Ugrás a kommentre

Zene


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 3 héttel később...

Nem provokáltalak, a véleményedre voltak kíváncsi. Illetve én most Minimalt hallgatok és jobban belelátok a témába, mint mások, tudom, hogy ezen a stíluson belül a duo hol áll. Attól, hogy ez a műfaj nem népszerű és szól a rádióból, hidd el, megbecsült és híres előadók akiket linkeltél. Nem hiszem, hogy párhuzamot kéne vonni a DM-es ténykedésükkel. Annyi biztos, hogy számomra az MT része értékesebb, mert úgy fejeznek ki dolgokat, hogy nem énekelnek, meg adnak mindent a füledbe, mégis átjönnek a lényeges dolgok. Csak gondoltam, ha már ismered őket, akkor tudj arról, hogy a két előadó ezen megmozdulása szintén elismert és nagy visszhangot kapott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Relatív, alapban a track-ek 95%-a 6-7perces, a könnyebb keverhetőség miatt. Ennek ellenére, vannak a stíluson belül és csapatós és lazítós zenék.

http://www.youtube.com/watch?v=4JoUEEK70BQ&feature=related

 

Ez kifejezetten laza és relaxos zene.

 

http://www.youtube.com/watch?v=CSW35K4OC2g

 

 

Ez meg egy csapatós Club Mix, kevés váltással és progresszív ütemmel, hangzással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is most olvasom, és kicsit tartok ettől a reggel 7-től kezdődő online vásárlástól. Az online vétel 4 éve nálam nem működött a rendszer túlterheltsége miatt, s mire eljutottam egy utazási irodába személyesen, már a leginkább kívánt jegyek elfogytak.

Idén helyből személyesen próbáltam volna megvenni, de kétlem, hogy reggel 7-kor bármi nyitva lenne. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A film 3/4.-énél szépen megmutatják hogy a rap hogy burjánzott be a zenei világba. Először jött az aztán a borzalom a techno és a kilencvenes években a rock gyakorlatilag eltünt a Scooter, a 2 Unlimited, Dr. Alban, Haddaway és társai eredményeképpen. A kilencvenes évek egyértelműen a technoról szólt, de aztán jött Magyarországon a Tankcsapda a 2000-es évek elején(a zenekar addig is létezett de nem volt mainstream) és a rock visszatért és újra virágkorát éli, számomra pedig a Lordban testesült meg.

Szóval Rpck of Ages azaz a Rock aranykora az én fordításomban. Gyönyörű gitárriffek és érzelmek.

 

:facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

 

Eredménye képpen? Eltúnt? Komolyan, ennyi baromságot hogy lehet már összehordani? Ha ennyire buta vagy legalább ne reklámozzad! A Techno az 1980-as évek közepétől létezik és hódít, az alap, tehát Detroit Techno már ekkor olyan híres és hallgatott volt Amerikában, hogy az hihetetlen. Pont, hogy a 90-es évek közepe táján tört meg, a HARDCORE és Dance műfaj miatt, mivel az emberek többsége rátapontott a dallamos, könnyen emészthető zenékre. Aztán jött a Tankcsapda és az egész világon megint világossák lett..... A rock meg nem él semmilyen virágkort, ezt a baromságot. A Dubstep és keverákei, meg a pop zene ami ma hasít. Attól, hogy itt, nálunk volt egy rock hullám és a 14-18éves korosztály többsége rockot hallgatott, még nem lett "divat". Hány, de hány olyan fiatalt tudnék mondani, pl. húgom, akinek megjött az esze és a Jönnek a férgek polót, meg a szegecses övet kinőtte és most már emberien öltözik, viselkedik. Legalább azt a stílust ismernéd amit képviselsz és ne írnál a többiről épületesen nagy hazugságokat.

Ha te ezeket, mind a szuper filmedből láttad ki, akkor azonnal be kell tiltani, mert nem elég, hogy a rock zenék terén hiteltelen és még meg nem jelent zenéket adnak benne, másról is hazudik. Amúgy meg a rap és a techno is már jó ideje képviseltette magát, de valóban 2 Pac és pl. a Scooter a 90-es évek elején tűnt fel. De míg az első stílus amerikában hódított, a 2. a németeknél, nálunk nem igazán lett népszerű, itt továbbra is a kannás boros rock, meg a death metál és punk ami kezdett begyűrűzni.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rock zene nem a szegecsekről, meg a férgekről szól, hanem sokkal inkább egy életérzésről, amiről neked halvány fogalmad sincs. szóval úgyanazt csinálod mint Frenkie, csak pepitában. Amúgy pedig ha ezt a bicskanyitogató személyeskedést meglátom még egyszer az írásodban, akkor legközelebb azonnal törölni fogom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az rendben van, de ha már ír valamit, az ne baromság legyen. Ha valamihez ennyire nem ért, akkor minek nyilatkozik róla? Ha valamiről azt állítja, hogy a 90-es évek közepén indult és a valóságban, már 1985óta képviselteti magát és hódít, akkor az eléggé lejáratós...

Amúgy meg a rock és az életérzés... Lázadás, szülők bosszantása, szabadságérzet, az alkohol megismerése. Kb. erről szól a rock zene. Emellett az igénytelenség (punk) és a mértéktelen agresszió (death disznó vágós metál). Aztán a modern kori "virágkor" termékei, a minősíthetetlen EMO rock, ami fura mód megint ebbe a stílusba tartozik és ma már nagyon kevés képviselője van, szintén egy divat hullám volt. Voltam én is Sitkén, rock-feszten, sátraztunk, meg voltak "nívós" magyar együttesek, mint a Kalapács, meg a Depresszió. Ott aztán valóban mindenki szabad volt, ment a Rábába kakálás, meg pisálás, igénytelen és nagyon olcsó piák, meg az esti sátordöntögetés... Szerintem felesleges erről vitát nyitni, ez a stílus magával hordoz egyfajta emberi tényezőt, egy természeti közelséget, a bőr dzsekikkel, meg a szabadtéri bulikkal. Ez, szép és jó, de aki részt vesz egy 2-3 napos ilyen jellegű megmozduláson, azért a dolgok árnyaltabb oldalára is felfigyel.

Az meg megint más tészta, hogy nálunk egy partyba, 5.000-7.000 ember már soknak számít, de gondolom arról egyikőtök sem tud, hogy az Amsterdam ArenA kapacitása 40.000 fő és ez minden évbe tele van, a Sensation bulik alkalmával.

Tehát, elektronikus zenében tök felesleges a magyar ismeretekkel vagdalózni, mert nálunk mindig 2-3 évet késett a stílusok betörése. Míg a DnB már haldoklott Angliában, nálunk egyre több helyen szólt a Discoban, mire a briteknél már 2-3 a Dubstep volt az irányadó, itt akkor kezdtek vele ismerkedni.... Tehát, az ezen a téren amúgy is hiányos ismereteket a látottakra és a hallottakra alapozni baromi téves!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagy death metálos voltam anno, de se nem ittam és se nem voltam agresszív. Biztos valamilyen igényemet kielégítette 18 évesen, de nem lettem tőle zombi. Akkor miről is beszélünk már megint? Ja, hogy a Te prekoncepcióidról? Szuper! Frenkie bizonyára téved, de hogy Te is, az k*rva isten!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Flóri: én elhiszem, hogy Frenkie egyes hsz-ei kiverik nálad a biztosítékot, de ismered a mondást: okos enged szamár szenved. Ha Frenkie megint felhozza a témát, legyél már gáláns, és engedd el a füled mögött. Ez ugyanaz a vita már hónapok óta. Frenkie is hibás ebben, de te is, amiért mindig ráharapsz a témára. Hagyd az egészet a fr/ncba. Ha fontos neked, hogy befogadjon ez a közösség, akkor felejtsd már el ezt a témát, mert úgyse vezet sehova. Ha meg nem fontos neked, akkor meg lépj le.

 

Ennyire egyszerű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

 

Eredménye képpen? Eltúnt? Komolyan, ennyi baromságot hogy lehet már összehordani? Ha ennyire buta vagy legalább ne reklámozzad! A Techno az 1980-as évek közepétől létezik és hódít, az alap, tehát Detroit Techno már ekkor olyan híres és hallgatott volt Amerikában, hogy az hihetetlen. Pont, hogy a 90-es évek közepe táján tört meg, a HARDCORE és Dance műfaj miatt, mivel az emberek többsége rátapontott a dallamos, könnyen emészthető zenékre. Aztán jött a Tankcsapda és az egész világon megint világossák lett..... A rock meg nem él semmilyen virágkort, ezt a baromságot. A Dubstep és keverákei, meg a pop zene ami ma hasít. Attól, hogy itt, nálunk volt egy rock hullám és a 14-18éves korosztály többsége rockot hallgatott, még nem lett "divat". Hány, de hány olyan fiatalt tudnék mondani, pl. húgom, akinek megjött az esze és a Jönnek a férgek polót, meg a szegecses övet kinőtte és most már emberien öltözik, viselkedik. Legalább azt a stílust ismernéd amit képviselsz és ne írnál a többiről épületesen nagy hazugságokat.

Ha te ezeket, mind a szuper filmedből láttad ki, akkor azonnal be kell tiltani, mert nem elég, hogy a rock zenék terén hiteltelen és még meg nem jelent zenéket adnak benne, másról is hazudik. Amúgy meg a rap és a techno is már jó ideje képviseltette magát, de valóban 2 Pac és pl. a Scooter a 90-es évek elején tűnt fel. De míg az első stílus amerikában hódított, a 2. a németeknél, nálunk nem igazán lett népszerű, itt továbbra is a kannás boros rock, meg a death metál és punk ami kezdett begyűrűzni.

 

 

Nem bírod ki mi? Éld az életed de nékülem. A tököm tele van azzal hogy 3 nap múlva egy rég elfelejtett beírásra válaszolsz te troll. Szállj már le rólam. Baromira nem vagyok kiváncsi a véleményedre. Nem azért írom be hogy te válaszolj rá, mert úgysem értesz semmihez azaz a véleményed zero. Az a legdurvább hogy olyanhoz szólsz amit meg sem éltél. Nehogymár te beszélj mi volt a nyolcvanas években mikor csecsemő voltál akkor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a baj, hogy te állítasz valami baromságot és úgy kezeled, mint véleményt. Pedig ezek tények. Gondolom, te két ivászat között itt csapatod a fórumon, így minden nap fel tudsz járni. Eszedbe sem jutott, hogy valaki dolgozik és nem ér rá, vagy fáradt ahhoz, hogy naponta feljárjon...

Amit te trollkodásnak tartasz, azok meg tények, felesleges hazugságokat állítanod, mert ha más nem is, de én tudom, hogy amit abban a HSZ-ben írtál, az bizony kamu volt. Ezt elfogadhatnád, mint tényt és támadás helyet elismerhetnéd, hogy amit ott leírtál, az 5perc guglizás után még számodra is egyértelműen nyilvánvalóan kiderülne, hogy megtévesztő és hamis.

 

 

Az a baj hogy hogy ezen fórumon mindenhol csak fikázol mindent. Elég belenézni a tcw bármely részének a topicjába. Na ezért hívlak trollnak. Koma én nem a Google-ból veszem hanem megéltem. A kilencvenes években a rockból alig lehetett megélni Magyarországon a rádiók nem játszották, egész nap csak Scooter ment. De Ody is leírta neked a tényeket. Berakjak ide a berlini Love Parade után készült képeket? Milyen szeméthalmaz marad utána és miket csinálnak közben: Pl nyÍltan szexelnek meg ilyesmi. Úgyhogy nehogymár a rocker legyen az alkesz büdös ember a tecnos meg jótét lélek. Na ezekért írsz baromságokat a tényekről fogalmad sincs.

Dolgozol? Ja hétköznap 11 órás bejegyzéssel pár hete.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Love Parade meg is szűnt, az tény, hogy nem volt egy színvonalas fesztivál, de a városnak sok pénzt hozott. De gondolom nem tescos szatyort használtak óvszernek, mint ahogy a punkok szokták! :)

A mostani TCW rész amúgy tetszett, írtam is, hogy jó volt, de az új évad sem kezdésben, sem folytatásban eddig nem volt valami nívós, főleg az elsőhöz, vagy a 3.hoz képest.

Azt sem értem, miért kevered ide a magyar rockot, sosem lett világhíres, egy olyan rock együttesünk sincsen amit a nagy világ ismer. Ennek a stílusnak határokon belül nagy volt a sikere, de külföldön szinte semmi. A Scooter világszerte befutott és még ma is aktívak, de az is hazugság, hogy pl. a kereskedelmi rádiók annyit játszották volna őket, volt 2-3 felfuttatott számuk, de ennyi.

Kár a rockot és a technot összehasonlítani, régen az első volt sikeres és sok embert vonzott, meg mindenhol ilyen bulikba lehetett járni. Ma már a Techno is terhet hódított Mo-n belül és a HyperSpace-re egyre színvonalasabb előadók jöttek. Ott van pl. Sven Vath, az egyik legnagyobb húzónévnek számít, telt házas bulit adott. Amióta a net tele van zenével és nem az a módi járja, hogy rock kazija minden 2. fiatalnak van, mert lázad, de egy veretős Technóért Pestre kell menni, az elektronikus zene egyre több rajongót vonzott és vonz...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig van világhíres magyar rock együttes. Úgy hívják, hogy Omega.

Hát, hogy világhíres, az túlzás lenne, de tény, hogy a legismertebb magyar rock zenekar külföldön. Közép-Kelet-Európában nagyon ismerik, Lengyelországban viszonylag komoly rajongótáborral is rendelkezik. :)

 

Egy számuk valóban híres, a gyöngyhajú lány, amelyet a Scorpions feldolgozott. De azt azért kétlem, hogy az amerikai rajongók pl. tudnák, hogy honnan is van a szám eredetije.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Járok fel orosz zenei warezre, mert ott minden fent van. Azok az együttesek, főleg Death Metal megy mostanában, akik nem magyarul, hanem angolul hörögnek. Ott van pl. a Rémember, néztem, csak, hogy 32 oldalon át beszélgettek róla, meg linkelték ki az új albumokat... Szerintem a nyelv miatt nem igazán eladható a magyar éneklős rock, én sem bírnék pl. kínai rap-et hallgatni. Az tény, hogy Sterbinszky annak idején nagyon befutott, neki volt egy tengeren túli turnéja is. Meg jó pár DnB előadó, aki Angliában ténykedik és hazajár "koncertezni". Ezért is érzem azt, hogy ez a stílus kevésbé korlátolt és sokkal szabadabb. Nem hiszem, hogy egy amerikai életérzést, mi depresszív magyarok annyira át tudunk élni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... Lázadás, szülők bosszantása, szabadságérzet, az alkohol megismerése. Kb. erről szól a rock zene. Emellett az igénytelenség (punk) és a mértéktelen agresszió (death disznó vágós metál).

 

 

Már megbocsáss, de ha ilyeneket vagy képes írni, akkor Te vagy az, akinek fogalma sincs a dolgokról...

 

A 90-es években valóban "eltűnt" - de soha nem halt meg - a rockzene, átadta a helyét a borzalmas gépzenének, no meg a grunge-nak. Valamikor 1997-1998 táján, a svéd Hammerfall volt az, aki visszacsempészte a médiába a hard rockot. A nagybetűs ROCK-ot.

 

Amihez ugyebár a punknak meg a death metalnak semmi köze.

 

Mindenki maradjon meg a saját zenéjénél, s ne próbáljon beleokoskodni a másikéba. Sokkal üdítőbb dolog ugyanis a saját kedvencek dicsőítést olvasni, mint más kedvencének a fikázását.

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Flóri: Kössünk kompromisszumot. Én innentől sehova nem írok a Rock of Agesről, nem rakok be számokat a filmből. Cserébe nekem ne kelljen a rockzenét és hiveit pocskondiázó írásokat olvasni tőled. Szerintem már baromira unhatják a többiek is ezt a partalan vitát, én meg főleg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már a film előtt is voltak "a rock az egyetlen zene, más nincsen", meg a " house, az techno" és egyéb hülyeségek. De benne vagyok, a filmről pár hiteles adat, hogy miben is kamuzott nekünk. Sokak szerint a film paródia, mert ha a rockerek valóban ilyenek lennének, akkor a stílus már előbb meghalt volna. Ezt meg döntse el mindenki maga.... Részemről akkor ennyi.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már a film előtt is voltak "a rock az egyetlen zene, más nincsen", meg a " house, az techno" és egyéb hülyeségek. De benne vagyok, a filmről pár hiteles adat, hogy miben is kamuzott nekünk. Sokak szerint a film paródia, mert ha a rockerek valóban ilyenek lennének, akkor a stílus már előbb meghalt volna. Ezt meg döntse el mindenki maga.... Részemről akkor ennyi.

 

Örülök hogy így látod te is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Google? :D

 

Nem ér semmit.

 

Discogs

Én ezt használom, rákeresek az előadóra és ott van az összes, hivatalos release, aztán akkor megnézem az albumokat, a listák mindig pontosak és lehet az oldal hitelességére adni. Ennél jobb nem nagyon van.

 

Köszi szépen.

 

Kollégámnak a lánya felírt 70 számot ami kéne neki, de torrenten ugye albumok vannak, így meg kell előbb keresni hogy a szám melyik albumon van. DC-zni meg nem akarok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.