Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Miben tér el küllemében? Túl sok változást nem látok rajta. Semmivel sem többet, mint az eddigi három változaton:

 

 

Igazad van, amíg egy ilyen képet nem láthatunk az ep 7-es változatról, ezt nem állíthatom.

De a gyűrű alatti részen eddig nem jött ki a fény, sőt az epIII FX modelljében ott fekete alkatrész van és nm a penge.

Látni kéne közelről egy ep4est és 5öst is..

Amúgy a markolatban a fekete sávokban van csavar, így az ep 5-ösre hajaz leginkább, ami logikus is.

Igazából úgy egészében nem értem, hogy miért van belőle 3 változat..És lehet hogy már 4.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor tényleg Luke az utolsó Jedi, és rajta kívül nincs egy szál se... 30 évvel Endor után.

Mivel se a Jedinek, se a Sith-nek nincs többesszáma angolban, így a "last Jedi" jelentheti azt is, hogy az utolsó Jediket. ;)

 

Igazából úgy egészében nem értem, hogy miért van belőle 3 változat..És lehet hogy már 4.

Mivel minden filmhez újat terveztek és gyártottak (aminek két legjellegzetesebb oka szokott lenni: eltűnt/elárverezték vagy megrongálódott az előző - esetleg az előző nem felel meg a céloknak, pl. az ep4-es kardot nem használták vívásra, így lehet, hogy azt a változatot nem lehetett párbajban is használható pengével felszerelni, vagy eleve össze is tört volna egy olyan igénybevétel esetén - így például a csavarok az ep5-ben praktikus okokból kerülhettek fel, hogy erősebben tartson a kellék a fokozott igénybevétel alatt). Ha megfigyeled, Obi-Wan és Vader kardja is mindhárom részben más (mármint akkor, amikor ugyanazt a kardot használja sztori szerint :)), sőt, Vader páncélja is állandóan változik apró részletekben (ugyanez megfigyelhető a Falconon, az X-szárnyúakon, még a csillagrombolók is részről részre változtak, stb). De ez csak a magunkfajta őrült rajongóknak tűnik fel.

A gyűrű alatti rész valóban újszerű, de semmi sem állítja, hogy nem lehet. Lehet a gyűrűt azóta feljebb emelték. Vagy, amikor csattant Felhőváros alján vagy Bespin felszínén, megrongálódott és sok alkatrészt ki kellett cserélni. Elvégre nem fél méterről zuhant alá. Szóval most még in-universe is lehet rá könnyen magyarázatot találni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Completely surrounded by Stormtroopers with blasters and Knights of Ren with lightsabers, she seems to be totally outnumbered.

 

Ez mekkora meglepetés már! :?

A Starkiller bázison Rey nem csak rohamosztagosokkal, de fénykardos Ren lovagokkal is összefut???

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom zajlik a Force Friday. :D Szuperek a képek, van pár érdekesség is. Pl., hogy a Jakkut ábrázoló képen megint mintha két napot látnék.

 

csoli, mehet a gépedre háttérképnek :death::evil:

 

HD Finn

Így nagy felbontásban már egész elviselhető Boyega és a kard együttese. :)

 

A kardról: Odyval már körüljártuk, de ezt is szokni kell. Ez a kard eddig nem így volt megvalósítva. Sem küllemében, sem a "fényeffekt a gyűrűn át" dologban.

Persze az évek alatt átalakíthatta Kanata vagy Ren vagy a felhővárosi légnyomás is. :evil:

Igen, megint van egy újabb "réteg" rajta de ezt Dzséjt jól leírta miért van.

 

Akkor tényleg Luke az utolsó Jedi, és rajta kívül nincs egy szál se... 30 évvel Endor után.

Lehetséges. Szerintem a Luke azt gondolhatta, hogy "magától" megoldódnak a dolgok de tévedett. Szerintem innentől kezd újra alakulni a Jedi Rend. Ez elég sok filmre való témát jelent a jövőben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Starkiller Base

 

A First Order új fegyvere a Starkiller bázison egész csillagrendszerek elpuszítására képes.

Ez már az első spoilerek érkeztével sem tetszett és most sem jön be. Ez így a hetedik részben már elég erőltetett, mint ahogy annak érzem Kylo azon szavait amivel át akarja csábítani a sötét oldalra az egyik főszereplőt. Ha 20 SW rész lesz akkor mind a 20 -ban lesz ilyen mondat? Ne már...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez már az első spoilerek érkeztével sem tetszett és most sem jön be. Ez így a hetedik részben már elég erőltetett, mint ahogy annak érzem Kylo azon szavait amivel át akarja csábítani a sötét oldalra az egyik főszereplőt. Ha 20 SW rész lesz akkor mind a 20 -ban lesz ilyen mondat? Ne már...

 

Mondjuk ezzel nem csillagrendszert fognak robbantani, hanem mást.

Kylo szavai pedig szerintem Hux-hoz vagy Snoke-hoz szólnak, így nem akar senkit átcsábítani, csak együtt örülnek, hogy hamarosan minden ellenségük elpusztul...

Szerkesztve: - Tibur55
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor tényleg Luke az utolsó Jedi, és rajta kívül nincs egy szál se... 30 évvel Endor után.

 

Ne haragudjatok már meg, de egy nyamvadt erőérzékeny lényt nem tudott találni a galaxisban 30 év alatt. Akkor addig mit csinált? Meditált? Várta, hogy a sith felbukkanjon és nem gondoskodott utánpótlásról. Közben a birodalmiak és a köztársaságiak halomra gyilkolják egymást és hirtelen felébred az erő. Röhej. Mint a régi marvel star wars képregényekben, hogy ő az egyetlen jedi. Ebből a szempontból az EU is ésszerűbben van felépítve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy nem is keresett. Valószínűleg úgy gondolta, hogy a galaxist az Erőérzékeny bagázs tette gallyra így inkább nem kell a dolgot erőltetni. Most jöhet a szoppancs, hogy felbukkannak maguktól is, ráadásul szerveződve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Daisy mosolya azért elég durva nem?

Sw-fogkrém marketing indulhat!! ;)

Van egy nagyon jó videó is a vásárlásról, érdemes megnézni. :)

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne haragudjatok már meg, de egy nyamvadt erőérzékeny lényt nem tudott találni a galaxisban 30 év alatt. Akkor addig mit csinált? Meditált? Várta, hogy a sith felbukkanjon és nem gondoskodott utánpótlásról. Közben a birodalmiak és a köztársaságiak halomra gyilkolják egymást és hirtelen felébred az erő. Röhej. Mint a régi marvel star wars képregényekben, hogy ő az egyetlen jedi. Ebből a szempontból az EU is ésszerűbben van felépítve.

Az, hogy talál egy Erőérzékenyt, még nem jelenti azt, hogy az mindjárt Jedinek alkalmas. Pláne, hogy egy Jedit átlagban vagy tíz év kiképezni. Mindent összevetve, az átlagos módszerek mellett még egy tucat Jedi sem jöhet össze harminc év alatt, ha pedig az átlag módszereket fölrúgva képez Luke, exponenciálisan nő a Sötét Oldalra állás lehetősége. Szóval egyáltalán nem lenne csoda, hogy harminc évvel az ep6 után, pláne egy a Jedikre vadászó banda árnyékában csak Luke marad meg. Ha ő marad meg, mert jelenleg úgy tűnik, van még más is... :)

 

Jakku leírása az sw.com -on: A frontier desert world, Jakku is home to thieves, outlaws and scavengers.

 

Vajon melyik másik bolygóra emlékeztet? :D

Azért Tatooine ennél kicsit több rétegű. Plusz, ez a leírás remekül illik Nal Huttára és Nar Shaddarra is. Leszámítva persze a desert tészt. :) De pont a Tatooine-on azért elég jól ismerjük a farmereket is.

 

Ez a rendszereket elpusztító cucc viszont nekem sem tetszik. A II. Halálcsillag is gáz, egy "harmadik" még gázabb. Ez már megalománia a felsőfokon. Oké, Abramstől ez nem áll messze az 1 km-es Enterprise-zal, de az sem tetszett. Mázli, hogy azt helyre tették. De ezt nehéz lenne...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mint mindig elmondom, nem sokat tudok a sztoritól, csak pár apró dolgot de a képeket mindig megnézem, viszont nem jutott az eszetekbe, hogy lassan, -vagy nem lassan- picit már túl sok a hasonlóság a régi részekhez?

Jakku - Tatooine, Kylo - Vader, BB8, A repcsik is rettenetesen ugyanolyanok mint voltak minimális változtatásokkal. plusz még a sok dolog, helyszín amit visszahoznak a régi részekből. Alig lehet valami újat látni benne. Vagy ez csak nekem tűnik így?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mint mindig elmondom, nem sokat tudok a sztoritól, csak pár apró dolgot de a képeket mindig megnézem, viszont nem jutott az eszetekbe, hogy lassan, -vagy nem lassan- picit már túl sok a hasonlóság a régi részekhez?

Jakku - Tatooine, Kylo - Vader, BB8, A repcsik is rettenetesen ugyanolyanok mint voltak minimális változtatásokkal. plusz még a sok dolog, helyszín amit visszahoznak a régi részekből. Alig lehet valami újat látni benne. Vagy ez csak nekem tűnik így?

 

Én is ezt érzem, de a JJ. féle marketinget figyelembe véve óvatosan kezelem ezt az egészet, és azt mondom, hogy több meglepetés lesz mint amit most látunk, és inkább arról van szó, hogy a régi filmek rajongóit (mondhatnám, hogy prequel utálókat) nagyon meg akarják nyerni, és ha nem is vagy geek, de néha napján csinálsz egy gyors keresést a neten az új részre, akkor egyből a jól megszokott, "kényeles" galaxisban találd magad - ezért jönnek a nagyon hasonló tartalmak, és beterítik a netet.

 

Itt és most pedig a Jakku-val kapcsolatban teszek egy állásfoglalást és a premier után vissza olvasom ;) Szóval Jakku = Tatooine. Kész. :evil: Onnan kezdem, hogy a sztori nagyon valószínűen, és egyébként tök helyesen, a Skywalker hagyatékra lesz kihegyezve, Kylo gyűjtöget, vallási-megszállottan, a Tatooine pedig egyértelműen a Skywalkerek bolygója (és kitudja, miért ne ébredhetne fel ott az Erő, ahol egyszer már koncentrálódott egy Kiválasztottban, és ilyen apróságok miatt is, bár egy félreeső, utolsó hely, mégis kitüntett szerepe van a galaxis életében, és jogosan érezhetjük úgy, hogy mindig valami fontos történik ezen az átkozott bolygón, még csatáznak is fölötte 30 évvel az endori ütközet után és lezuhan egy csomó csillagromboló is - szóval az Erő mintha ide vonzana dolgokat, tudom, ez mesés, meg romantikus, de nekem valahogy jól esik így gondolni a Tatooine-ra), mi értelme lenne egy nagyon hasonló bolygóval leváltani, úgy, hogy a Tatooine-t akkor már nem is lehetne a filmben mutatni mert nagyon zavaró lenne egymás mellett a két majdnem ugyanolyan bolygó - meg aztán, szvsz a Dűne sorozat sem működik Arrakis nélkül, ez a Star Wars-ra is igaz (szvsz). Nekem nem jön be az a magyarázat, hogy a fő különbség az, hogy a Jakku-n nincsenek hegyek csak a végtelen homok. A korábbi részekben is láttuk Tatooine olyan szeletét, ahol nem voltak sziklák, nem mellesleg pedig a Battlefront 'Battle of Jakku' trailerében tök úgy néz ki az egész, sziklákkal, mindennel, mint a Tatooine (mindenféle összehasonlító képek lent). Nem beszélve a hivatalos oldalon található leírásról "thieves, outlaws and scavengers.", mintha csak Tatooine-ról olvasnék, persze, pára kertészek is vannak ott, na de, alapvetően és nagy vonalakban senkinek sem a Lars család farmja ugrik be hangulatként a Tatooine-ról, hanem Mos Espa, Mos Eisley utcái amire igazán jól illenek a fenti szavak. Meg aztán - ez már csak technikai fejtegetés - hivatalos oldalon nem látom a 'Planet of Jakku' vagy 'Jakku Planet' szókapcsolatokat, így én arra következtetek, hogy Jakku a Tatooine másik oldalán található terület, tartomány, valamilyen összefoglaló név lesz, akár a Huttoktól külön irányítással, a premierrel egyidőben pedig a marketingesek az összes Jakkura vonatkozó szócikket berántják a hivatalos oldalakon a Tatooine alá, és mivel csak egy félreeső világként hivatkoztak rá eddig, nem okoz túl nagy kavarodást a netes keresőkben és mégis csak másfél - két évig fenntartották és frissen tartották a témát a rajongók. No, premier után vissza tekerek ide! :rock:

 

EP4_ILM_17.jpg

starwars6089.jpg

bantha-herd2.jpg

big_1429357439_image.jpg

swdel scene droids rotj tatooine.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mint mindig elmondom, nem sokat tudok a sztoritól, csak pár apró dolgot de a képeket mindig megnézem, viszont nem jutott az eszetekbe, hogy lassan, -vagy nem lassan- picit már túl sok a hasonlóság a régi részekhez?

Jakku - Tatooine, Kylo - Vader, BB8, A repcsik is rettenetesen ugyanolyanok mint voltak minimális változtatásokkal. plusz még a sok dolog, helyszín amit visszahoznak a régi részekből. Alig lehet valami újat látni benne. Vagy ez csak nekem tűnik így?

Az hogy az X-wingek szinte tök ugyanolyan ósdiak, mint az OT-ben, az engem is zavar. Ha már a rohamoszik modernebbek lettek,akkor az Ellenállás gépei is lehetnének kissé áramvonalasabbak,vagy ilyesmi. De ez apróság. A többi rendben van,elvégre az OT folytatása lesz ez a film, és a legtöbb rajongó el is várja ezeket a hasonlóságokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mint mindig elmondom, nem sokat tudok a sztoritól, csak pár apró dolgot de a képeket mindig megnézem, viszont nem jutott az eszetekbe, hogy lassan, -vagy nem lassan- picit már túl sok a hasonlóság a régi részekhez?

Jakku - Tatooine, Kylo - Vader, BB8, A repcsik is rettenetesen ugyanolyanok mint voltak minimális változtatásokkal. plusz még a sok dolog, helyszín amit visszahoznak a régi részekből. Alig lehet valami újat látni benne. Vagy ez csak nekem tűnik így?

Én ezt már elég régóta érzem de egyelőre még reménykedek, hogy nem akarnak túl biztosra menni. Egyébként kihagytad az átnevezett oldalakat: Birodalom = Első Rend, Lázadók = Ellenállás. Ám valószínűleg a kutya a részletekben lesz elásva és azon fog állni vagy bukni az egész.

 

Én is ezt érzem, de a JJ. féle marketinget figyelembe véve óvatosan kezelem ezt az egészet, és azt mondom, hogy több meglepetés lesz mint amit most látunk, és inkább arról van szó, hogy a régi filmek rajongóit (mondhatnám, hogy prequel utálókat) nagyon meg akarják nyerni, és ha nem is vagy geek, de néha napján csinálsz egy gyors keresést a neten az új részre, akkor egyből a jól megszokott, "kényeles" galaxisban találd magad - ezért jönnek a nagyon hasonló tartalmak, és beterítik a netet.

 

Itt és most pedig a Jakku-val kapcsolatban teszek egy állásfoglalást és a premier után vissza olvasom ;)

 

Ez a fejtegetés nagyon tetszik, remélem meglépik! Igazán fantáziadúsnak találnám. Egyébként min írtam is, azokon a posztereken amin Jakku szerepel mindig két napot látni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mint mindig elmondom, nem sokat tudok a sztoritól, csak pár apró dolgot de a képeket mindig megnézem, viszont nem jutott az eszetekbe, hogy lassan, -vagy nem lassan- picit már túl sok a hasonlóság a régi részekhez?

Jakku - Tatooine, Kylo - Vader, BB8, A repcsik is rettenetesen ugyanolyanok mint voltak minimális változtatásokkal. plusz még a sok dolog, helyszín amit visszahoznak a régi részekből. Alig lehet valami újat látni benne. Vagy ez csak nekem tűnik így?

BB-8 szerintem pont, hogy totálisan új, hiszen még a megszokott asztromech koncepciót is kukázták miatta, amit eleddig senki nem tett meg. T3-M4 a KotOR-ban vagy Chopper a Rebelsben sem rugaszkodott el R2-D2 körvonalaitól, míg BB-8 teljesen. Kylót sem érzem Vader utánzatnak, a maszkja, a köpenye, a háromágú fénykardja (ráadásul még a pengéje is) nagyon eltérő. Nem hasonlóbb, mint mondjuk Maul volt. Ráadásul a köré felépítette Ren Lovagjai valószínűleg még több újdonságot fog behozni.

A repcsikből eddig három típus van, ami visszaköszön. A TIE valóban csak színezetre más, legalábbis a hagyományos változat, mert van egy tök új verzió is, ami legalább akkora újítás, mint anno az Interceptor vagy a Bomber volt. A Millennium Falcon értelemszerűen nem sokat változhat, ennek ellenére az antennája más. Az X-szárnyút meg azért elég alaposan áttervezték, áramvonalasabb lett. Viszont ott vannak a csapatszállítók vagy Ren hajója, ami semmire sem emlékeztet eddig, hogy arról a tucatnyi új lényről ne is beszéljünk. Sőt, jelenleg a régi idegen fajok közül csak wookiee-t, sullustit és mon calt látni, egyetlen képről sem vigyorgott még vissza egy twi'lek, rodiai vagy bármilyen más, az eddigi hat filmben szerepelt lény. Szóval lehet, hogy ezzel át is estek a ló túloldalára, annyira beújítottak. Emellett szépen megújultak a klón/rohamosztagos páncélok, a fegyverek, nagyon úgy tűnik, hogy egy nő lesz a fő-főszereplő. Emellett úgy tűnik, a mesélési szerkezet is megbomlik, űrcsata helyett egy légiharc van kilátásban, és valószínűleg nagyon-nagy mértékben fogjuk a gonoszok szemszögéből figyelemmel követni a filmet, hiszen az egyik főszereplő az ő soraikból áll át, ami szintén nem történt még meg a Star Wars filmekben. Mindent összevetve: igen, tagadhatatlan, hogy Abrams nem hazudtolja meg rajongói mivoltát és szeretné filmjével keményen megidézni az ep4-et, de törekszik arra, hogy csak megidézze, ne klónozza.

 

Én is ezt érzem, de a JJ. féle marketinget figyelembe véve óvatosan kezelem ezt az egészet, és azt mondom, hogy több meglepetés lesz mint amit most látunk, és inkább arról van szó, hogy a régi filmek rajongóit (mondhatnám, hogy prequel utálókat) nagyon meg akarják nyerni, és ha nem is vagy geek, de néha napján csinálsz egy gyors keresést a neten az új részre, akkor egyből a jól megszokott, "kényeles" galaxisban találd magad - ezért jönnek a nagyon hasonló tartalmak, és beterítik a netet.

Az elmélet jó lenne, és Abramstől ez ki is tellene, csak egy gond van: nincs Battle for Jakku trailer, a kép, amit linkeltél, az a Battlefront tatooine-i pályájáról van és az idei E3-on bemutatott, az alapjátékról szóló trailerben szerepel. A Battle for Jakku DLC-ből csupán koncepció rajzaink vannak eleddig, amiket itt meg is nézhetsz, ha még nem láttad őket: Videojátékok.

Plusz, a linkelt Tatooine-os képeken a C-3PO-snál például pont vannak hegyek. Igaz, a linkelt képen nem látszódik, de a következő snittben már egy egész hegység látható, és pont ezen vitáznak a droidok. :) Persze, még nem mondhatjuk ki, de jelenleg nagyon úgy tűnik, hogy ez lesz a legfőbb különbség, hogy ott nincsenek hegyek, hegységek. Az, hogy így a filmbe nem tehetik be a Tatooine-t, az nem sokat jelent. Nem ez lenne az első Star Wars film, amiben nem szerepel. Megjegyzem, értelmét én sem látom, mert ha Abrams sivatagos bolygót akart, tényleg küldhette volna a Tatooine-ra is a történetet, nem kellett volna újat kitalálnia erre a szerepre. Emiatt (is) tetszene, ha kiderülne, hogy Jakku voltaképpen csak egy része a Tatooine-nak. Csak nem hiszem, hogy ennyire hülyére mernék venni a partnereiket. Mert ugye mire az ep7 kijön, már a csapból is ki lehet folyatni olyan termékeket, amin Jakku, mint bolygó szerepel. Plusz, mi értelme rejtegetni a Tatooine-t?

 

Az hogy az X-wingek szinte tök ugyanolyan ósdiak, mint az OT-ben, az engem is zavar. Ha már a rohamoszik modernebbek lettek,akkor az Ellenállás gépei is lehetnének kissé áramvonalasabbak,vagy ilyesmi.

Azok az X-szárnyúak sokkal áramvonalasabbak, mint elődeik. A T-70-esnek rövidebb az orra, az orrán nem olyan kiemelkedő a bumppszli, a hajtóművek már csak félhengerek, csapottak és sokkal jobban belesimulnak a szárnyakba, amik nem egymásra, hanem egymás mögé zárnak. Emellett a csomagtartó hátrébb van, és minden sarka lekerekített a hajónak - ez a hátán figyelhető meg a legcsodásabban. Nem tudom, mi ezen az "tök ugyanolyan ósdi." Eleve, mi ósdi a T-65-ösön? :roll:

Episode_VII_-_X_wing_Squadron.png

X-Wing%20Fighters.jpg

jnhwi7z.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is valami csavarra számítok Jakku kapcsán. Egyre kevésbé veszi be a gyomrom ezt a hasonlóságot a Tatooine -al. Ráadásul jól leírtátok miért is lenne evidens Tatooine a filmben. Na most Jakku mellett Tatooine szerepeltetése akkor baromságnak tűnik, mint ide Nagykáta.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Dzséjt a videójáték linket, nem volt meg, így valóban csak akkor állhatja meg az elméletem a helyét, ha Jakku a Tatooine része lesz és nem külön álló bolygó.

 

Mindentől eltekintve, én akkor is tartom magam ahhoz, hogy két ilyen hasonló bolygó nem jelenhet meg egy filmben (akkor sem ha volt már olyan rész amiben nem szerepelt a Tatooine, és akkor sem ha volt már olyan film amiben két sivatagos bolgyó is szerepelt ld. Geonosis - Tatooine EPII.), mert egyszerűen hülyén venné ki magát. Nagyon béna helyzet ez az egész. Ha Abrams úgy gondolta, hogy nem akarja ennyire nyúlni mondjuk csak az EPIV-et, és ezért nem szerepelteti a filmben Tatooine-t, ám behoz egy hasonló kinézetű, lakosságú bolygót csak más néven - vagy ha Jakku mellett még szerepel is a Tatooine, akkor az szerintem még gyengébb húzás. Mert ahogy te is mondtad, simán vihette volna a történetet a Tatooine-ra, semmivel sem lenne gyengébb fordulat, mint behozni Jakkut, egy félre eső, sivár bolygót egy csatával a múltban, az endori ütközetet követően. Az biztos, hogy nekem ez a kérdés a legnagyobb dilemmám. Tényleg. Úgy érzem, hogy ezzel a Jakku-val nálam haza vághatja az egészet. Ettől tartok csak.

 

U.I.: Értelme csak annyi van rejtegetni Tatooine-t, hogy mi most itt vitázunk rajta (meg kábé az internet). Igazából zseniális húzás lehetne ez az egész, ha belegondolok. Ha úgy vesszük, hogy Tatooine = Jakku, akkor igazából eddig mutattak 2 új bolygót szeptemberig (az Első Rend havas főhadiszállása, meg az a bolygó, amin az első trailerben is Poe-k a folyó/tó fölött repülnek az X-Wingekkel), de mivel van ez a Jakku mizéria, mondhatjuk, hogy 3 bolygót is megmutattak már, plusz behozták ezt a témázást róla... szóval remélem tényleg ennyire nagy királyok, és átvágnak :lol:

Szerkesztve: - Forceuser
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is valami csavarra számítok Jakku kapcsán. Egyre kevésbé veszi be a gyomrom ezt a hasonlóságot a Tatooine -al. Ráadásul jól leírtátok miért is lenne evidens Tatooine a filmben. Na most Jakku mellett Tatooine szerepeltetése akkor baromságnak tűnik, hogy mint ide Nagykáta.

Pontosan ugyanez a véleményem a Jakkuról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Dzséjt a videójáték linket, nem volt meg, így valóban csak akkor állhatja meg az elméletem a helyét, ha Jakku a Tatooine része lesz és nem külön álló bolygó.

 

Mindentől eltekintve, én akkor is tartom magam ahhoz, hogy két ilyen hasonló bolygó nem jelenhet meg egy filmben (akkor sem ha volt már olyan rész amiben nem szerepelt a Tatooine, és akkor sem ha volt már olyan film amiben két sivatagos bolgyó is szerepelt ld. Geonosis - Tatooine EPII.), mert egyszerűen hülyén venné ki magát. Nagyon béna helyzet ez az egész. Ha Abrams úgy gondolta, hogy nem akarja ennyire nyúlni mondjuk csak az EPIV-et, és ezért nem szerepelteti a filmben Tatooine-t, ám behoz egy hasonló kinézetű, lakosságú bolygót csak más néven - vagy ha Jakku mellett még szerepel is a Tatooine, akkor az szerintem még gyengébb húzás. Mert ahogy te is mondtad, simán vihette volna a történetet a Tatooine-ra, semmivel sem lenne gyengébb fordulat, mint behozni Jakkut, egy félre eső, sivár bolygót egy csatával a múltban, az endori ütközetet követően. Az biztos, hogy nekem ez a kérdés a legnagyobb dilemmám. Tényleg. Úgy érzem, hogy ezzel a Jakku-val nálam haza vághatja az egészet. Ettől tartok csak.

Nálam azért nem vághatja haza, de esélyes, hogy nagyot ront az élvezeti értéken. Próbáltam és próbálom magam győzködni, hogy ez így jó de én is érzem, hogy nagyon necces és sok értelme a jelenlegi tudásunk alapján nincs. Ha két sivatagos bolygót kell szerepeltetni akkor ott van példának a Tatooine és a Geonosis.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, értem én, hogy csapott, meg nem csapott, de nekem, mint vadászgép-laikusnak nem tűnnek fel annyira ezek az apróságok. Nagyjából ugyanúgy néznek ki, a hajtómű néz ki látványosan másnak, persze, lehet hogy te látsz 124 különbséget, de mikor a második trailerben néztem a víz felett suhanó x-wingeket, ósdinak láttam őket, bocs :) Az Első Trend gépei nekem modernebbnek tűnnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszik Forceuser elmélete, kíváncsi lettem!

A legutóbbi Trek-ben is például Sokáig titok volt

Khan jelenléte

.

A sztoriban is adtak neki teret, de inkább a rajongók félrevezetése volt

"John Harrison"

karaktere.

Nagyon sokáig az imdb is így jegyezte.

Ez az esetleges párhuzam elgondolkodtatott. Beleférne Tatooine-ba Mos Eisley mellé Jakku is, mint tartomány..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.