Ugrás a kommentre

Zene


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Emberek.... csak szerintem hülyeség zenei ízlésről vitázni?

Alapjáraton ízlésről vitatkozni hülyeség, nem csak zenék terén. Az egy dolog, hogy valaki leírja a véleményét, megbeszéljük, ki, miért gondolja úgy, ahogy. De értelmetlen egymás torkának esni, csak mert eltérő némelyek zenei ízlése. Skillet, AC/DC, Linkin Park kedvelőként nyugodtan állíthatom, hogy a rock műfaj kedvelője vagyok, míg az elektronikus zenét sosem szívleltem különösebben, mégis elfogadom, hogy akad, akinek bejön, míg a rock nem. Ennyiről kéne, hogy szóljon a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ettől függetlenül több olyan zenét is ismerek amit sok olyan ember kedvel, akik nem hallgatják ezt a stílust, mégis azt mondják, hüm, ez valóban jó. Erre pedig itt van két kiváló példa:

http://www.youtube.com/watch?v=rmHDhAohJlQ&ob=av2n

Az érdekesség kedvéért elárulom, hogy volt olyan színű és jellegű hajam is, mint Flint-nek, csak voltam középen teljesen kopasz. Jah amúgy a banda 4, majd 3 emberből állt, ezt nagyon kevesen tudják!

 

http://www.youtube.com/watch?v=ymNFyxvIdaM&ob=av2e

 

Remélem őt sem kell bemutatni, az előzővel ellentétben a rádiók is adták. Mindkettőben DnB alapok a mérvadóak és ha figyeltek a snare is hasonló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ezt a közös emlékekre:

http://www.youtube.com/watch?v=AxtUj5HyUVY

 

Ez az a stílus, amit 4évig nyomtam, őszinte, szókimondó, csak egy idő után ellaposodik, meg az előadók meghalnak, mert bitch, weed, alcohol, kokain...mondjuk, ki akar örökké élni? :) Remélem azért tudsz valamilyen szinte angolul, én mindig azt feltételezem, hogy ma már alap nyelv és sajnos sokszor koppanok, főleg magyar fórumokon belül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem rossz ez sem. Az angollal úgy vagyok hogy 5 évig tanultam. De a kazettákat nem hallgattam ennek az eredménye az hogy nem igazán értem a beszélt szöveget illetve mondatokat igen ,de nem mindet, viszont a nyelvtan ok meg az írás és olvasás is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zenék

 

2011 legjobb DnB albumjai, sokak szerint az alapján besorolva, hogy mennyire lettek felkapottak, illetve eladás alapján, de ami bakeliten jelent csak meg, alapból hátrányt szenvedett. Meg jó pár free volt, ingyen tölthetős, ettől függetlenül jó lista, töltögetem őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Én az első klipjüket láttam anno a TV-ben, amikor egy ponttyal szórakoztak, az elég is volt. Azóta befutottak és már a rádióban is játszák őket. Ez még nem lenne gond, de jöttek pl. Ajkára is és 3éve 5-6e Ft volt egy jegy a koncertre.Én baromira sokallom. Miért? Régebben a Cypress Hill, vagy a Wu-Tang Clan mikor hozzánk látogatott, kérem szépen a sima jegy volt 4és a VIP meg 6. Azt meg senki sem tagadhatja, hogy a felsorolt két együttes hírnevet tekintve fényévekkel beelőzi a magyart. Plusz a "nézzed meg jobban, hogy élnek anyádék" szövegű nótát naponta leadták a Class FM-en és mikor dolgoztam, már a 3.nap elegem lett belőle. Végül pedig sosem felejtem el, amikor gimis lettem és bejöttek a 4.esek szivatni minket, volt köztük egy dagadt, zsíros hajú, fülében biztostű, 35fokban bakancsot hordó gyerek, akin Jönnek a férgek póló volt... Én az ilyen "embereket" sosem értettem. Az miért lázadás, hogy gusztustalanul nézel ki?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az első klipjüket láttam anno a TV-ben, amikor egy ponttyal szórakoztak, az elég is volt. Azóta befutottak és már a rádióban is játszák őket. Ez még nem lenne gond, de jöttek pl. Ajkára is és 3éve 5-6e Ft volt egy jegy a koncertre.Én baromira sokallom. Miért? Régebben a Cypress Hill, vagy a Wu-Tang Clan mikor hozzánk látogatott, kérem szépen a sima jegy volt 4és a VIP meg 6. Azt meg senki sem tagadhatja, hogy a felsorolt két együttes hírnevet tekintve fényévekkel beelőzi a magyart. Plusz a "nézzed meg jobban, hogy élnek anyádék" szövegű nótát naponta leadták a Class FM-en és mikor dolgoztam, már a 3.nap elegem lett belőle. Végül pedig sosem felejtem el, amikor gimis lettem és bejöttek a 4.esek szivatni minket, volt köztük egy dagadt, zsíros hajú, fülében biztostű, 35fokban bakancsot hordó gyerek, akin Jönnek a férgek póló volt... Én az ilyen "embereket" sosem értettem. Az miért lázadás, hogy gusztustalanul nézel ki?

 

Az Örökké Tart című számot én is unom. Állandóan az megy a rádióban. Az 5 rongy a jegyért tényleg sok. Sajnos szerintem már a Tankok is elk*rvultak. A 2009-es lemezük valami borzalom. Ugyanakkor a 90-es évekbeli Tankcsapdát nagyon szeretem, sőt amiket 2006-ig kiadtak lemezeket azokat is. A szövegek is jók tipikus magyar élethelyzetek. Lukács egyszer nyilatkozta hogy azért nem énekel angolul mert a külföldiek nem értenék miről szól a dal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ez is hülyeség, Európán belül szerintem a rétegződés szerinti megoszlás alapján ők, hiába módosok, megélnek már a zenéből, a szövegeik pedig a szegényeknek szólnak. Bármelyik számukat átfordítanánk angolra, simán átérezné bárki, főleg a görögök és az írek. :) Én inkább arra gyanakszom, hogy jó nekik így, beindult a szekér, minek fordítsanak rá több időt és energiát, meg bajlódjanak a kiejtéssel, a 16évesek 2sör után ugyanúgy ugrálnak rá, miattuk akár üzbég is lehet az ének.

Mert valljuk be felénk, ez a fiatalok zenéje volt, húgom is gyűjtött rá, hogy elmehessen a koncertre, a végén 1500-et tőlem kért kölcsön. A helyszín pedig olyan színvonaltalan volt, hogy 300an fértek be, 400 jegyet adtak el és 2perc alatt leizzadtál, plusz pogó helyett heringség volt az aktuális. Persze a helyszín bérleti díja bagó volt, a műv ház kibérlése sokba került volna, akkor a 120%os haszonból, csak 100% maradt volna meg, szegény zenészeknek. Na, ez a nem mindegy...

 

Most volt egy petíció, amit én is aláírtam, Party Pesten és az utó DJ Bárány Attila. Hogy, ti is értsétek, ez olyan, mintha eljönne a Metallica hozzánk, fellépne és utána egyből jönne a NoThx koncert. Tehát az emberek szorgalmazták, hogy ha már odamennek normális zenét hallgatni, akkor az egész line up alkalmával normális zenét toljanak és ne egy nyálgép húzza a f*stos trance, nyálas house számait...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Terry Black-nek is vagy gyereke...amúgy nekem néha úgy tűnnek, lehet csak a magas hangon éneklés miatt. Mondjuk nem sokat tudok az együttesről, azt sem tudom, melyik a leghíresebb számuk...Meg igazából azt sem értem, milyen zenét játszanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Te idiótaságod, már ne is haragudj. Nem tudsz róluk semmit, de buzik. :D Ilyet az egy bites agyúak szoktak írni, amikor a taknyuk-nyáluk egyben van a számítógép előtt. Én se pofázok bele olyanba amiről halvány fogalma sincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amiket belinkeltél, azokat meghallgattam, vagyis neki álltam, de nem nagyon tudok egy ilyen zenét végig hallgatni. Ezt is elkezdtem, de 2perc után kikapcsolom, mert valamilyen szinten idegesít a sok ének. Meg lassú a tempó is, nekem ez olyan LSD-s zenének tűnik. Van olyan számuk amit tolnak a rádiók is, vagy ők ilyen kevésbé elismertek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köcsögösködhetsz, lesz*rom. :) Attól a sok szeméttől (a kevés kivételtől eltekintve) amit ide belinkelsz, mindenképpen jobb. Egyébként ahhoz a DNB -hez amire Te vered, mit kell inni vagy szívni vagy beadni az embernek, hogy élvezze is? :D Erre marha kíváncsi lennék. Amúgy ne igyál több sört, mert láthatóan egyre jobban hülyít. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy nem értesz hozzá és nem tudod értékelni az egy dolog. Ettől függetlenül a szememben ez az együttes még nem lesz jobb. Ahelyett, hogy értelmesen válaszolnál, vagy mutatnál tőlük egy ismertebb zenét, jössz ezzel a szöveggel. Gondolom már annyi DnB buliban voltál, te aki még azt sem tudtad, hogy a Liquid része jön be leginkább. Te azt szereted, ha énekelnek, sok a hang, effekt, vokál, én ezt csak zavarónak találom. Számomra a letisztult, nyersebb hangzás jön be.

Az, meg hogy melyik zene, hogy élvezhető megint más kérdés, mindenki ezzel jön, azt bezzeg senki sem tartja gáznak, hogy 16évesek a rock koncerteken megisznak 3 fröccsöt és már mehet is a pogó, meg a sarokba hányás, én meg elszívok egy vicces cigit, jól érzem magam 2-4 órán át, közben lecsúszik 1liter ásványvíz...sajnos ez a magyar felfogás, az egyszerű, primitív emberek gondolkodásmódja.

 

Jah és felesleges a két stílust összehasonlítanod, a DnB rétegzene, tehát aki szereti, az igazán kedveli és mást nem nagyon hallgat, míg amit te kedvelsz, az olyanoknak is bejön és elmegy koncertre, aki mellette teljesen más stílusú albumokat pörget. A fórumon is több ember írta, hogy tetszik neki több számuk, elmennének koncertre, holott, ha jól olvastam a neten, akkor ők elektronikus zenét játszanak...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez fordítva is igaz! Kapj már a fejedhez. Amit számon kérsz rajtam azt kezdheted magadon is. Milyen zenei tudásod van neked, ha még a Depeche Mode -ot se ismered? Ettől a zenekartól az emberiség 99.99 %-a legalább egy számot biztos tud mondani. Szóval állj le a süket dumával, mert én nem vagyok vevő rá. Leszar*m a DNB-t, és ennek szellemében nem is szólok bele. Te milyen jogon rágalmazol olyan dolgot amiről fogalmad sincs?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, nem úgy vettem észre, amikor küldtem két albumhoz linket, akkor írtad, hogy mennyit hallgattad őket és milyen jók. Kár, hogy most ellent mondtál magadnak, de nagyon... Az, hogy nem ismerem őket és nem hallgatok pop zenét...Istenem, te sem tudod ki az a Noisia, hány ezren mennek el a koncertjükre Londonban. Annyi, hogy a rádió nem játsza őket, nálunk már jártak többször is, a Last FM szervezésében, hatalmas bulit csaptak.

Attól nem lesz jó egy zene, hogy híres, elég csak Britney, vagy Justin B.-re gondolni. Tőlük sem tudnék zene címet felsorolni, pedig ők is abba a stílusban mozognak, ahol a DM, csak a pop zenének vannak válfajai... Nem értem miért kell egy zenét az ismeretség mércéjével osztályozni, a dolgok nem attól jók, hogy sokan ismerik, szeretik. Valamilyen szinten populárisnak és megalkuvónak kell lennie, elegyíteni olyan dolgokat amit éppen a nép szeret, hogy a felszínen maradjon. Erre a DnB-nek nem volt szüksége, egy 1997-es Current Value album ugyanazt a stílust hordozza, mint a 2hónapja kijött EP-je. Én ezért tisztelme és kedvelem őt, ezért is tűnt el a Discoból a DnB és jött helyette be a Dubstep...sokkal rugalmasabb és divatosabb zenei irányzat.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És csak megmagyarázod... Amiket belinkeltél azok tetszettek. Már azt se tudom milyen irányzat. Mert nem is érdekel. Amire viszont Te buksz az engem inkább taszít, mert számomra hallgathatatlan. Én nem az alapján hallgatok zenét, hogy mi megy a rádióban. Neked ez a mániád bakker. Lesz*rom a rádiót magasról. Elém tolnak egy számot, meghallgatom és eldöntöm tetszik-e. Akkor se fogom magam kényelmetlenül érezni, ha olyan zene jön be, amit rajtam kívül még milliók szeretnek. Te viszont mintha attól éreznéd többnek magad, hogy nem "kommersz" zenéket hallgatsz, és így felhatalmazást érzel rá, hogy fikázz más stílust. Persze akkor meg fel vagy háborodva, ha valaki leszólja a kedvencedet. Nem érzel ellentmondást ebben?

 

Amúgy csak emlékeztetlek, hogy Te kezdted az egészet azzal, hogy a DM tagjai esetleg buzik mert vékony a hangjuk. Eközben semmit nem tudsz róluk. Pont az a helyzet áll fent veled kapcsolatban amit számon kérsz alább. Mondtam, hogy ne igyál többet.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, csak megkérdeztem, nekem az öltözködésük, meg ahogy a klipekben ölelgetik egymást, az mind arra utalt. Nem csak a hangjuk fura tehát. És nem érzek ellentmondást, mert te igazából egyáltalán nem értesz a DnB-hez, mégis tetszik jó pár zene és album, míg én nem kedvelem a pop zenét, mégis ismerek számos ilyen együttest, track-et.

Amúgy a lényeget nem érted... aki olyan kommersz zenét hallgat, mint a Dm, az mellette más stílusokat is kedvel és nem igazán áll ki mellettük, ha leszólják. Azért mert mellette még ott van neki a rock, blues, nintendo core, stb, stb... Tehát mindegyiket ismeri, de csak felületesen és nem igazán tartozik magához a közösséghez.

Míg egy underground zene kedvelő teljesen belemerül a témába, a stíluson belül ismeri az előadókat és mást nem hallgat. Ez olyan, mint amikor valaki a focit úgy kedveli, hogy 1-2 csapatot istenít és ha beszólnak ezekre, akkor bunyó van. Mások meg felületesen ismerik a focit, mert mellette szeretik a kézit és a curling-et is, nekik egy "F/szszopó Újpest "nem jelent semmit. Kisebb közösség, de összetartóbb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Flóri: Te direkt köcsögözöl? Milyen szegényeknek szólnak a Tankcsapda zenéi? Gazdagok is imádják. Magyar vonatkozásai vannak ennyi. Százszor többet tettek a magyar zenéért mint bármelyik elektronikus idióta. Mivel nem bírod abbahagyni a fikázást ezért csak neked. Amit te belinkelsz a rakás szar és az okádék közt van. VIlágos? Ha nem értesz hozzá akkor kussoljál. A tököm tele van azzal hogy mi vigyázunk hogy ne sértsünk meg te meg leszarod. Hát akkor meg is fogod kapni. Honnan veszed azt baszki hogy az okádék zenéid valami világzenék? Kábszeres barmok(mint te) hallgatják és kész,. Se dallam se mondanivaló csak belött majmoknak jó mint te. És most mehetsz a helyedre. Baszki és még a Depeche Mode-ot sem ismered te majom. Szánalmas köcsög vagy.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Melyik klipben ölelgetik egymást? Egyáltalán miről beszélünk? Mert a zenéről tuti nem. Neked nem jön be a pop zene, ezért előítéletes vagy vele szemben és beszólsz rá. Vica-vers működik a dolog, hisz Frenkie is beszólt a DNB-re ugyanúgy ahogy most Te a DM -re. Akkor hisztiztél egy sort, hogy miként is képzeli ezt, plusz lebunkóztad, hogy nem ért a zenéhez. Te tényleg nem látod a különbséget?

 

Ugyan azt csinálod: nem teszik egy stílus és az irányzat ismerete nélkül fikázod, csupán előítéletből. Könnyű kiragadni dolgokat ha az ember le akar szólni valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Melyik klipben ölelgetik egymást? Egyáltalán miről beszélünk? Mert a zenéről tuti nem. Neked nem jön be a pop zene, ezért előítéletes vagy vele szemben és beszólsz rá. Vica-vers működik a dolog, hisz Frenkie is beszólt a DNB-re ugyanúgy ahogy most Te a DM -re. Akkor hisztiztél egy sort, hogy miként is képzeli ezt, plusz lebunkóztad, hogy nem ért a zenéhez. Te tényleg nem látod a különbséget?

 

Ugyan azt csinálod: nem teszik egy stílus és az irányzat ismerete nélkül fikázod, csupán előítéletből. Könnyű kiragadni dolgokat ha az ember le akar szólni valamit.

 

Ignoráld ezt a faszt és kész. Ó az Isten aki ért a zenéhez és aki a dnb nevű okádékot nem szereti az melós és szegény. Szó nélkül fikázza a mások által kedvelt zenét de alap műveket nem ismer. Szánalmas senkiházi majom. Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, azért Frenkie ökörségeit ne keverjük ide. Szerinte Technot hallgatok és minden elektronikus zene egyforma, plusz lányok nem járnak buliba, meg ott nem lehet ismerkedni, meg ő is összerak bármilyen track-et, sec-perc alatt.Ő annyira nem volt tisztában a dolgokkal, hogy az már zavarónak tűnt, még neked is. Ezt miért kell kihagyni? Én sosem állítottam, hogy a DnB örök és elpusztíthatatlan, vagy God save the Gabbers...Amiket kitettél meghallgattam, csak amíg számodra az összes Techstepben dobolnak, meg effektelnek és ez nem jön be, addig számomra az éneklés, meg ez a 70es évek beli szintipop ami zavaró. Én ha buliba megyek, akkor pörgést várok, jó mélyeket, de ezek a számok visszafogottak és inkább szomorúak, befelé fordulósak.

Amikor fényképeznek, a legutóbbi klipben, akkor ölelgetik egymást, meg a koncerten is, a fotós pedig ahogy néha mozog...számomra félreérthető.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem is zavar sok dolog a mai zenében, de nem firtatom. Rengeteg olyan track van ami nem tetszik. Ilyenkor főleg pofa alapállás van, az többet ér mint az értelmetlen okoskodás.

 

Ölelgetik egymást... Ecsém ne legyél már ennyire korlátolt. :D Ezek a srácok 30 éve együtt zenélnek, nehogy már ne ölelhessék meg egymást. Amúgy nem buzik ezt elhiheted, én ugyanis nyilván jobban ismerem az együttes történelmét mint Te. Abba pedig a buzulás még mellékzöngeként se fér bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, azért Frenkie ökörségeit ne keverjük ide. Szerinte Technot hallgatok és minden elektronikus zene egyforma, plusz lányok nem járnak buliba, meg ott nem lehet ismerkedni, meg ő is összerak bármilyen track-et, sec-perc alatt.Ő annyira nem volt tisztában a dolgokkal, hogy az már zavarónak tűnt, még neked is. Ezt miért kell kihagyni? Én sosem állítottam, hogy a DnB örök és elpusztíthatatlan, vagy God save the Gabbers...Amiket kitettél meghallgattam, csak amíg számodra az összes Techstepben dobolnak, meg effektelnek és ez nem jön be, addig számomra az éneklés, meg ez a 70es évek beli szintipop ami zavaró. Én ha buliba megyek, akkor pörgést várok, jó mélyeket, de ezek a számok visszafogottak és inkább szomorúak, befelé fordulósak.

Amikor fényképeznek, a legutóbbi klipben, akkor ölelgetik egymást, meg a koncerten is, a fotós pedig ahogy néha mozog...számomra félreérthető.

 

 

Igazi idióta görény vagy. Mondd már meg miért csinálod? Bizalmat szavazok neked jól eldumálunk és ilyenekkel elbaszod.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak megkérdeztem, hogy melegek-e, de azt mondtad, hogy nem és alá is támasztottad érvekkel, én elhittem és ennyi. Nem pörögtem tovább a témán! :)

 

Frenkie, erről meg csak annyit, hogy én nem vágyom a te megbecsülésedre, ezt mindig félre érted. Amiket gondolsz zenéről, amerikáról, a szuperkatonákról, ahogy előadod és hozzá állsz, az számomra azt sugallja, hogy inkább kerüljelek, mint pacsizzak veled...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért kellett hozzá ugatnod, értem! :)

 

Ajánlok egy fogadást. Bár elég becstelen ember vagy. Megkérdezünk 20 embert hogy a felsorolt zenekarokat ismerik-e? A te nyomorult senkiházijaidat nem fogják ismerni. Ellenben Madonnát, George Michaelt stb igen. Egy láda sör. Ok? De nem sírni anyád szoknyája mögött kisgyerek hanem fizetsz ok? Na benne vagy?v És utána megalázkodsz itt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak megkérdeztem, hogy melegek-e, de azt mondtad, hogy nem és alá is támasztottad érvekkel, én elhittem és ennyi. Nem pörögtem tovább a témán! :)

Tényleg? Akkor jó, hogy beírtad végre. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.