmúlt 3 vb-n megsirattam a kiesésük miatt. Mélypont a 2000-es EBdöntő, az egy lidércnyomás.

 

Akárki akármit mond, mi focinemzet vagyunk, ha fociban egy pici siker van már mindenki arról beszél, kapkodják a jegyeket. Micsoda üzlet lehetne, ha a bajnokságnak is lenne színvolnala, lenne kit szeretni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszatérve mégegy szó ereéig a BL-re. Én sem kökorszaki Beket akarok. Lehetne több csapat egy országból, de csak mértékkel.

Az én Bl-em, 16 vagy 24 csapatos. Csak a bajnokok indulhatnak a nem nívósak selejtezőket játszanak. Lenne kb 8 nívós bajnoki győztes.

Indulhatna a BL-ben a címvédő, a KEK címvédő és az UEFA kupa címvédő.

Ha a címvédő a bajnok saját országában, akkor jutalmul indulhat a második a bajnokságból. Így egy országból indulhatnának ketten.

Ugyanígy a KEK és az UEFA kupánál, vagyis a 3 legerősebb nemzet klubcsapatai mindig többen lehetnének a színvonal miatt.

Ha olyan lenne, hogy egy nemzetbéli nyeri meg mind a 3 kupát, akkor nem a 3-dik negyedik mehet a bajnokságból, hanem a döntő vesztese., azért, hogy egy országból ne induljon mondjuk 3-6 csapat.

stb. stb.

 

Ez szerintem spotszerű és megvalósítható lenne. Mindenki bekerülhet.

Nyereséges, és népszerű is lehetne. Persze az Uefa kupa pénzdíjait is kicsit fel kell vinni, és a BL-t csökkenteni, de a kupa erősségi sorrend BL, KEK, UEFA.

Én még támogatnék egy fizetési sapkát is, mert horribilisek a fizetések, és a pénzek amiért egy-egy játékos klubot cserél.

Sőt még visszahoznám azt a szabályt is, hogy korlátozott legyen a külföldiek száma a csapatokban, különben eltűnik a fociból a nemzeti jelleg. Mondjuk max 5 külföldi lehet egyszerre pályán, mind bajnoki, mind nemzetközi meccsen. És nem ér honosítani, a kettős állampolgárok nem játszhatnak, aki mondjuk ilyen kettős állampolgár amelyik válogatottban játszhat olyan nemzetiségű. pl Mondjuk Miriuta itthon magyarnak számít, a rom ánoknál már érvényes lenne rá a külföldi limit.

 

G-14 örökké fenyegetőzik, hogy kilépnek és csinálnak egy szuperligát. Szerintem nem merik, vagy ha merik nem lenne sikeres, unalmas lenne egy idő után.

 

Nem felháborodni kell ha valamelyik csapat évekig nem indul a bajnokok ligájában, hanem bajnokságot nyerni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én éreztem ezt a vereséget.

Rosszul játszottunk. Gyengén.

Már a görögök ellen is csak Biros volt az egész csapat.

Nem volt húzóember, csak néhány jó teljesítmény (Biros, Madaras), többi középszerű volt és egy két gyengébb. Szécsi sem fogott ki jó napot, volt két potyája. De a végén rontottuk el, mikor Biros eladta, illetve, a többiek nem mozogtak, nem volt kinek adni.

Ez van. Ma a jobban játszó csapat nyert, mint az olimpián is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Véget ért a huszadik magyar forma-1 nagydíj is. Räikkönen lett az első, ami engem igazából nem izgat. :D Sokkal jobban örülök Schumi jó szereplésének (2. lett). :59:

 

A Forma-1 a Senna-Prost korszak óta nem nagyon tud lázba hozni. Talán egyedül a Schumi-Hakkinen párharcok voltak igazán színvonalasak a 90-es évek végén, egyébként dögunalom. Kár érte, jó sport volt ez régen :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Michael Schumacher hatalmas klasszis! Talán az egyetlen a mai mezőnyben.

 

Asszem lokatelli pedzegette, hogy finoman szólva utálja Shumit, igy én nem is nagyon mertem előjönni a Schumacher rajongásommal.

 

Ugyhogy egyetértésem. Ő egy igazi klasszis :57:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyhogy egyetértésem. Ő egy igazi klasszis :57:

 

Nekem azóta a kedvencem, mióta bekerült a Forma-1-be. Asszem harmadik versenyén már nyert is... Fantasztikus tehetségű pilóta, egyértelműen a legnagyobbak között a helye. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem utálom Schumit, csak nem neki drukkolok.

Az vitathatatlan, hogy Talán minden idők legjobb F1-es pilótája.

 

F1 tényleg unalmas, a Hakkinen-Schumi versengés óta.

 

Nekem az iszonyatosan taszító a mai F1-ben az összevissza szabálymódosítások miatt, mesterségesen tartják az érdeklődést.

 

Például az időmérő edzés azóta nem értem mióta megváltoztatták. Mindig elhatároztam na majd most, de nem sikerült ezen a hétvégén sem.

Ez is mi, hogy nem lehet kereket cserélni egy autóversenyben, ez röhej ilyet én még nem hallottam.

 

Tőlem nyugodtan lehet mindenkit ajnározni. Schumit nem utálom, csak nem neki drukkolok, de egyébként szimpatikus, de a versenyzési stílusát nem kedvelem. Milanról is szépen elbeszélgettünk, pedig én őket sem szeretem, sőt a Realról is beszélgethetünk, pedig tőlük is kiütést kapok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Schumacher klasszisát végül is nem lehet vitatni. Ott a helye a legnagyobbak között.

 

Az eredményei részben igazolják is ezt a klasszist. Azért mondom, hogy részben, mert azért a 7 VB cím az enyhén szólva irreális. A németnek nemcsak tehetsége van, hanem iszonyat mázlija is, hogy ilyen gyenge mezőnyben versenyezhet évről évre. Sennának, Prostnak, Mansellnek, Piquetnek, Laudának, stb. ez nem adatott meg, ezeknek a klasszisoknak egymással kellett összemérniük az erejüket, nem náluk két szinttel gyengébb csikókkal... Szóval azért ezek a VB címek már korántsem érnek annyit, mint a hőskorszakban... Legalábbis nálam semmiképp.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

yodamester: Arról nem Schumacher tehet, hogy gyenge a mezőny. És itt nem csak a versenyzőkről kellene értekezni, hanem az autókról is. Régebben kiegyensúlyozottabb volt a mezőny. Ma már túl nagyok a különbségek még az egy csapaton belüli autók között is. Lásd ma, Schumi lekörözte a csapattársát...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Schumi nagyot ment volna Prostékkal is, ezt bizonyítja, Hogy Hillel, Hakkinennel, Villeneuve-vel hihetetlen csatákat vívott.

Nálam egyenértékű a sikere. Mindenkinek a saját korában kell helyt állnia.

 

Próbálták szegény kis Flórit a ALBERT-hez hasonlítani. Nem volt ő sem rossz játékos korszakában magából kihozta amit lehet, apja pedig akkor játszott amikor még a Tatabányán is voltak nagy játékosok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

yodamester: Arról nem Schumacher tehet, hogy gyenge a mezőny. És itt nem csak a versenyzőkről kellene értekezni, hanem az autókról is. Régebben kiegyensúlyozottabb volt a mezőny. Ma már túl nagyok a különbségek még az egy csapaton belüli autók között is. Lásd ma, Schumi lekörözte a csapattársát...

 

Érdekes, hogy a Schumacher fanoknak az általam említett tényekre mindig ez a válasza :D

Amúgy nem mondtam én egy szóval sem, hogy tehet róla. Azt mondtam, és azt hiszem elég jól alá is támasztottam ezt, hogy azt a megszámolhatatlanul sok VB címet azért fenntartásokkal kell fogadni. Ugye senki nem akarja mondani, hogy Schumi 7 VB címe reális Senna 3, vagy Prost 4 VB címével szemben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Schumi nagyot ment volna Prostékkal is, ezt bizonyítja, Hogy Hillel, Hakkinennel, Villeneuve-vel hihetetlen csatákat vívott.

Nálam egyenértékű a sikere. Mindenkinek a saját korjában kell helyt állnia.

 

Biztos vagyok benne, hogy Schumi állta volna a sarat Prostékkal, ez nem kérdés. Versenyképes lett volna abban a mezőnyben is. Éppen ez a lényeg: neki az a mezőny lett volna a megfelelő versenyközeg, a mostani mezőnyt az ő klasszisához mérten gyerekesen gyönge.

 

Hill és a kis Villeneuve elég gagyik voltak szerintem... Hakkinen viszont, bár összességében nem volt olyan nagy pilóta mint Schumi, azért nyers gyorsaságban felvette vele a versenyt (érdekes, hogy ők ketten még régen, az F3-ban is komolyat meccseltek egyszer Macauban :D).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ők egymás elől vették el a VB címeket, Schuminak meg nincs ellenfele, de ettől még uganakkora siker.

Szerintem voltak régebben is ilyen idő amikor valakinek nem volt ellenfele úgymond.

Szerintem ilyen volt még Fangio is. Mégsem mondja senki, hogy neki könnyű volt mert ...

 

Egyiknek sem volt könnyű dolga.

Amikor Schumi sorba nyert a többieknek iszonyat hátránya volt, mert a legjobb autó alatt a legjobb pilóta. Ferrarival még a mi Zsoltink is előle lenne. Schumi meg a Minardival. Ez erős túlzás, de érződik a lényeg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma már túl nagyok a különbségek még az egy csapaton belüli autók között is. Lásd ma, Schumi lekörözte a csapattársát...

 

Azért ilyen régen is előfordult... Amelyik csapatnál pedig egyértelmű az első és a második pilóta helyzete, ott nem szabad csodálkozni, hogy melyik autó beállításaira figyelnek oda jobban - ez régen is így ment. Barrichellót sosem kezelték Schumacherrel egyenrangú félként a Ferrarinál - mondjuk teljesen jogosan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.