Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Mindentől eltekintve, én akkor is tartom magam ahhoz, hogy két ilyen hasonló bolygó nem jelenhet meg egy filmben (akkor sem ha volt már olyan rész amiben nem szerepelt a Tatooine, és akkor sem ha volt már olyan film amiben két sivatagos bolgyó is szerepelt ld. Geonosis - Tatooine EPII.), mert egyszerűen hülyén venné ki magát. Nagyon béna helyzet ez az egész. Ha Abrams úgy gondolta, hogy nem akarja ennyire nyúlni mondjuk csak az EPIV-et, és ezért nem szerepelteti a filmben Tatooine-t, ám behoz egy hasonló kinézetű, lakosságú bolygót csak más néven - vagy ha Jakku mellett még szerepel is a Tatooine, akkor az szerintem még gyengébb húzás. Mert ahogy te is mondtad, simán vihette volna a történetet a Tatooine-ra, semmivel sem lenne gyengébb fordulat, mint behozni Jakkut, egy félre eső, sivár bolygót egy csatával a múltban, az endori ütközetet követően. Az biztos, hogy nekem ez a kérdés a legnagyobb dilemmám. Tényleg. Úgy érzem, hogy ezzel a Jakku-val nálam haza vághatja az egészet. Ettől tartok csak.

De nem értem, én úgy tudom, hogy egyáltalán nem fog a Tatooine szerepelni az ep7-ben. Lesz a Jakku, oszt jónapot. Valóban ritka hülyén venné ki magát, ha a Tatooine v2.0 mellett szerepelne az eredeti Tatooine-is, pláne azután, hogy a sztori szerint vissza is zuhannak rá. Lemennek a Jakkura, elmennek a Jakkuról, lezuhannak a Jakkura, elmennek a Jakkura, leszállnak a Tatooine-on... Ez valóban nagyon gáz lenne. De Tatooine ilyen minőségben jelenlegi tudomásunk szerint nem fog szerepelni Jakku mellett.

 

Bár ez sem dönti el a kérdést, de szerintem ez is azt sugallja - ismételten jelenlegi tudomásunk szerint -, hogy a Jakku a bolygó.

“We go back to Jakku, we die!”

Persze akár egy településre is hivatkozhat, de kétlem. Ez a szöveg ahhoz passzol, hogy Finn és Poe próbálnak lejutni a csillagrombolóról. És jelenleg nem szól arról a fáma, hogy a leégetett faluba akarnának visszamenni. Persze az is lehet, hogy tényleg oda akarnak valamiért nagyon visszamenni, vagy legalábbis Poe. Mert akkor elvileg Jakku a falut jelölné, gondolom. Ha egy tartomány lenne, akkor odatennék a tartomány szót is.

 

Dzséjt, értem én, hogy csapott, meg nem csapott, de nekem, mint vadászgép-laikusnak nem tűnnek fel annyira ezek az apróságok. Nagyjából ugyanúgy néznek ki, a hajtómű néz ki látványosan másnak, persze, lehet hogy te látsz 124 különbséget, de mikor a második trailerben néztem a víz felett suhanó x-wingeket, ósdinak láttam őket, bocs :) Az Első Trend gépei nekem modernebbnek tűnnek.

De azért lehiszed nekem, hogy baromira nem ugyanolyanok és a kívánságod, miszerint áramvonalasabbak lehetnének, már rég teljesült. Nem a hecc kedvéért linkeltem a képeket, amiken alaposan meg lehet figyelni az új gépet. ;) A trailerben nekem is kevésbé tűnt fel, de hál' istennek, nem csak trailerben szerepeltek eddig ezek a gépek. Sőt, kifejezetten sok kép van már róluk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert akkor elvileg Jakku a falut jelölné, gondolom. Ha egy tartomány lenne, akkor odatennék a tartomány szót is.

Az EPIV -ben is azt mondják a Halálcsillagon, hogy a hajó jelzése megegyezik azéval amelyik Mos Eisley -ból megszökött. Ez is lehetne egy ilyen hivatkozás. Persze az fura, hogy miért titkolnák ennyire Tatooine -t.

 

Emmegmi??

Mármint Ody képe..Dzséjt megelőzött..

Találtam. Jó nem? :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EPIV -ben is azt mondják a Halálcsillagon, hogy a hajó jelzése megegyezik azéval amelyik Mos Eisley -ból megszökött. Ez is lehetne egy ilyen hivatkozás. Persze az fura, hogy miért titkolnák ennyire Tatooine -t.

Nekem is ez jutott eszembe, ezen a fonalon pedig valóban lehetne Jakku.

Értelme az, amire Forceuser rávilágított helyesen. A rajongók összezavarása és az érdeklődésük fenntartása. Abramsnél ez totál megeshet, hiszen, ahogy csoli is írta, anno John Harrison kilétét is nagyon titkolták, de túl sok értelme az előbbieken túl nem volt.

 

Hiszen már a forgatás megkezdése előtt kipattant, hogy Khan lesz a főgonosz, és ki lehetne Khan, ha nem Harrison, aki minden hivatalos infó szerint a főgonosz.

 

És működött, mert én meglepődtem a moziban, amikor kiderült, kicsoda Harrison. Hasonló reakciót kiválthat az is, hogy Jakku valójában egy falu a Tatooine-on, csak a bolygót azóta megrágta egy csata (a jawák legnagyobb örömére :D). És máris nem néznék annyira ferde szemmel a Jakkúra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem értem, én úgy tudom, hogy egyáltalán nem fog a Tatooine szerepelni az ep7-ben. Lesz a Jakku, oszt jónapot. Valóban ritka hülyén venné ki magát, ha a Tatooine v2.0 mellett szerepelne az eredeti Tatooine-is, pláne azután, hogy a sztori szerint vissza is zuhannak rá. Lemennek a Jakkura, elmennek a Jakkuról, lezuhannak a Jakkura, elmennek a Jakkura, leszállnak a Tatooine-on... Ez valóban nagyon gáz lenne. De Tatooine ilyen minőségben jelenlegi tudomásunk szerint nem fog szerepelni Jakku mellett.

 

Persze, igaz, nem voltam egyertelmu! Én azon a ponton vagyok, hogy nem tudom Tatooine nélkül elképzelni a Star Wars-t mint tortenet folyamot (nem egyes epizódról van szó). Tehat ha van egy ennyire eros es jelentos bolygonk (meg ha a vilag szelen talalhato porfeszek is), akkor semmi magyarázatot nem találok Jakku-ra, ami ebben a formajaban egy tok bena utanzat, egy nappal, de ugyanugy szedett-vedett lakossaggal, sziklak nelkul (persze, egy csata nyomait viselide ettol nekem meg nem különleges.) Elkepesztoen varom, mi lesz ebbol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak egy gondolat innen messziről: mi van, ha a Tatooine a bolygó hutt neve? Ès valamièrt az elmúlt 30 évben visszatèrtek a koràbbi elnevezèshez? Mondjuk Jabba halála után a bolygó Új Köztársaság fennhatóság alá került, aztán kitört rajta a harc az ÚK és a Birodalom között.

 

Ez plusz pikantériát adna Rey remeteségének is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez szuper lenne így, de akkor az adatbankot is direkt csinálták meg így? Abból az adódik, hogy Jakku egy különálló bolygó.

 

Az adatbankot szerintem ebben a formajaban lehet szodaval fogyasztani. Azt nem irja, hogy bolygo, csak hogy vilag. Itt mar lehetne szinesiteni Tatooine eletet az eltelt 30 évvel, például hogy a csata, ami akar a bolygó masik felen is lehetett (mert nem biztos, hogy Mos Espa, Eisley, es a Lars farm bolygo meretu teruletet fedne le, szoval nem is ismerunk olyan sokat a bolygobol), letrehozott egy total uj vilagot, egy uj szervezodest a bolygon belul. Jatek a szavakkal, de mint az abra is mutatja, rohadt felrevezeto is lehetne! :)

 

U.I.: Donátnak is találó az ötlete!

 

Azert van kulon bejegyzes az adatbankban, hogy majd osszemoshassak a kettot. Uj helyzet van mar, az a hivatalos, amit a Disney annak mond. Ezt pedig kihasznaljak :D

Szerkesztve: - Forceuser
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez szuper lenne így, de akkor az adatbankot is direkt csinálták meg így? Abból az adódik, hogy Jakku egy különálló bolygó.

Ha félrevezető kampányt csinálnak, persze. Anno Cumberbatch még interjúkban is közölte, hogy ő John Harrisont játssza, egy lázadó Föderációs tisztet, és az Into Darkness honlapján is így jegyezték. De én még mindig azért nem tudom elképzelni, hogy ez egy zseniális félrevezető kampány lenne, mert ott vannak a kapcsolt áruk. Októberben jön a Battlefront, ingyenesen jár hozzá a Battle of Jakku, és kétlem, hogy ez a csata nem egy bolygóért, hanem csak egy faluért menne. Az meg azért elég gáz, ha a DICE-t/EA-t átverik így, hogy ők nagy dérrel-dúrral beharangozzák, hogy az ő játékuk meséli el, mi történt a Jakku bolygón, tök kánon meg minden, aztán kiderül, hogy valójában megy a kukába, mert az a Tatooine. Vagy már a DLC-ben lelövik a poént, hogy az a Tatooine? Aztán ott vannak a könyvek, az Aftermathban és a Lost Starban már szerepel. És már vagy kiderül ezekből, hogy ez voltaképpen a Tatooine, vagy a saját könyvüket fogják kukázni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tatooine -ra is világot ír. :)

 

A kovetkezo mondatban pedig 'planet' szerepel. Szoval amondo vagyok, hogy egy jol felepitett csavar lesz itt, csak az erdeklodes miatt. Vagyis en szeretnem ezt hinni! :D

Szerkesztve: - Forceuser
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt! Tegnap már megjelent az Aftermath, Flucrum be is rakott az ismertetőről egy linket ide, de abban egy szó nincs Jakku -ról.

A Wookieepediára alapoztam, hiba volt - bár eme elcseszett összefoglaló alapján akár még szerepelhet is benne. Megjegyzem, ez az összefoglaló szörnyű. Hogy lehet ilyen trehányul megfogalmazott, rendszert távolról sem látott cikket kiengedni? :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugye azt Dzséjt is írta alább, hogy JJAtől nem áll távol a rajongók megtévesztése, akár hazugság árán is. Tény, hogy ha Jakkut bolygónak állítják be miközben mondjuk falu a Taooine-on, akkor az hazugság: a rajongók és a partnerek felé is. Én ezt nagyon erősnek érzem. Ezzel szemben, ha a Tatooine név változtatáson esik át - amit életszerűbbnek (lásd Széll Kálmán tér) és megalapozottabbnak is érzek (Jabba EpVI halála) ha ez mondjuk egy hutt név volt, amire hangzása alapján szerintem van esély - az nem hazugság, inkább csak egy információ eltitkolása - nevezetesen, hogy egykor ez volt a Tatooine. Ez nálam jobban belefér egy kis megtévesztő kampányba, ráadásul plusz súlyt adhat bizonyos jeleneteknel (Anakin kardjának átadása, Rey remetesége, stb.) Ha pedig a játékok gyártóin Jakkuval kapcsolatban csak max 30 évre visszamenőleg adnak ki infót, akkor az igaz lesz, és a partnerek sem szívják meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszene, ha Forceuser vagy Donát elmélete bejönne.

Egyből elhallgatnának a hangok, hogy fantáziátlan Tatooine-klón..Ody?;)

Egy klasszik világ új látványelemekkel, és tényleg szinte védjegye a saganak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami kiderül az Aftermath-ből a Jedi visszatér után történtekről. (Könyv spoiler)

 

 

- Palpatine és Vader halála után az életben maradt fontosabb birodalmi személyiségek nem tudtak megegyezni, ezért (ez csak a könyv végén derül ki) egy egyelőre meg nem nevezett Admirális megöleti őket, és így ő maga lesz a legmagasabb rangú birodalmi. a Birodalomnak már csak egyetlen szuper csillagrombolója van.

- van egy "Acolytes of the Beyond" nevű társaság, akik Vader megszállotja, a fénykardját keresik, és vesznek a feketepiacon egy vörös fénykardot, ami állítólag Vaderé volt.

- a Tatooine-on a Jawáknál van egy erősen megrongálódott mandalori páncél, amit mintha sav mart volna ki. nincs leírva konkrétan, de elég egyértelmű, hogy ez kihez tartozhatott.

- Han szakállat növesztett, hogy ne ismerjék fel, és azon dolgozik Csubival, hogy a bűnszövetkezetek ne adhassanak el a Birodalom maradékának fegyvereket.

- szerepel a könyvben egy ember, akit Tashunak hívnak, és Palpatine volt tanácsadójaként írnak le. ő a Sötét Oldal filozófiáját követi, és elmondja, hogy Palpatine kutatócsoportokat küldött az ismeretlen régiókba, hogy a Sötét Oldal természetét és eredetét kutassák - az ő javaslata, hogy ide vonuljanak vissza ők is, míg megerősödnek.

- Mon Mothma, aki már főkancellár, 90%-kal le akarja építeni az Új Köztársaság hadseregét, amint a háborúnak vége.

(Nem én fordítottam)

Eredeti link

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami kiderül az Aftermath-ből a Jedi visszatér után történtekről. (Könyv spoiler)

 

 

- Palpatine és Vader halála után az életben maradt fontosabb birodalmi személyiségek nem tudtak megegyezni, ezért (ez csak a könyv végén derül ki) egy egyelőre meg nem nevezett Admirális megöleti őket, és így ő maga lesz a legmagasabb rangú birodalmi. a Birodalomnak már csak egyetlen szuper csillagrombolója van.

- van egy "Acolytes of the Beyond" nevű társaság, akik Vader megszállotja, a fénykardját keresik, és vesznek a feketepiacon egy vörös fénykardot, ami állítólag Vaderé volt.

- a Tatooine-on a Jawáknál van egy erősen megrongálódott mandalori páncél, amit mintha sav mart volna ki. nincs leírva konkrétan, de elég egyértelmű, hogy ez kihez tartozhatott.

- Han szakállat növesztett, hogy ne ismerjék fel, és azon dolgozik Csubival, hogy a bűnszövetkezetek ne adhassanak el a Birodalom maradékának fegyvereket.

- szerepel a könyvben egy ember, akit Tashunak hívnak, és Palpatine volt tanácsadójaként írnak le. ő a Sötét Oldal filozófiáját követi, és elmondja, hogy Palpatine kutatócsoportokat küldött az ismeretlen régiókba, hogy a Sötét Oldal természetét és eredetét kutassák - az ő javaslata, hogy ide vonuljanak vissza ők is, míg megerősödnek.

- Mon Mothma, aki már főkancellár, 90%-kal le akarja építeni az Új Köztársaság hadseregét, amint a háborúnak vége.

(Nem én fordítottam)

Eredeti link

 

 

Érdekes infók. Köszi!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából Jakkut már benyeltük, mint bolygót.

Ha így lesz, nem újdonság, nem fanyalgunk majd.

Ha a szárnyra kapott új elméletek valamelyike bejön, az meg egy kellemes meglepetés lesz, mert akkor nem "rókabőr", hanem "kötelező" visszatérés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami nagyon izgatja a fantáziám ezekkel kapcsolatban azok az ismeretlen régiók. Abban nagy potenciál lehet. Lehet, hogy a Ren lovagok is onnan jönnek? A másik Monthma ígérete, miszerint 90% -al (!!!) csökkentik a hadsereg létszámát. Gyakorlatilag alig marad katona. Ezzel talán nem mindenki értett egyet, ezért is lehet Ellenállás néven egy szerveződés az EPVII idején. Bár ki az a hülye, aki ennyire lecsökkenti a hadsereg létszámát, amikor még kell harcolni? :facepalm: Egyébként nagy kérdés még nekem, hogy mi lett Coruscanttal? Melyik oldalé lett?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.