Az újabb infók szerint, a Part II történetét 3 évadban tervezik elmesélni, szóval, lesznek bővítések szép számmal. Azt az 1. évad után már elfogadtam, hogy a sorozat alternatív módon tárja elénk a The Last of Us sztoriját, inkább több, mint kevesebb újító adalékkal. Ezzel addig nem feltétlen lenne bajom, amíg a fő csapásvonal és a karakterek passzolnak az alapanyaghoz, és csak apróságok tekintetében van eltérés. Viszont azt gondnak érzem, hogy sok esetben megváltoztatják a karakterek motivációit, jellemét és a történet is máshogy vezet el A-ból B-be, teljesen áthangolva a dramaturgiát. Az olyan alapvető elemekről, mint a cordyceps biológiája, nem is beszélve. Értem, hogy a játékokat nem ismerők a fő célközönség, és őket valószínűleg hidegen hagyják a változtatások az eredeti mű ismeretének hiányában. Viszont a játékok rajongójaként nem tudok elvonatkoztatni az alapanyagtól. Nyilván, nem várom el a képkockáról képkockára történő másolást, de sok esetben, az indokolatlan változtatások könnyen kiküszöbölhetőek lennének. Persze a The Last of Us sorozat arra még ebben a formában is bőven alkalmas lehet, hogy bevonzzák a franchise-ba az eddig tartózkodókat, ahol aztán megismerkedhetnek a játékok világával. Nem véletlenül dobták piacra a napoban a teljes Part I és Part II-t tartalmazó The Last of Us: Complete-et.
Bár az lenne a legnagyobb gond Bella Ramsey-vel, hogy nem látszik rajta olyan szépen Ellie nővé érésének evolúciója, mint a játékban (a flashbackeket is ide véve). Sokáig próbáltam megbarátkozni vele, de Ramsey szerintem minden téren alkalmatlan Ellie szerepére. Az evidens külsőségeken kívül színészileg is hiteltelen számomra a játékbeli karakter megformálásához. Ami azért súlyos gond, mert a The Last of Us fő-főszereplője lévén, Ellie hitelessége kulcsfontosságú lenne. Ha már az Alien: Romulus szóba került, szerintem Cailee Spaeny pl. sokkal jobb választás lett volna a szerepre.
Hát igen, a másik malőr Abby. Gyakorlatilag a Part II két legfontosabb karakterét sikerült totálisan félrecastingolni. A sorozatbeli Abby törékeny madárka testalkata és bájos arcvonásai szöges ellentétben állnak a játékbeli Abby maszkulin és fenyegető megjelenésével, amivel a karakter egyik legfontosabb jellemzőjét iktatták ki. Neil Druckman azzal védekezett, hogy a sorozatban inkább a drámán, mintsem az akción lesz a fókusz, és nem kap akkora hangsúlyt Abby fizikai ereje, mint a játékban, ahol az Ellie-től eltérő játékmenet megkövetelte a más játékstílust és fizikai felépítést. Holott, Abby útjának történetileg is szerves része az, hogy ki van pattintva, nem pusztán a gameplay az oka. Craig Mazin pedig azzal érvelt, hogy nagy lehetőség van egy fizikailag sebezhetőbb, de lelkileg rendkívül erős Abby bemutatásában... szóval lesznek itt alternatív megközelítések minden téren.
Szuper, jöhet!