Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

No lássuk csak, van benne tévé, dvd-lejátszó no meg erősítő... össz-vissz hat hangfallal :angry: És egy rakás kábel, kész kábelgyár van a szobámban :lol: Részletekhez meg kell őket sasolnom közelebbről, no majd :P
Neked van házimozid? :o Na ez tök jó. Részleteket akarok. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neked van házimozid? :P Na ez tök jó. Részleteket akarok. :lol:

Van ám, kb. 4 vagy 5 éve van meg :angry: Hoppsz, 5 éve, szóval már nem mai gyerek. Majd összekapom magam, és beírom a részleteit. Mondjuk a leendő rendszerednek a nyomába sem érhet, de nekem ez is megteszi :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van ám, kb. 4 vagy 5 éve van meg :angry: Hoppsz, 5 éve, szóval már nem mai gyerek. Majd összekapom magam, és beírom a részleteit. Mondjuk a leendő rendszerednek a nyomába sem érhet, de nekem ez is megteszi :P
szerintem az a lényeg, hogy örömet szerezzen. A többi nem igazán számít. :lol:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TV: Panasonic TX32-PM11P Szélesképernyős 100HZ-es

DVD-játékos(ok) :angry: :Panasonic DVD-RV32, Panasonic DVD-S29.

Erölködő: Panasonic SA-HE70

Zörejkeltők: Magnat Motion 110 surround, Magnat Victory 800 front, Magnat Vintage 4 Center, Magnat A130 -as Subláda

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismerős a típusa. :angry: Ez ugye nem Pc -s mozi? Milyen komponensekből áll?

Nem, nem PC-s mozi, még csak az kéne (mondom úgy, hogy manapság már nem használom... Az egy külön sztori...). Van hozzá panasonic erősítő és öt hangszóró. Ez az egész egyben volt, tokkal, vonóval.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TV: Panasonic TX32-PM11P Szélesképernyős 100HZ-es

DVD-játékos(ok) :angry: :Panasonic DVD-RV32, Panasonic DVD-S29.

Erölködő: Panasonic SA-HE70

Zörejkeltők: Magnat Motion 110 surround, Magnat Victory 800 front, Magnat Vintage 4 Center, Magnat A130 -as Subláda

Kihagytam a mélyet, ami egy beépített erősítős Jamo. :lol:

 

 

Nem, nem PC-s mozi, még csak az kéne (mondom úgy, hogy manapság már nem használom... Az egy külön sztori...). Van hozzá panasonic erősítő és öt hangszóró. Ez az egész egyben volt, tokkal, vonóval.
Nem szoktál mozizni? A szomszédok nem szeretik?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szoktál mozizni? A szomszédok nem szeretik?

A szomszédok nem érdekeltek soha, az a baj, hogy anyám és a húgom az, akik állandóan szólnak, hogy halkítsam le (ez a fő érv, és ha nem halkítom le, akkor végig megy a sírás-rívás), meg miért ezt a filmet nézem, miért angolul nézem... Aztán meguntam. Azóta csak gépen filmezek (bár a "halkítsam le" itt is bejátszik, mikor húgom itthon van, de ezt még meg is értem, mert a szobáink között vékony a fal, a hangszóró meg pont ott van, és bár azért mégsem bömböltetem - mivel csak este filmezek -, nem kell hangosnak lennie, hogy áthallatonszon). A baj az, hogy kiadtunk anno a házimoziért nem kevés pénzt, és csak én használom rendeltetés szerűen (egész pontosan, csak én használom). Mert hát mire való az 5.1, ha nem hangerőre? Akkor vehettünk volna sima lejátszót is (mellesleg, már van az is, a húgomnak, aki alig filmezik, de azt legalább a barátja és apám használják).

Ráadásul anno pont a szomszédok miatt csináltunk hangszigetelést, na ők azóta nem is panaszkodnak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd, ha végre rend lesz, rakok fel én is képet. :clap:

 

Szóval a system:

Kép: Acer PH530 projektor, 203x114 cm-es rolós vászonnal (általában nem is tolom vissza), redőnyök az ablakokon a teljes sötétséghez :yes:

Erősítő: Yamaha RXV-640 - nem mai gyerek, de át tudja pakolni a belsődet :)

Hangfalak: Bowers & Wilkins DM 602 elől, 601 hátul, LCR 60 középen és egy Polkaudio PSW 10 mélynyomó - szép cseresznyében mindegyik. :)

CD-lejátszó: Technics SL-PG 580A - Zenéhez csakis cd-lejátszót, ez tény :D

Filmekhez: minden PC-ről - vagy 40-50 film HD-ban :D

 

Ez így 2002 óta lett teljes. A türelem meghozta a gyümölcsét. Azért volt mellényúlásom is: vettem egy használt, de hangzásban nagyon ütős Philips DVD-lejátszót, régebbi csúcsmodellt még két éve. Hát nem bekrepált fél év után? :yes: Azóta HTPC van.

A szép az, hogy ahogy bővült valamivel a rendszer, mindig éreztem, hogy valami újat kapok és kezd alakulni az egész. Bár a hangra ment el a legtöbb idő (4-5 év) és pénz, de nem sajnálom. Tudom, hogy van aki csak álmodik ilyenről, úgyhogy próbálom megbecsülni. Azért amikor meglett a projektor, akkor... áh, szerelem első látásra. Igaza van Lucasnak: a teljes élmény hang-kép 50-50%.

Szomszédok hál' Istennek nem jelentettek soha problémát. :)

 

Én azt mondom, ha valaki megteheti és szeret filmeket nézni, közel úgy, ahogy a filmkészítők megálmodták, akkor érdemes felépíteni egy rendszert. Ma olyan 300-400 Ft-ból elég ütős kis házimozit lehet összepakolni. (Proji+5.1 vagy Plazma+5.1)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam is reklamálna a család, ha túl hangosan filmeznék, néha a zenékért is morogtak. Húgom bezzeg hallgathat zenét ordítós hangerőn :yes:

Így aztán sajnos ha zenét hallgatok, fülhallgató, pedig utálom a zsinórokat, folyton útban vannak :clap:

Szomszédok nem reklamálnának, elég messze vannak, amúgy is a szembe szomszéd néha úgy hallgat zenét, hogy abba bele lehet süketülni, azt megszokták már :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk csak a TV van meg egy valamirevaló házimozi rendszerhez, ami egy 94 cm-s Philips LCD, már két éves, de szép a képe. Bevallom, hogy pofára vettük, és így sem jártunk rosszul vele, nagy minőségi ugrás volt a korábbi 51 cm-s Sony után. A szokásos plazma vs. LCD kérdés persze felmerült, és azért nem lett plazma, mert nálunk főként nappal megy a TV, a gyerekek nézik a legtöbbet, mi felnőttek meg csak néha-néha esténként mozizunk.

 

A házimozi rendszernek két akadálya van jelenleg, de idővel mindkettő megoldódik remélhetőleg :yes:: normálisan filmet nézni a kicsik miatt csak éjszaka lehet, és akkor is fülhallgatóval, ehhez meg elég a sztereó hangzás is, másrészt pedig imádom a nappali nagy belmagasságát, de hangtechnikailag pocsék: felfelé terjed a hang, aki lent ül, az rosszabbul hallja, mint aki fent van az emeleten...

De kb. két év múlva úgyis nagy festés-felújítás lesz esedékes, majd annak keretében keresünk valami megoldást az akusztikai problémára, és akkor a kicsik is már csaknem 8 évesek lesznek, talán hagynak majd végignézni egy filmet egyhuzamban este is. :clap: Bár előbb-utóbb együtt fogjuk nézni. :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjött a BR lejátszó. :lol: Nagyon frankón néz ki, és faterék TV -jére rá is kötöttem egy pillanatra. Lejátssza a TCW -t!!! És milyen gyönyörű képen van már azon is. :(:lol::( Ennyire tű éles adást én még életemben nem láttam. Bele se merek gondolni, hogy milyen lesz ez full HD -s plazmán. :D:P Rendelem azt is mindjárt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem nézel szét előbb? Rögtön megy is a rendelés? Na jó lesz, ha mielőbb lesz az a fórumtali :D
Megvan már a típus, és úgy is jó képe lesz. :D De persze azért megnézem majd vasárnap. De ezt nem lehet idegekkel bírni, meg kell rendelnem mert ezt látni kell! :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nekem aztán nem két szóban elintézni a teszadatokat! :D :D
Ok fiam! Azért az ócsóságnak megvan a hátulütője...pl. magyar nyelvű leírás nincs hozzá. Ez hagyján, de hogy angol se....valami francia kriksz-kraksz olvasható csak. Még jó, hogy feltalálták az internetet. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még jó, hogy feltalálták az internetet. :D
Örülj, hogy legalább a kíniak lefordították franciára is. Gondolj bele, milyen nehéz lenne a kínai írásjeleket bevinni a gépbe, hogy fordítsa le :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok fiam! Azért az ócsóságnak megvan a hátulütője...pl. magyar nyelvű leírás nincs hozzá. Ez hagyján, de hogy angol se....valami francia kriksz-kraksz olvasható csak. Még jó, hogy feltalálták az internetet. :D
Honnan hozták azt a "vacakot"? :D Kínai piacról? :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.