Ugrás a kommentre

A Jedik Jedije, A Sithek Sithe.


Obi1

Szerinted ki a leghatalmasabb Jedi?  

49 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted ki a leghatalmasabb Jedi?

    • Yoda
      13
    • Mace Windu
      1
    • Qui-Gon
      11
    • Obi-Wan
      6
    • Anakin
      9
    • Luke Skywalker
      5
    • Ki-Adi Mundi
      0
    • Plo Koon
      1
    • Aayla Secura
      0
    • Más....
      1


Ajánlott hozzászólás

Az erősség alatt a fizikai erőt értem és azt a képességet, ahogy magát az "Erőt" tudja irányitani. Hogy Anakin eleve arra van predesztinálva, hogy erősebb legyen, mint Yoda az egyértelmüen kiderül az ep.1-ből... a kérdés az lehet, hogy a filmek során előfordult-e bármikor is, hogy ezt a potenciált ki tudta használni... ha a válasz igen, akkor egyértelmű, hogy ő a legerősebb (végülis ki hozta el azt a bizonyos Egyensúlyt... és miért csak ő tudta elhozni? :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha esetleg Obi és Yoda sejtette, hogy Anakin erős érzelmei a hozzátartozói iránt lehet az a többlet, ami kell ahhoz, hogy a "jó oldal" győzzön, ezért hagyták Luke-ra a harcot? Ez szépen hangzik, csak az a gond vele, hogy a filmből semmi ilyen nem jön le :wink:

Ajaj, most off voltam.

Igazából ez a leghatalmasabb Jedi kérdés nem a legmegfelelőbb, mert egy Jedivel kapcsolatban nekem nem pont a hatalom szó jut eszembe. Elnézést ezért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt Anakin és Luke a Jedik jedije, akik egyensúlyt hoznak...ha így nézem.

Viszont akkor mégis Sidius, mert ő áll bosszút, de Vader kellett ehhez nagyon is, tehát marad Vader. Mivel ő az eszköz a Császár jobb és bal keze, lába... :)

 

Sidiusnak és Obi-wannak milyen igaza van: attól függ, honnan nézzük. :wink:

 

Ez az! Obi-wan a Jedi, amennyiben az engedelmesség és a hűség a legnagyobb kritérium. Hát most totál belezavarodtam....mindenkinek megvan a maga helye és szerepe, mindenki fontos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi wan egy kíváló jedi! Nem hiába kapta meg Ani -t mint padawant.

Obi wan az egytlen jedi aki 5 ször harcolt sithek ellen.

 

Maul, Dooku, Dooku, Vader, Vader...Kiváncsi lettem volna egy sidi vs obira, akkor lemobndhatnak róla h az összes sith-tel harcolt...

 

Obi wan az ep1 önfejű, de ügyes jedi vé vált. ep2 tapasztalt, még ügyesebb, stb...Ep3 maga a tökéletes jedi...De még mindig tanácsokra van szüksége, más mesterektől és ez azt jelenti, h még nem teljesen ura mindennek, függetlenül ettől nagy jedi!!!

 

Egyik kedvencem,,,de valjuk be:Yoda a legnagyobb jedi.

Ki is más lehetne? QUi gon és Obi is nagy jedik, de Yoda a jedi tanács feje, legöregebb legtapasztaltabb, legjobb harcos.De neki is vannak gyenge pontjai, mint pl: Arrogáns. Emellett Obi wan sztem egy nagyon jó jedi, és érzelmileg felülmúl mindenkit, hisz úgyszereti tanitvanyat min tha testvére lenne, nem árulja beőket(ani+padme) és neki koppan a legvégén az, h a jóbaratbol, testvérből semmi sem maradt, vader megölte őt....

:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi van akkor, ha holtverseny van? A ROTJ végén feltünő három Jedi szellem jelképezheti azt is, kik voltak a legnagyobbak.  :39:

 

Milyen jó ötlet!!! Igazad van! Talán jelképezi a legjobb jediket!!!

Ez az!Ody te vagy az Ész!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi van akkor, ha holtverseny van? A ROTJ végén feltünő három Jedi szellem jelképezheti azt is, kik voltak a legnagyobbak.  :39:

 

Öö, és a velük lévő hang, de nem látszik :)

Mármint Q.

Amúgy remek ötlet :41:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi van akkor, ha holtverseny van? A ROTJ végén feltünő három Jedi szellem jelképezheti azt is, kik voltak a legnagyobbak.  :39:

 

Öö, és a velük lévő hang, de nem látszik :)

Mármint Q.

Amúgy remek ötlet :41:

 

A számból vetted ki a szót. Akik hallhatalanok lettek. Ezek szerint Sith nincs is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi van akkor, ha holtverseny van? A ROTJ végén feltünő három Jedi szellem jelképezheti azt is, kik voltak a legnagyobbak.  :39:

 

Mondjuk nekem furcsa lenne, hogy Obi és Yoda "egy szinten vannak". Obi egy jó jedi, de szerintem tudásban, Erő-jártasságban, meg úgy mindenben messze van Yodától...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk nekem furcsa lenne, hogy Obi és Yoda "egy szinten vannak". Obi egy jó jedi, de szerintem tudásban, Erő-jártasságban, meg úgy mindenben messze van Yodától...

 

Akkor passz! Vagyis maradok Yodánál. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk nekem furcsa lenne, hogy Obi és Yoda "egy szinten vannak". Obi egy jó jedi, de szerintem tudásban, Erő-jártasságban, meg úgy mindenben messze van Yodától...

 

Akkor passz! Vagyis maradok Yodánál. :)

 

Folyton hagyod hogy mások megingassanak, aztán mindig visszatérsz az eredetihez? :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Folyton hagyod hogy mások megingassanak, aztán mindig visszatérsz az eredetihez?  :wink:

 

:) Jó vagy. :) Van igazság abban, amit Bomarr ír, ezért viszakoztam. Báááár...lehet, hogy mégis nekem van igazam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:lol: Jó vagy. :P Van igazság abban, amit Bomarr ír, ezért viszakoztam. Báááár...lehet, hogy mégis nekem van igazam. :lol:

 

:lol: vagy mégsem? Kezdünk elmenni hitvitai kanyarokba. A kérdés már az ki mit hisz, nem az ki mit tud a Jedikről? Bár a kettő szerves kapcsolatban van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyértelmű, hogy Yoda a legerősebb jedi, egyúttal a leghatalmasabb, még ha a megjelenése nem is ezt sugallja. Páratlan módon ismeri az erőt, toronymagasan a legjobb vívó, a legjobbtanár, kézzel hárít sith villámokat stb.

 

S számomra az is sokat mondó, hogy természetes módon, ágyban párnák között halt meg, tehát soha senki sem tudta megölni, pedig egy páran biztos megpróbálták dezintegrálni a 900 év alatt..

 

Sith-eknél, pedig Palpi a numero uno, bár kevés szitj-el találkozhatunk a 6 rész alatt. Ő nem csak nagykaliberű erőhasználó, hanem egy dörzsölt, zseniális sakkjátékos is, aki terepasztalnak használta a galaxist, majd az élére állt. Bravó Palpi...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpit pont azt teszi a legnagyobb sith-é, hogy volt türelme kijátszani a Köztársaságot, és hideg fejjel előre eltervezett mindent. Elődeire nem volt jellemző a megfontoltság. A tartós hatalam megszerzéséhez olyan utat kellett bejárni, amilyet Sidious is megtett az I-III részekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én hiszem, hogy Qui-Gon a legnagyobb Jedi, bár Yoda a Jedik főnöke. :P

 

Hát az alapján, hogy Yoda mestere lesz...én is elgondolkodtam akkor most hogy is van? Kinek a mestere a ki?

 

Egyik jedi sem tökéletes, minden jedi tanulhat más jeditől...Pl.:

 

Egy kis ifjoncnak igaza volt obi wan-nal szemben, Ő megmondta h ki lett törölve az adatállomány, míg erre a tapasztalt jedi mester nem jött volna rá....

 

Obi segítséget kér Yodától, Szal a jedik tanulnak egymástól, és ez így van rendjén!

 

Ha a 6 filmet nézzük, akkor egyértelműen Yoda a jedik jedije....Sok jó jedi van még, de Ő testesíti meg a fényt míg Sidi a sötétséget....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a 6 filmet nézzük, akkor egyértelműen Yoda a jedik jedije....Sok jó jedi van még, de Ő testesíti meg a fényt míg Sidi a sötétséget....

 

Pontosan! Nem véletlen, hogy a szenátusban pont Yoda-Sidi meccs van az EPIII végén!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a 6 filmet nézzük, akkor egyértelműen Yoda a jedik jedije....Sok jó jedi van még, de Ő testesíti meg a fényt míg Sidi a sötétséget....

 

Pontosan! Nem véletlen, hogy a szenátusban pont Yoda-Sidi meccs van az EPIII végén!

 

Ez így túl könnyű. A válasz egy párbajban benne van. A korszakváltás előtti végső párbajban. És tényleg. Yoda :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én hiszem, hogy Qui-Gon a legnagyobb Jedi, bár Yoda a Jedik főnöke. :P

 

Ja. Szerintem is. Olyannak képzelek egy igazi Jedit, mint Qui-Gon.

 

Qui-Gon hangja nincs a filmben, szal ő nincs benne a körben. Legfeljebb a másodikban.  Na jó, Qui-Gon még csatlakozik a csapathoz.

 

Tudom, hogy nincs ott, de én odaképzelem :P Nekem ott van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én hiszem, hogy Qui-Gon a legnagyobb Jedi, bár Yoda a Jedik főnöke. :P

 

Ja. Szerintem is. Olyannak képzelek egy igazi Jedit, mint Qui-Gon.

 

Qui-Gon hangja nincs a filmben, szal ő nincs benne a körben. Legfeljebb a másodikban.  Na jó, Qui-Gon még csatlakozik a csapathoz.

 

Tudom, hogy nincs ott, de én odaképzelem :P Nekem ott van.

 

 

"Olyannak képzelek egy igazi Jedit, mint Qui-Gon."

 

Itt a bibi... ki is mondtátok! Qui gon a minta jedi, az igazi jedi.. de itt a kérdés az az ki a legjobb jedi??

Mert a jedik jedije szithek sithe arra utal ki alegjobb közülük...

 

YODA, SIDIOUS

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.