Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Egyébként el kell engedniük.

Ha tétmeccs van soha nem lehet megtagadni, akkor szokott jönni az orvosi igazolásos dolog. Aztán csodák csodája köv meccsen kutya baja. Gerával is volt egy ilyan huzavona, hogy nem akarták engedni, hogy a magyar orvos megvizsgálja.

Barátságos meccseknél meg lehet tagadni azt hiszem 3szor egy naptári évben, de ez is csak hivatalos játéknapokra vonatkozik. Nem hivatalos játéknapnál szóba sem kerül az elengedés. De mostanában fognak játszani eb selejtezőket is, valóban nem hivatalos nap lesz a mi meccsünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez még bőven nem a másik véglet.

Jelenlegi legjobbjaink a csapatban vannak, azokat már kár betenni akik nem fognak fejlődni, és tudjuk, hogy mit kapunk tőlük.

Egyébként a védelemben 2 új ember van, középpályán 4, de korántsem biztos, hogy játszanak mind egyszerre. Ha nem egyszerre játszik a 11 újonc, ami biztos, akkor megvan az amiről te beszélsz. Fiatalokat a rutinosakkal.

Lehet, hogy a Horváth A 2szeres válogatott, de ő már bőven benne van a korban ha nem is erőssen, de fölfelé húzza az átlagéletkort.

 

Dárdainak meg annyira sikerült lehiggasztania a csapatot eddigis, hogy alig győztük számolni a dugókat. Nekem elegem van a tutyimutyiságból. Ezek a fiatal srácok legyenek zabolátlanok, kezelhetetlenek, lelkesek, ne lehessen őket lehiggasztani semmi áron. Ha kikapnak nem baj nekik elnézem. Inkább kapjanak ki lelkesen bátran, mint beszarian kiizadni az ikszet, vagy egy gólt. (Emlékszem Hun-Portugália 1-3 de büszke voltam arra a csapatra, pedig lemosták őket a második félidőben, de olyan bátrak voltak az elején. Vezettünk is, egy tipikus Horváth Fecó bebirkózza góllal. Kikaptunk, de jó volt nézni a bátor játékot, nagyobb tudás kijött, de azt a játékot akor sokszor megismételtük, és az az egy vereségünk volt 98-ban.)

Egyébként Dárdai valszeg csak azért nincs a keretben, mert megsérült múlt héten 3 hétre. Szóval én is korán örültem, de ő biztos még benne lesz a csapatban, (sajnos.)

 

Ha Bozsik egy ilyesmi csapattal kezd, akkor tuti, hogy még mindig ő a kapitány, akkor is, ha csak fele ennyi fiatal újoncot avatott volna az elején, és akkor is, ha egy ponttal nem szereztek volna többet. De szerintem Máltát ezek a srácok meg tudják verni.

 

Habár Gera és Kanta nálam nem csatár olyan jó olvasni 7 csatárt!

Nagyon bátor Bozsik, Szabicsot, és a két vasas haverját merte meghívni. Meg néha a Sanyit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filkor srácnak nagy napja van ma.

Kerettag, és bemutatkozott az Inter felnőttcsapatában.

80. percben állt be.

 

Inter keretét ismerve ez a mai viszonyok között óriási. Nem egy világklasszist rotál Mancini, hanem ezt a magyar tinit.

Nem hittem volna, hogy egyáltalán pályára lépt tét meccsen a felnőtt csapatba az elkövetkezendő 3 évben. Azt gondoltam, hogy csapatnál lesz idővel túladnak rajta, vagy kölcsön, vagy örökbe, és néhány A-s meccse lesz majd valamelyik kiscsapatban, azt hazajön, vagy máshová, mint Sándor Tamás Izraelbe.

 

Persze ebből még lehet ugyanez, de akkor is dícséretes. Mindenesetre túlteljesítette az elvárásaimat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már rég bemutatkozott... :cry: az Atalanta ellen, és valóban a 80. percben állt be (mondjuk nem tétmeccs volt, csak valami emlékkupa) de ez nem ma volt (meg nem is tegnap :cry:). És a végén mezt cserélt, ha jól emlékszem Burdissoval, de nem biztos, hogy vele.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filkor srácnak nagy napja van ma.

Kerettag, és bemutatkozott az Inter felnőttcsapatában.

80. percben állt be.

:cry: Na ez az igazi nagy szó! A tétmeccses cucc. Igaz, hogy kupameccs, de ez a fejlődés útja. Legközelebb már a serie A jön. :cry: Ennek most nagyon örülök!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben látom, hogy két különböző dologról beszélünk. Filkor az Atalanta ellen mutatkozott be egy emlékkupa-meccsen, de most játszotta első tétmeccsét. Bocsi, Lokatelli :D

 

 

Donát

Azt tudom akkor hozta fel Mancini először a nagycsapat keretébe és betette egy barátságos meccsen. Ez akkor volt mikor válogatott meccsek voltak, de Málta miatt nem került szóba.

 

De az igazi bemutatkozás a tétmeccs, ezt már nem vehetik el tőle, ez mellé lesz írva hogy volt egy meccse az Interben.

Szép volt Bravó :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Holnap kimegyek a Budafok Üllői úti vendégszereplésére. Elvégre nem minden évben játszik a Fradival a kerültetem csapata.

 

Biztos kapunk vagy hetet, még azzal együtt is hogy a Tököli és a fél fradi védelem el van tiltva.

 

Nagyon rég voltam utoljára a Fradi pályán.

1999 tavaszán mikor száz éves volt a Fradi bérletem volt, majdnem minden hazai meccsen kinnt voltam. Az utolsó FTC-Dunaferr 1-3. Mind a 4 gólt a Dunaferr rúgta.

Lengyel az elsőt a hetedik percben. Aztán Salamon fejelt egy öngólt.

Majd Tököli nullszögből kilőtte a rövidet. Szegény udvarác azóta sosolja, hol ment be a laszti. Harmadik újvárosi gólszerzőre nem emlékszem. :D

 

Meccshez még hozzátartozott, hogy Nyilas felszántotta szegény Lengyel lábát. Ezzel még nem is volt gond. Még az sem volt olyan rendkívüli, hogy élőben nem hallottam, még akkora jajjveszékelést. Az már taszító volt, hogy egy kettes szektoros dagadt, alig fért ré két székre, halászgatyás, halászsapkás undormány. Odament szerencsétlen Lengyelhez a kerítéshez, és elkezdett neki ordibálni, anyázni, köpködte. Az még hagyján, hogy ott volt a nyílt sebe, meg fertőzés veszély, de az valami vérlázító volt amit az művelt.

Később nyár végén volt egy 3-as torna adta a tv. Fortuna Sittard /holland/ Siófok és a Fradi vett részt rajta. (Teljesség kedvéért az eredmények: egy félidős meccseket játszottak, így volt 3 félidő. Ha döntetlen 11-esek döntöttek. Hollandok megverték 0-0 után 11-esekkel a Siófokot, Siófok ugyanígy a fradit, és a Fradi 1-0-ra Kovács Béla góljával a hollandokat. Mivel mindenkinek 3 pontja volt, de a Fradi egy akciógóllal nyert ő a kupagyőztes.)

Ott ült ugyanaz az alja Halászgatyás, -sapkás dagadt állát. Ha én kiszúrom a tv-ből akkor mónem értettem, hogy ilyesmiket miért nem kaptak el már akkor. Biztos valami ismert alvilági személy.

Na mindegy valahogy nem volt kedvem fradi meccsre menni (persze egyébb okok is közbeszóltak). Azóta se, de lokálpatriótaságomért kötelező elmormolnom egy Hajrá Béfokot a Fradi pályán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt elmondhatjuk, hogy a fradi szurkolói között rengeteg tirpák vadállat van.

Én azokat nem tekintem szurkolóknak, de sajnos az átlag ember mondjuk azzal azonosítana engem. Ez is az egyik oka volt, meg persze a kiábrándultság a csapatból, ami még most is tart.

 

Unokatesóm mikor Gimibe járt egyik tanár belekötötött, mert FTC-s tolltartója volt. Hogy te is ilyen lánccsörgetős, vandál rongáló állatok közé tartozol.

Ez kb 93-94 környékén volt, akkor még egyáltalán nem ez volt a jellemző.

Ezeknek a tirpák állatoknak sikerült azzá tenni, és ma már igaza van annak a bunkó tanárnak.

 

A sztorimhoz egyébként hozzátartozik, hogy 2 sorral mögöttem ült Nicsenko. Akkor már Dunaferrben játszott, de éppen sérült volt és simán beült a békés B szektorba, akkoriban oda adták az ilyen repijeggyeket, mi is így kaptuk, mert Anyu a Fradiban Ping pongozott, és ismerte az titkárt, akkor is az volt a titkár amikor FTC-ben játszott anyám ő szerezte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát tegnap szétfagytam a Fradi-Budafokon.

Számomra már nincs abban meglepetés, hogy egy fillérje sincs a fradinak.

Mikor mentünk a vendégbejáróhoz jegyet venni kérdezzük mennyi a jegy.

Rendező azt mondja 1050, de ha nem akarod eltenni feléért beengedlek.

Ha már egy ilyen kis kosz is jegyüzérkedik a saját zsebére, akkor mit várjunk magasabb poziciókban.

Én el akartam tenni a jegyet, úgyhogy horribilis NB2-es jegyár ide vagy oda kipengettem neki a lóvét.

Hát szép volt a Fradi pály amíg üres volt, de ahogy szálingóztak be az emberek kezdett elmenni a kedvem. Horogkeresztes zászló az eredményjelző alatt, óriási árpádsávos zászló közepére rávarrva a Fradi címer. Szegény nagyapám forog a sírjában.

56-os lyukaszászlóval elvileg nincs gond, de aki a színfalak mögé lát gondolhat egyet s mást, pláne akkor mikor a második félidő középén felhangzott a Gyurcsány takarodj.

Gondolom az a banda annyira megszerette a könygázt, mert végig füstbombáztak. Még jó, hogy feléjük fújta a szél és más nem kapott belőle.

 

Szóval ezeket a hangulati tényezőket amiket én nagatívumként éltem meg leszámítva, jó srakozás volt, és mág meccs hangulatom is volt.

 

Elképesztő volt, hogy a Bfok tudott 3-4-et egymáshoz passzolni.

Itthon a 3. sosem sikerül. Nem tudom eldönteni a Fradi volt ennyire rossz és alibizett (inkább efelé hajlott), vagy Budafok javult fel.

Itthon Tuzsértől is kikaptunk, akinek a fradi 7-et vágott.

Nem erőltette meg magát a FTC a Bfok meg láthatóan nem akart semmit. Akkora mezőnyfölényben voltak, hogy kb a hetedik percben értünk először labdához. De ez amolyan meddő mezőnyfölény volt, mert kapuralövés sem volt. Mindenesetre ilyenkor a Bfon térfelén ment a tili-toli.

Az azért látszott, hogy a zöldeknek kevesebb technikai gondjuk van, de ők sem aranylábúak. Az a Bartha például akkor megkerülős cselt csinált és annyit rávert az emberünkre, hiába szakadt meg szerencsétlen csak nőtt a távolság.

Így is nyerhetett volna sokkal a Fradi, a kapusunk annyit védett, hogy az nem igaz.

De tegyük hozzá, hogy a két bekapott gól is elkerülhető lett volna.

Az első gól előtt nyomtak talán a legjobban 3-4 lövés is rövid időn belül, de a gólba is beleért a kapus, de kiütni nem bírta.

Második gól pedig egy alapvonalról jövő beadás volt, ami 3 fejen megpattant, így került az üres ember elé, akinek ez volt az első labdaérintése.

Na mindegy én azt hittem kitömnek minket rendesen. Teszem hozzá talán jobban is örültem volna, mert láttam volna gólokat, így csak óriási lababirtoklásbeli különséget, és ha néha passzolgattunk az futball csapatra emlékeztetett, nemúgy, mint a hazai meccseken. Azt gondoltam, hogy gólt nem tudunk rúgni, egy olyan sincs aki egy egyeneset bele tud rúgni a labdába. Persze kb 6 kapuralövésünk volt, de az alig megy el a kapuig kategória. Egy azért volt, de az is balról kisodródva éles szögből jobb külsővel. Ennyire egylábas faszok vannak még megpróbálni sem volt hajladó ballal.

Azért a Bfok játékosai nem tudták helyén kezelni az eseményeket. Voltunk kb 40-en a vendégszektorba, le se köptek minket, oda se jöttek, egyszer tapsoltak felénk mikor bementek a meccs végén az öltözőbe. Itt legalább játszhatták volna az eszüket.

Utánna megünnepeltük a tisztes helytállást. :D

De az már kevésbé piblikus. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Támogatom.

 

Nem tud valaki egy jó jégkorcsolyás magyarázó oldalt? Érdekel h egyik ugrás miben tér el a másiktól..

Hát abban térnek el, hogy melyik lábról ugrik fel. Korcsolya külső, vagy belső éléről. Szemből vagy háttal.

Ezeknek a variáció adják az ugrásokat, és vannak a jó kis neveik Axel, tolup(ez a leszúrt Ridberger, de mivel az angol elnevezése rövidebb a tólupot szokták mondani).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már kori. Nem tudja esetleg azt valaki, hogy kb. mikor várható újabb verseny? Ha jól tudom, ősszel kezdődik a verseny szezon náluk. Vagy egyáltalán melyik oldalt érdemes követni, ha nem akarunk lemaradni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már kori. Nem tudja esetleg azt valaki, hogy kb. mikor várható újabb verseny? Ha jól tudom, ősszel kezdődik a verseny szezon náluk. Vagy egyáltalán melyik oldalt érdemes követni, ha nem akarunk lemaradni?

Tegnap hallottam, hogy egy kínai versenyt megnyert Sebestyén Juli és már azt emlegetik, hogy újra a 2004-es (Európa bajnok)formájában van.

Nem ősszel van versenyszezon, már november van, ha most lenne szezon már a felén túllennénk.

Fő versenyek év elején szoktak lenni, jan-feb-márc. Pl a tavalyi olimpia előtt egy héttel eb volt, utánna egy hónappal vb.

Honlapot nem tudok, keresőkben tessék próbálkozni Figure skating.

 

Hopsz beírtam és Krande itt leírják az ugrásokat: http://en.wikipedia.org/wiki/Figure_skating

 

Köszi Ody az elismerést, de nem érdemlem meg. :peace:

Ha valóban szakértő lennék tudmán melyik ugrás melyik, meg ilyenek. Ez ami rámragadt csak azért van, mert szinte mindig megy valami a tv-ben akkoriban meg nincs foci, de Eurosport akkoris megy a háttérben, kori van rajta akkor az megy. Szégyellném is magam, ha ennyi nem ragadt volna rám.

Ez a Tolupos sztori azért maradt meg, mért két ugrás nevét tudom, az axel-t és a Ridbergert, feltűnt, hogy sosem mondanak Ridbergert, egyszer a kommentátor mondta, hogy "lustaságból" tolupot mond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Impressziók egy győztes meccsről

 

Na, hát Magyarország 1-0-ra nyert Kanada válogatottja ellen. A mérkőzés előtt nagy kérdés volt, hogy a fiatalított keret képes-e elviselni felnőtt válogatott szintű terhet. A hangsúly nem az eredményen volt, sokkal inkább azon, hogy hogyan viszonyulnak a játékosok a találkozóhoz, és milyen lesz a játék képe.

 

Végh - Bodnár, Balogh, Juhász, Vanczák - Tóth B., Vass, Huszti - Sándor Gy. - Hrepka, Priskin

 

Ebben a felállásban futottak ki a fiúk, és, ahogy azt várni lehetett, rendkívül bizonytalanul kezdtek. A rutin és összeszokottság híján ez nem is lehetett másképpen, de már az első negyedórában is voltak bíztató jelek, főleg a középpályás és támadószekcióban. A védelmünk azonban rendkívül bizonytalan, szerintem ez annak tudható be, hogy a belső védőpárosunk átlagéletkora 20 év, így természetes, hogy idegesen kezdtünk. Aztán villant egyet az első félidőben igencsak agilisen játszó Bodnár, aki remekül beleillik az új mottójú válogattba: HAJTANI KELL - remek beadás, a debütáló Hrepka fejes... a gól elmaradt, rajtunk kívülálló okból, Waegenar nagyot védett.

A 6-7 perces rohamaink lecsengtek, majd a félidő hátralévő perceiben kiegyenlített mérkőzés zajlott a pályán, melyben mi szereztünk vezetést egy pontrugás és egy kapushiba után (Priskin T. negyedik meccsén első gólja volt ez).

 

Az első félidő után megállapítható volt, hogy a válogatott jó alapokon áll, és ezekkel a fiúkkal valóban elképzelhető, hogy egy selejtezőcsoportbeli 3. helyért versenyben lehetünk... majd, mondjuk 2008-ban. A védelem még roppantul bizonytalan volt, azzal a kiegészítéssel, hogy Balogh Béla és Juhász Roland is jól játszott középütt, azonban pont a fiatalságukból adódóan még nem tudnak végigkoncentrálni egy teljes válogatott 90 percet, nem csoda hát, ha voltak veszélyes periódusok.

A széleket Bodnárnak és Vanczáknak kellett, kellett volna befutni, ez inkább csak a jobb oldalon sikerült, de erre készült is Várhidi, nem véletlenül játszatta a középpályán Husztit, aki átvehette ezt a szerepet Vanczáktól.

A középpálya remekül szűrt, Tóth Balázs nagyon sokat dolgozott, tetszett a védekező játéka, a támadások már nem az ő műfaja. Vass Ádám ennél kevesebbet nyújtott, de neki is voltak szép labdaszerzései, forgatásai. Huszti sajnos nem találta meg teljesen a helyét ebben a rendszerben, ő inkább szélső játékos, de most jobban középre vonták; ez érződött a játékán.

Sándor Györgynek, akinek a támadások megszabása lett volna a feladata, csak villanásai voltak, a helyén majd valószínűleg Gera, vagy Hajnal játszik, Sándornak még lesz ideje beépülnie.

Elöl Priskint a gólja, Hrepkát az agillisága dícsérte az első félidő után.

 

A második játékrészben megint hullámzó volt a meccs, ezt a dekoncentráltságból fakadó változatosságot én egyértelműen a fiatalságnak tudom be, ezért hiszem, hogy szükség van egy Dárdaira, aki az ilyen ideges periódusokban képes megtartani a labdát, és lenyugtatni a fiúkat.

A védelem volt, hogy remekül teljesített, de volt, hogy nagyon kinyíltunk, s ilyenkor a középpályáról visszafutó Vassnak köszönhettük, vagy éppen a kanadaiaknak, hogy nem lett gól ezekből a szituációkból. A pontrugások is veszélyt jelentettek a kapunkra, Radzinski, Friend, majd a később csereként beálló kanadai csatár elég szépen a védőink fölé magasodtak, ezeknek a helyzeteknek a kezelését még gyakorolni kell.

A középpályán Vass Ádám nyújtott a második félidőben remek teljesítményt, Husztit és Tóthot pedig a harcosságukért lehet dícsérni.

Sándor György kétszer is próbálkozott, egyszer veszélyesen, de továbbra is csak villanásaik voltak.

Hrepka eltűnt sajnos a mezőnyben ( ő sem tud végigkoncentrálni még 90 percet, és a kontrák sem mentek végig gyorsan a középpályán sajnos), de Priskin gyakran próbálgatta kedvenc módszerét: A szélről betörést, sajnos eredménytelenül.

 

A cserék közül egyértelműen Farkas Balázs tűnt ki, csupán pár percet kapott (15-t kb), de így is remek villanásai voltak.

 

Összességében harcos, kemény magyar válogatottat láttunk, amely nyílvánvalóan lesz még jobb is, de egy győzelmet nem kell megmagyarázni: SZÉP VOLT FIÚK!

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.