Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Vikopál Zsuzsa (Susan Salina): Fénymarék, Drakónia boszorkánya

Nagyszerű érzés volt visszatérni Worlukra, a Káosz világára. Annak idején számtalan kellemes regényt olvastam erről a világról. Sajnos a Fénymarék kimaradt, ami nagy hiba volt, hiszen az egyik legjobb Káosz regény lett, amit olvastam. De pótoltam, és micsoda élményben volt részem. Nemcsak, hogy az egyik legjobb Káosz könyv, de az általam olvasott fansay regények közül is kiemelkedik. Az elejétől a végéig imádtam. Vikopál Zsuzsa csodálatosan fogalmaz, a szavak olyan simulékonyak, líraiak. Mélyen megérintik a lelket. Elüt az eddigi Worluk szerzők stílusától, és inkább a M.A.G.U.S.-ra jellemző kifinomultság jelenik meg a könyvek lapjain. A sárkány visszaemlékezései különösen gyönyörűek.
Szerethető, és felejthetetlen karakterekben nincs hiány. Fénymarék, vagyis Ayostion-Qery Yeloy belopta magát a szívembe a kis Susogóval, a moa-moával együtt. Imádtam a párosukat, együtt tudtam érezni velük, izgulni a sorsukért. A köréjük verődő kis csapat tagjai szintén érdekes figurák, eltérő motivációkkal, rejtélyes múlttal. A fordulatok meglepőek és ötletesek lettek, mind nagyon tetszett.
Nagyszerű bepillantást kaptunk a worluki sárkányok életébe Crymhoon földjén, Dél-Nyugat Drakóniában. A kiorgok, akik egymást is marják kellően megkavarják a cselekményt a regényben.

Spoiler

Fénymarékhoz kerül egy sárkány-gyűrű, mely lehetővé teheti S’almenya, az ősi csatasárkány visszatértét. A kiorgok egy bizonyos tett után nyerhetik csak vissza eredeti sárkány alakjukat, és fontos nekik S’almeyna visszatérése is. A kiorgok tanácsa útnak indítja Fénymarékot egy drakón pap, egy törp, egy félelf és egy huorn kíséretében, hogy kiderítsék, mi legyen a lány és az avaragh-gyűrű sorsa. Nagyszerű, kalandos utazáson vesznek részt hőseink, bejárva vadont és Brohms városát is. Tetszett a fordulat, mely szerint Aymer nem más, mint Brendon, Fénymarék apja. Szép, megható áldozata lett a történet végén.


A regény vége epikus és fordulatos. Itt izgultam a legjobban Fénymarékért, és a kis Susogóért. Biztos el fogom olvasni a folytatást, illetve a további Fénymarék-sztorikat is. Bátran ajánlom a könyvet a Káosz világával ismerkedőknek is. Számomra felejthetetlen élmény volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Böszörményi Gyula: Árnyéktalanok

 

Böszörményi Gyula egyik korai regénye. Elég rövid is lett, bár ebben az időben az Osiris sorozatban megjelenő könyvek elég vékonyak lettek. Az Árnyéktalanok egy egyszerű, pörgős kalandregény. Fehér Megardról szól, az albínó drilf harcosról, aki keresi a helyét a világban. Különleges tulajdonsága, hogy nincs árnyéka. Megard nagyon gyorsan keveredik egyik kalandból a másikba, miközben próbálja kideríteni, hogy mi is az árnyéktalanok célja. Egy kicsit sok esemény történt egy ilyen rövid kis könyvhöz. Ez az egyetlen apró negatívuma, egyébként nagyon élveztem a sztorit. Egyfajta szomorú melankólia is belengi a könyv lapjait. A kitaszítottság érzésé erősen megjelenik. Böszörményi választékos stílusának kezdeményei már itt is megjelennek. Jó látni, hogy már ekkor is tudott jól írni, és az évek során egyre jobban csiszolódott a stílusa. Jó kis könyv volt, egy kicsit lehetett volna hosszabb.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Madeleine Miller: Kirké

 

Ez egy különleges könyv volt. Az Odüsszeia kedvenc történeteim egyike. Először egy két részes tévéfilm keretében találkoztam vele, aztán gimi első osztályában kötelező is volt olvasni. Nehéz olvasmány volt, de én megbirkóztam vele, és szerettem is. Az Iliász viszont kevésbé tetszett.

Kirké figurája az eposz mellékszereplője, itt viszont főszereplővé lép elő. A klasszika-filológia szakon végzett Madeleine Millerről süt, hogy imádja az ókori eposzokat, mitológiát. Nagyon szépen igyekezett a mitológiai elemeket belevinni a regénybe. Csodás volt az ábrázolás. Egy apró negatívumként ki tudom emelni, hogy nálam a könyv közepére egy kicsit elült a cselekmény, aztán Odüsszeusz felbukkanásával ismét izgalmas lett. Jó kontrasztot kap a görög társadalom és történelem két része, az egyik, amiben több volt a háború, hadakozás, a másik, amikor a befolyásolás és a leleményesség határozta meg a görög külpolitikát.

A regény hangsúlyos eleme a női sors és annak ábrázolása. Lázadó serdülőkor, útkeresés, szerelmek, majd gyermekszülés, gyermeknevelés. Kirké sorsában ez mind megtalálható. A fantasy elemek sokszor háttérbe szorulnak, illetve a görög mitológia hangulatának megidézése az elsődleges szerepük. Sok mindennel kiegészült a görög mitológiai tudásom, tehát informatív is volt a könyv.

Annak ellenére, hogy volt a regény közepe felé egyfajta leülepedés, én nagyon élveztem, az összkép csodálatos lett. Van valami különösen drámai és megható is Kirké sorsában, aki magányos és keresi a boldogságot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.