Ugrás a kommentre
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Star Wars SAGA Fórum és Hírportál

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.
A fórum támogatása

Dzséjt

Admin
  • Csatlakozott:

  • Utolsó látogatás:

  1. Dzséjt hozzászólást írt ebben a topikban: Starfighter
    Éppen ezért vagyok biztos, hogy az ANH-t megemlíteni is kár volt ebben a témában. Még a rajongók között sem számíthat kiemelt figyelemre, nemhogy az átlagnézők között. Nem látom az összefüggést. Ha valahol, hát a The Mandalorian and Grogu körül aztán tuti nem volt csőstül jövő Star Wars. Mozifilm hat, élőszereplős sorozat is közel egy éve nem volt már. Mindössze egy animációs Maul - Shadow Lord ficcent be, amit az átlag moziba járók töredéke nézett csak meg, az fix. És? Te hibátlan munkára számítottál? Aki dolgozik, az hibázik is. Lucas is hibázott, nem egyszer. Nem az a lényeg, hogy hibátlan-e a munka, hanem az, hogy hányszor és milyen mértékben hibáznak. Amíg kevesebb a nagy hiba, mint a nagy siker, addig én nem csak reménykedem. Márpedig itt lényegesen kevesebb a hiba. A The Mandalorian and Grogút még nem is sorolnám ide. Látva a filmet, azt mondom, ha nagyobb, pontosabban megfogalmazva, drágább marketinget toltak volna alá, valószínűleg az lett volna a hiba. Mert bevételben is döntően többen tuti nem nézték volna meg, ez a film ahhoz túlságosan csak rajongóknak készült, és túlságosan lapos egy Star Wars filmhez mérten. Hadd idézzelek téged: Ügy lezárva. Ha már egy bazi nagy Star Wars rajongó, akinek nagyon tetszett a film, is erre a megállapításra jut, mi motiválta volna Átlag Bélát vagy John Doe-t, hogy beüljön rá? Még két trailer, ami csak újra és újra alátámasztja ezt? Ezt pontosan láthatták a marketingesek is, a döntéshozók is. Mi is láttuk. Ezzel a marketing stratégiával minimalizálták az anyagi károkat, sőt stratégiai sikerré kovácsolták, hiszen a Disney és a Lucasfilm végül brand menedzselés szintjén sikerként könyveltek el a filmet. Az a kevés, amit elvesztett a kasszáknál, többszörösen visszajöhetett a merchandise-zal. Szóval azt, ami szerintem eleve célja volt ennek a filmnek, teljesítette. A marketing ilyen téren jól szerepelt. A Solo az egy teljesen más lapra tartozik, hiszen ott a már a forgatástól kezdve lényegében a bukás pályájára állították a filmet azzal, hogy Howardnak a nyersanyag egy nagyobb részét újra kellett forgatnia - ez eleve megnövelte az eredeti költségvetést. Sőt ha azt vesszük, már a címszereplő újracastingolása erre a pályára állította valamilyen szinten, hiszen szembe kellett néznie egy élből elutasítással. Erre csak rápakolt a marketing, meg azok, akik kitalálták, hogy egy nagyon szűk egy hónapos időszakon belül menjen le az Avengers: Endgame, a Deadpool 2 és a Solo, és a sort az utóbbi zárja. Szóval a Solo ordas nagy hiba volt, de nem csak a marketing oldalról. Még, ha jobban is csinálják, akkor is bukott volna szerintem, ha a többi körülmény nem változik. Plusz ott is játszott, hogy minél nagyobb a marketing, annál többe is kerül, vagyis annál többet is kéne a filmnek hoznia. Amire szerintem képtelen lett volna ezen körülmények között. Nem is véletlen, hogy az a film tényleg minden lehetséges szinten megbukott. A kérdés az, hogy a Starfighter milyen szintű film. The Last Jedi, The Force Awakens és Rogue One vagy Solo és The Mandalorian and Grogu szint? (A The Force Awakenst azért nem említem, mert az egy olyan eseményfilm volt, amihez fogható talán csak egy létezik, a The Phantom Menace, és minimum egy-másfél évtizednek el kéne telnie újra SW ínségesen, hogy még egyszer meg lehessen ismételni.) A vicc, hogy ezt pont a marketing alapján fel fogjuk tudni mérni. Ha nagy marketing felhajtást tolnak alá, akkor a Disney úgy véli, ez a film elég epikus, elég nagy puskapor van benne, hogy a drága reklámmal is sikert arasson. Szóval ja, ne legyen olyan a marketingje, mint a The Mandalorian and Grogunak, mert az már azt vetíti alá, hogy egy ahhoz és a Solóhoz hasonló filmre számíthatunk. Ami alapvetően azért nem baj, mert szerintem az a kettő is jó volt, csak azért az 50. évfordulón kijövő film nem bukjon meg a kasszáknál (se). Az azért még mindig lutri lehet, hogy új arcokkal jelenik meg a film. Viszont megvan az az előnye, hogy nem kell előtte bebifláznod több tévésorozatot, hogy tudd, miről van szó. Ha már a marketingről csicsergünk, talán ez lesz az egyik nagy feladata a reklámoknak: előre eladni az új szereplőket. Itt viszont példát vehetnének a The Force Awakens marketingjéből, ami szerintem remekül kezelte az új karakterek promóciozását. Már a teaser leközölte nekünk, hogy Finn ex-rohamosztagos, BB-8 cuki, Rey valamiféle kalandor, Poe pilóta, Kylo Ren meg badass. A nagy trailer meg aztán még jobban az új szereplőkre koncentrált, miközben rejtélyt is épített közéjük, amivel fokozta az érdeklődést. De ugyanez jellemző a Rogue One-ra is, ott is nagyon rámentek a karakterekre, főleg Jynre és Andorra.
  2. Dzséjt hozzászólást írt ebben a topikban: Starfighter
    Valahogy nem érzem azt, hogy az A New Hope bármilyen szinten is versenyben lenne itt. K*rva nagy bajban van a Starfighter már most, ha egy 50 éves, rengetegféle formában akár otthon is azonnal elérhető film bármilyen mértékben is elveszi a fókuszt róla. Én az elmúlt lassan másfél évtized után azért már túl vagyok a puszta reménykedésen, és biztosan tudom, hogy tudják, mit csinálnak. Simán lehet a Starfighter a fő atrakció. De minden fő szám előtt kell a bevezetés. Előzenekar, pre-show, előétel, nevezhetjük sokféleképpen. Sőt mondok egy merészet, még azt sem lenne lehetetlen megvalósítani, hogy az Ahsoka s2 már utaljon a Starfighterre, ha a világok közötti világ témája továbbra is porondon marad. Márpedig úgy tűnik, ott marad. Képzeljünk el egy olyan jelenetet, amiben egy szereplő a Világok Közötti Világban megnyit egy kaput, amin át a Starfighter egy jelenetét látnánk. Mekkora flash(foward) lenne már!
  3. Dzséjt hozzászólást írt ebben a topikban: Starfighter
    Szerintem bőven van abban ráció, hogy a Star Wars 50. születésnapjának évében minél több Star Wars produkció legyen, lefedjenek minél több médiát, és ne csak egy mozifilmmel ugorjanak neki ennek. Ráadásul az Ahsoka egy bejáratott cím, ismert és szeretett karakterekkel, kipróbált alkotókkal, a világa pedig lefedi a PT-től az ST-ig az egész Star Wars Sagát. A Starfighter új arcokkal érkezik, új érában, új alkotókkal, azért az rizikósabb (és nagy blama lenne bukni ebben az évben). Az Ahsoka legalább garantál valamennyi biztos sikert, a kettő együtt pedig bevonzhatja a már meglévő rajongókat és megcélozhat újakat. Szóval inkább az lenne a fura, ha a Star Wars premierjének 50. évfordulójának évében a Lucasfilm és a Disney nem akarna, csak egy rizikós mozifilmmel kijönni. 2027 önmagában indokolja, hogy legyen a TV-ben is egy nagyszabású, élőszereplős Star Wars produkció, és a moziban is legyen egy (remélhetőleg szintén) nagyszabású film. És, ha van egy kis eszük, a Shadow Lord második évadát is jövőre hozzák ki, hogy az animációs frontot is bevonják, és akkor már csak a Jedi 3-at kellene kitolni 2027-ben, hogy lefogják az összes audió-vizuális médiát és műfajt eme jelentős évfordulón. Szépen elosztva egész évben dőlhet a Star Wars: tavasszal Ahsoka, nyáron Starfighter, ősszel Maul - Shadow Lord és végül télen Jedi 3. Bár az sem lenne ördögtől való, hogy az év első felét szánják a Star Wars ünneplésére, és akkor az Ahsoka és a Maul felvezetőnek lehet a Starfighter számára.
  4. Dzséjt hozzászólást írt ebben a topikban: Starfighter
    Tipp: D23 zártkörű trailer, Ahsoka online trailer. Ősszel pedig jöhet az online Starfighter teaser trailer.
  5. Dzséjt hozzászólást írt ebben a topikban: Külvilág
    Boldog születésnapot!
  6. Dzséjt hozzászólást írt ebben a topikban: Videójátékok
    Az amerikai IGN-nek volt lehetősége kipróbálni. Egyre ígéretesebbnek tűnik ez a játék.
  7. Dzséjt hozzászólást írt ebben a topikban: The Clone Wars - 7. évad
    Valóban nem, de nem is történt ilyen... Papíron! Obi-Wan ugye fel is hozta ezt az ellenérvet az epizódban. Kiemelte, hogy Ahsoka már nem része a hadseregnek. Erre vázolta fel Anakin, hogy Rexet előlépteti parancsnokká és kinevezi az 501-es légióból leválasztásra kerülő új divízó élére. Ahsokát pedig csupán civil konzultánsnak adja Rex mellé, vagyis semmilyen katonai hatáskörrel nem rendelkezik. Papíron ez teljesen rendben van. Még Obi-Wannak sem volt kifogása. Persze abba bele lehetne kötni, hogy Rex csak százados volt, így átugrotta az őrnagy rangot - nem feltétlen példátlan még a valóságban sem, pláne harctéren, de azért nem is bevett eljárás. Plusz nagyon úgy tűnik a későbbiek alapján, hogy Anakin a nagy rohanásban sosem tette hivatalossá Rex kinevezését, ugyanis még a Birodalomban is századosként hivatkoznak rá (Rebels: 2x09 Stealth Strike). Vagyis sosem lett lepapírozva Rex előléptetése. És az is kicsit furcsa, hogy az az új divízió, azaz a 332-es Divízió valójában az 501-es légión belül 332-es század átnevezése, aminek alapból Rex volt a századparancsnoka. Szóval technikailag nem volt szükség az előléptetésre. Nem egy új légió alakult, amit amúgy egy Anakin szintjén lévő, alacsonyabb beosztású tábornok valószínűleg meg sem valósíthat - ez hadseregparancsnoki szinten dől el. Ráadásul a divízió megnevezés is kicsit visszás, mert ez nem olyan fix paraméterek közé szorított fogalom, mint a század, ezred vagy szakasz. És hát ja... Mind tudjuk in- és out-universe is, hogy valójában Ahsoka volt a 332-es Divízió vezetője. Szóval, papíron elméletileg minden rendben van. Vannak megkérdőjelezhető dolgok, de semmi olyan, ami túlmutatna Anakin hatáskörén vagy ami szankciót vonna maga után. Ráadásul mindezt egy magasabb beosztású tábornok jóváhagyta. Obi-Wan rábólintott, márpedig ő egy High Jedi General volt, a Jedi Tanács tagjaként a vezérkar tagja. Ami viszont itt gondot jelenthetett volna, ha napokkal később nem semmisül meg a Köztársaság és vele együtt a Köztársasági Nagy Hadsereg, az az, hogy a jelek szerint Anakin és Obi-Wan is elfelejtette ténylegesen lepapírozni, ezzel hivatalossá tenni ezt az egészet. Vagy nem került rendesen feldolgozásra a rendszerváltás előtt. Egy biztos, az, hogy Rex parancsnok lett, sosem került be a rendszerbe. Hivatalosan százados maradt, amíg a Lázadók Szövetségében újra elő nem léptették parancsnokká. De az már egy másik hadsereg, másik sztori, másik éra.
  8. Dzséjt hozzászólást írt ebben a topikban: The Clone Wars - 7. évad
    Visszatekintve, mennyire tartod még mindig gyengének a mgyarázatokat, amelyek szerint Ahsoka sosem tért vissza a Jedi Rendbe és technikailag Anakin harctéri kinevezésben részesítve adott neki egy klón légiót saját ötlettől vezérelve? Csak úgy érdekel, mert ez így szembe jött velem a topik olvasása közben.
  9. Dzséjt hozzászólást írt ebben a topikban: The Clone Wars - 7. évad
    Bár sosem tartottam rossznak ezt a sztoriszálat, a hetedik évadből szerintem a leggyengébb volt. Bár abból a szempontból tökéletesen működött, hogy segített visszarázódni évek elteltével nem csak a PT érába, de magába a TCW-be is, ami vizuálisan eléggé eltért a Rebels-től, hát a még a Resistance-tól. Ugyanakkor érdekes volt most már abban a tudatban nézni, hogy tudom, ez lényegében a back door pilotja a The Bad Batch-nek, noha, amikor ezt a négy epizódot megírták, szerintem még Filoni sem gondolt arra, hogy ezt a négy defektes klónt egy sorozat főszereplőivé teszi. És ez igazából tetten is érhető az epizódokon - amik ugye félkész (story reel) állapotban 5 évvel a tényleges premier előtt, a TCW első befejezése után már megtekinthetőek voltak. Noha történtek kisebb-nagyobb változások (például a story reel egy kitűntetési ceremóniával ért véget), alapvetően a 2015-ig elkészült nyersanyag szolgáltatta az epizódok alapját. Így például Hunter még kicsit más tónusban beszél, mint a TBB-ben, míg Wrecker és Crosshair sokkal kötekedőbbek. Ez különösen szembetűnő, hiszen először Jesse-t és Kixet hergelik addig, míg összeveregszenek velük, aztán Rexnek kezdenek beszólogatni, aminek megint fizikai adok-kapok lett a vége. Ellenben a TBB elején pont, hogy a 99-es csapat az, ami ki van téve a regek folyamatos inzultálásának. Szóval a TBB-re - gondolom, hogy a csapat szimpatikusabb legyen - megfordították a táblát. Ami működik is, mert bevallom, még azzal együtt sem tudtam kedvelni az itteni 99-eseket, hogy tudtam, hová fejlődnek. Tényleg nagyon érződik, hogy itt még csak "egyepizódos" karaktereknek vannak megírva, és sokszor inkább idegesítőek. Nem csoda, hogy sokan felvontuk a szemöldökünket, amikor kiderült, hogy ezzel a négy, azaz öt klónnak kapunk sorozatot. Ugyanakkor ezzel együtt is jó látni, honnan indul a csapat, hogyan került a köreikbe Echo. Bár bevallom, kicsit fura Omega nélkül látni őket. A lány annyira összeforrt velük, hogy hiánya úgy hagy űrt, hogy érthető, hogy itt miért nincs még velük. És, ha ez nem lenne elég, ugyanilyen fura volt Crosshairt végig a csapatban látni.
  10. Dzséjt hozzászólást írt ebben a topikban: The Clone Wars - 7. évad
    Hát azért nem csodálom, hogy Marg Krim később kerülni akarta a találkozót Maullal. Már itt kezdett a zabrak bögyében lenni azzal, hogy elvesztett pár ezer kreditet érő fűszert. Képzelem, mit szólhatott a fűszergyár felrobbantásához. Krimnek még jól is jöhetett a Birodalom felemelkedése, elodázhatta a Maullal való találkozót.
  11. Dzséjt hozzászólást írt ebben a topikban: The Mandalorian and Grogu
    Nyilván nem dobom ki őket, ezért is tettem idézőjelbe (plusz kicsit utalni akartam a MIB-re, ahol K a CD utódját megmutatva mond hasonlót ). Megvan még a VHS és a DVD gyűjteményem is mindenből. Az 1993-as Jurassic Park VHS-től a 2019-es The Rise of Skywalker BD-ig bezárólag. Azóta nem vettem fizikai formában filmet (jesszus, már ilyen régóta ), se semmit. Mondjuk ehhez nagyban hozzájárult, hogy sok kedvencem már meg sem jelenik itthon, mert mind Disney, Marvel, 20th Century Fox vagy Universal, amik itthon maximum DVD-t adnak ki. De a The Mandalorian and Grogu tökéletes alkalom lesz arra, hogy belépjek a natív 4K világába.
  12. Dzséjt hozzászólást írt ebben a topikban: The Mandalorian and Grogu
    Én, hiszen eddig minden SW megvan, nehogy már ez ne legyen meg. Lehet ez lesz az első 4K-s lemezem. Csak sajnos ez sem fog idehaza megjelenni. Ami persze nem akadály, de azért gáz, hogy akárcsak a The Rise of Skywalker, ez is ki fog lógni a sorból. Bár, ha 4K-s lemez lesz, nem BD, akkor amúgy is ki fog lógni, amíg a többit be nem szerzem. Azok meg úgyis angolok lesznek. Na, probléma megoldva. Épp csak megint "dobhatom ki" a Star Wars filmgyűjteményem. Először a VHS-ek, aztán a DVD-k, most meg jöhetnek a BD-k. Hát ezért költök én ezekre ilyen sokat? Ráadásul ezt csinálom az Alien és Jurassik franchise-okkal is. A gyatyám rámegy a házimozi élmény fejlődésére.
  13. Dzséjt hozzászólást írt ebben a topikban: The Mandalorian and Grogu
    Rotta tarkóján ugyanolyan tetoválás van, mint az apja jobb alkarján.
  14. Dzséjt hozzászólást írt ebben a topikban: The Mandalorian and Grogu
    Igen, már a moziban is felfedeztem a csempészholdat. De azért picit közelebbről is megnéztem volna.
  15. Dzséjt hozzászólást írt ebben a topikban: The Clone Wars - 6. évad
    Azért még mindig hihetetlen, hogy bár a Jedik rájöttek arra, hogy a klón sereg felállításában a a Dooku vállalt ordas nagy szerepet, aki jelenleg az ellenségük, a Konföderáció vezetője és nem mellesleg Sith-ként a Jedik nemezise, mégis az élükön maradnak mindenféle óvintézkedés nélkül. Továbbra is klón csapatokat állomásoztatnak a Jedi Templomban, továbbra sem vonják ki a padawanokat a frontról (akiket Palpatine javaslatára küldtek oda), továbbra sem figyelik gyanakvásssal a klónokat. Ezen a ponton lemondani a vezetésről talán már nem tudnának, és talán jobb is, ha így még inkább a felügyeletük alá vonják a klónokat, ugyanakkor az óvintézkedések teljes hiánya totális ésszerűtlenség.

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.

Account

Navigation

Keresés

Keresés

Böngésző push értesítéseinek konfigurálása

Chrome (Android)
  1. Koppints a címsáv melletti lakat ikonra.
  2. Koppints az Engedélyek → Értesítések lehetőségre.
  3. Módosítsd a beállításokat.
Chrome (Desktop)
  1. Kattints a lakat ikonra a címsorban.
  2. Válaszd a Webhelybeállítások lehetőséget.
  3. Keresd meg az Értesítések elemet, és módosítsd a beállításokat.