Ugrás a kommentre
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Star Wars SAGA Fórum és Hírportál

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.
A fórum támogatása

Dzséjt

Admin
  • Csatlakozott:

  • Utolsó látogatás:

  1. Dzséjt hozzászólást írt ebben a topikban: Galaktikus témák
    Tegnap este a Revenge of the Sith nézése közben merült fel benem, hogy azért nem csoda, hogy ezt a nőt a gyermekei születése ellenére elhagyta az életereje. Számomra legalábbis brutális belegondolni, hogy egyik nap még azt tervezte, hogy a férjével hazatér a szülővilágára, ott szüli meg a gyermekeit és végre nyugiban élhetnek. Eltellik mindössze 3 nap, és a világ, amiben élt, megsemmisült. A Köztársaságnak vége, átvette a helyét a Birodalom egy zsarnokkal. Aztán Obi-Wantól megtudta, hogy ez az ember nem csak egy szimpla zsarnok, hanem egy Sith Nagyúr, aki a maga oldalára állította a férjét. Ez azért fontos, mert Padmé így nem csak azzal szemberült, hogy egy zsarnokot segített hatalomra és támogatott 10 évig, ami már rendkívül megterhelő lehet számára, hanem azzal kell szembesülni, hogy a történelem leghatalmasabb szörnyetegét segítette hozzá ahhoz, hogy megszerezze a hatalmat az egész Galaxis fölött. Mert kétlem, hogy Padméban nem fordult meg vagy ezerszer, hogy neki köszönhetően lett Palpatine főkancellár. És akkor jött a következő csapás, a férje, a szerelme, hamarosan megszülető gyermekének (hisz ő nem tudott arról, hogy ikrek jönnek) apja nem csak átállt a Sötét Oldalra és beállt a zsarnok szörnyeteg mellé, hovatovább, tanítványként ő lett a helyettes szörnyeteg, részt vett a Jedi Rend kiirtásában és eközben gyerekeket gyilkolt. Nem is csoda, hogy instant tagadásba kapcsolt, hiszen ez lelkileg már nagyon sok lehetett. De sajnos a Mustafaron pofán vágta az igazság. Anakin valóban szörnyé vált. Ott a szeme láttára bújt elő a gyilkos rémség, és végül rá támadt. Nem egészen 3 nap alatt Padmé egy boldog, reményteli jövő ábrándképétől eljutott egy olyan pokoli valóságba, amihez képest egy feldühödött rathtarokkal teli fészek feszültségmentes, biztonságos hely. És akkor jött a támadás, majd a korai szülés megterhelése - nem a férje jelenlétében a Naboo-n, ahol talán a nővére, a szülei és a két unokahúga várják őt és gyermekét, hanem egy rideg, idegenekkel és droidokkal teli, halott aszteroidán, és csupán két barátja volt jelen -, ami fizikailag is végleg legyengíthette, miközben még több lelki terhelést jelenthetett. Három nap, és Padmé számára mindennek vége lett. Olyan mértékben, hogy gyermekei világra jövetele sem adhatta már vissza az életkedvét. És ki tudja, milyen módon készült az anyaságra. Van egy olyan érzésem, hogy lelkileg az sem ment egészséges módon. Titkolnia kellett a terhességét, ami már alapból feszültséggel jár. De közben nem volt ott neki senki, aki támogathatta, hiszen 8-9 hónapig Anakint nem avatta be. Az egész terhesség legnagyobb részét egyedül, a lebukástól rettegve vészelte át. Ez a félelem olyannyira kiélesedett, hogy már akkor is remegett, amikor Anakinnak végre elmondta. Szóval van egy olyan érzésem, hogy Padmé azon az estén gondolt először felszabadultan az anyaságra, amit a filmben láthattunk. De, ha nem is első, valószínűleg nagyon kevésszer juthatott úgy eszébe az anyaság, hogy nem villant be egyből az, hogy mit fog eredményezni a gyerek születése. Anakint kizárják a Jedi Rendből, ő elveszti az állását, és valószínűleg egy botrány is ki fog alakulni körülöttük. Nem hiszem, hogy ez egészséges lelki felkészülés lenne az anyaságra. És talán ez okozta azt, hogy Padmé és a gyerekei között sajnos nem alakult ki olyan lelki kötelék vagy ilyesmi, hogy az elég erőt adjon neki az élni akaráshoz. Ezzel nem azt akarom sugallni, hogy Amidala rossz anya lett volna, vagy felelősségre akarnám vonni azért, mert volt mersze meghalni, ahelyett, hogy felnevelte volna a gyermekeit. Csak azon lamentálok, hogy milyen lelki állapotban lehetett már a film kezdetén, és hová jutott a végéig. Nem kis csapás érte. A szülés önmagában sem egyszerű dolog, de ha előtte a férjed gyerekgyilkos szörnyeteggé válik, és az, akit te juttattál hatalomra, egy szörnyeteg zsarnoknak bizonyul, picit még tetézi ezt. És tudom, sokszor jönnek azzal a nagy OT tudorok, hogy "de hát Leia sem halt bele Alderaan felrobbanásába", nos, ezek nyilván nem látják, mi a különbség egy narancs és egy tégla között. Leia nem volt terhes és nem szült. Nem elhanyagolható különbség. Emellett bár ő is titokban élt, és eléggé stresszes volt az élete attól kezdve, hogy szenátor és lázadó vezető lett, ő eleve ilyen környezetben nőtt fel. Ő nem a békés Köztársaság Naboo bolygóján cseperedett fel, egy békés, idilli világban, hanem a Birodalomban. Ez eleve megedzi az embert a rémtettekkel szemben. Másrészt, Leia világa akkor már a Birodalom elleni lázadás volt, szóval tudta, hogy veszteségek fogják érni, erre már jó előre felkészülhetett. Életveszélyes játékot űzött az egész Organa család, amin bármikor rajta veszthettek, és Leia jól tudhatta, mi történne az Alderaannal, ha a Birodalom lázadáson kapja az uralkodó házat. Lehet ahhoz képest a Halálcsillag kegyes halált hozott. Ami a lényeg, hogy Leia világát az Alderaan pusztulása bár megrendítette, de ezzel egyidőben tüzelte is, hiszen még egy jó okot kapott arra, hogy harcoljon a Birodalom ellen. Szóval Leia vesztesége bár hatalmas, valamelyest mégis kisebb, mint Padmé számára volt. Leia olyan közegben nőtt fel, ahol a veszély lesett rá. A zsarnokság a világa része volt. Nem volt felelőssége abban, hogy egy szörnyeteg került a Galaxis élére. Nem derült ki (akkor még), hogy bármelyik szerette ennek a szörnyetegnek a tanítványa. És nem volt terhes. Szóval Leiával összemérni Padmé sorsát ilyen formában kábé olyan, mintha azzal érvelnének, hogy ha a tégla kibírja egy kalapács ütését, akkor a narancsnak is ki kell bírnia. És igen, ezzel azt is sugallom, hogy Leia keményebb volt, mint az anyja, de ez nem Padmé hibája. Ő egyszerűen más világ szülötte, már környezetben nőtt fel, nem csordogált benne az a makacs Skywalker vér. Abban a világban, amiben Padmé felnőtt és élt, kemény csajnak számított. De az a világ 3 nap alatt megsemmisült, és a helyére egy sokkal keményebb, durvább világ került.
  2. Dzséjt hozzászólást írt ebben a topikban: Külvilág
    Olyan, mint a magyar csomagküldő szolgáltatások. Amikor rendelsz egy tenyérnyi dolgot, amit kihoznak egy láda méretű, gipszkartonnal téglákkal vagy habszivacs labdákkal telepakolt csomagban. Egy rakás szeméten kell átedned magad, mire megtalálod a lényeget.
  3. Dzséjt hozzászólást írt ebben a topikban: A fórumról
    Közeledik a július 1-je, azaz a fórum éves díjának (199 dollár) befizetésének határideje. Ha valaki még hozzá szeretne járulni ehhez, még megteheti. Mi minden támogatást, kicsit és nagyot egyaránt, szívesen vesszünk és nagyon hálásak vagyunk érte, hiszen így továbbra is fennmaradhat ez a nagyszerű közösség.
  4. Dzséjt hozzászólást írt ebben a topikban: Külvilág
    A fő cél elvileg az emberiség és talán a Föld megmentése. De valószínűleg inkább csak az emberiségé. Nagyon-naaaaaaaaaaaagyoooooooooon lassan, de ebbe az irányba építkeznek. Az Avatar ugye az alapozó volt. Ebből a szempontból ott a kibővített változat (ami máig nem értek, miért nem az van fent a Disney+-on, mert Cameron is azt tartja az "ő változatának") a legjelentősebb, amin láthatjuk a Földet a nyitó szekvenciában. Szóval meg is mutatják, hogy hogyan néz ki, így jobban az ember fejében marad, hogy a Föld és az emberiség bajban van. A második rész behozta, hogy Pandora immár nem csak egy "bánya", hanem a földi hatalmak az emberiség új reménységének tartják. Ezért kezdték el építeni a várost, amit a The Way of Waterben és a Fire and Ash-ben is láttunk, azaz Bridgeheadet. Ez már nem csak egy műveleti bázis, hanem valódi kolónia. Több hajó is érkezett a The Way of Water elején, és sokkal-sokkal több ember van már a Pandorán, mint amennyi az első filmben volt. Ráadásul most már nem csak bányászok, tudósok és zsoldosok, hanem mindenféle más ember is. Csak a masszív betelepülést ellehetetleníti az az apróság, hogy Pandora levegője belélegezhetetlen az ember számára. És itt jön képbe a Fire and Ash, amiben ez a probléma megoldani látszódik Spider által, akit Eywa hibridizált. Ezért lett a kiscsávó baromi értékes az RDA számára. Ha tudnák reprodukálni azt, ami vele történt, megkezdődhetne az emberiség kivándorlása a Pandorára. Na most, itt járunk. Pillanatnyilag úgy tűnik, hogy Kiri, mint Eywa fizikai megtestesítője, az egész holdat fellázította az emberek ellen. Az jó kérdés, ez mit jelent. Bridgehead elég jól védett, ráadásul minden létező természeti dolgot kiirtottak körülötte egy jó nagy sávon, létrehozva ezzel egy gyilkos zónát (kill zone). Ami jó, mert egyrészt, Eywa nem férhet hozzá a vátroshoz közvetlen, másrészt jó előre meglátják a rohamozó állatokat, és bizony elég nagy puskák vannak ott ahhoz, hogy meg tudják védeni a várost. Szóval elvileg a Bridgeheadben biztonságban vannak az emberek, nem kell cuccolniuk. Viszont ki nem valószínű, hogy mehetnek. És nyilván újabb lakók sem költözhetnek be, ha nem folytatódhat a kolonizációs projekt. Egyes pletykák szerint már az Avatar 4-ben lesznek földi jelenetek, amik az Avatarhoz képest is jobban körüljárják, milyen állapotban van az emberiség bölcsője. Az ötödik rész pedig már nagyrészt a Földön is játszódna, legalábbis jó pár évvel ezelőtt Jon Landau producer elég konkrétan célzott arra, hogy több na'vi, köztük Neytiri eljut a Földre, és James Cameron is mondott olyat, hogy az ötödik részben nagy akció lesz a kék bolygón. Szóval van fő szál, kezd körvonalazódni, mi is az, csak a három filmből eddig a Fire and Ash-ben foglalkoztak ezzel a legtöbbet Spider vonalán. Ha a 10 órából ez kitesz tíz percet, lehet sokat mondtam. Az első rész mozis változatában csak megemlítik, a bővítettben épp, hogy láthatjuk. A második rész elkezdett foglalkozni ezzel,,csak aztán nagyon hamar átváltottunk az "Egy rém rendes Sully család" vonalra, meg az "Így neveld az ikranodat" vonalra Quaritch oldaláról (amit már megkaptunk az első Avatarban pontosan ugyanígy), és az egész mentsük meg az emberiséget oldal elment egy természeti f*szverésbe. Ez az egyik fő oka annak, hogy én nagyon nem vagyok kibékülve a The Way of Waterrel, mert ahelyett, hogy az érdekes dologgal foglalkoztak volna, megint ment ez a naturális recskázát, ráadásul majdnem jelenetről jelenetre másolva az első részt. És ezért tartom a Fire and Ash-t jobbnak, mert az már kicsit jobban belement a témába - na nem törték össze magukat, de legalább többet kaptunk, mint korábban. Plusz vannak más aspektusok is, amik miatt jobban tetszik. A lényeg, hogy van fő szál, csak épp Cameron a természeti fétise miatt a félpucér kék csecseken csüngve a fantáziavilágában elégíti ki magát, és csak néha jut eszébe, hogy hopp-hopp, valami vezérfonal is van. Hogy aztán mennyit kapunk a 4-5. részben ebből? Talán 3 percet is? Nem tudom, azért szkeptikus vagyok. De a 4. részről már a 2. rész óta ömleng mindenki. A Jeke-et játszó Sam Worthingtonnak az a kedvence, James Cameron ezt akarja mindennél jobban megcsinálni a folytatások közül, Stephen Lang (Quaritch) szerint nagyon fura lesz, és állítólag a 20th Century Fox fejesei is ezzel voltak a legelégedettebbek, mert míg a 2-3. részre több oldalas listát küldtek arról, min kéne a szkriptben változtatni, erre csak annyit mondta: "holly fuck". Szóval az Avatar 4-gyel a hypeolás már megy egy ideje.
  5. Dzséjt hozzászólást írt ebben a topikban: Külvilág
    Nem pusztult meg. A színész még a második rész előtt elmondta, hogy ő is szerepel az összes tervezett filmben. Szóval kár volt így megvalósítani ezt a harmadik részben.
  6. Dzséjt hozzászólást írt ebben a topikban: Galaktikus témák
    Nem kifejezetten utalás, inkább csak érdekesség, de ilyen, amikor látod a hangot. A Shaun of the Deadben többször is egy jelenetben látható Peter Serafinowicz, Nick Frost és Simon Pegg, azaz Darth Maul ep1-es, SM-33 és Unkar Plutt hangja. (Pegg egyben alakította is Pluttot a jelmez alatt.)
  7. Dzséjt hozzászólást írt ebben a topikban: Starfighter
    "If you dislike the visuals of Mandalorian and Grogu" - magyarul, ha nem tetszik a Star Wars vizualitása, akkor ezt a Star Wars filmet is utálni fogod? Ilyen, amikor valaki nagyot akar mondani, de baromság lesz a vége.
  8. Dzséjt hozzászólást írt ebben a topikban: Starfighter
    Éppen ezért vagyok biztos, hogy az ANH-t megemlíteni is kár volt ebben a témában. Még a rajongók között sem számíthat kiemelt figyelemre, nemhogy az átlagnézők között. Nem látom az összefüggést. Ha valahol, hát a The Mandalorian and Grogu körül aztán tuti nem volt csőstül jövő Star Wars. Mozifilm hat, élőszereplős sorozat is közel egy éve nem volt már. Mindössze egy animációs Maul - Shadow Lord ficcent be, amit az átlag moziba járók töredéke nézett csak meg, az fix. És? Te hibátlan munkára számítottál? Aki dolgozik, az hibázik is. Lucas is hibázott, nem egyszer. Nem az a lényeg, hogy hibátlan-e a munka, hanem az, hogy hányszor és milyen mértékben hibáznak. Amíg kevesebb a nagy hiba, mint a nagy siker, addig én nem csak reménykedem. Márpedig itt lényegesen kevesebb a hiba. A The Mandalorian and Grogút még nem is sorolnám ide. Látva a filmet, azt mondom, ha nagyobb, pontosabban megfogalmazva, drágább marketinget toltak volna alá, valószínűleg az lett volna a hiba. Mert bevételben is döntően többen tuti nem nézték volna meg, ez a film ahhoz túlságosan csak rajongóknak készült, és túlságosan lapos egy Star Wars filmhez mérten. Hadd idézzelek téged: Ügy lezárva. Ha már egy bazi nagy Star Wars rajongó, akinek nagyon tetszett a film, is erre a megállapításra jut, mi motiválta volna Átlag Bélát vagy John Doe-t, hogy beüljön rá? Még két trailer, ami csak újra és újra alátámasztja ezt? Ezt pontosan láthatták a marketingesek is, a döntéshozók is. Mi is láttuk. Ezzel a marketing stratégiával minimalizálták az anyagi károkat, sőt stratégiai sikerré kovácsolták, hiszen a Disney és a Lucasfilm végül brand menedzselés szintjén sikerként könyveltek el a filmet. Az a kevés, amit elvesztett a kasszáknál, többszörösen visszajöhetett a merchandise-zal. Szóval azt, ami szerintem eleve célja volt ennek a filmnek, teljesítette. A marketing ilyen téren jól szerepelt. A Solo az egy teljesen más lapra tartozik, hiszen ott a már a forgatástól kezdve lényegében a bukás pályájára állították a filmet azzal, hogy Howardnak a nyersanyag egy nagyobb részét újra kellett forgatnia - ez eleve megnövelte az eredeti költségvetést. Sőt ha azt vesszük, már a címszereplő újracastingolása erre a pályára állította valamilyen szinten, hiszen szembe kellett néznie egy élből elutasítással. Erre csak rápakolt a marketing, meg azok, akik kitalálták, hogy egy nagyon szűk egy hónapos időszakon belül menjen le az Avengers: Endgame, a Deadpool 2 és a Solo, és a sort az utóbbi zárja. Szóval a Solo ordas nagy hiba volt, de nem csak a marketing oldalról. Még, ha jobban is csinálják, akkor is bukott volna szerintem, ha a többi körülmény nem változik. Plusz ott is játszott, hogy minél nagyobb a marketing, annál többe is kerül, vagyis annál többet is kéne a filmnek hoznia. Amire szerintem képtelen lett volna ezen körülmények között. Nem is véletlen, hogy az a film tényleg minden lehetséges szinten megbukott. A kérdés az, hogy a Starfighter milyen szintű film. The Last Jedi, The Force Awakens és Rogue One vagy Solo és The Mandalorian and Grogu szint? (A The Force Awakenst azért nem említem, mert az egy olyan eseményfilm volt, amihez fogható talán csak egy létezik, a The Phantom Menace, és minimum egy-másfél évtizednek el kéne telnie újra SW ínségesen, hogy még egyszer meg lehessen ismételni.) A vicc, hogy ezt pont a marketing alapján fel fogjuk tudni mérni. Ha nagy marketing felhajtást tolnak alá, akkor a Disney úgy véli, ez a film elég epikus, elég nagy puskapor van benne, hogy a drága reklámmal is sikert arasson. Szóval ja, ne legyen olyan a marketingje, mint a The Mandalorian and Grogunak, mert az már azt vetíti alá, hogy egy ahhoz és a Solóhoz hasonló filmre számíthatunk. Ami alapvetően azért nem baj, mert szerintem az a kettő is jó volt, csak azért az 50. évfordulón kijövő film nem bukjon meg a kasszáknál (se). Az azért még mindig lutri lehet, hogy új arcokkal jelenik meg a film. Viszont megvan az az előnye, hogy nem kell előtte bebifláznod több tévésorozatot, hogy tudd, miről van szó. Ha már a marketingről csicsergünk, talán ez lesz az egyik nagy feladata a reklámoknak: előre eladni az új szereplőket. Itt viszont példát vehetnének a The Force Awakens marketingjéből, ami szerintem remekül kezelte az új karakterek promóciozását. Már a teaser leközölte nekünk, hogy Finn ex-rohamosztagos, BB-8 cuki, Rey valamiféle kalandor, Poe pilóta, Kylo Ren meg badass. A nagy trailer meg aztán még jobban az új szereplőkre koncentrált, miközben rejtélyt is épített közéjük, amivel fokozta az érdeklődést. De ugyanez jellemző a Rogue One-ra is, ott is nagyon rámentek a karakterekre, főleg Jynre és Andorra.
  9. Dzséjt hozzászólást írt ebben a topikban: Starfighter
    Valahogy nem érzem azt, hogy az A New Hope bármilyen szinten is versenyben lenne itt. K*rva nagy bajban van a Starfighter már most, ha egy 50 éves, rengetegféle formában akár otthon is azonnal elérhető film bármilyen mértékben is elveszi a fókuszt róla. Én az elmúlt lassan másfél évtized után azért már túl vagyok a puszta reménykedésen, és biztosan tudom, hogy tudják, mit csinálnak. Simán lehet a Starfighter a fő atrakció. De minden fő szám előtt kell a bevezetés. Előzenekar, pre-show, előétel, nevezhetjük sokféleképpen. Sőt mondok egy merészet, még azt sem lenne lehetetlen megvalósítani, hogy az Ahsoka s2 már utaljon a Starfighterre, ha a világok közötti világ témája továbbra is porondon marad. Márpedig úgy tűnik, ott marad. Képzeljünk el egy olyan jelenetet, amiben egy szereplő a Világok Közötti Világban megnyit egy kaput, amin át a Starfighter egy jelenetét látnánk. Mekkora flash(foward) lenne már!
  10. Dzséjt hozzászólást írt ebben a topikban: Starfighter
    Szerintem bőven van abban ráció, hogy a Star Wars 50. születésnapjának évében minél több Star Wars produkció legyen, lefedjenek minél több médiát, és ne csak egy mozifilmmel ugorjanak neki ennek. Ráadásul az Ahsoka egy bejáratott cím, ismert és szeretett karakterekkel, kipróbált alkotókkal, a világa pedig lefedi a PT-től az ST-ig az egész Star Wars Sagát. A Starfighter új arcokkal érkezik, új érában, új alkotókkal, azért az rizikósabb (és nagy blama lenne bukni ebben az évben). Az Ahsoka legalább garantál valamennyi biztos sikert, a kettő együtt pedig bevonzhatja a már meglévő rajongókat és megcélozhat újakat. Szóval inkább az lenne a fura, ha a Star Wars premierjének 50. évfordulójának évében a Lucasfilm és a Disney nem akarna, csak egy rizikós mozifilmmel kijönni. 2027 önmagában indokolja, hogy legyen a TV-ben is egy nagyszabású, élőszereplős Star Wars produkció, és a moziban is legyen egy (remélhetőleg szintén) nagyszabású film. És, ha van egy kis eszük, a Shadow Lord második évadát is jövőre hozzák ki, hogy az animációs frontot is bevonják, és akkor már csak a Jedi 3-at kellene kitolni 2027-ben, hogy lefogják az összes audió-vizuális médiát és műfajt eme jelentős évfordulón. Szépen elosztva egész évben dőlhet a Star Wars: tavasszal Ahsoka, nyáron Starfighter, ősszel Maul - Shadow Lord és végül télen Jedi 3. Bár az sem lenne ördögtől való, hogy az év első felét szánják a Star Wars ünneplésére, és akkor az Ahsoka és a Maul felvezetőnek lehet a Starfighter számára.
  11. Dzséjt hozzászólást írt ebben a topikban: Starfighter
    Tipp: D23 zártkörű trailer, Ahsoka online trailer. Ősszel pedig jöhet az online Starfighter teaser trailer.
  12. Dzséjt hozzászólást írt ebben a topikban: Külvilág
    Boldog születésnapot!
  13. Dzséjt hozzászólást írt ebben a topikban: Videójátékok
    Az amerikai IGN-nek volt lehetősége kipróbálni. Egyre ígéretesebbnek tűnik ez a játék.
  14. Dzséjt hozzászólást írt ebben a topikban: The Clone Wars - 7. évad
    Valóban nem, de nem is történt ilyen... Papíron! Obi-Wan ugye fel is hozta ezt az ellenérvet az epizódban. Kiemelte, hogy Ahsoka már nem része a hadseregnek. Erre vázolta fel Anakin, hogy Rexet előlépteti parancsnokká és kinevezi az 501-es légióból leválasztásra kerülő új divízó élére. Ahsokát pedig csupán civil konzultánsnak adja Rex mellé, vagyis semmilyen katonai hatáskörrel nem rendelkezik. Papíron ez teljesen rendben van. Még Obi-Wannak sem volt kifogása. Persze abba bele lehetne kötni, hogy Rex csak százados volt, így átugrotta az őrnagy rangot - nem feltétlen példátlan még a valóságban sem, pláne harctéren, de azért nem is bevett eljárás. Plusz nagyon úgy tűnik a későbbiek alapján, hogy Anakin a nagy rohanásban sosem tette hivatalossá Rex kinevezését, ugyanis még a Birodalomban is századosként hivatkoznak rá (Rebels: 2x09 Stealth Strike). Vagyis sosem lett lepapírozva Rex előléptetése. És az is kicsit furcsa, hogy az az új divízió, azaz a 332-es Divízió valójában az 501-es légión belül 332-es század átnevezése, aminek alapból Rex volt a századparancsnoka. Szóval technikailag nem volt szükség az előléptetésre. Nem egy új légió alakult, amit amúgy egy Anakin szintjén lévő, alacsonyabb beosztású tábornok valószínűleg meg sem valósíthat - ez hadseregparancsnoki szinten dől el. Ráadásul a divízió megnevezés is kicsit visszás, mert ez nem olyan fix paraméterek közé szorított fogalom, mint a század, ezred vagy szakasz. És hát ja... Mind tudjuk in- és out-universe is, hogy valójában Ahsoka volt a 332-es Divízió vezetője. Szóval, papíron elméletileg minden rendben van. Vannak megkérdőjelezhető dolgok, de semmi olyan, ami túlmutatna Anakin hatáskörén vagy ami szankciót vonna maga után. Ráadásul mindezt egy magasabb beosztású tábornok jóváhagyta. Obi-Wan rábólintott, márpedig ő egy High Jedi General volt, a Jedi Tanács tagjaként a vezérkar tagja. Ami viszont itt gondot jelenthetett volna, ha napokkal később nem semmisül meg a Köztársaság és vele együtt a Köztársasági Nagy Hadsereg, az az, hogy a jelek szerint Anakin és Obi-Wan is elfelejtette ténylegesen lepapírozni, ezzel hivatalossá tenni ezt az egészet. Vagy nem került rendesen feldolgozásra a rendszerváltás előtt. Egy biztos, az, hogy Rex parancsnok lett, sosem került be a rendszerbe. Hivatalosan százados maradt, amíg a Lázadók Szövetségében újra elő nem léptették parancsnokká. De az már egy másik hadsereg, másik sztori, másik éra.
  15. Dzséjt hozzászólást írt ebben a topikban: The Clone Wars - 7. évad
    Visszatekintve, mennyire tartod még mindig gyengének a mgyarázatokat, amelyek szerint Ahsoka sosem tért vissza a Jedi Rendbe és technikailag Anakin harctéri kinevezésben részesítve adott neki egy klón légiót saját ötlettől vezérelve? Csak úgy érdekel, mert ez így szembe jött velem a topik olvasása közben.

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.

Account

Navigation

Keresés

Keresés

Böngésző push értesítéseinek konfigurálása

Chrome (Android)
  1. Koppints a címsáv melletti lakat ikonra.
  2. Koppints az Engedélyek → Értesítések lehetőségre.
  3. Módosítsd a beállításokat.
Chrome (Desktop)
  1. Kattints a lakat ikonra a címsorban.
  2. Válaszd a Webhelybeállítások lehetőséget.
  3. Keresd meg az Értesítések elemet, és módosítsd a beállításokat.