Ugrás a kommentre

4x18 - Crisis on Naboo


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Sziasztok!

 

Bár az előző 3 részhez nem írtam annak csak az volt az oka, hogy egybe akartam látni a storyt.

Mind a négy rész nagyon bejött, főleg az hogy Anakint mennyire befolyásolja a kancellár. A mostani rész végén lehetett igazán érezni, hogy Palpaptin teljesen eldöntötte, hogy Anakint akarja új tanítványának.

 

A mostani részben nagyon érzékelhető volt, hogy Anakin ereje már Dooku erejét is meghaladja, ami a dühének is köszönhető.

Dooku egész jól megcsavarta ezt a részt is. Tetszett, hogy a fejvadászokat csak csalinak használta. Ez előző részekből nem úgy tűnt, hogy csalik lesznek. De pont így volt jó.

 

Összességben tökéletes egy befejező rész volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mostani rész végén lehetett igazán érezni, hogy Palpaptin teljesen eldöntötte, hogy Anakint akarja új tanítványának.

Jobb később mint soha. :) Egyébként tökéletesen leírtad a lényeget. Palpi itt mint egy teszteli a két jelöltjét. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is egyetértek csolival. Szerintem is elég bosszantó, hogy Anakin és Dooku folyamatosan megküzdenek egymással. Oké, hogy a filmben az van, hogy a "legutóbbi találkozásunk óta", de nem kéne ennyiszer összefutniuk. Dooku harcolhatna mással is, és ahogy csoli jelezte - ölhetne is Jedit. Ugyanez vonatkozik Grievousra.

 

A rész ettől még zseniális volt, de ez kikívánkozott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most, hogy belegondoltam a szepi vezetők még mindig börtönben vannak, talán jó lett volna az elrablással legalább őket kihozatni.

Na igen, valahogy ki kell szabadítani Wat Tambort és Kis Poggle nagyherceget, hiszen ők ott voltak az Utapaun, tehát akkor már nem raboskodtak. Azt hiszem, más nagy szeparatista vezető nincs fogságban. Remélem, lesz ilyen rész, ahol őket kiszabadítják/megszöktetik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, valahogy ki kell szabadítani Wat Tambort és Kis Poggle nagyherceget, hiszen ők ott voltak az Utapaun, tehát akkor már nem raboskodtak. Azt hiszem, más nagy szeparatista vezető nincs fogságban. Remélem, lesz ilyen rész, ahol őket kiszabadítják/megszöktetik.

Kár volt Dooku -nak bedobni ezt a rabelengedést, mert így mondhattuk volna, hogy az előzőleg látott lázadás során megszöktek. Bár konkrét neveket most se említett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az jó volt nagyon - és gondolom erre gondolsz, Ody - hogy Dooku kvázi csak játszott Obi-wannal. Nem tudom, hogy igazából mi volt a terve, vagy hogy tudta-e pontosan, hogy Obi-wan lapul az álca alatt, de az biztos, hogy minimum sejtette. Tetszett az is, hogy többszintű volt az egész elrablás, és valószínűleg végig Palpi kavart, hogy Anakin és Dooku összemérhesse az erejét.

 

Jó volt az is, ahogy felvezette a Tanács, Windu és Anakin szembenállását. Szóval összességében jó rész volt nagyon, csak mondom, sok már a Dooku - Anakin öszecsapásból. Szerintem az EpIII-ban egyikük sem úgy viselkedik, mintha ez egy szokásos harc lenne köztük, de ez már értelmezés kérdése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó rész volt,tetszett. Annak ellnére,hogy múltkor a The Box-ot kicsit lehúztam ez most kellőképpen passzolt és nem is volt vele semmi gond :)

Egyhuzamban ezt a négy részt még nem láttam,de e borzalmas hét után - hétvégén - kerítek rá sort :)

Végre!! Ani és a Tanács kapcsolata "süllyed".

Állatira tetszett Anakin beszélgetése Obi-Wan-nal :o Én pont ezt vártam el.

Ani és Dooku harca......már megint volt.... Én nem tudom,hogy ezt hogy akarják összehozni a készítők :hmm: Mindenesetre tetszett a fénykardsuhogtatás :) Főleg,amikor Dooku használta az evőeszközöket :lol:

Jobb is volt,hogy Obi-Wan a rész végén nem változott vissza :lol: Jujjj... :P

 

Részemről ennyi.

Összességében izgalmas sztori volt ez 9/10 :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól befejezték a 4 részes történetet. Bár ember legyen a talpán aki kitalálja mi volt az eredeti terv, ki tudott róla és mi volt spontán történés? Én arra jutottam hogy Palpi találta ki az egészet, hogy tesztelje Anakint. Viszont Dookut akkor azzal kellett erre rábírnia hogy a srácot maguk mellé tudják állítani. Az tuti hogy Palpi direkt vitte Anakint az ebédlőterembe, mondja is Anakin hogy nem tud róla hogy szervezne Padmé vacsorát. Amikor beléptek nagy volt az EP5 feeling.

Ott van Obi-wan is. Mondja neki Anakin a végén hogy honnan tudja hogy a Jedik nem-e hazudtak neki másban is? Erre elmegy megnézni a sniper táskáját. Windunak is azt mondja hogy megnéz valamit amit Anakin mondott. De Anakin a Jediket vádolta hazugsággal, nem Dookut, azaz miért gyanakodott arra hogy Dooku lehallgatta?

Nézzük Dookut. Ha tényleg az a terv hogy elrabolják a kancellárt és kicserélik szepi vezetőkre, akkor mikor rájött hogy Haarden Jedi(ugye azonnal mikor jelentett Windunak), akkor miért nem szólt egyből Bane-nek hogy Haarden áruló?

Ezekből gondolom hogy végig az volt a terv hogy Anakint összeméressék Dookuval. Bár ehhez is sok véletlennek kellett összejönni, pl hogy Anakin legyen az üldöző.

Na mindegy kavarogtak a gondolataim rendesen, de ez nem baj. Az zseniális húzás volt, hogy bemutatták hogy Anakin bizalmát veszti a Tanáccsal szemben. Szerintem viszont mikor mondta hogy most már cselekedni kell az nem volt tiszteletlenség. Senki nem szólt neki hogy gondolta ezt, hagyták hogy elhagyja a termet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A terv az volt, hogy legyen egy biztosan kudarcba fulladó akció, ami után a jedik visszavonják a fokozott védelmet, így megkönnyítve Dooku dolgát, miközben még Anakinnal is megküzd - természetesen, a terv Dooku sikerével fejeződött volna be.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézzük Dookut. Ha tényleg az a terv hogy elrabolják a kancellárt és kicserélik szepi vezetőkre, akkor mikor rájött hogy Haarden Jedi(ugye azonnal mikor jelentett Windunak), akkor miért nem szólt egyből Bane-nek hogy Haarden áruló?

Ezekből gondolom hogy végig az volt a terv hogy Anakint összeméressék Dookuval.

Szerintem is ez volt a terve Sidiousnak. A fejvadászok semmit se számítottak, ezért nem szólt Bane -nek Dooku, aki valószínűleg már Serenno óta sejti, hogy Hardeen egy Jedi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyáltalán nem Anakin tesztelése volt a lényeg. Teljesen feleslegesen kerítettek volna ekkora nagy hűhót az egésznek. Palpatine érzékei pedig csak nem annyira pontosak, mint ha ő maga lenne a forgatókönyvíró.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

aki valószínűleg már Serenno óta sejti, hogy Hardeen egy Jedi.

Az ep. guide azt írja hogy eleve erre lett a Doboz kitalálva.

Dooku sejtette, hogy a jedik küldenek valakit beépülni, és valahogy ki kellett szúrni, hogy biztos ne rontsa el a tervet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A terv az volt, hogy legyen egy biztosan kudarcba fulladó akció, ami után a jedik visszavonják a fokozott védelmet, így megkönnyítve Dooku dolgát, miközben még Anakinnal is megküzd - természetesen, a terv Dooku sikerével fejeződött volna be.

Ez jobban tetszik mint az én verzióm. :) Maradok ennél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyáltalán nem Anakin tesztelése volt a lényeg. Teljesen feleslegesen kerítettek volna ekkora nagy hűhót az egésznek. Palpatine érzékei pedig csak nem annyira pontosak, mint ha ő maga lenne a forgatókönyvíró.

2 cél volt: Elrabolni a kancellárt, hogy ezek után kiszabadíthassák a CIS vezetőket - ezzel még jobban elhúzva a háborút.

A másik az volt hogy Anakint a Tanács ellen fordítsa, és újra összehozza Dookuval, tesztelve a fiú képességeit.

 

Egyedül azzal nem számolt, hogy Ben beépített ügynök feltűnik, a Dooku-Skywalker párbaj közben

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 cél volt: Elrabolni a kancellárt, hogy ezek után kiszabadíthassák a CIS vezetőket - ezzel még jobban elhúzva a háborút.

A másik az volt hogy Anakint a Tanács ellen fordítsa, és újra összehozza Dookuval, tesztelve a fiú képességeit.

 

Egyedül azzal nem számolt, hogy Ben beépített ügynök feltűnik, a Dooku-Skywalker párbaj közben

 

 

De mi van akkor ha Dooku megöli a fiút? Ha át akarta állítani akkor valami biztosítéknak lenni kellett hogy a gróf nem öli meg Skywalkert. Annyira látszott Palpi arcán a küzdelem közben hogy azt várja hogy Anakin ölje meg Dookut, főleg mikor fojtogatta. Lehet hogy az volt hogy Dookunak azt igérte a nagy sz*rkavaró, hogy megölheti az egyik legnagyobb Jedit. Zseniális az öreg, komolyan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mi van akkor ha Dooku megöli a fiút? Ha át akarta állítani akkor valami biztosítéknak lenni kellett hogy a gróf nem öli meg Skywalkert. Annyira látszott Palpi arcán a küzdelem közben hogy azt várja hogy Anakin ölje meg Dookut, főleg mikor fojtogatta. Lehet hogy az volt hogy Dookunak azt igérte a nagy sz*rkavaró, hogy megölheti az egyik legnagyobb Jedit. Zseniális az öreg, komolyan.

Ez mindig benne volt a pakliban. Egyszerűen bízott Anakin képességeiben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mi van akkor ha Dooku megöli a fiút? Ha át akarta állítani akkor valami biztosítéknak lenni kellett hogy a gróf nem öli meg Skywalkert. Annyira látszott Palpi arcán a küzdelem közben hogy azt várja hogy Anakin ölje meg Dookut, főleg mikor fojtogatta. Lehet hogy az volt hogy Dookunak azt igérte a nagy sz*rkavaró, hogy megölheti az egyik legnagyobb Jedit. Zseniális az öreg, komolyan.

Hát, ha Anakin nem lett volna elég erős ahhoz, hogy legyőzze Dooku-t, akkor talán nem is lett volna méltó a tanítvány szerepére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mi van akkor ha Dooku megöli a fiút? Ha át akarta állítani akkor valami biztosítéknak lenni kellett hogy a gróf nem öli meg Skywalkert. Annyira látszott Palpi arcán a küzdelem közben hogy azt várja hogy Anakin ölje meg Dookut, főleg mikor fojtogatta.

Több mint valószínű, hogy Dookunak meg lett mondva, hogy ugyan kenje el a száját az ifjú lovagnak, de azért ne ölje meg. Az egész ebédlős jelenet meg lett tervezve, hisz nem véletlen hogy Dookut nem ért meglepetés amikor Anakin kinyitotta az ajtót. Sidius csak megvizsgálta a saját szemével, hogy érdemes lesz eldobnia Dookut, egy fiatalabb tanítványra- és a fojtogatást elnézve nem hiszem hogy csalódást okozott volna.

Ha nagyon az elrablásra játszottak volna, akkor Palpatine hazaküldte volna Anakint is.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ezt mivel indokolta Palpi?

Gondolom megmondta, hogy még tevei vannak vele, és meg ne merje ölni, mert ő lett volna a következő. Még mindig Sidius a főnök.

De ha megnézed a párbajt, lerí róla hogy Dooku csak játszadozik Anakinnal.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom megmondta, hogy még tevei vannak vele, és meg ne merje ölni, mert ő lett volna a következő. Még mindig Sidius a főnök.

De ha megnézed a párbajt, lerí róla hogy Dooku csak játszadozik Anakinnal.

Eleinte talán. De a vége felé már Anakin kerül fölénybe! És ez az első eset.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleinte talán. De a vége felé már Anakin kerül fölénybe! És ez az első eset.

Az is csak a játék része volt. Egy másodpercre elhitette az ifjú jedivel hogy fölénybe került, erre Anakin alábbhagyott a védekezésből, és a következő pillanatra már a padlót... azaz inkább az oszlopot nyalta (nameg az erővillámokat). Végig a sith nagyúr volt az aki irányított.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is csak a játék része volt. Egy másodpercre elhitette az ifjú jedivel hogy fölénybe került, erre Anakin alábbhagyott a védekezésből, és a következő pillanatra már a padlót... azaz inkább az oszlopot nyalta (nameg az erővillámokat). Végig a sith nagyúr volt az aki irányított.

Ebben továbbra sem vagyok biztos. :)

 

Egyébként figyelmes lettem két érdekességre.

 

1. Jó pár neimodiai is ott volt az ünnepségen, tehát Padmé akciója Dodd szenátorral a megbékélésre, úgy tűnik sikeres volt.

2. Palpatine mitől ájult el a robbanáskor? Mert a detonáció után még semmi baja nincs, majd egy vágás és már a földön fekszik.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazán jó és izgalmas lezárást kaptunk, miközben végig bizonytalanságban voltunk, mire is megy ki a játék, és bevallom, én még most sem igazán látom tisztán, elolvasván az írásaitokat.

 

Mert nekem is tetszene az ötlet, hogy az egész elrablás kettős hadművelet volt: a felszínen a fejvadászok akciója Palpatine elrablására, a háttérben pedig Anakin és Dooku összeeresztése a fiú tesztelése miatt. Ez valóban egy nagyon agyafúrt tervet jelezne, amit Palpatine-tól simán el tudok képzelni. Viszont vannak tényezők, amelyek miatt ennek valóságtartalma mégis megkérdőjeleződik: pl. hogy ehhez nem kellettek volna ilyen profi fejvadászok, nem kellett volna a Box, és megszöktetni Moralo Evalt a börtönből, plusz bejuttatni Bane-t oda - kivéve, ha ezt a cselt nem Dooku találta ki, hanem Palpi maga.

Azt is lehetségesnek tartom, hogy cél lehetett volt az Anakin és a Tanács közötti ellentét és feszültség növelése, viszont ehhez az kellett, hogy Palpatine be legyen avatva az egész Obi-wan-os tervbe, amire gyakorlatlag semmilyen bizonyíték nincsen, azon kívül, hogy Palpatine furcsán somolygott néhol, pl. amikor Anakint a Nal Huttára küldte. Én mégis ezt sejtem, bár talán már túl sokat képzelek a főkancellár képességeiről. :D Anakin és Dooku párbaja viszont kétségtelenül tesztelés volt, ez nem kérdés.

 

Az egész történet jó volt, sokszínű, meglepő, tanulságos. Tetszett nagyon :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó az epizód guide, köszi a munkát. :)

 

Az is lehet Pildi, hogy valóban tervbe volt véve Palpatine "elrablása", csak nem számoltak Kenobival.

Már majdnem írtam erre, hogy lehet, túlkombinálom a dolgokat, amikor elolvastam ezt :):

 

Tök jó, hogy kiderült mi végre is volt ez a felhajtás a dobozzal. :D

 

"Kiderült a Doboz lényege. Dooku terve sosem az volt, hogy fejvadászokkal raboltassa el a Kancellárt, hanem hogy eltereljék a Jedik figyelmét a valós elrablásról. Ez azt jelenti, hogy Dooku számított arra hogy egy jedi be fog épülni a fejvadászok közé, és a Doboz próba során kiszűrhető lett volna a jedi. Ezért is érdeklődött Dooku Rako Hardeen után."

Ezek szerint mégis van abban valami, hogy Palpatine sejthette az igazságot az egész megtévesztésről. Kenobi meghal, egyszerűen lelövik, és épp az a fejvadász keveredik bele az elrablási csapatba, aki megölte... :hmm: Lehet, hogy Dooku csak egy Jedit keresett, de Palpi többet is tudhatott ennél.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek szerint mégis van abban valami, hogy Palpatine sejthette az igazságot az egész megtévesztésről. Kenobi meghal, egyszerűen lelövik, és épp az a fejvadász keveredik bele az elrablási csapatba, aki megölte... :hmm: Lehet, hogy Dooku csak egy Jedit keresett, de Palpi többet is tudhatott ennél.

Igen, így már én is hajlok arra, hogy tudtak sok részletről mert kémkedtek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.